Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gözlükten Rahatsız Olanlar, Lazer Ameliyatı Olmayı Düşünenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Kask içinde gözlük kullanmanın ne kadar zor ve rahatsız edici olduğunu gözleri bozuk olmayanlar bilemez. Gözlerim ileri derecede bozuktu.2,5-3 derece miyop. Gözlük kullanmaktan nefret ediyordum özellikler kaskın içinde gözlük takmak zorunda kalmak sinir bozucuydu. Bi cesaretle ve araştırmalarımın sonucu laser ameliyatı oldum ve memnunum. Bu konuyu düşünenler varsa başındam geçtiği için yardımcı olabilirim. Yaşadıklarım hissettiklerim çerçevesinde.
    farostar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Bende lens kullaniyorum fakat lazer ameliyati düşünuyordum.
    1- Gözlük yada lens takmis gibi net mi?
    2- Zamanla dereceniz büyüyor mu?
    3- Toplam ne kadar para istediler sizden ?nerede oldunuz?
    4- Kör kalma riskleri olduğunu biliyorum doktorunuz bu konuda sizle konustumu olasılık % kaç?

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende lens kullaniyorum fakat lazer ameliyati düşünuyordum.
    1- Gözlük yada lens takmis gibi net mi?
    2- Zamanla dereceniz büyüyor mu?
    3- Toplam ne kadar para istediler sizden ?nerede oldunuz?
    4- Kör kalma riskleri olduğunu biliyorum doktorunuz bu konuda sizle konustumu olasılık % kaç?
    1- Lens hiç takmadım fakat gözlük takmış gibi net
    2- 2007 den beri bi sorun yok.
    3- 8 sene önceki fiyat, 1250 liraya yaptırmıştım. Şimdiki fiyatlar nedir bilmiyorum. Hastane ismi burada verilebiliyor mu bilmediğim için yazmıyorum.
    4- O risk varmış, fakat benim gittiğim hastanede daha hiç başlarına gelmemişti ki ben o riski yok sayarak gittim.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de gözlük kullanmaktan rahatsızım, sadece motorda kask takarken değil, birçok zaman spor yaparken vs sıkıntı yaratıyo gözlük, lensi denedim kullanamadım ama lazer olayına da cesaret edemeyenlerdenim. Bu arada geçmiş olsun size de, memnun olmanıza sevindim. ne kadar oldu yaptıralı, astigmat da var mıydı gözünüzde ve kusurun tekrar nüks etme ihtimali nedir?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    hic aci cektinmi ameliyat sirasinda yada rahatsizlik?

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hic aci cektinmi ameliyat sirasinda yada rahatsizlik?
    Çok az bi acı oluyor, abartılacak kadar bişey değil. Zaten o heyecanla acıyı falan anlamıyon bişey

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gözlük kullanmaktan rahatsızım, sadece motorda kask takarken değil, birçok zaman spor yaparken vs sıkıntı yaratıyo gözlük, lensi denedim kullanamadım ama lazer olayına da cesaret edemeyenlerdenim. Bu arada geçmiş olsun size de, memnun olmanıza sevindim. ne kadar oldu yaptıralı, astigmat da var mıydı gözünüzde ve kusurun tekrar nüks etme ihtimali nedir?
    Çok sağol. 7-8 sene oldu. Astigmat yoktu. 40 yaşından sonra tekrar olabilirmiş, fakat olsa bile ben 15 sene rahat edeceğim buna değerdi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Benimde gözler bozuk ne gözlük ne de lens kullanıyorum bende lazer ameliyatı olmayı düşünmüştüm ama düşük te olsa kör kalma ihtimali varmış insan hayliyle tırsıyor

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belli bir yaştan sonra tavuk karası hastalığına çeviriyormuş doğrumudur ?

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belli bir yaştan sonra tavuk karası hastalığına çeviriyormuş doğrumudur ?
    İlk defa duydum. Sadece risk olarak 40 yaşlarından sonra tekrarrlayabiliyomuş. Ya da 15-20 sene sonra diyeyim.
    Daha durun siz forumun yarısına yakınının gözleri bozuk çıkacak

2,5-3 numaraya ileri derece bozuk demek doğru olmaz bence . Benim sağ sol miyop astigmat toplamı 15. (miyop + astigmat / 2) Bunun da tek yararı askerlikte ortaya çıkıyor .

