Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Motoruma Ellemeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yil önce ybr 125 esd motosikletim park halinde ve ben ona dogru giderken, bir baktım kadının biri 4-5 yaşlarındaki çocugunu kucaklamış motora bindiriyor. Tam dur diyecektim ki geç kaldım. Hemen motorun yanına gittim, aslında birşey demeyecektim ama çocugun ayakkabısı sıfır km aldığım motorun deposunu çizmiş. Ne yapiyorsunuz siz falan dedim, nolcak canım yedik mi motorunu diyor. Bak şu deponun haline diyorum, nolcak ne var onda diyor. Ne biçim bir milletiz biz ya, ben birinin malına ufacık bir zarar versem mahcubiyetimden ne diyecegimi bilemem.
    Neyse 3 yıl kadar önce yine sifir olarak aldigim cbr 125 imin üzerine oturmak isteyen bir adam, nasil becerdiyse motoru düşürmüş ama Allahtan ben görmedim bunu.
    Son olarakta geçen sene dershanenin önüne bıraktığım 1000 rr ımın üzerine oturup fotoğraf çekilmişler. Fotoğrafı face e atıp hava atma mantığında olan motorun m sinden anlamayan bu tipler, haliyle motora binmeyide bilmedigi için binerken ayakkabılarını kuyruk kismına sürtmüşler. Neyse ki cila ile çıkarabildim.
    Ya arkadaş motoru tertemiz yıkıyorum, temizliyorum bir bakıyorum biri motora bakıyor ama illa şu depoyu elliyorlar. Kardeşim motora bak tabiki ama niye tertemiz motoru pis, terli ellerinle elliyorsun, uzaydan gelmedi ki bu alet. Birgün birini çok fena bozucam bu yüzden.
    Motordan anlayan ve merak ettigini söyleyen birisi olasa inanın gelsin trafiğe kapalı yerde binelip merakını gidersin ama yeter ki şu motora zarar vermesin ya.
    usta bi tur versene

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben devamlı imla kurallarına dikkat ederim. Yoksa ben bayan mıyım?
    Konuyu açan kişiden bahsediyorum
    Sahte bir bayan üyeliği ile karşı karşıyayız sanırım
    Sazan arkadaşlarda daldı hemen konuya
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bizim insanımız meraklı,bu bir gerçek.

işin ilginç yanı ,motora karşı olanlar motor görünce motorun yanından ayrılmazlar,merakdan

ben işyerime normal gidip gelen biriyken,motorla gidip gelmeye başladığım andan itibaren samimi olmadığım yada muhabetim az olan insanlar başıma üşüşür motoru park eder etmez.Şİmdi aynı yerde çalışıyoruz ya hemen resim çekmeler motorla,selfie yapıp facede paylaşmalar...ulan ben o kadar resim çekilmiyorum makinemle bu nasıl iş diyorum ? yani sonuç itibari ile motorum çin malı kuba sl 200 ama chopper olmasından kaynaklımıdır nedir acayip ilgi çekiyoruz..birde sıfırdan bu motor sevdasına girişdik durduk yerde o insanları dahada bir etkiliyor.

yabancılara gelince,uzakdan bakanlar çok ama sizi görmüşlükleri varsa ellemeye elliyorlar,ben bişey demiyorum.oturduğum yerde ise branda çekiyorum olay bitiyor.Benim yabancılarla başım çok ağrımadı bu noktada,ama motorumdayken gelip sorun sonra ,ricayeten resim çekilmek isteyen çok.yani diyebilirimki her resim çekimi isteyenden 1 lira para alsaydım zengin olmasamda aylık benzin paramı çıkarmışdım yani

şimdi bir bayan olduğunuz içinde ilgi çekmeniz olası zira tehlikeyi bir şeyi kadınların kullanmasını daha fazla yadırgayıp aynı şekilde "merak" edenler çok oluyor.

en nihayetinde,o bakışlardan,resim çektirmek isteyenlerden ve klasik olarak "abi tehlikeli değilmi kormuyormusun" sorularından mütevellit,bu insanların gözünde gördüğüm şey şu oluyor hep;

keşke bende sürebilseydim... ;)

işin özü bu,motor filan hikaye..

ben 30umdan sonra motora başladım,iyiki başladım demekden öteye,aptalmışdım bu yaşa beklediğim için diyorum...heleki şu istanbul trafiğinde...

