Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zorunlu trafik sigortası-Koalay, sigortam.net

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar!

Malum ybr 125 esd'nin 2015 fiyatını görünce başladık hesap kitaba. Bu yaza doğru yamaha ybr 125 esd almayı planlıyorum. Sorum şu zorunlu trafik sigortası için daha önce koalay.com veya sigortam.net gibi sitelerden yapan var mı? Güvenilir midir? Fiyatları gerçekten uygun veriyorlar mı? Bir de acenta dışında yaptırmayın sonra kaza falan olduğunda muhatap bulamazsınız falan diyorlar. Sizler ne düşünüyorsunuz? Bu gidişle motor plaka ruhsat 7000'e yaklaşacak.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sigortam net den fiyat aldım, aynı fiyattan acenteden yaptırdım.

bana anadolu sigorta en iyi teklifi verdi.

fiyatlar kişiye ve özelliklerine göre değişiyor.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Acenteyle internetteki fiyat aynidir sanirim. Dun yaptırdım sigortayi en uygun 268 TL cikti. Yas 33 plaka 34 motor cbf 150. Ha birde sakin Sigorta tarihini geçirmeyin ben 3 gün geç yaptırdım hava soğuk nede olsa kullanmiyorum diye % 5 gecikme zammı uyguluyomus butun sirketler.

seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Arkadaşım ben bu sene geciktirdim. En uygun ergo sigorta çıkarttı yine. Fiyatları buradaki siteden görebilirsiniz. http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslem...ilendirme.aspx İlk defa yaptıracaksanız tarife olarak 4 ü seçmeniz gerekmektedir.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı seljukdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben bu sene geciktirdim. En uygun ergo sigorta çıkarttı yine. Fiyatları buradaki siteden görebilirsiniz. http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslem...ilendirme.aspx İlk defa yaptıracaksanız tarife olarak 4 ü seçmeniz gerekmektedir.
    sayfadaki basamak olayı ne ise en ucuzunu 7 . basamak da veriyor

basamak olayı hakkında bilginiz var mı?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfadaki basamak olayı ne ise en ucuzunu 7 . basamak da veriyor

basamak olayı hakkında bilginiz var mı?
    Basamak olayı ilk defa sigorta yaptıran bir kişi 4. basamak olarak kabul ediyorlar. Eğer %10 hasarsızlık indiriminiz var ise 5. basamak şeklinde ödeyeceğiniz para düşerken seviye yükseliyor. Eğer kaza yapmışsanız sigorta şirketleri tarafından eklenen prim arttığı için seviye 3 - 2 -1 şeklinde devam ediyor. 1 yıl boyunca hiç bir şekilde sigorta yapılmamışssa 1. basamaktan fiyatlandırma oluyor. Benim bilgim bunlar
    cenkito bunu beğendi.

merhaba
    sbm.org. yani tramer harsızlık-hasarlılık oranını şu şekilde belirler ve aşağıdali şekilde de şirketler uygular.

kademe
    7 %20 indirim
    6 %15 indirim
    5 %10 indirim
    4 %0 - başlangıç kademesi
    3 %20 sürprim
    2 %40 sürprim
    1 %60 sürprim
    yeni araç aldığınızda 4. kedemeden başlar ve her sene yenilemede yukarıdaki hasarsızlık indirimleri verilir. İndirim oranlarını sigorta şirketleri belirler.
    poliçe günü 1 gün geçtiğinde %5 gecikme cezası uygulanır ve bu her ay %5 ilave edilerek gider ve en sonunda %50 de kalır.
    karşı tarafa hasar verdiğiniz de, hasarın büyüklüğüne bağlı olarak sistem sizi sürprim kademesine de düşerebilir. Yani sistem sigortalının da hasara ortak olmasını istiyor malesef. o yüzden kaza yapınca ve kusurlu isek trafik poliçemizin fiyatı artar.
    seljukdemir ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler