Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Çanta konusu yeniden gündemde. Cezayı yedim!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC700X motorlarda yunuslarda'da var. bir durdurup ruhsat sormak lazım. harbiden kendileride yapıyorlar mı bunu?
    bir abim var, facebook adresimde ekli. araçla devriye atiyorlar. ( trafik polisi )
    aracın şöförlüğünü yapıyor.
    bir gün devriyeye çıkıyor, yolda pusuyorlar araçları çevirip kış lastiği takmayanlara ceza yazacaklar.
    ama halbu ki, bu ceza yazacakları ekip aracında bile kış lastiği yok.
    adamin dedi bu. devlet zorunlu tutuyor lastiğe, ama kendi aracına taktırmıyor.

ekipman alıyorum. KDV den ÖTVden kazanıyorsun
    yedek parça alıyorum. KDV Den ÖTV den kazanıyorsun
    Motor alıyorum. KDV den ÖTV den kazanıyorsun
    Lastik değiştiriyorum, KDV Den ÖTV den kazanıyorsun
    Sigortamı yaptırıyorum, Oradan kazanıyorsun
    Karşıya geçiyorum, HGS den kazanıyorsun.
    Ruhsat çıkarıyorum, Oradan kazanıyorsun.
    Ama, Motorum çalındı deyince, suratıma bile bakmıyorsun

daha once de yazmistim .
    mesele vergilerin yuksek olusu degildir
    odedigin vergi karsiliginda aldigin hizmettir.
    iskandinav ulkelerinde inanilmaz vergi yuku vardir.
    ama adamin cocugu bedava okula gider.
    hastaneye gider bes kurus odemez.
    yaslaninca en iyi bakimi-hizmeti alir.
    hem de tum bu hizmetleri dunyadaki mevcut en yuksek kalitede alir.
    sonra da ay sonunda brut gelirinin %70-80ini(gercekten boyledir) memnuniyetle vergi olarak verir.
    ömer eymen, phradrel, smiles ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunlar kurallar her zaman halk içindir. Halkın düzenini sağlamak, yaşam kalitesini eşit ve yüksek tutmak içindir.

Ammmaaaa ülkemizde hak kukuk eşitlik düzen olmadığı için kanun manun hak getire, Tutan tuttuğunu tuttuğu yerde.... Sonrada efendim kanun böyle.

Adam küçücük motora takmış kocaman sandığı ya da nebileyim romork büyüklüğündeki ince malzemeden yapılmış biçimsiz koca kutuyu. Araçlara yayalara çarpa çarpa sürte sürte o kaldırım senin bu kaldırım benim geziyor. Çevir onu yaz cezayı bağla motoru. bütün insanlar rahat etsin. Ha bunun için otobanlarda sürtmene gerek yok semtin en güzel caddesine çık nasıl olsa bahsettiğim zerzevat oralarda bol miktarda. Madem kanun düzen için o halde düzensizliğin olduğu yerde dur ki kanunun kiymeti olsun. Kanun vatandaşın işine yarasın.

Ama burdaki amaç nedir ? Argesi yapılmış tonla sertifikası olan medeniyerler tarafından olur alınıp üretilmiş bu teknoloji ürününü tanıma kabul etme.

Bunun adı kanun yada kural değil, bildiğin geri kafalılık. Eziklik, Kendini bişey sanmalık, ..... say say bitmez.

Bu ülke doğudan iyi batıdan kötü herşeyden biraz var. Atsan atılmıyor satsan satılmıyor.

Bilmiyorum ne olacak.

Geçmiş olsun deryalı. Koy kenara cezayı.

Bilmem kaç senesinden bir yüksek hız cezası yemişim ki evlere şenlik. Ne haberim var ne tebligat. 2010 senesinden en yüksek neyse onu kesmiş tebliği etmedikleri için haberim olmamış haberim olmadığı için itiraz-ödeme yapmamışım yapmadıklarım için cezayı 3 katına çıkarmış 775 tl lik borç talep ediliyor benden. ) ödemiyorum aq. 15 sene daha ödemezsem zaman aşımı olurmu acaba )

Dostum artık muayene zamanı ödenmeyen cezalar karşına çıkıyor ve muayane yaptıramıyormuşsun o yüzden cezayı çok bekleyemiyorsun haliyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantanın resmi varmı?