NOT: hesap sahte olsa bile ,bir görüş belirtmek anlamında yinede yazmak istedim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biyere gittiğim zaman hep agresif bakışlar atmak zorunda kalıyorum biraz yüzüm gülse direk gelip kurcalamaya başlıyo millet. en son çocuğu kucağında bir anne motorumun yanına gelip bas gızım bas, gırmızı düğmeye bas. bak böle böle deyip çıt çıt çıt basınca anahtarı takıp marş düğmesine de basmasını istedim, rölanti sesi ürkütünce kaçıştılar.. yapılması gereken sırt çantasına branda atıp her gittiğimiz yere götürmek

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha ben yazışanın bayan olduğundan şüpheliyim
    İmla kuralları yok,
    Her cevaba alıntı yapıp,cevap vermek(bir bayanın yapacağı iş değil),
    Yine bir "aliban" vakası var gibime geliyor
    sadece imlaya dikkat etmiyorum diye nasıl beni sahtekarlikla suclaya biliyorsun ?Ben bi konu acmisim insanlar gelip yaziyor ,cevap vermemem mi lazimdi pardon , konu acip gitmeliydim yani , insanlar gelip bana gerek kendi yasadigini gerek aldigi onlemleri soyluyor tenezul edip yazmamaliydim kadinim diye yani ilgincsiniz

Ben bu forumda kimseye rahatsizlik verdigimi dusunmuyorum
    Dalga amacli herhangi bir konumda yoktur boyle bir ithamda bulunurken biraz arastir

motosikletleri koydugum konum var cbr250R -600RR ve duke
    Bayan ve erkek olarak esim ve benim ekipmanlarimi tanittigim konum var resimli profil fotografimdaki urunlerimdir

Bu yapilan sey terbiyesizliktir kafama kaskimida gecirip "motosiklet.net yazili kagitla fotograf mi yuklemeliyim ki yada boy boy fotograf mi koymali ..ki yaparim en hazmedemedigim seydir insanlarin bilip bilmeden bu kadar rahat sallamasi azcik konusurken dusunun ozur dilemek zorunda kalmayin. Araliktan beri uyeyim kimseyle dalga gecmedim, ara ara ugrar biliyorsam yazarim ,bilmiyorsam ogrenirim cikar giderim konularimda dalga gecmek amacli hicbirsey yoktur

http://www.motosiklet.net/forum/moto...200-yorum.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-buyursun.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:32 ----------

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen yaa bence motosiklet süren kadınları falakaya yatırmak lazım.
    :D haklisin al bide ordan yak birde sahtekar olmadigim kaldi, bu forumda kimseye bulasmadim ,kimseyle dalga gecmedim biliyorsam yazdim , bilmiyorsam okudum veya ogrendim ..actigim konular belli zaten
    Konuma yazanlarin hepsini alintiliyorum cevap veriyorum ,imlam duzgun degil diye fake oldum
    Imlaya uymamam benim kusurumdur. Actigim konuya gelen insanlara cevap verme gereksinimi duyuyorum cunku dogru olan bu bence ama insanlari sallamayip yada adam secerek cevap vermem gerekiyormuş herhalde "kadinim" diye
    S6453 bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan kişiden bahsediyorum
    Sahte bir bayan üyeliği ile karşı karşıyayız sanırım
    Sazan arkadaşlarda daldı hemen konuya
    Arkadaş uzun süredir aktif olarak aramızda. 1-2 gün süren tek konu açmış üyeliklerden değil, konuya yazan arkadaşlar değil de, siz sazan durumuna düştünüz bu sefer.

Gelelim konuya...

Çocukları anladım, arada benim bir zamanlar yaptığım gibi uzaktan melül melül sağını solunu süzen, yanına bile yaklaşmaya korkan da var. Üzerine canavar gibi çıkıp tüm kumandalarıyla oynayıp, kilitli direksiyonu zorla çevirmeye çalışan da var. Aile meselesidir, anlarım. Denk gelirsem üstlerine düşeceğini, ağır olduğunu söyleyip korkutmaya çalışıyorum.

