Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gözlükten Rahatsız Olanlar, Lazer Ameliyatı Olmayı Düşünenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    arkadaşlar aynı sorun bendede var ne yazıkkı gözlük kulllanıyorum yaşım 18. Birinden duymuştum lazer ameliyatını uzun suredır aklımdaydı fakat burdakıleri okuyunca bu işin biraz zahmetli oldugunu gördum öncelikle ;
    1- Bu ameliyat için 20 yaşın altındakiler ameliyat olamıyormu bu kesin bir bilgimi
    2- kör kalma olasılığı % kaç bunları bilen varsa bılgı verirse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bende 2008 de aynı işlemi yaptırdım.Her iki gözümde 8.50 miyoptu.Bu işlemin yapılabilmesi için gözün belli bir kornea kalınlığına sahip ve belirtildiği gibi numaranın sabitlenmiş olması gerekiyor.Bende tamamen sıfırlandı ve şu an gecede dahil olmak üzere görüşümde hiçbir sıkıntı yok.Bu arada bir detay daha belirteyim lens kullananlar için.Lens uzun süre kullanıldığında gözde geri dönüşü olmayan tahribatlar yaratıyor .operasyon öncesi 12 yıl lens kullandım.Gözümdeki tahribat limitlere yaklaşmıştı,biraz daha geç kalsa idim lazeride yaptıramıyordum.İstanbul cerrahide Sinan hocaya yaptırmıştım bu arada.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2008 de aynı işlemi yaptırdım.Her iki gözümde 8.50 miyoptu.Bu işlemin yapılabilmesi için gözün belli bir kornea kalınlığına sahip ve belirtildiği gibi numaranın sabitlenmiş olması gerekiyor.Bende tamamen sıfırlandı ve şu an gecede dahil olmak üzere görüşümde hiçbir sıkıntı yok.Bu arada bir detay daha belirteyim lens kullananlar için.Lens uzun süre kullanıldığında gözde geri dönüşü olmayan tahribatlar yaratıyor .operasyon öncesi 12 yıl lens kullandım.Gözümdeki tahribat limitlere yaklaşmıştı,biraz daha geç kalsa idim lazeride yaptıramıyordum.İstanbul cerrahide Sinan hocaya yaptırmıştım bu arada.
    Sizin çok yüksekmiş, geçmiş olsun.
    ergün1968 bunu beğendi.

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 4 ay önce lazer ameliyatı oldum,yani daha yeni-2.25 miyoptum.astigmat yok...Yaklaşık 4 senedir araştırıyorum öncelikle yaşın 20 den yukarıda olması gerekiyor gözün gelişimi tamamlandıktan sonra,ve en önemli husus son 1 senede göz numaralarında değişiklik olmaması gerekiyor.Benim gözlerim doğuştan bozuk ilerlemesi ise 19 yaşıma kadar sürdü.

Ameliyat öncesinde gecelere kadar araştırdım videolar bilgiler haliyle göz,basit birşey değil.Belkide motosiklet kullanmıyor olsam ameliyat olmayabilirdim ama motosiklet ile giderken o rüzgarı yüzümde hissetmek gibisi yok,lens kullanıyordum ve motosiklette işkenceye dönüşüyordu.

Tanıdık bir arkadaşım önerdi doktoru muayene oldum gözlerim ameliyata uygundu,muayene ameliyat masraflar 3.500tl tuttu.

Benim ameliyatım ilasik sistemiyle gözün tamamının cihaz tarafından taranıp bütün kusurların düzeltilmesi şeklinde oldu.

Farklı sistemler farklı fiyata var.Önemli olan size en uygun ameliyatı gerçekleştirmek.

Ameliyat esnasında rahatsız edecek acı vs hiç birşey yok,ama ameliyattan sonra yanma batma hissi ogün sizi uğraştırıyor en iyisi uyumaya çalışmak

3 Adet damla kullanıyorsunuz 1. ayda 2 damla bitiyor sonrasında 6 ay süresince göz yaşı damlasına devam ediyorsunuz.

Yani bu ameliyatın sonrasında oluşan en önemli sorun göz kuruluğu,bunu sizin damlaları düzenli kullanmanız önleyebiliyor,mesela şuan ben damla kullanmasam bile kuruluk hissetmiyorum,ama damlaya devam ediyorum her ihtimale karşı.

Sanki hiç gözlerim bozuk değilmiş dünyaya böyle gelmiş gibiyim,gece körlüğü,ışıkta vs hiçbir sıkıntım yok şimdilik,son olarak 40 yaşından sonra yakını görmeme problemi her insanda ne kadar ihtimal ise bu ameliyattan sonra da o kadar dedi doktorum.
    Merhaba bende ilasik ameliyatı olm daha yeni sayılır 2 hafta oldu. Arada bulanıklık yaşıyorum ve geceleri ışıklar biraz saçık durumda zamanla geçiceğini düşünüyorum ama siz hatırlıyo musunuz acaba 2.-3. haftalarda sizin de böyle miydi

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    yillar once ben de lens kullanmayi dusunuyordum.
    tanidik bi doktora gittim.
    lens lazer vs ne yapabiliriz diye sordum?
    "sen hic lens kullanan goz doktoru gordun mu" dedi bana.
    lensden lazerden vazgectim.
    gozlukler rahatsiz edici.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    yaşın gençse lazer yaptırma. Bu işin yıllar önce yapıldığı ülkelerde artık yan etkiler ortaya çıkıyor. lazer ameliyatı olanların büyük bölümünde göz tansiyonu hastalığı oluşmakta.

o yüzden amerikan göz doktorları gözün bozukluk derecesi 6 nın altındaysa tavsiye etmez duruma geldi. naçizane.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı symbiotic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende ilasik ameliyatı olm daha yeni sayılır 2 hafta oldu. Arada bulanıklık yaşıyorum ve geceleri ışıklar biraz saçık durumda zamanla geçiceğini düşünüyorum ama siz hatırlıyo musunuz acaba 2.-3. haftalarda sizin de böyle miydi
    İlk zamanlar da bende de olmuştu bazen bir anda başka bir yere baktığımda net göremiyordum sonradan netleşiyor gibiydi şimdi öyle birşey yok,ışık olayında hiç ışıktan rahatsız olmadım ne gece ne gündüz.