Çantanın fotoğrafını ne yapacaksın hocam
    Ama istedin ekliyorum
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    alıştık artık , aslında en büyük problem de bu.
    koca devletin başında bir grup haydut , tepeden tırnağa bütün kademelere kendi yankesicilerini doldurunca böyle oluyor maalesef.
    bunun farkına varamayan insanların bu toplumun yarısından fazlası olması ne kadar acı...
    tanertc, seckin_, mayaz34 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    polislerden her geçen gün nefret ediyorum artık
    o üniformaları giyince adam olunmuyor!
    bunu onlara anlatmamız lazım.
    vergilerimizle maaşlarını aldıkları için galiba bu hava !

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıştık artık , aslında en büyük problem de bu.
    koca devletin başında bir grup haydut , tepeden tırnağa bütün kademelere kendi yankesicilerini doldurunca böyle oluyor maalesef.
    bunun farkına varamayan insanların bu toplumun yarısından fazlası olması ne kadar acı...
    farkına varanlarında görmezlikten gelmesi dahada acı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok katılamıyorum fikrinize çünkü, ben artçın var diye ceza da yemiş biriyim, artçıyıda mı ruhsata işleteyim? kanunların her söylediği onların haklı olduğu anlamına gelmez, böylesine saçma bir yasayı çıkaranlara itiraz etmediğimiz sürece biz daha çok çekeriz!
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...isiliktir.html

yalnız değilsiniz hocam
    tanertc bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    öncelikle geçmiş olsun
    geçen sene 32. madde cezası 80 tl idi bu sene biraz daha artmıştır diye tahmin ediyorum
    bu ilk çevirmen olduğu için ceza kesip yolladılar seni ama başka bişey söylemediler eminim
    ama burda şöyle bir sıkıntı var 32. maddeden ceza yediğin için ikinci bir çevirmede genel kontrol bile olsa aracın trafiden men edildiği gözükeceği için motorunu orda bağlarlar
    yapman gereken cezayı kesen bölge müdürlüğüne gidip (tabi çantayı çıkarmış vaziyette) ben çantamı söktüm trafiden men işleminin kaldırılmasını istiyorum diyeceksin onlarda senden ruhsat ve ehliyet fotokopisi çekip getirmeni isteyecekler sora motorun yanına gidip resimler çekilecek plaka gözükür şekilde sora içeri ofise geçip bilgisayara işleyecekler ve işlem bitecek
    nerden mi biliyorum başıma geldi ondan
    kolay gelsin tekrar geçmiş olsun
    karacabeg bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    İzmirde motorcu bi arkadaş mahkemeye verip topcase'yi yazılan cezayı iptal ettirmişti ve o mahkemenin verdiği gerekceli karar metnini yayınlamıştı.bulabilirsem buraya ekliyeceğim.cezayı sineye çekmeyin ,itirazınızı yapın..
    mayaz34 bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    32. maddenin ucu açıktır. Araç üzerindeki değişikliği 30 gün içinde tescil yapılan kuruluşa bildirmemek. Diye bir maddedir.
    Polisler genelde bu maddeyi evrakları tam ama zıtlaşan kişilere ucu açık bir madde olduğu için yazar. Tahminim aranızda bir tartışma çıktı. O da boş göndermemek için bu maddeden ceza yazdı.
    Sırf çantayı görüp durdurduğunu zannetmiyorum. Olayı bütün netliğiyle anlatırsanız ortaya çıkar mevzu.
    xxxonepirxxx bunu beğendi.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar zincirleme kaza oldu kaç haftadır hiç bir çözüm yok. trafik magandaları, harfiyat kamyonları terör estiriyor bula bula arka çantaya mı ceza kesiyorlar.
    Bazen diyorum benim bunlarla ne işim var aynı ülkede.
    smiles bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    cezayı bugün saat 10 sularında kestiler şöyle yüzlerine baktım yeni polislerin hiç ceza yazmaya niyeti yoktu isteksizdiler. ama başlarında 40 küsürlü yaşlarda kartlaşmış memur 5 motora birden nerde poroje ruhsata işlenmişmi diye çığırıp duruyordu neyse ödedik borcu 66tl .84 küsür de indirimsiz ceza sabah sabah moralimizi bozdular bundan sonra gişelerden en sol şerit uçarım sağ şeride daha yanaşmam polis noktaları zaten belli bunlar zıvanadan çıkmış. Diğer motorcularla ne dediysek ikna edemedik adam odduzikinci madde diyor başka bişey demiyor. 1 haftayada bu porojeler çizilecek diyor . kaldı başımız belaya.
    mayaz34 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    topcase i ruhsata işlettiğinizde koltuk sayısı 1 e düşüyor imiş

bu seferde artçıdan ceza yiyeceğiz sonucu çıkıyor..

bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    geçmiş olsun.
    çantaları takayım mı diye bekliyordum.

atın üç beş bir şeyler
    TEKNECI bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase i ruhsata işlettiğinizde koltuk sayısı 1 e düşüyor imiş

bu seferde artçıdan ceza yiyeceğiz sonucu çıkıyor..

bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
    Top!!!! Unun canı cehenneme. Top taktırmayacağım inazuma ve pulsara.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32. maddenin ucu açıktır. Araç üzerindeki değişikliği 30 gün içinde tescil yapılan kuruluşa bildirmemek. Diye bir maddedir.
    Polisler genelde bu maddeyi evrakları tam ama zıtlaşan kişilere ucu açık bir madde olduğu için yazar. Tahminim aranızda bir tartışma çıktı. O da boş göndermemek için bu maddeden ceza yazdı.
    Sırf çantayı görüp durdurduğunu zannetmiyorum. Olayı bütün netliğiyle anlatırsanız ortaya çıkar mevzu.
    Mevzu öyle değil amaçları bu maddeden herkese ceza yazmak. 100 lerce motor şuanda ceza yiyor.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    İnternetten mahkeme kararını buldum Okunabilir durumda.

Aykut009, OnurTr, smiles ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    çantaları takayım mı diye bekliyordum.

atın üç beş bir şeyler
    sizce basbakanlik 1.1 milyon TL lik bu elektrık faturasını oder mi???
    yoksa bi kocabas enerjisa’yi arayip…
    “yavrum siz naaabiyonuz…bu tutari paylastiriverin diger abonelere azar azar” mi der???

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Atinda biraz kucuk atin toplumumuz zaten cok saf birde inanip yorum yaziyorlar .aksiyon film mi ceviriyon pez derler .tepede helikopter cevrede birsuru polis tutuklanmada yok ne insanlar var yarabbi

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atinda biraz kucuk atin toplumumuz zaten cok saf birde inanip yorum yaziyorlar .aksiyon film mi ceviriyon pez derler .tepede helikopter cevrede birsuru polis tutuklanmada yok ne insanlar var yarabbi
    hocam keşke konuyu tam okusaydım onlar esipriydide sen şimdi espiri mi yaptın ben anlamadım
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    topcase den ceza yazılması gerçekten çok saçma bunun fabrika çıkışı olanlarıda var sonuç olarak. artçı cezasına ise ruhsatta 01 kişi yazıyorsa ceza yazabilir onu düzelttirmen gerekiyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum espirili yazdım ama kimse okumuyor anlaşılan yazıyı Sadece başlığı okuyup cevap yazıyorlar,yazı sabahtan beri var ama ilk siz okumuşsunuz anlaşılan. Aksiyon kısmının Espiri olduğu belli olsun diye helikopterler falan geldi dedim ama kimse fark etmedi.
    Buradan da yazının okunmadığını sadece başlığın okunduğunu anlıyoruz :D

"Ceza kısmı vb elbette doğru" sadece aksiyon kısmını teşbih yaptım.
    tinerci bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum artık muayene zamanı ödenmeyen cezalar karşına çıkıyor ve muayane yaptıramıyormuşsun o yüzden cezayı çok bekleyemiyorsun haliyle.[COLOR="Silver"]

Ben ceza tarihine yakın motoru satmışım. Ceza yolda biyerde plakaya kesilmiş. bu nedenle öylece duruyor. Motor kim bilir kaç kez el değiştirdi )

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten mahkeme kararını buldum Okunabilir durumda.
    Kararın sonuna dikkat etmek gerek. "Kolaylıkla sökülüp takılabilen port bagaj" diyor.

Otomobillerin tavanına takılan bagaj la aynı kategoriye sokulmuş ki bu da çok mantıklı.

Bu kararı emsal göstererek ve port bagaj dan yola çıkarak cezaları iptal ettirmemiz mümkün.

mayaz34 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler