Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

... ve asfalta yapıştım

Motovento
    REKLAM ALANI
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Akşam 19:30 sularında Mecidiyeköy yönüne giderken haliç köprüsü üzerinde ilk kazamı yaptım. Trafik yoğundu ve yaklaşık 25-30 km hızla akıyordu. Ben de sağdaki aradan 30-35 km hızla ilerliyordum. Aklıma da bir an dün FSM'de beyaz fiddle ile hayatını kaybeden rahmetli kardeşimiz gelmişti. Bazen korna bazen de selektör yaparak sorunsuzca ilerliyordum.

Derken tam da bir otomobilin yanından geçerken bu otomobil zınk diye önüme kırda. Aniden! Her şey 2 metre içinde gelişti. Kaçacak yerim de zamanım da yoktu. Otomobilin tekerine yandan çarptım. Daha doğrusu o benim motora yandan girdi tam geçerken. Son bir hamle kaçmaya çalışmışım demek ki, hatırlamıyorum. Büyük bir gürültüyle havaya uçtuğumu ve arabanın önündeki asfalta yapıştığımı hatırlıyorum.

Bir anlık bilinç kaybı yaşadım. Kendime geldiğimde ilk gördüğüm şey parçalı bulutlu gökyüzü oldu. Yerimde kalkmadım hemen. İyi miyim diye sordum, iyiydim. Çok şükür ki korumalarım tamdı. Poğaça almaya bile tam koruma giderim. Ve bunun faydasını gördüm bugün. Sol bacağımda acı vardı ama. Derken etrafıma toplanan insanları fark ettim. Yardım ettiler, kaldırdılar.

Kendime tam olarak geldiğimde kaskımı çıkardım. Sol bacağımın gittikçe ısındığını tatlı tatlı sızladığını fark ettim. Çarpan araçtan 3 genç indi. Üzgündüler çok. Öndeki ani fren yapınca mecburen sağa kırdık dediler. ben ileriyi iyi okuyordum ama, öndeki aracın frenini görmediğim gibi onu fren yapmasını gerektirecek bir şey de görmemiştim. Öyle hatırlıyorum yani. Ama bana çarpan gençlerin samimi üzüntülerine de inanıyorum tabi. Medeni insanlardı, adam arabasının sol tarafını dert etmedi bile, hastaneye gidelim, eve bırakalım, iyi misin gibi hep benimle ilgilendiler.

kasko işleri için tutanak dolduralım dedim. Öyle ya, dünyanın parasını veriyorsak ödesinler masrafları. Kendi bilgilerini yazıp tutanağı verdiler. Amacım bir an önce, hazır sıcakken eve gitmekti. Ağrım artarsa hastaneye giderdim hemen.

Eve geldim, soyundum dökündüm. Sol dizimin yukarısında kasığıma doğru avuç içi büyüklüğünde bir morluk var ama ortası 2 cm çap boyutlarında kan toplamış. Gidona mı çarptım, motorla arabanın arada mı kaldım, n'aptım bilmiyorum. Scooter olduğu için bilekte, dizde birşey yok bu arada.

Kevlar pantolon vardı, çok çok hafif bi aşınma olmuş sol yanımda. Normal kot olsaydı dayanmazdı zannımca. Kemik hastanesinin 100 mt yanında oturuyorum. 3-4 saat sonra baktım ağrılar arttı, hastaneye gittim hemen. Ağır derecede yumuşak doku zedelenmesi var ama kırık çıkık çatlak yok çok şükür.

Bu arada halen sağ omuz ve sırtımda hafif tatlı ağrı var. Boyunluk vardı, düşünce kafanın sert bir şekilde savrulmasını önleyip darbeyi omuzlara verdi demek ki! Allah icad edenden de satandan da bin kere razı olsun.

Kazadan sonra 2-3 motorcu durdu, yardıma ihtiyacım olup olmadığını sordu. Aynı şekilde kaş göz işaretiyle yoklayanlar oldu. Motorlu abinin biri hiç sorma gereği bile duymadı, hemen durdu. 10 dakika benimle ilgilendi. Çok güzel bi abiydi. Candı, can! Buralardaysa da bir kere daha teşekkür ediyorum kendisine. Hiçbirinin tekeri taşa değmesin. Ha, bakıp geçen sığırlar da oldu tabi, CBF 150 idi çoğu!

Bu kazadan çıkardığım ders şu ki, ne kadar ileri bakarsan bak, ne kadar çok bilgiyi toplarsan topla her zaman en kötü ihtimali düşünmek ve ona hazırlıklı olmak zorundasın. Ve korumalar! Eğer sadece bir iki morlukla bu kazayı atlattıysam korumalarım sayesindedir.

Umarım ki bir daha başka hiçbirimiz tür bir yazı yazmayız bu foruma!

Sağlıcakla kalın,
    Sabah evden çıkarken sevdiklerinize onları sevdiğinizi söylemeyi ya da en azından şımarık bir öpcükle ayrılmayı unutmayın ;)
    ugurcan88, manofsteel, RAMİREZ ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın inşallah.
    40yapar bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Sağolun arkadaşlar, eksik olmayın. Allah kimseye o korkuyu yaşatmasın. 30-35 km hızla giderken böyle oluyorsa 100'ü, 120'yi düşünemiyorum bile.
    deniz-caylak bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Allah beterinden saklasın kardeşim zor bi durum.. Şunu da belirtmek isterim gene duranlar olmuş ben kaza ettiğimde yanımda minibüs vardı kalktığımı görünce topukladı gitti arkadan gelen arabalarda yavaşladı baktı geçti gitti sadece bi teyze geldi.. Ondan da Allâh razi olsun ambulansı falan aradı yoksa kimsenin gelip yardım edeceği yoktu.
    40yapar ve yanakadam bunu beğendiler.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Hayırlı olsun
    40yapar bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. Kaza yapmak aslında sanıldığından daha kolay ve şans işi.