Anlamadığım nokta,başkasının aracını,eşyasını kendi malı gibi sahiplenen, çekinmeden üzerine yayılan yavşaklar. (çok afedersiniz ). Yahu adam anladık tamam müptezelin önde gidenesin, illa saatlerce telefonda konuşman gerek , niye benim aracımın üzerine oturup tribe giriyorsun. Adamlar o kadar rahat ki, motorun sahibi sanırsın. Sirkeci -Marmaray durağının oraya koyardım, sanki üzerine "bekleme salonu, işi olmayan oturabilir" yazmışım gibi, üzerine oturup muhabbet eden birini/birilerini gördükçe çalıştığım yerden bakıp sinir küpü olurdum.

Bu telefonda konuşurken kendinden geçen tiplerin birine denk geldim, gittim motosiklet anahtarıyla sele altından bi şeyler aldım yalandan. gözünün içine bakıyorum ters ters, işyerine girmemle adamın tekrar yayılması bir oldu. Anasının oturma salonunda sanki kavas.

Alarm iyi fikir.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş uzun süredir aktif olarak aramızda. 1-2 gün süren tek konu açmış üyeliklerden değil, konuya yazan arkadaşlar değil de, siz sazan durumuna düştünüz bu sefer.

Gelelim konuya...

Çocukları anladım, arada benim bir zamanlar yaptığım gibi uzaktan melül melül sağını solunu süzen, yanına bile yaklaşmaya korkan da var. Üzerine canavar gibi çıkıp tüm kumandalarıyla oynayıp, kilitli direksiyonu zorla çevirmeye çalışan da var. Aile meselesidir, anlarım. Denk gelirsem üstlerine düşeceğini, ağır olduğunu söyleyip korkutmaya çalışıyorum.

Anlamadığım nokta,başkasının aracını,eşyasını kendi malı gibi sahiplenen, çekinmeden üzerine yayılan yavşaklar. (çok afedersiniz ). Yahu adam anladık tamam müptezelin önde gidenesin, illa saatlerce telefonda konuşman gerek , niye benim aracımın üzerine oturup tribe giriyorsun. Adamlar o kadar rahat ki, motorun sahibi sanırsın. Sirkeci -Marmaray durağının oraya koyardım, sanki üzerine "bekleme salonu, işi olmayan oturabilir" yazmışım gibi, üzerine oturup muhabbet eden birini/birilerini gördükçe çalıştığım yerden bakıp sinir küpü olurdum.

Bu telefonda konuşurken kendinden geçen tiplerin birine denk geldim, gittim motosiklet anahtarıyla sele altından bi şeyler aldım yalandan. gözünün içine bakıyorum ters ters, işyerine girmemle adamın tekrar yayılması bir oldu. Anasının oturma salonunda sanki kavas.

Alarm iyi fikir.
    Bende coğu zaman ses cikartmiyorum ama iyiden iyiye kizmaya basladim uyarmadan olmayacak alarimida sallamazlar gibi geldi motor 3-5adim otemdeyken yapiyorlar bicok kisi onermis
    Sagol buarada fake diyince cok zoruma gitti abartip baska bir konu actim belki umurdamam gerek ama ben sahsima hakaret saydim bunu,bilip bilmeden bi insana sahtekar yalanci demek ne kadar kolay olmuş uzuldum ben burda herkese tek tek cevap veriyorsam insanligimdan yapiyorum cunku ben acmisim konuyu herkes en azi dan 1 dakikasini ayirip bana oneri ve yasadiklarini anlatiyor adam mi secmem lazimdi cevap yazmak icin

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Bu yaz arkadaş ile taksime gittik. Bilenler bilir galatasaray lisesinin hemen aşağısında saçma sapan borulardan oluşan bir heykel var, o heykelinde biraz ilerisinde YKM kitap evi var, oraya motorcular motorlarını park ediyor. Her neyse tam oradan yürürken bir tane siyah pırıl pırıl Harley Davidson Night Rood lu bir adam geldi, arkadaşa biraz bekleyelimde şu motoru seyredelim dedim Her neyse adam motorunu güzelce parketti ve yürümeye başladı. Daha adam 20 metre gitmeden 2 tane keko motorun üstüne binip fotoğraf çekilmeye başlamasın mı. Ben daha olayı anlayamadım önce, nasıl olur lan diyorum 60-70 bin tl motor. Biz 30 metre uzaktan seyrediyoruz anca ama adamlardaki cesarete yüzsüzlüğe bak. Ben sinirden deliye döndüm resmen.

