Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

4Rider 4Mevsim Ceketleri Hakkında Arada Kaldım Lütfen Bir Destek Verin Arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Selamın aleyküm. Herkeze hayırlı akşamlar. Motoru aldık uzun zaman oldu artık ekipmanları yenilemenin vakti geldi derken bugünki fırsat olayı gözüme çarptı ve uzun zamandır bütçeme uygun ürünleri arıyordum çok şükür buldum. Kask olarak Nitro Kenshi yi tercih ettim siparişini verdim kısmetse en yakın zamanda elime ulaşır. Deri eldivenim var zaten. Şuan bi 4 mevsimde kullanabilceğim bir mont arıyorum 2 tane buldum ama 2 side çok farklı en başta birisi siteye 2011 yılında düşmüş diğeri 2012. Fiyatları uygun bu fiyata normal bir kalite verirmi sizce bu ürünler, gece gece içimi yiyip bitirdi. 2 tane 4 mevsim ceket var acaba hangisi alsam hangisi daha hoş güzel ve korunaklı ve kullanışlı aralarında kaldım bir destek çıkıp lütfen hangisini seçiceğime yardımcı olurmusunuz ? Ve neden onu seçmeliyim onuda söylerseniz çok sevinirim. Gece gece biraz çok şey istiyorum ama yardımcı olcaklarada şimdiden teşekkürler

1. Bu benim gözüme daha hoş göründü.http://www.motomaxonlineshop.com/4ri...-ceket-pmu2125
    2. Sırt kısmı biraz itici çektirmeli lastikli olması görünüş açısından pek beğenmedim.http://www.motomaxonlineshop.com/4ri...-ceket-pmu1735

Yorumlarınızı bekliyorum güzel insanlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Bana kalırsa biraz daha bütçe zorlayıp gözünü deri montlara dikmelisin.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    6 tane mesaj attın .Hepsindede usanmadım cevapladım hala uzun montmu diyorsun hey Allahım sen büyüksün

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz daha biraz bu konunun bir yere vardırmaz misal 400 tl lik bir tane tekstil deseydi biraz daha bütçeyi artır revit
    revitin misal veriyorum 700-800 liralık ceketini sorsaydı biraz daha artır dainese al

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha biraz bu konunun bir yere vardırmaz misal 400 tl lik bir tane tekstil deseydi biraz daha bütçeyi artır revit
    revitin misal veriyorum 700-800 liralık ceketini sorsaydı biraz daha artır dainese al
    Mantık hep aynı :D

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 tane mesaj attın .Hepsindede usanmadım cevapladım hala uzun montmu diyorsun hey Allahım sen büyüksün
    Dostum kısa diyorsun bak eyw gerçekten saygı duyuyorum görüşüne ve çok saol o kadar kırmadın etmedin yardımcı olmaya çalıştın. Kısa şeyi ben sevmiyorum günlük hayatta da giydiğimde motora oturunca sırtımın açılması kadar gıcık bir duygu olamaz. Bir kaç fotolarına baktım fakat kısaların hepsinde ayaktayken bel hizasında zaten göbek var oturunca ne hale geliriz biliyonmu :D En son şu 2 karar arasında kaldım.

Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa biraz daha bütçe zorlayıp gözünü deri montlara dikmelisin.
    Vallahi biraz daha zorlasam çatlarım sen düşün işte kardeşim oluru bu

Cevaplar için teşekkürler fakat hala bir tercih yapamadım

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Sadece bu ikisi ise 2.si, ya da Toscana olmayan! Ben uzun yola çıktığım için genelde tur amaçlı mont işimi görüyor. Sıcak tutar ıslatmaz. Ama biraz paran ya da başka alternatifin var ise daha iyi markalara yönelmeni öneririm. Bende motoru ilk aldığımda direkt Motomax'a gittim. Bütçe kısıtlı hemen bir şey alayım dedim. Aynı monttan 3 tane denedim (aynı model aynı beden), 3ü de farklıydı. İşçilik o kadar kötü. Denemek için 2 tane farklı model Dainese giydim. 52 bedenimdir (son zamanlarda ki göbek ve yanlar hariç). Direkt oturdu. Korumalar vücut şekline uygun. Var mı yok mu hissetmiyorsun. 2. denediğimi aldım çıktım. Dainese G-Temporale Siyah Kırmızı. 4Rider 240 TL idi. Ben 180 TL'lik 9 taksit ödedim ama iyi ki almışım diyorum. Kasktan sonra mont sonra eldiven. Bence yatırımını iyi yap.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece bu ikisi ise 2.si, ya da Toscana olmayan! Ben uzun yola çıktığım için genelde tur amaçlı mont işimi görüyor. Sıcak tutar ıslatmaz. Ama biraz paran ya da başka alternatifin var ise daha iyi markalara yönelmeni öneririm. Bende motoru ilk aldığımda direkt Motomax'a gittim. Bütçe kısıtlı hemen bir şey alayım dedim. Aynı monttan 3 tane denedim (aynı model aynı beden), 3ü de farklıydı. İşçilik o kadar kötü. Denemek için 2 tane farklı model Dainese giydim. 52 bedenimdir (son zamanlarda ki göbek ve yanlar hariç). Direkt oturdu. Korumalar vücut şekline uygun. Var mı yok mu hissetmiyorsun. 2. denediğimi aldım çıktım. Dainese G-Temporale Siyah Kırmızı. 4Rider 240 TL idi. Ben 180 TL'lik 9 taksit ödedim ama iyi ki almışım diyorum. Kasktan sonra mont sonra eldiven. Bence yatırımını iyi yap.
    Kask hazır sayılır. Hali hazırda yani gelmesini bekliyoruz işte zevkle
    Eldivenim önceden almış olduğum deri eldivenim var. Yeterince kaliteli, güzel.
    Mont eksik şuanda. Toscana ya ön yargınız neden dolayı geliyor, kalıbından mı yoksa farklı sebeplermi onu anlıyamadım. Dainese dediğiniz mont bana göre baya pahalı ve şuan sitede mevcut değil. Sizce neden 2. yi alim iyimidir ben şehir içinde de kullanıcam 1. sanki böyle göze daha çok hitap ediyor tabi özellikleri aynı işte bilemiyorum ya kafam çok karışık hep bir soru ile kendimi buluyorum.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Kısa mont sevmiyorum demişsin ama 1. model 2. ye göre kısa ve motora oturduğunda gene muhtemelen sırtında ufakta olsa bir açılma olacak , ben olsam 2.yi seçerdim o bel kısmındaki daraltma senin sırt açılmasını engelleyecek kısım işte. Ama sonuç olarak zevkler farklı olabilir.

Birde 4RIDERS markasına yok kalitesiz yok işçilik kötü diyen arkadaşım , pahalı olup herkesin parasının yetişmediği bir ülkede adamlar uygun fiyatla imkan sunuyorlar , adam pahalı mont alacağım diye korumasız gezip parası birikene kadar kendini mi parçalasın. Ayrıca aynı markanın deri ceketi aldım x markalar 600-900 TL civarlarındayken indirimle 200 TL ye aldım , ve o montala düştüm üstünde çizik bile yok montun,
    Ayrıca yerli malı yurdun malı bence bu kadarda kötülememek lazım : ))

Tekeriniz düz bassın
    Machair bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Bilen,bilmeyen,kullanan,kullanmayan herkes bir şekilde fikrini yazıyor.Bende bir seneden beri 2.montu kullanıyorum.
    Kullanan birisi olarak fikirlerimi yazayım isterseniz.

Öncelikle çoğunun dediği gibi 4 mevsimlik mont diye bir şey yok.Yine de bu montu yaz sıcakları hariç(çok aşırı terletiyor.)her zaman kullanabilirsiniz.Kışında içinize ilave giysi giyerek kullanabilirsiniz.Ben kar-yağmur olmadığı sürece kullanıyorum ve üşümüyorum.

Genel anlamda fiyat performans olarak çok memnunum. Tabi ki dainese v.b. marka montlar gibi kaliteli değil.Ama normal kullanım için gayet yeterli.Sonradan çok gerekli görürsen özellikle sırt korumasını daha iyisi ile değiştirebilirsin.

Bel kısmının uzun olması bence çok faydalı.Sürüş esnasında öne doğru eğilince haliyle bel kısmı açılabiliyor kısa montların.Ama bu montta böyle bir sorun yok.

Dediğim gibi f/p açısından öneririm.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Bu kadarda çile çekirmeyin ben. Aynı konuda 5 defa sordun. en iyisi paranı ver biri gidip alsın işkenceye çevirdin ya. Her fikir değişimindede yazılmaz ki kardeşim. Biraz empati biraz mütevazi ol dalga geçer gibi. Benim fikrim buydu.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa mont sevmiyorum demişsin ama 1. model 2. ye göre kısa ve motora oturduğunda gene muhtemelen sırtında ufakta olsa bir açılma olacak , ben olsam 2.yi seçerdim o bel kısmındaki daraltma senin sırt açılmasını engelleyecek kısım işte. Ama sonuç olarak zevkler farklı olabilir.