Geçen basın ekpreste kafasına esip hiç sinyal vaya 4 liyü yakmadan yol ayrımına girmeyen ama beni ayrımdaki orta bariyerlere sıkıştırıp bir anda orda duran bir mal öldürüyordu. hiç tahmin etmediğim şekilde orta bariyere 50-60 la patlıyordum. yolum olmadığı halde bariyere girmemek için yan yola zor attım kendimi.

yine elimizden gelen tek şey son derece dikkatli olmak ve motora maksimum hakimiyet! Gerisi Allaha veya motora binmemeye kalıyor
    40yapar ve yanakadam bunu beğendiler.

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    geçmiş olsun tekrardan.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    teşekkürler arkadaşlar. hakkatten de pamuk ipliğine bağlıyız. ve gerçekten de hiç beklemediğin anda kopuyor film. başlarkenki korkuyu ve tedirginliği çok kaybetmemeliyiz sanki. bir de birbirimize olan desteğimizi
    copycat bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    çok geçmiş olsun, hepimiz bu gibi durumlara hazırlıklı olmalıyız bir kere daha hatırlatıyor korumanın önemini,umarım en son kazanız olur.Hepsi birer tecrübe yaşayana da burda okuyanlara da,paylaşım için teşekkürler.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun, hepimiz bu gibi durumlara hazırlıklı olmalıyız bir kere daha hatırlatıyor korumanın önemini,umarım en son kazanız olur.Hepsi birer tecrübe yaşayana da burda okuyanlara da,paylaşım için teşekkürler.
    Valla çarpma anı gözümün önünden gitmiyor ondan mıdır yoksa sol bacak roberto carlos bacağı gibi şisti ondan mıdır, uyuyamıyorum. Fazlasıyla tecrübe edindim bugün. Bir nusibet bin nasihattan hayırlıdır demişler ya hani, şans torbamdan düşen bilyeyi tecrübe tormabama atmaya çalışacağım artık. Allah hepimizi beterinden saklasın.
    gursus bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Geçmiş olsun
    Motorda her daim gözler kulaklar açık olacak trafiği iyi okuyacaksın dikkatini yola verip ilerlemeye devam edeceksin gerisi şans
    40yapar bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    çok geçmiş olsun.
    çarşamba günü fsm köprüsünde yaşanan talihsiz olaydan 1-2 dakika önce de ben aynı yerden geçmiştim ( aylardır bitmek bilmeyen kısmi tadilatlara, yol bakım onarım çalışmalarına rağmen özellikle o sağ şeridin asfalttan çok denizdeki dalgalara benzeyen haline küfür ede ede!!! )
    ve akabinde kötü haberi duyduğumda nedense hiç şaşırmadım. allah ailesine sevdiklerine sabır versin.
    arkadaşlar her yerde olduğu gibi şu emniyet şeritlerinde de çok dikkatli ve yavaş olmamız lazım. hatta hiç kullanmamak en iyisi aslında. şerit aralarında her hangi bir durumda kaçabilecek alanımız oluyor fakat emniyet şeridinde malesef demir bariyerler veya daha kötüsü uçurumlarla araçlar arasında başka hiç bir şansımız olmuyor. unutmayın ki bir aracın emniyet şeridine girecekken sinyal verme kuralı yoktur! yani bir araç emniyet şeridine heran dalabilir evet ve sizde emniyet şeridinde o araçla çarpışırsanız hiçbir şekilde haklı olmuyorsunuz.. kuralları iyi bilmek lazım. tamam yoğun trafikte mecburen kullanıyoruz ama full dikkat ve çok yavaş olmakta yarar var. ne kadar yavaş olursak olalım duran trafikteki araçlardan yine daha hızlı yol almış olacağız birde öyle düşünün
    tekrar çok geçmiş olsun.
    evural, 40yapar ve Kuru Fasülye bunu beğendiler.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun. Sanırım seni böyle bir durumdan kurtarabilecek tek şey gürültülü bir egzosmuş.
    40yapar bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Gecmis olsun boyunluk ne kullaniyorsunuz linki varmi?
    40yapar bunu beğendi.

Çok geçmiş olsun. Şerit dışındaki yerleri çoğumuz kullanıyoruz özellikle İstanbulda.. Emniyet şeridi olsun e5 de soldaki ince şerit olsun her an bir araç önüme kıracakmış gibi bir paranoya oluştu bende.. O yüzden mümkün mertebe yasal şeritten gitmek lazım.

Ben de boyunluk modelini sorayım.. ve kullanımı rahat mı? kafayı döndürüp arkaya bakabiliyor musunuz?
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Geçmiş olsun yerdrn kalkamamk iyi bilirim allah bi daha gostermesin
    40yapar bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Direksiyon dersinde hocam öndeki ani frende yapsa yada sağdan soldan gelen bir araçta olsa asla ani şerit değiştirme. Senin hatanı başkalarına mal etme derdi. Çok doğru demiş. Geçmiş olsun.
    40yapar ve Biyturs_OnSr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın
    40yapar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)