Aziz Nesin diyor ya hani, bu milletin yarısı gerizekalı diye. O kadar doğru bir tespit ki. İnsanlarımız gerçekten gerizekalı. Kimsenin kimseye saygısı yok, doğal olarak bir başkasının malınada saygısı yok.

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Nolacak yahu dokunsunlar bişeyi eksilmez ya motorun belki motor sevgisi aşılarız insanları hep böyle tersliye tersliye bütün motorcuları oruççu babanın çocuğu sanıyorlar.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz arkadaş ile taksime gittik. Bilenler bilir galatasaray lisesinin hemen aşağısında saçma sapan borulardan oluşan bir heykel var, o heykelinde biraz ilerisinde YKM kitap evi var, oraya motorcular motorlarını park ediyor. Her neyse tam oradan yürürken bir tane siyah pırıl pırıl Harley Davidson Night Rood lu bir adam geldi, arkadaşa biraz bekleyelimde şu motoru seyredelim dedim Her neyse adam motorunu güzelce parketti ve yürümeye başladı. Daha adam 20 metre gitmeden 2 tane keko motorun üstüne binip fotoğraf çekilmeye başlamasın mı. Ben daha olayı anlayamadım önce, nasıl olur lan diyorum 60-70 bin tl motor. Biz 30 metre uzaktan seyrediyoruz anca ama adamlardaki cesarete yüzsüzlüğe bak. Ben sinirden deliye döndüm resmen.

Aziz Nesin diyor ya hani, bu milletin yarısı gerizekalı diye. O kadar doğru bir tespit ki. İnsanlarımız gerçekten gerizekalı. Kimsenin kimseye saygısı yok, doğal olarak bir başkasının malınada saygısı yok.
    Bende hep dokunmadan seyretmisimdir cok begendiysem hele ,bir tane r1 gormustum park edilmis ısıl isildı sadece gozumle baktim cunku kendimede yapilmasini istemem zarar vermek soyle dursun ,elimi bile surmem adamin mali sonucta izinsizce yapilan bu tur davranislar can sıkıcı birde arkadaslarin anlattiklari var motoru bincem derken dusuren cizen boyle seylere haklari yok ama gelde anlat hangi birine

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolacak yahu dokunsunlar bişeyi eksilmez ya motorun belki motor sevgisi aşılarız insanları hep böyle tersliye tersliye bütün motorcuları oruççu babanın çocuğu sanıyorlar.
    Motor sevgisi asilayacagim diye motoru koyalim orta gelen gecen binsin ellesin kurcalasin cizsin derman mi kalir motorda .. fuarda bile cogu motorun ustune oturamiyorsun ,cidden heves eden insan olsalar motorumun 2-3 adım otesinde oluyorum zaten gelir rica eder izin alir bakar sorar
    Izinsizce sagini solunu kurcalayip ustune oturacak adamin motor sevgisiyle ugrasamam acikcasi

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu forumda da böyle bir şey var: paylaşım yapıp forumu aktif eden kişilerin gaz bombası gibi yorumlarla bezdirilmesi. diğeri her önüne gelenin google gibi kullanması. bir diğeri de yönlendirilmeye çok açık üyelerin bulunması.
    Paylaşım yapıp doğru düzgün konu açan üyeye dil din ırk cinsiyet ayrımı gözetmeksizin saygı duyarım. Destek olurum.
    EldekiDebryj ve TEKNECI bunu beğendiler.
    "Edeple gelen lütufla gider"

