Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Tavsiyesi(özellikle kask ve bot)

Motovento
    REKLAM ALANI
    holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Herkese merhaba öncelikle,yakın bir zamanda motosiklete başlıyorum ve hazır fuar gelmişken ekipmanlarımı almak istedim.Ancak bu konu hakkında aklım biraz karışık.Mont,pantolon,boyun koruyucu konusunda kararımı verdim ancak çizme ve kask konusunda bir karara ulaşamadım.

Kask bütçem 700 TL civarı,bot bütçem ise 430 tl civarı.Kask olarak agv k5 var yeni çıkmış galiba ancak diğer önerilerinizede açığım.Bot olarak ise yds diablo 11.0 gtx ile forma mirage arasında kaldım diyebilirim.Cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Bot olarak Tcx 5 modeline bir göz atın, hoşunuza giderse iyi bir alternatif olabilir.
    Kask için alternatifiniz fazla : nolan n86 , bell vortex serisi, airoh t600 serisi aklıma gelen ilk örnekler.

Saygılarımla.
    holopter bunu beğendi.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskı denemeden alma. Botu da öyle. Illaki Arai AGV shoei olsun diye takıntı yapma. Kafana en güzel oturan çenene dayanmayan ve seni rahatlatan kask al. Mont ve pantolon da kesinlikle motorsiklet için olsun. Normal kot dizlik ile kullanma. BENCE. bunlar sadece benim fikirlerim
    holopter bunu beğendi.

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bot olarak Tcx 5 modeline bir göz atın, hoşunuza giderse iyi bir alternatif olabilir.
    Kask için alternatifiniz fazla : nolan n86 , bell vortex serisi, airoh t600 serisi aklıma gelen ilk örnekler.

Saygılarımla.
    Cevap için teşekkürler.İnternetten botlara baktım da tcx 5 diye bir modelini bulamadım.Link atabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla...

Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı denemeden alma. Botu da öyle. Illaki Arai AGV shoei olsun diye takıntı yapma. Kafana en güzel oturan çenene dayanmayan ve seni rahatlatan kask al. Mont ve pantolon da kesinlikle motorsiklet için olsun. Normal kot dizlik ile kullanma. BENCE. bunlar sadece benim fikirlerim
    Cevap için teşekkür ederim.Mont olarak dainese racing d1 pantolon olarak ta tech 90 kevlar düşünüyorum.Kask konusunda ise yine dediğiniz gibi her markanın kalıbı vs farklı olduğu için ancak deneyerek karar vermek lazım.Tekrardan teşekkürler
    Levent68 bunu beğendi.
    Koluna Taktığın Kask Kafanı Korumaz...
    İlker ALTUNTAŞ

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...YAH_12131.html

şu modeli düşünüyorum bende, yurt dışında daha ucuz.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    marushin alma da... marushin pişmanlıktır.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Cevap için teşekkürler.İnternetten botlara baktım da tcx 5 diye bir modelini bulamadım.Link atabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla...

http://www.hudsonderi.com/?urun-1586-tcx-x-five

Motosikleti
    Dominar D400
    Tcx-5'i ben de şimdi sizden gördüm. Diablo 11.0 gtx gibi sade bir görünümü var.

Ben diablo'yu sade görünümü(iş yerinde pantolon altında çok göze batmaması)için ve biraz da Türk malı olduğu için almıştım. Ankara'da 8 aydır hafta içi hergün işe git-gellerde( yağmur çamur, hatta karda kullandım) kullanıyorum(25'er km).
    Bir sıkıntısı olmadı şimdiye kadar, çok memnunum.
    Diablo'nun yandaki fermuar kısmını sudan koruması olarak tcx'ten daha iyidir diye düşünüyorum, diabloda tüm fermuarın üstüne kapattığınız uzun bir cırt(velkro) kapak var, ayrıca içten de fermuar kısmından su girmesini engelleyen deri körük var. Tcx'te iç kısım nasıl bilemiyorum tabi ki.

Diablo vibram tabanlı, tcx 'in tabanı hakkında verilen linkte bir bilgi bulamadım.

Forumların birinde sadece 1 kişide diablonun fermuarının bozulduğunu ve fabrika tarafından ürünün değişiminin yapıldığını okumuştum.

Her halukarda denemeden ve daha iyi araştırmadan almayın her iki botu da. Tcx'i kullanan bir arkadaş varsa burda onun da yorumlarını okusak iyi olurdu.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tcx-5'i ben de şimdi sizden gördüm. Diablo 11.0 gtx gibi sade bir görünümü var.

Ben diablo'yu sade görünümü(iş yerinde pantolon altında çok göze batmaması)için ve biraz da Türk malı olduğu için almıştım. Ankara'da 8 aydır hafta içi hergün işe git-gellerde( yağmur çamur, hatta karda kullandım) kullanıyorum(25'er km).
    Bir sıkıntısı olmadı şimdiye kadar, çok memnunum.
    Diablo'nun yandaki fermuar kısmını sudan koruması olarak tcx'ten daha iyidir diye düşünüyorum, diabloda tüm fermuarın üstüne kapattığınız uzun bir cırt(velkro) kapak var, ayrıca içten de fermuar kısmından su girmesini engelleyen deri körük var. Tcx'te iç kısım nasıl bilemiyorum tabi ki.

Diablo vibram tabanlı, tcx 'in tabanı hakkında verilen linkte bir bilgi bulamadım.

Forumların birinde sadece 1 kişide diablonun fermuarının bozulduğunu ve fabrika tarafından ürünün değişiminin yapıldığını okumuştum.