Birde 4RIDERS markasına yok kalitesiz yok işçilik kötü diyen arkadaşım , pahalı olup herkesin parasının yetişmediği bir ülkede adamlar uygun fiyatla imkan sunuyorlar , adam pahalı mont alacağım diye korumasız gezip parası birikene kadar kendini mi parçalasın. Ayrıca aynı markanın deri ceketi aldım x markalar 600-900 TL civarlarındayken indirimle 200 TL ye aldım , ve o montala düştüm üstünde çizik bile yok montun,

Tekeriniz düz bassın
    Denediğim ürünler için konuştum sadece markanın geneline lafım yok. Şu an depo üstü çantam, eldivenim, eşimin ve kardeşimin eldiveni 4Riders marka. Güzel olanı ya da F/P ürünü olanları bende tercih ediyorum. Dizlik ve cross eldivenlerim Prohel marka. Bu marka da ucuz ve diğer ürünlere göre kalitesiz ama arazide defalarca görevini yerine getirdi. Benim ve eşimin kışlık eldivenlerimiz ise Tex marka. Çokta memnunuz. Ne yağmur ne soğuk. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi bende ilk olarak o montu almaya gittim zaten. Ama deneyince bir 240 TL boşa gidecek gibi hissettim. Borca girdim aldım. Bu arkadaşımız limite dayanmıştır daha yüksek bir fiyata veya daha uzun bir vadeye girmek istemeyebilir haklıdır. Dediğiniz gibi hiç koruması olmamasındansa 4Riders mont çok ama çok iyidir.

Size kendimi ifade edebilmek için bir örnek daha vereyim. Para bitince ilk kaskımı LS2 FF351 Atmos Siyah Kırmızı almıştım. İndirimden 160 TL yerine 100 TL'ye. Sonra borçlarımı kapattım ve Nolan N44'e geçtim. Bunda da arada gerçekten fark var. Size hak veriyorum zamanla iyisi alınır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask hazır sayılır. Hali hazırda yani gelmesini bekliyoruz işte zevkle
    Eldivenim önceden almış olduğum deri eldivenim var. Yeterince kaliteli, güzel.
    Mont eksik şuanda. Toscana ya ön yargınız neden dolayı geliyor, kalıbından mı yoksa farklı sebeplermi onu anlıyamadım. Dainese dediğiniz mont bana göre baya pahalı ve şuan sitede mevcut değil. Sizce neden 2. yi alim iyimidir ben şehir içinde de kullanıcam 1. sanki böyle göze daha çok hitap ediyor tabi özellikleri aynı işte bilemiyorum ya kafam çok karışık hep bir soru ile kendimi buluyorum.
    2. montu seçmemin sebebi benimde bu montu beğenip almaya gitmiş olmam. Daha fazla cebi, fermuarı ve ayar kayışı var. Birde dediğim gibi uzun olması cezbediyor. Mevcut montum da uzun, otourunca neredeyse seleye değiyor ama rüzgar bir şekilde girip beli ve böbrekleri buz gibi yapıyor. Uzun yol ya da hız yapıyorsan (200+ kastetmiyorum) uzun mont daha kullanışlı.
    Pekbipicadam bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denediğim ürünler için konuştum sadece markanın geneline lafım yok. Şu an depo üstü çantam, eldivenim, eşimin ve kardeşimin eldiveni 4Riders marka. Güzel olanı ya da F/P ürünü olanları bende tercih ediyorum. Dizlik ve cross eldivenlerim Prohel marka. Bu marka da ucuz ve diğer ürünlere göre kalitesiz ama arazide defalarca görevini yerine getirdi. Benim ve eşimin kışlık eldivenlerimiz ise Tex marka. Çokta memnunuz. Ne yağmur ne soğuk. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi bende ilk olarak o montu almaya gittim zaten. Ama deneyince bir 240 TL boşa gidecek gibi hissettim. Borca girdim aldım. Bu arkadaşımız limite dayanmıştır daha yüksek bir fiyata veya daha uzun bir vadeye girmek istemeyebilir haklıdır. Dediğiniz gibi hiç koruması olmamasındansa 4Riders mont çok ama çok iyidir.

Size kendimi ifade edebilmek için bir örnek daha vereyim. Para bitince ilk kaskımı LS2 FF351 Atmos Siyah Kırmızı almıştım. İndirimden 160 TL yerine 100 TL'ye. Sonra borçlarımı kapattım ve Nolan N44'e geçtim. Bunda da arada gerçekten fark var. Size hak veriyorum zamanla iyisi alınır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