Laser ameliyatı, yüksek miyop olduğu zaman çoğunlukla korneada da incelme olduğu için zaten tavsiye edilmiyor. Bir de göz numarası son 1 senede sabit kalmadıysa yapmıyorlar. Ayrıca yüksek derece bozukluklarda sıfırlanma durumu da yok. Yine gözlük takılacak yani .

Sonuç itibariyle şu an için en iyi çözüm lens. 10 senedir torik lens kullanıyorum, nadiren göz kuruluğu dışında hiçbir sıkıntısını görmedim. Onun da çözümü omega 3 için balık yemek .

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2,5-3 numaraya ileri derece bozuk demek doğru olmaz bence . Benim sağ sol miyop astigmat toplamı 15. (miyop + astigmat / 2) Bunun da tek yararı askerlikte ortaya çıkıyor .

Laser ameliyatı, yüksek miyop olduğu zaman çoğunlukla korneada da incelme olduğu için zaten tavsiye edilmiyor. Bir de göz numarası son 1 senede sabit kalmadıysa yapmıyorlar. Ayrıca yüksek derece bozukluklarda sıfırlanma durumu da yok. Yine gözlük takılacak yani .

Sonuç itibariyle şu an için en iyi çözüm lens. 10 senedir torik lens kullanıyorum, nadiren göz kuruluğu dışında hiçbir sıkıntısını görmedim. Onun da çözümü omega 3 için balık yemek .
    2,5-3 dereceye zaten ileri derecede bozukluk demedim ki Gözlük kullanmadan araç kullanamayacak kadar ileri derece diyeyim.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Bende 4 ay önce lazer ameliyatı oldum,yani daha yeni-2.25 miyoptum.astigmat yok...Yaklaşık 4 senedir araştırıyorum öncelikle yaşın 20 den yukarıda olması gerekiyor gözün gelişimi tamamlandıktan sonra,ve en önemli husus son 1 senede göz numaralarında değişiklik olmaması gerekiyor.Benim gözlerim doğuştan bozuk ilerlemesi ise 19 yaşıma kadar sürdü.

Ameliyat öncesinde gecelere kadar araştırdım videolar bilgiler haliyle göz,basit birşey değil.Belkide motosiklet kullanmıyor olsam ameliyat olmayabilirdim ama motosiklet ile giderken o rüzgarı yüzümde hissetmek gibisi yok,lens kullanıyordum ve motosiklette işkenceye dönüşüyordu.

Tanıdık bir arkadaşım önerdi doktoru muayene oldum gözlerim ameliyata uygundu,muayene ameliyat masraflar 3.500tl tuttu.

Benim ameliyatım ilasik sistemiyle gözün tamamının cihaz tarafından taranıp bütün kusurların düzeltilmesi şeklinde oldu.

Farklı sistemler farklı fiyata var.Önemli olan size en uygun ameliyatı gerçekleştirmek.

Ameliyat esnasında rahatsız edecek acı vs hiç birşey yok,ama ameliyattan sonra yanma batma hissi ogün sizi uğraştırıyor en iyisi uyumaya çalışmak

3 Adet damla kullanıyorsunuz 1. ayda 2 damla bitiyor sonrasında 6 ay süresince göz yaşı damlasına devam ediyorsunuz.

Yani bu ameliyatın sonrasında oluşan en önemli sorun göz kuruluğu,bunu sizin damlaları düzenli kullanmanız önleyebiliyor,mesela şuan ben damla kullanmasam bile kuruluk hissetmiyorum,ama damlaya devam ediyorum her ihtimale karşı.

