Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

enduro tam olarak nedir??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    altın elbiseli adamda kross motoruna enduro diye bahsediliyor? enduro motorla kross motoru farklı tip ve tarzlarda motorlar değillermi?? ayrıca enduro motorlar azda olsa naked yani grenajı olmayan çıplak motorlara benzemezlermi? kross ve enduro aynı tip motorlarmı?? şimdiden sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

ek olarak misal yamaha mt 07 naked tipinde bir motor ama aynı zamanda enduro mu??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    İşte şimdi çok karışık bir işe girdin. Kavga çıkabilir.

Şimdi başlar dl endurodur. Dl enduro değildir tartışması.

Ama genel olarak enduro asfalt ile arazi motorunun kırmasına denir.

Örneğin r1200 e kimi enduro derken kimide kesinlikle enduro değildir der.

Sizin sorunuzu çok iyi anladım.
    Bende kısaca ince yapılı, arazi için olupta asfaltta rahat olmayan ( crf-klx vs)motorlara cross diyorum. Onlarda 2 ye ayrılıyor . neyse
    V-strom , r1200 gibi motorlarada enduro diyorum .

Son sorunuza cevap veriyim. Mt07 kesinlikle enduro DEĞİLDİR. Naked dir.
    pnongrata bunu beğendi.

enduro=cross
    beko12345, senin dediğin kırma motorlara süper moto deniyor. Bmw gs ' lerde enduro değil, touring.

Enduro ile cross motor aynıdır. Yanlışım varsa üstatlar düzeltsin.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    dl enduro değildir
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro=cross
    beko12345, senin dediğin kırma motorlara süper moto deniyor. Bmw gs ' lerde enduro değil, touring.

öyle bişe yok enduro asfalt bittiğinde yola devam eden motordur.cross sadece arazi için bir motordur.
    fz6_fazer ve adonis84 bunu beğendiler.

Ek olarak cross koşu demek, moto cross da motor koşusu. Motocross'dan gelen bir terim olarak endurolara cross diyoruz işte. Aslında motocross larda kullanılan modeller endurodur.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Enduro budur.

Altinelbiseli adam enduro nedir gösteriyor, ahmetabi sizin gösterdikleriniz sporttouring motosikletler.

http://www.altinelbiseliadam.com/250...onda-kawasaki/

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Enduro var

Endurocuk var
    acayüp bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    abi o zaman enduronun krostan tek farkı biraz daha yere yakın oluşları biraz daha ağır oluşları ve biraz daha yüksek cc olması. videodada görüldüğü gibi o tırtıklı tekerlekleri olan yüksek kross motorları ile yapılan herşey yapılıyor arazide. sadece şey yapılamaz bunlarla sanırım. hani o kross motorlarla futbol sahası gibi biryerde taklalar atıyorlar kumlu bir arazide. böyle rampalardan atlayıp atlayıp. sanırım enduro motorlarla bu hareketler yapılamaz ama araziye çıkılır. asflatta bir alakası yok enduronun o zaman.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    üstteki ktm cross alttaki BMW enduro
    halilom bunu beğendi.

Turan, ilk gösterdiğin ktm endurodur, fakat ikinci gösterdiğin bmw enduro değildir, endurolarda arazi dönüşlerinde bacak ileri uzatılır fakat touring motosikletlerde silindir bacak uzatcak alanı kapıyor, bende çok çok iyi biliyorum susun demiyorum, altınelbiseli adamdan duydugumu iletiyorum. Arkadaş videolar paylaşmış fakat her arazide gördüğünüz motora enduro demek yanlış olur, mesela bu videoda adam çöl için motor tasarlamış bunadamı enduro diyelim?

