Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Otomobilin Aynasına Çarptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Arkadaşlar iki kırmızı ışıkta iki araç arasından geçerken dalgınlığıma geldi daha doğrusu çarpmam diye düşünüp biraz hızlı gittim debriyajı tutan elim arabanın aynasına çarptı aynası ileri doğru çıktı geri dönüp düzelttim araç sahibi olayın farkında bile değildi telefonuyla uğraşıyordu bende elimle özür dilerim işareti yapıp uzadım ordan. Bu otomobilin aynası kırılmış mıdır yoksa esneme payı var mı? Birşey olmadığını düşündüm ama şayet kırdıysam diye üzüldüm giderken.
    siyahus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    O aynalar içe doğru büküldüğü kadar dışarıya doğru da bükülebiliyor,meraklanmana gerek yok

Motosikleti
    cbr 250
    emin ol senin düşündüğün kadar araç sahibi düşünmemiştir
    Bune bunu beğendi.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Araç sahibi niye düşünmüyormuş anlayamadım. ortalama bir ayna 300-400 tl den başlıyor. Sen aynayı kırar gidersen o araç sahibi bundan sonra seni yada beni trafikte her gördüğünde düşman bellemez mi ? Dikkat edeceksin nasıl biri senin motorunun grenajını kırıp gittiğinde bön bön bakmayacaksan o araç sahibide öyle bakmayacak boşver de demeyecek. Zaten trafikteki umarsız tüm araç sürücüleri yüzünden hepimiz burada bas bas bağırıyoruz "üstüme kırdı ayı, önüme geçti davar az kalsın kaza yaptırıyodu öküz" başlıklarını forumda bol bol görüyoruz. Saygılı olacağız ki saygı bekleyeceğiz.
    SweentLy, mozgur, Mengu16 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o yüzden dandik araba alıcan. geçer geçer bişey olmaz deyip gaz koluna asılan çok kişi var
    Newbie2015 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Yerinden kopup aşağı sallanıcak kadar olsa adam canın sağolsun dese bile hasarı ben karşılardım. Geri dönüp düzelttim sağlam gibiydi o yüzden devam ettim ama tabiki ne olursa olsun durmak gerek.

Ayrıca biraz yanlış anlatmışım olay olduktan sonra aracın 1 araç ilerisinde görülebilir şekilde duruyordum aynadan kontrol ettim adam kornaya falan bile basmadı gel diye o yüzden devam ettim

Motosikleti
    cbr 250
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç sahibi niye düşünmüyormuş anlayamadım. ortalama bir ayna 300-400 tl den başlıyor. Sen aynayı kırar gidersen o araç sahibi bundan sonra seni yada beni trafikte her gördüğünde düşman bellemez mi ? Dikkat edeceksin nasıl biri senin motorunun grenajını kırıp gittiğinde bön bön bakmayacaksan o araç sahibide öyle bakmayacak boşver de demeyecek. Zaten trafikteki umarsız tüm araç sürücüleri yüzünden hepimiz burada bas bas bağırıyoruz "üstüme kırdı ayı, önüme geçti davar az kalsın kaza yaptırıyodu öküz" başlıklarını forumda bol bol görüyoruz. Saygılı olacağız ki saygı bekleyeceğiz.
    sonuna kadar katılıyorum. ben sadece bu arkadaşın düşündüğü kadar araç sahibi düşünmemiştir demek istedim. önümüze gelenin aynasını kıralım demedim ki arkadaş gerekeni yapmış geri dönüp özürünü dilemiş aynayı düzeltmiş

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arabaların aynaları esnektir ileri doğru dönebiliyorlar kolay kolay kırılmyıorlar

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    bende dayımın aynasına çarptım ama motorla değil yürürken hiç bir şey olmadı düzelttim ve uzadım
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Bende birgün bisiklet sürerek sahile iniyordum tam bir arabanın yanından geçerken arkadaki araba sürücüleri kornaya basıp durdular kenarda olmama rağmen. bende telaş yaptım çok kenara geldim ve park halinde ki bir aracın aynasına çarptım. Ayna yerinden çıktı düştü. fakat kablolar tuttu tam yere düşmedi. Bir adam geldi büyük bir rahatlıkla naptın sen dedi sizinmiydi özür dilerim falan filan derken para istedi adam 50 tl ver git dedi. Bende davranışlarından vs. bu arabanın bu adamın olduğuna inanmadım arabayı açar mısınız bir dedim anahtar evde dedi. Ruhsatı görebilir miyim dedim oda evde dedi. O zaman getirir misiniz dedim şimdi işim gücüm var onunla mı uğraşıcam dedi bende kusura bakmayın ben bu aracın size ait olduğunu düşünmüyorum dedim ve uzaklaştım dönüp arabaya bakmadı bile. Aman dikkat. Gerçi o günden beri içimde her bisiklet sürüşümde bir tedirginlik var ama...
    mehmetenis, ellaksakir, GB79 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Spor tip olanlar hariç neredeyse her arabanın aynasında yaya güvenliği ve aynanın da kolay kolay kırılmaması için geriye doğru bükülme gibi bir emniyeti vardır. Spor tip olanlar da belli bir yükten sonra kendini bırakır ve düşer, yerine tekrar takılır idi yanlış hatırlamıyorsam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    merak etme kırılsaydı sesten anlardın. büyük ihtimalle hiç bir şey olmamıştır belki ufak tefek sürtme çizikleri. aynalar hem ileri hem geri katlanabilir.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Acemiyken ben de bir arabanın aynasını uçurmuştum, alıp takmıştık sonra yerine araç sahibi ile beraber.

Kısacası endişelemme, sorun yok.

Saygılarımla.

Motosikleti
    MT-25
    oluroyle

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o arabaya göre değişiyo ya bizde 2007 symbol var 25 tl aynası:D:D
    siyahus bunu beğendi.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı selcukcoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o arabaya göre değişiyo ya bizde 2007 symbol var 25 tl aynası:D:D
    Yan sanayidir o servis acımıyo çakıyo valla
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    ne mutlu sizin gibi sürücülere

bende aynı kafadayım kul hakkı hiçbirşeye benzemez.

Doğru olanı yapmışsınız sizin bu davranışınızdan sonra adam da ayı eşşek değildir heralde ona göre davranmış bence.

İki sürücüyede 10 üzerinden 10 puan

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Her arabanın aynası ters yönde bükülmez arkadaşlar. Mesela fordların aynaları terse bükülmez. İçindeki elektrikli ayar dalgası kırılır. Fiyatını tam bilmiyorum ama 300 tlden pahalıdır (stop camı 120 tl) Dikkat etmek gerekir, illaki kaza olur, sonuçta isteyerek olmamış.

Motosikleti
    cbr 250r
    geriye doğru esnemiştir ve fordların aynası bükülmez diyen arkadaş ford focus var bizde hemde elektrikli katlanır ayna.istediğinde elle bile zorlayarak her yöne katlanıyor

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    yan sanayi 25 orjinal serviste 40 tl :D 4-5 kez değiştirdim şuandada bozuk içerden yön veremiyosun değiştirmeye üşeniyorum valla.

Ve tüm araçların aynaları ileri geri döner bikaç araç istisnası hariç tabi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)