Sanki hiç gözlerim bozuk değilmiş dünyaya böyle gelmiş gibiyim,gece körlüğü,ışıkta vs hiçbir sıkıntım yok şimdilik,son olarak 40 yaşından sonra yakını görmeme problemi her insanda ne kadar ihtimal ise bu ameliyattan sonra da o kadar dedi doktorum.
    Alisilin ve Enes Bakır bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    yarım açık kask ve gözlük en iyisi,bu iş sakat abii%0,000000....1 risk bile sakat bence3.göz bu kol bacak cart curt parmak değilki. benim fikrim

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarım açık kask ve gözlük en iyisi,bu iş sakat abii%0,000000....1 risk bile sakat bence3.göz bu kol bacak cart curt parmak değilki. benim fikrim
    Yarım açık kaskla kaza yaptığınızda ne gözünüz kalır ne kafanız.Herşeyin bir riski var zaten ama araştırıp en uygun olanı yapmak daha önemli.Bu ameliyat herkese yapılmıyor.

Gözlük kullanırken gözlük takılabilen kasklar var,fullface;shark speed-r örneğin daha sağlıklı gözlük kullanan arkadaşlar için.
    Bune bunu beğendi.

Malesef Bende Gözlük Kullanıyorum Lazer ameliyatına cesaret edemedim zaten uzun zamandır gözlük kullanıyordum kask takarken falan ilk zamanlar zor oluyodu şimdi alıştım sanırsam
    mücahit_89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Mücahit_89, Sen daha yeni olmuşsun öncelikle geçmiş olsun. Sizdeki heyecanı sevinci tahmin edebiliyorum. Dünyayı özgürce net görebilmek bambaşka bişeydir, sağlıklı bişekilde görebilmek uğruna bazı risklere katlanılıyo.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit_89, Sen daha yeni olmuşsun öncelikle geçmiş olsun. Sizdeki heyecanı sevinci tahmin edebiliyorum. Dünyayı özgürce net görebilmek bambaşka bişeydir, sağlıklı bişekilde görebilmek uğruna bazı risklere katlanılıyo.
    Çok teşekkür ederim,evet insan çok çabuk unutuyor yıllarca gözlük lens uğraştım ama şuan şükür çok iyiyim.Dediğim gibi özellikle motosiklet kullanıcıları için bu olay daha bir faklı

Herşeyin bir riski var ve bu ameliyatı yıllarca araştırdım gittiğim doktor da beni ikna etmeseydi olmayacaktım şuan çok memnunum.

Sizinde bu kadar sene sonra bir sorunla karşılaşmamanızda benim önümü görmem açısından güzel oldu

Olmak isteyen arkadaşlar zaten kendi kafasına göre olamıyor 1. gün gözünüzle alakalı bir dizi testten geçiyorsunuz ameliyata uygun değilse malesef olamıyorsunuz.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim,evet insan çok çabuk unutuyor yıllarca gözlük lens uğraştım ama şuan şükür çok iyiyim.Dediğim gibi özellikle motosiklet kullanıcıları için bu olay daha bir faklı

Herşeyin bir riski var ve bu ameliyatı yıllarca araştırdım gittiğim doktor da beni ikna etmeseydi olmayacaktım şuan çok memnunum.

Sizinde bu kadar sene sonra bir sorunla karşılaşmamanızda benim önümü görmem açısından güzel oldu

Olmak isteyen arkadaşlar zaten kendi kafasına göre olamıyor 1. gün gözünüzle alakalı bir dizi testten geçiyorsunuz ameliyata uygun değilse malesef olamıyorsunuz.
    Seni biraz daha bilgilendireyim, işim gereği günde 5 ile 10 saat arası bilgisayar başındayım, Allaha şükür bi sorunum yok.
    Bilgisayardan kaynaklı göz kuruluğu yanma oluyor, fakat bunun ameliyatla alakası yok çünkü aynı ofiste çalışan ve gözleri sağlıklı olan arkadaşımda da aynı sorunlar var.
    mücahit_89 bunu beğendi.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ameliyat sonrasında bulanık görme, yakın netliğini yitirme, ışıklar etrafında kırılmaların artması, ışık şiddetinin artması, göz kuruluğu gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Her iki gözü de 4 derece miyop olan biri olarak ben de olmak çok istiyordum bir zamanlar aslında ama Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak da pek hoş olmaz. Konuştuğum göz doktorları içinde kendisi laser ameliyatı olan hiç yokken, gözlük kullanan pek çok doktor mevcuttu.
    drtayfun bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    peki 1 yil once numarani degismedigini nasil anliyorlar elimizde kayit yoksa?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)