Nitekim cross motosikletler endurodur işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

zaten sahibindene girerseniz, motosiklet aramalarında cross diye birşey cıkmayacak. bmw 1200 adventure gibi motorlar touring, bu yazdıklarımı okumayıp iki dakika internette araştırmayıp ısrarla yazan arkadaslarıda tebrik ediyorum

ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 xmax
    endurance ---> dayanıklı

gerisine ben karışmam =)
    cenkito bunu beğendi.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enduro ingilizce Dayanıklılık anlamındaki Endurance kelimesinden gelir. Asfaltın bittiği yerde isterseniz altınızda Chopper olsun yine gidersiniz keyfiniz bilir. Ama gerçek anlamda dayanıklılık gerektiren çamur deryasında tepeden tepeye atlayıp zıplayan motora Enduro denir. Öyle sağlı sollu çantaları yükle, çık asfalta allah ne verdiyse bas şeklinde gidilen motorlar Yüksek Seyahat Motoru tabir edilen tarzdır. Enduroyla alakası yoktur. Yüksek olmasından dolayı Enduroya benzetebilirsiniz ama kesinlikle farklı tarzlardır. Super Moto ise enduroya yine şekil olarak benzer ama asfaltta gazlamak için üretilmiş motorlardır. Kısacası DL, GS alıp ben endurocuyum ehe ehe diyen abiler kusura bakmasın kendileri gezicidir.
    kackinen, atreyu, tuzsuzdeli ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    olay budur sanırım

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro ingilizce Dayanıklılık anlamındaki Endurance kelimesinden gelir. Asfaltın bittiği yerde isterseniz altınızda Chopper olsun yine gidersiniz keyfiniz bilir. Ama gerçek anlamda dayanıklılık gerektiren çamur deryasında tepeden tepeye atlayıp zıplayan motora Enduro denir. Öyle sağlı sollu çantaları yükle, çık asfalta allah ne verdiyse bas şeklinde gidilen motorlar Yüksek Seyahat Motoru tabir edilen tarzdır. Enduroyla alakası yoktur. Yüksek olmasından dolayı Enduroya benzetebilirsiniz ama kesinlikle farklı tarzlardır. Super Moto ise enduroya yine şekil olarak benzer ama asfaltta gazlamak için üretilmiş motorlardır. Kısacası DL, GS alıp ben endurocuyum ehe ehe diyen abiler kusura bakmasın kendileri gezicidir.
    çok güzel anlatmışın..ozman cross nedir...

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cross ingilizce motocross yarışının kısaltmasıdır. Bu yarışlarda yarışan motorlar endurodur. bunlara cross motor denilmesinin tek nedeni cross yarışlarında yarışmalarıdır. cross diye bir motor tarzı yok yani sadece yarışın adı bu. moto cross.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    enduroların arazi şartlarına dayanıklılığı kadar maxi endurolar uzun yollara dayanıklıdır. Hafife almamak lazım.
    Enduro motora 2 kere rektefe gereken mesafede 1200 gs yağı bile değişmeden yola devam eder ( mesela)
    Nedense bunlar birbilerine rakip motorlarmış gibi bir algı var ama tamamiyle ayrı dünyaların motorları.
    Siz bakmayın öyle eski dünya şampiyonlarının altına ktm 1090 ı 1200 gs i verip arazide atlatıp zıplattıklarına. Kullanıcıları hepsi arazide motorun üzerinde zor duruyorlar.
    Birde uç örnek olarak paris -dakar var . Onu karıştırmayın o ap ayrı bir olay. Hatta o kadar ayrıki , yarış federasyonu onu resmi yarış olarak bile görmez.
    ronnytechno, adonis84 ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Bana göre enduro moto = stabilize/beter stabilize yollardan güle oynaya geçebilen, yerden yüksekçe, teker dişleri buna uygunca olan, yeterli hp/torka sahip hafif çamurlu yolda dikçe rampada ""ayyy ben bayılıyoruuuum"" demeyen alettir.

Bana göre süpermoto = asfalt'ta, merdiven'de , viraj'da , boyu posu yakışıklılığı ile dikkat çeken , tabii pilotaj isteyen, muzur bir yaratıktır.

Bana göre cross moto = " yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım " diyen bir yaratıktır, o kadar nokta net.

Ve bunların üçü bi arada bendedir. dağılabilirsiniz, konu kilit
    beko12345, cenkito ve xawa bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enduro=cross

Beni yanlış anlamışsınız.
    Supermoto apayrı bir olay.
    Supermoto araziyede giremez, uzun yola da gidemez.
    O şehir içi hoplamalık , zıplamalık , teker yapmalık , yan yan gitmelik bir alet.
    osis bunu beğendi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)