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Paylaşımlarınızın artarak devam etmesini diliyorum.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı karacabeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumda da böyle bir şey var: paylaşım yapıp forumu aktif eden kişilerin gaz bombası gibi yorumlarla bezdirilmesi. diğeri her önüne gelenin google gibi kullanması. bir diğeri de yönlendirilmeye çok açık üyelerin bulunması.
    Paylaşım yapıp doğru düzgün konu açan üyeye dil din ırk cinsiyet ayrımı gözetmeksizin saygı duyarım. Destek olurum.
    Teşekkurler zaten 4-5 konum var 2 tanesi motor ve ekipman tanitimi bi tanesi ekipmandan kaynakli sorun cikmisti alacak olanlar bilsinler diye paylastim
    Birde bot alacaktim kadin icin racing bot bulunmuyor heryerde sagolsunlar yardim ettiler
    Kopeklerle ve boyle insanlarla ilgili 2de konum mevcut
    Kimseyede bi zararim yok yani geneldede
    Bazı kisiler gereksiz konusuyor hakikaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşımlarınızın artarak devam etmesini diliyorum.

Tesekkurler
    TEKNECI ve karacabeg bunu beğendiler.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Benim eşim de motor kullanıyor ancak motoru şuanda yok.
    Konuya gelirsek benim motoru da sürekli kurcalarlardı. Hiç koyduğum gibi bulamazdım.
    Ancak birgün birşeyi fark ettim. Selesi geniş olduğu için bir kedi dadanmıştı. oraya sanki yuva yapmış gibi lük diye seleye otururdu sürekli. (benim için ısıtırdı seleyi )Ben her seferinde bunu kovalardım, artık o kadar çok oldu ki bu olay. Ben apartmanın kapısından çıktığımda beni görüp hemen arazi olurdu. Sonunda motoru otoparka bırakmaya başladım.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Benim eşim de motor kullanıyor ancak motoru şuanda yok.
    Konuya gelirsek benim motoru da sürekli kurcalarlardı. Hiç koyduğum gibi bulamazdım.
    Ancak birgün birşeyi fark ettim. Selesi geniş olduğu için bir kedi dadanmıştı. oraya sanki yuva yapmış gibi lük diye seleye otururdu sürekli. (benim için ısıtırdı seleyi )Ben her seferinde bunu kovalardım, artık o kadar çok oldu ki bu olay. Ben apartmanın kapısından çıktığımda beni görüp hemen arazi olurdu. Sonunda motoru otoparka bırakmaya başladım.
    Kedicikler motor selesini seviyorlar oyle ,kediler bende gordum ama hayvan sonucta hem kurcalamiyorda oturuyor hayvancık :D insanlara daha cok kiziyorum

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    bir arkadaşım bir mekana gidiyor ve otoparkına bırakıyor motorunu. daha sonra geri döndüğünde bakıyor ki motorun üzerine birisi oturmuş ve motoru kurcalıyor. sonra arkadaş o herifin arabasının hangisi olduğunu öğrenip arabanın içine gidip oturup başlıyor arabayı kurcalamaya. adam gelince hooop napıyorsun sen filan diye çıkışınca, bizim arkadaş sen demin benim motorun üstünde değilmiydin, sağını solunu kurcalamıyor muydun diyince adamda motorla araba aynı şey mi diyince bizimkinde şalterler atıyor ve herifle kavga ediyorlar.
    Murat.K. bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedicikler motor selesini seviyorlar oyle ,kediler bende gordum ama hayvan sonucta hem kurcalamiyorda oturuyor hayvancık :D insanlara daha cok kiziyorum
    sadece oturmakla kalsalar pati izleri ve kusmaları ayrı konu...
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    h.g. harun abi. Şaka bi yana bu kedilerden nedir abi çektiğimiz. Bazısı var deponun üstüne yatıyor bütün tırnakları depoya geçiriyor. Bakıyorum depo çizik içinde sonra işin yoksa pasta yapmakla uğraş.

Motosikleti
    DUKE 200
    Ben daha kusani ,cizeni gormemistim demek kedilerde yaramazmis :d artik onlarida kovalicam .. guzel guzel oturuyorlarken gormustum :D

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Meraklı maymunlar diyorum ben onlara.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)