Nacizane tavsiyem en ufak şikayetinizde doktorunuza sorun ve gözünüze ilk 1 ay kesinlikle el sürmeyin ama kesinlikle;çünkü lazerle kesilen kornea tekrar yerine kaynıyor ve bu hassasiyet gerektiriyor.Bunlara dikkat ederseniz süreç daha sağlıklı bir şekilde ilerliyor.

Genel bir soruya cevap vermek isterim .Neden doktorlar lazer ameliyatı olmuyor;çünkü bu ameliyat her göze uygulanamıyor doktor olmak bunu değiştiremiyor.Beni ameliyat yapan doktor kendisi de aynı sistemle lazer ameliyatı olmuş çünkü gözü uygunmuş yani burada gittiğiniz doktor ve size verdiği güvenceler önemli.

En nihayetinde bu tarz durumlarda risk muhakkak var ALLAH c.c vermiş olduğu sağlıklı gözün yerini hiçbirisi tutmaz.Burada kendi aklınız devreye giriyor kar zarar artı eksi herşeyi hesaplamak lazım.Ben çok iyiyim ama herkes için aynısı olurmu bilemem veya herkesin beklentisi aynı olurmu oda tartışılır.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşın gençse lazer yaptırma. Bu işin yıllar önce yapıldığı ülkelerde artık yan etkiler ortaya çıkıyor. lazer ameliyatı olanların büyük bölümünde göz tansiyonu hastalığı oluşmakta.

o yüzden amerikan göz doktorları gözün bozukluk derecesi 6 nın altındaysa tavsiye etmez duruma geldi. naçizane.
    Ben her zaman derim, eğer gözlük kullanabiliyosanız bu size bi rahatsızlık vermiyosa olmayın lazer diye.
    Fakat ben kullanamıyodum, o riskleri kabullenerek ameliyat oldum ve aradan 8 sene geçti. o günlere dönsek gene ameliyat olurdum. Göz hastalığını yaşamayan bilemez.
    mücahit_89 bunu beğendi.

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz tahribat katı lenslerde olabilir belki ama günümüz hidrojel yumuşak lenslerde böyle sorunlar aşıldı neyse ki. Kornea yüzeyini bir miktar pürüzlü hale getirdiği doğrudur ama 10 yıldır torik lens kullanan birisi olarak hiçbir tahribat yok gözümde .

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yillar once ben de lens kullanmayi dusunuyordum.
    tanidik bi doktora gittim.
    lens lazer vs ne yapabiliriz diye sordum?
    "sen hic lens kullanan goz doktoru gordun mu" dedi bana.
    lensden lazerden vazgectim.
    gozlukler rahatsiz edici.
    Muayenehane'de gözlük takmasından doğalı yok, adamın hiçbir sosyal ve iş yönünden kaygısı yok. Etrafa iyi görüneyim, veya bizim durumumuz için motor kullanırken sıkıntı yaşamayayım gibi. Bilgisayar başında uzun saatler çalışırken ben de gözlüğe dönüyorum. Ama lens kullanan doktor tanıdığın var mı diye sorarsan var, hastane dışında kullanıyor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Üniversite'den bir Arkadaşımın bir gözü kör oldu hatta düzeltme ameliyatına ben götürmüştüm.Risk küçüktür değildir bilmem göz söz konusu olunca ben o riski almam. Başka bir arkadaşta sürekli damla kullanıyordu bence gözlükten daha sıkıntılı , hem gözlük vizör açıkken Göze böcek sinek gelmesinide engelliyor.

sadocanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arn125,vivacity 100 2t,vento100,today50, cbr 125
    Arkadaşlar yasim 20 10seneden beridir optik (gözlük) sektorundeyim çekirdekten yetismeyim bu sene okulunu okuycam kismetse öncelikle sunu belirteyim göz ameliyatı riskli bir iştir son zamanlarda iyice artmaya başladı gözü 1numrara diyotropi olsa olsa bile çizelim denmeye başladı ameliyata girerken size belge imzalatiliyor herhangi bir ameliyattan kaynaklı kusur olduğu zaman hastane veya doktor mesul değildir. Gelen birkaç musyerim bu şekilde birer gözlerini kaybetmiştir hastanenin ismini vermiyorum , basit yoldan da şöyle düşünün gözü bozuk göz doktorlari bikere ameliyat olur ama hepsi gözlük kullanır nedense ?

Size tavsiyem motorda rahatsiz oluyorsaniz eğer günlük kullan at lensler bulunmakta
    İşiniz bittiğinde atar işinize bakarsiniz

Neden aylik demiyorum kullanım koşuluna göre yollarda toz vb şeylerin gelmesi lensin üzerinde bakteri oluşumu sağlayabilir

Fiyatları ortalama 70 -90arasiydi

ben zaten numaralarimi biliyorum recetem var kardeşim derseniz gözlük recetesindeki numaralar olur fakat göz çapinizi bilemediginizden gözünüze oturmayanilir batma yapabilir bulanik görebilirsiniz o yüzden lens recetesi almalisiniz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)