Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask hakkinda yardim lutfen ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    DjKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow 750 cc 2008
    Herkeze kazasiz , belasiz surusler .... Ben yurt disindan bir kask almak istiyorum ama bulundugum sehirde bu kask modelini deneme sansim da yok , sorun sudur arkadaslar butun kask modellerinin olculeri standartmidir acaba , yani ben kullandigim kaskin ayni olcudekini alsam buyuk kucuk sorunum olurmu ... Herkeze cevaplarindan dolayi simdiden tesekkurler ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    bende merak ettim

Motosikleti
    cıks
    daha önce baktığım konulardan kask kalıplarının birbirine uymadığı hakkında yorumlar okudum
    fakat tercih senin ama yurt dışından baktığın kaskın modelini yazsaydın daha önce sipariş edip kullananlardan yorum alman daha kolay olurdu :S
    DjKaan bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    valla usta.
    ls2 kaskım vardı. 59,5 cm kafam var. L kullandım yıllarca.
    Arkadaşın mt reveng'i denedim. L giriyordu kafama ama alından ve türk kemiğinden baskı vardı.
    Yeni kask aldım Mt Blade onun bedeni XL gayet rahat.
    Demem o ki, markaya göre kalıplar farklı sanırım.
    DjKaan bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    markadan ziyade aynı markanın farklı modellerinde dahi kalıp farkı söz konusudur.
    DjKaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markadan ziyade aynı markanın farklı modellerinde dahi kalıp farkı söz konusudur.
    arkadaşa katılıyorum. bende MT marka iki kask var. biri raptor(çene açılır) modeli diğeri ise revenge(full face) modelidir. Raptor modelinde S beden kullanırken Revenge modelinde S beden dar geldi ve M beden aldım.
    DjKaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 cc 2008
    Alacagim kask Shark Raw modeli yazmayi dusunemedim kusura bakmayin , cevaplariniz ve yorumlariniz icin tesekkurler , demek oluyor ki ezbere is yapip siparis vermeyelim ...

Motosikleti
    mt 07
    Aynı asker kaskı gibi

Motosikleti
    cıks
    çok güzel görünmekte fiyatı nedir bunun?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    sundan aldim
    http://www.championhelmets.com/en/sh...tml?id=8995981

benim kafa cevresi=56-57cm
    XL siparis ettim
    shark in kendi sayfasinda
    XL=61/62 cm denmis
    icine balaclava giyecegim icin
    ve su andaki kaskim XL oldugu icin buyuk siparis ettim

daha gelmedi
    gelince soylerim

http://www.shark-helmets.com/faq.php

2 - How to choose your size? How should a helmet fit ?
    To be able to offer effective protection whilst remaining comfortable, a helmet must be perfectly adapted to its user. Choosing the right size is essential.

1) Measure your head circumference using a tape measure. Position it about 2 cm above the eyebrows and take a measurement around the widest part of your head placing the tape across the temples and around the back of the skull and back to the forehead.

Once the measurement is recorded, compare it with the size chart. Try the size of the helmet closest to the measurement you obtained but if you fall between sizes always start your test with a smaller size of the two.

You should feel an all over even pressure across your head with the helmet unable to twist or move around, a firm but comfortable fit without pain.

If you feel a hard contact point or major discomfort, try the larger size.

2) Size tests must be performed with the chinstrap fastened.

Make sure you have a good vertical and horizontal visibility. Make sure your head can perform all its normal movements without any problem.

With the chin strap secured, make sure that the helmet can not be pulled up and off the back of your head when you place both hands on the rear of the helmet and forcibly lift it.

If the helmet comes off or is on the verge of doing so, it is either too big or the chin strap is not tight. Keep trying until you find the perfect size.

WARNING: even for a short ride, do not lend your helmet if size is not well suited to the person using it.

Motosikleti
    Honda Shadow 750 cc 2008
    Turkiye fiyati 800 civarinda ben 480 - 500 gibi buldum bakalim olcu isini cozunce getirtecez insallah ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sundan aldim
    http://www.championhelmets.com/en/sh...tml?id=8995981

benim kafa cevresi=56-57cm
    XL siparis ettim
    shark in kendi sayfasinda
    XL=61/62 cm denmis
    icine balaclava giyecegim icin
    ve su andaki kaskim XL oldugu icin buyuk siparis ettim

daha gelmedi
    gelince soylerim

http://www.shark-helmets.com/faq.php
    Simdiden hayirli olsun , http://www.motoin.de isimli almanyadan bir sitede buldum , arkadasim da var almanyada -herkezin bir amcasi kuzeni vardir zaten (: - ondan da onay aldik sitede problem yok paypay ile odeme kabul ediyor ... senin eline ulasinca yorum bekliyoruz , simdiden hayirli olsun ayrica kazasiz surusler ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)