Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni gördüm çok kötü bir durum +18

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ne masajı ne ilk yardımı? Yerde hiç yoksa 5 litre kan var. Kalp masajı falan hikaye, ölmüş işte gencecik çocuk. Allah geride kalanlara sabır versin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba CR1
    İşte kask takmanın önemi videoda takmayanlar izlesin bu arada kazayı yapan arkadaş vefat etmiş gencecik yaşta kendinizi ailenizi seviyorsanız eğer ilerisi için bi hayaliniz idealleriniz varsa ekipmansız motor kullanmayın saçınız bozulmasın diye hayatınız kayar birde ölmediğini engelli kaldığınızı düşününün o daha da kötü o yüzden her zaman dikkatli,sabırlı ve güvenli sürüş yapalım hatalı birini gördüğümüzdede şikayet edelim. Allah rahmet eylesin

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ben eldiveni takmadigimda rahat edemiyorum. Ne hikmettir kasksiz yarışmak?
    Kiz arkadasim mont istemiyor masraf etmiyor alma diyor. Ona sözüm şu oldu, o montu aldirmazsan baba bir daha arkama binemezsin dedim. Sonra paşa paşa gelip bayiide montu denedik. Öyle saçma is olmaz. Kaporta biziz. Ekipmansiz sürüş olmaz. Yarış olmaz. Akıl işi değil. Ne diyelim. ALLAH RAHMET eylesin

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    kaza durumunda kaskımı sağlık ekipleri çıkarsın yazısının yanında 112yi aramayın mı yazsak naapsak?
    emin değilim ama adam kafayı vurmuş belli ona kalp masajının faydası ne bu 1, hadi diyelim o doğru hamle; kadın bi yandan kalp masajı yapıyor bi yandan diğerlerine ne yapacağını söylüyor bu ne biçim iş bu iki
    ama olsun yerleştirsinler tabi tanıdıkları olur olmaz yerlere. sonuçta adam bakmayacak mı akrabasına

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Bu videonun altlarinda bir tane daha var youtubeda. Onda da motosikletli kaski takmis ama baglamadigi icin carpismada ucup gitmis basindan ve kask takmanin bir anlami kalmamis. Bunlar herkese ders olsun. Kask takiyorsaniz da mutlaka baglayin.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İlk yardım sertifikası olmadan ilk yardım yapar da adam ölürse vay halinize. Varsa ölse dahi sıkıntı olmuyor.
    gerçi ben de var da ne oldu. Arkadaşının virajda yuvarlandığını, motorun bilardo topu gibi sektiğini gördüm. Hiç bir şey yapamadım

o kadar kan neresinden akmış aman ya rabbim,ya arkadaş bursada hergün görüyorum kask yok bişey yok gazlıyorsunuz aralardan derelerden,bu iş şaka değil Allah rızası için en azından kask takın kask!

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    yalnız şöyle bir durum var, müdahaleyi yapanlar kaburgaların kırık olup olmadığını kontrol etmiyor. nitekim kaburgalar kırık olmaz ise videodaki gibi esnemez. dikkat edin, jöle kıvamında esniyor. embesillik resmen.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız şöyle bir durum var, müdahaleyi yapanlar kaburgaların kırık olup olmadığını
    kontrol etmiyor. nitekim kaburgalar kırık olmaz ise videodaki gibi esnemez. dikkat edin, jöle kıvamında esniyor. embesillik resmen.
    Erişkin bi insanın kaburgaları içe doğru 5 cm kadar esner zaten kalp masajı uygularken o kadar cm bastırmak zorunda eğer kaburgada kırık olursa esneme yapmaz müdahaleyi yapan ilk bastırışından sonra kırığı anlayabilir (ama ilk önce bakmak gerekiyo tabikide )