Her halukarda denemeden ve daha iyi araştırmadan almayın her iki botu da. Tcx'i kullanan bir arkadaş varsa burda onun da yorumlarını okusak iyi olurdu.
    Diablo 11'in yaz kullanımı nasıl, ayağı pişiriyor mu? Ben de Ankara'da yaşıyorum ve almayı düşünüyorum bu botu.
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

Motosikleti
    Duke200
    Aranızda diablo 7.2 gtx modelini kullanan, bilgi verebilecek olan arkadaslar var mı? 4 mevsim giyilebilecek bir bot mudur?

Tesekkurler
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yds için çok güzel yorumlar yapılıyor , bana biraz kaba geliyor , aynı fiyatda alternatiflerinden daha iyi olmasının sebebi nedir?
    Ben sadece yaz döneminde motor kullanıyorum .

bu dönemde bot kullanan arkadaşlar , yarım bot mu ? Tam bot mu almalı ?

Yds firmasını bir kaç mail adresine mail attım ,on gün oldu cevap vermediler.
    yazlık kısa botu satışta yok , bununla ilgili bir yenilememi yapacaklar yoksa üretimdenmi kaldırıldı?

Bot kullanan arkadaşlar, kullandıkları botu, artıları eksilerini paylaşırsa sevinirim.
    Passionately in love with Motorcycle

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    YDS DIABLO 7.2 GORE-TEX MOTOSİKLET BOTUnu kullanıyorum , kış başında aldım , motoru hergün kullandığım için botu da hergün giyiyorum , öncelikle çok rahat , işe gidiş geliş mesafem ortalama 15-20 dk civarında , bu süre zarfın karda yağmurda kullandım içerisine su almadı , karda biraz ön kısımda nemlenme oldu ( bana normal geldi kar suyu daha ince olduğu için kabul edilebilir) . Bot zemine adeta yapışıyor , motorumu karda yokuş yukarı çıkarken motordan inip iterek çıkardım kar üstünde bile kaymadı o derece iyi. Ayrıca işe giderken kanvas pantolon altında bile aşırı sırıtmıyor.
    Satın aldığım yerde burası http://www.motoplus.com.tr/urun/9910...OTOSIKLET-BOTU ( ben mağzadan deneyerek aldım)
    Ucka ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    Duke200
    Cevap icin tesekkurler.Her ne kadar 11.0 olanı ayagı daha kapsamlı koruyacak olsada,4 mevsim giymeyi dusundugumden kısa olanını tercih edecegim.Is yerine giyilebilecek tasarıma ve rahatlıga sahip olması da sevindirici.

Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YDS DIABLO 7.2 GORE-TEX MOTOSİKLET BOTUnu kullanıyorum , kış başında aldım , motoru hergün kullandığım için botu da hergün giyiyorum , öncelikle çok rahat , işe gidiş geliş mesafem ortalama 15-20 dk civarında , bu süre zarfın karda yağmurda kullandım içerisine su almadı , karda biraz ön kısımda nemlenme oldu ( bana normal geldi kar suyu daha ince olduğu için kabul edilebilir) . Bot zemine adeta yapışıyor , motorumu karda yokuş yukarı çıkarken motordan inip iterek çıkardım kar üstünde bile kaymadı o derece iyi. Ayrıca işe giderken kanvas pantolon altında bile aşırı sırıtmıyor.
    Satın aldığım yerde burası http://www.motoplus.com.tr/urun/9910...OTOSIKLET-BOTU ( ben mağzadan deneyerek aldım)

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diablo 11'in yaz kullanımı nasıl, ayağı pişiriyor mu? Ben de Ankara'da yaşıyorum ve almayı düşünüyorum bu botu.
    2014 Ağustos başından beri kullanıyorum, motor üstündeyken çok sıcak olan güler dahil bir sıkıntı ya da pişirme yapmadı bende. Ne terletme ne de üşütme yaptı o sıcaklarda. Yalnız ben botla öyle yürüyerek 1-2 saatlik sağ-sol çarşı gezmesi yapmadım yazın. İşyerinde de geldiğimde de normal bir ayakkabı ile değiştirdiğim için çok fazla "uzun süreli ayakta kullanım" hakında bir şey diyemem yaz zamanı için. Kışın ise yürüyüşte gayet sıcak tutuyor, motor üstünde ise Ankara'da eksi derecelerde tabiki 20 dakika kadar sonra ayağınız üşümeye başlayabiliyor, ama ayağımda ya ince yazlık çorap ya da kısa (socket) çorap olur hep. Kışlık çorap giyme ihtiyacım 3-4 kere olmuştur.

Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap icin tesekkurler.Her ne kadar 11.0 olanı ayagı daha kapsamlı koruyacak olsada,4 mevsim giymeyi dusundugumden kısa olanını tercih edecegim.Is yerine giyilebilecek tasarıma ve rahatlıga sahip olması da sevindirici.
    Tabi siz bilirsiniz ancak kaval kemiğimin hasar görmesindense ayağımın terlemesini tercih ederim, onun için size de tavsiyem uzun almanız olacaktır. Tabi maddiyat ve keyif meselesi. Hangisini alırsanız alın kazasız belası iyi günlerde kullanın.
    overspeed bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    YDS Diablonun kısa kışlık botunu yaz, kış Ankara'da kullanıyorum. İşe gidip geliyorum. Gayet rahat ve şık. Şimdi yazlık versiyonu da çıktı bu botun. Ben alırken yazlık olsaydı ondan alırdım. Yalnız kalıbı dardır. Normalde 44-45 giyiyorum ama botu 46 aldım tam oldu. İnternetten alırsan 1 numara büyük al. Mağazadan alırsan zaten denersin. Başka bot bakmaya gerek yok bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)