2. montu seçmemin sebebi benimde bu montu beğenip almaya gitmiş olmam. Daha fazla cebi, fermuarı ve ayar kayışı var. Birde dediğim gibi uzun olması cezbediyor. Mevcut montum da uzun, otourunca neredeyse seleye değiyor ama rüzgar bir şekilde girip beli ve böbrekleri buz gibi yapıyor. Uzun yol ya da hız yapıyorsan (200+ kastetmiyorum) uzun mont daha kullanışlı.
    Bir arkadaş yazmış kısa mont al, siz uzun mont u tavsiye ediyorsunuz ya vallahi napcamı gerçekten şaşırdım ben karar verme aşamasındayken bütün fırsat hiç olcak bu gidişle :(

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisinide kullanmadım kalite olayına girmicem bi yorum yapamam ama şahsi görüşüm görünüş olarak göze 1.si daha güzel gözüküyo fakat önemli olan koruma sırt koruması yok ikinci linkteki montun sırt koruması var ancak ce onaylı değil ce onaylı bi korumayla değişirsiniz hem uzunda seviyormuşsunuz ikinci mont derim ben.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadarda çile çekirmeyin ben. Aynı konuda 5 defa sordun. en iyisi paranı ver biri gidip alsın işkenceye çevirdin ya. Her fikir değişimindede yazılmaz ki kardeşim. Biraz empati biraz mütevazi ol dalga geçer gibi. Benim fikrim buydu.
    Fikrine saygı duyarım da, yalnız şöyle bir şeyde var.
    Madem empati diyorsun, zar zor bir ekipman yenileme aşamasına girmiş biri olarak ve elindeki son parasını tek ekipmana yatırmak isteyen fakat o ekipmanı uzun süre giymek ve çok az sorunla karşılaşmak isteyen bir insan ol bakalım güzel kardeşim sonra 10 kere yazarsın buraya.
    Boş boş konuşmayalım lütfen destek yada yardım ihtiyacım olmasa kimseye yazmam, yanlışda anlaşılmayayım kimseyle alay edici bir husümetim olmadı,olmazda.

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilen,bilmeyen,kullanan,kullanmayan herkes bir şekilde fikrini yazıyor.Bende bir seneden beri 2.montu kullanıyorum.
    Kullanan birisi olarak fikirlerimi yazayım isterseniz.

Öncelikle çoğunun dediği gibi 4 mevsimlik mont diye bir şey yok.Yine de bu montu yaz sıcakları hariç(çok aşırı terletiyor.)her zaman kullanabilirsiniz.Kışında içinize ilave giysi giyerek kullanabilirsiniz.Ben kar-yağmur olmadığı sürece kullanıyorum ve üşümüyorum.

Genel anlamda fiyat performans olarak çok memnunum. Tabi ki dainese v.b. marka montlar gibi kaliteli değil.Ama normal kullanım için gayet yeterli.Sonradan çok gerekli görürsen özellikle sırt korumasını daha iyisi ile değiştirebilirsin.

Bel kısmının uzun olması bence çok faydalı.Sürüş esnasında öne doğru eğilince haliyle bel kısmı açılabiliyor kısa montların.Ama bu montta böyle bir sorun yok.

Dediğim gibi f/p açısından öneririm.
    Sanırım en mantıklısıda bu. Bir mont u daha var fakat oda 249 lira civarı bişey vede kısa.

Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tekeriniz düz bassın

Saolasın kardeşim ben uzun uzun yazıyorum anlatamıyorum umarım sen anlatmışsındır KISACASI: BENİM ADIM HIDIR, ELİMDEN GELEN BUDUR.
    Bu fiyata bir performans ürünü bekliyorum 4 mevsim olan o 2. sanırım daha cazip geliyor fakat beden sıkıntısı olurmu acaba.

Sıkınca böyle göğüs çevresinde mezuroyu 106, normal şartlarda yani hiç germeden filanda 110 111. Acaba L bedenmi gider XL mı ? Boy 1.80 Kilo 95.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    110 göğüs maşallah l beden hayatta olmaz

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 göğüs maşallah l beden hayatta olmaz
    XL mı paklar bizi

Xl e sağdan yaklaşır. Kol genisligin de önemli. pazular 40cm ustuyse koldan kasabilir

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xl e sağdan yaklaşır. Kol genisligin de önemli. pazular 40cm ustuyse koldan kasabilir
    Sıkınca şuan üstümdeki kıyafetle 40a geliyor 39.5 yani :D
    Normal hali ise 38.3 gibi bişe işte 38 yani düz :D

Şimdi L olmazmı hiç diyosun hocam XL mı gider oturur üstüme ?

L imkansız xl olur. 193 boy 110 kg 112 göğüs 42 kol xxl giyiyorum. Var sen hesapla

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Benden çokta bir farkınız yokmuş. XXL tammı oturuyor acaba internetten sipariş verince bide farklı dikişi filan olurmu ya yani XL normalde olurken verdiğim siparişteki ürün dar gelme olasılığı varmı ? XXL sanki banada büyük olur ya.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)