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun.bu cg kullanan arkadaşlar genelde genç kimisi harçlık biriktirerek kimiside çalışarak zor zahmet motor alan kardeşlerim ancak aldıgınız motosikletin silindir üstünde led aydınlatma olmazsa bile motor gider dişli degiştirmeler bi ton para verip tel cant takmalar eksozu açmalar bunların yerine kaskınıza önem verin kaskın trafik polisinden ceza yememek için degilde kafanızı koruyacagını unutmazsanız kaska bu kadar para verilirmi psikolojisini üzerinizden atarsınız

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paylasilcak bir video degil bence. uyari icin bile paylasilmaz. morglar hata yapan veya hataya kurban giden insanlarla dolu. ama kimse bedenlerini cekip yayinlamiyor

Motosikleti
    kuba cg-100
    Allah rahmet eylesin arkadaslar sizinde.dediginiz gibi kask koruma cok onemli! bizim dingolar buralarda bişey olmaz ne olcek ben kaza yapmam gibi seyler sozluyor ozguven patlamasi yasiyorlar resmen gecenlerde 17 yasinda bi genc apachi tipli motorun basinda konustuk konu kaska geldi bende buna liveleakdan motor kazalari izleddim bak boyle olma kask tak dedim cocuk cideolardan etkilendi biraz ama kask takiyomu aldimi bilmiyorum

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    O motorla o yollarda yarış yapıyor kask takmıyor ben açıkçası sağlık görevlilerine daha çok üzüldüm yazık birbirlerine bağıra bağıra hayata döndürmeye çalışıyorlar ah be ablacım o adam kendine senin ona verdiğinden daha az değer vermiş ama çilesini travmasını sen yaşıyorsun.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    başlıktan tahmın ettım böyle bir video cıkcagını....
    tak işte şu kaskını adam gıbı kaskını al şimdi ucuz kask alan arkadaşlar bütçemiz yok falan diyebilir ama kusura bakmayın kafanız veya canınız şu motor zevkinden çok daha önemli 5 - 10 ay geç al motorunu ama kaskını ekipmanını düzgün al işte... yaz kış full giyinirim evet yazın terletirde ama terim bir duşa girdiginde gider ama canım yada sağlığım duşa girdiği zaman geri gelmez...

İlkyardımcının yapabileceği fazla bir şey kalmamış. İlk basta kanamanın kaynağını bulup baskı uygulayarak durdurması gerekirdi gerçi akacak fazla da bir kan kalmamış ya da ellerini kana sokmak istememiş. Her motorcunun ilk yardım eğitimi ve mümkünse sertifikası alması gerektiğini düşünüyorum. Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

(Bu videonun altında mersindeki bir kaza videosu var onu kesinlikle izlemeyin.)

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Allah Rahmet Eylesin çok üzüldüm ve çok ibret verici lütfen ama lütfen bu kazaları izleyin ve motorla bakkala bile gitseniz full kıyafet giyinin kask takın ne olur dilimizde tüy bitiyor bu kadar basit olmamalı hayatınız...

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Lan çekin şu videoyu ya kapatın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Birde +18 yazmışlar ulan bizim millet +18 gördümü direk dalar zaten çekin kapatın şu videoyu ya gencecik çocugun ölümünü seyrettiriyorsunuz iyi bir halt gibi

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan çekin şu videoyu ya kapatın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Birde +18 yazmışlar ulan bizim millet +18 gördümü direk dalar zaten çekin kapatın şu videoyu ya gencecik çocugun ölümünü seyrettiriyorsunuz iyi bir halt gibi
    Bence iyi, aramızda kask vs. takmayan illaki vardır, ben bile eksiksiz gezmedğim halde böyle şeyler izledikce daha dikkatli oluyorum. Ders oluyo insana.
    Bune bunu beğendi.
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Ya gerçekten merak ediyor insan öyle bir merak edici şekilde yazmışsınki içim bir tuhaf oldu gerçektn üzüldüm allah ailesine sabır versin

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    https://www.youtube.com/watch?v=DAbx37yGimo

Biraz izleyelim arkadaşlar da aramızda varsa önemsemeyen belki düzeltir.
    Ölmek için değil ölene kadar Sür..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)