Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kış Şartlarında Motosiklet Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    dj_karizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda DyLan
    Yaklaşan bayramınızı Kutlarım Öncelikle. Malum Havalar Soğudu, Rüzgar,Yağmur,Fırtına, Bu şartlar altında motor sürmek kazaya davet çıkarabiliyor, genel olarak kış şartlarında sadece güneşli ve ılık havalardamı kullanmamız daha sağlıklı olur yokise kışın depoya kaldırıp yazın depodan çıkartıp gezmekmi olur , Toplayacak olursak konuyu Kış Şartları Altında Motorla İlişkimiz Nasıl Olmalı ?
    Hükmün Varsa Yargıla Paşam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    karizmanı bozabilir.
    dj_karizma ve MetinK. bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yağmur altında ve rüzgarda sürmem hele bazen kar yağmaz ama kuru soğuk oluyor odaha fena
    dj_karizma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmur altında ve rüzgarda sürmem hele bazen kar yağmaz ama kuru soğuk oluyor odaha fena
    maşallah

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    yağmur görmedimmi ne kadar soğuk olursa olsun çıkarım
    kar yağmasını sabırsızlıkla bekliyorum nasıl bir tecrübe enduroyla hiç denemedim
    dj_karizma bunu beğendi.

Buz görene kadar kullanmaya devam.
    dj_karizma, xawa, MotorKafa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda DyLan
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur görmedimmi ne kadar soğuk olursa olsun çıkarım
    kar yağmasını sabırsızlıkla bekliyorum nasıl bir tecrübe enduroyla hiç denemedim
    Karda araba bile kayıyor

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bence aşırı yağmur ve kar hariç kullanılabilir.O havalarda da kullanılır ancak görüş düşerse sonuçta kaporta biziz araç çarpmasa bile boş yolda düşmek bile risk hele ıslak zemin falan sürüklenme kat kat artıcak.Bunun dışında düzgün ekipman ile her koşulda seyir edilebilir.Tabi çevre etkenleri çok önemli dediğim gibi trafik,sürülen yol insan kitlesi vs vs.
    dj_karizma bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Evvelki günkü çok yağmur yağarken bir Maslak-Kilyos yaptım. Yağmurluk ve eldivenlerim güzel o konuda bir sıkıntım yok ama. Karşıdan gelen arabaların ışıkları kasktaki damlalarda kırılıp çok ciddi görüş zorluğu yaşattı. Yanımdan geçerken o 2-3 saniye herhangi bir şey göremedim. Yol boş ve karanlıkken, o yağmurdan duvarı uzun farınızla delmek inanılmaz eğlenceli, hele de ıslanmıyorsanız...
    dj_karizma ve tr_select bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Yağmurlu bir havada çıkmam ama aşırı rüzgarlı havadada motor yalpalıyor dengesizleşiyor istek dışı sağa sola yatabiliyor

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evvelki günkü çok yağmur yağarken bir Maslak-Kilyos yaptım. Yağmurluk ve eldivenlerim güzel o konuda bir sıkıntım yok ama. Karşıdan gelen arabaların ışıkları kasktaki damlalarda kırılıp çok ciddi görüş zorluğu yaşattı. Yanımdan geçerken o 2-3 saniye herhangi bir şey göremedim. Yol boş ve karanlıkken, o yağmurdan duvarı uzun farınızla delmek inanılmaz eğlenceli, hele de ıslanmıyorsanız...
    Kaygan yolda sürmek zor değilmi ani frenlerde veya viraj dönüşlerinde heleki uzun yol yapmışssınız bide ?
    Scoter kullanıcısı olarak yağmurlu yolda kayganlasıyor zemin hemen arkası atıyor sulu kaygan zemini görünce heralde tekerleri kücük diye daha cabuk kayıyor

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Güzel bir takım içlik, rüzgar ve su geçirmez bot-pantolon-eldiven-mont, güzel bir balaklava ve pek tabi ki fullface (mümkünse buğu yapmayan) bir kaskla kar ve buz hariç her türlü şartta kullanırsın.
    Yalnız iş bunlarla bitmiyor. Özellikle motorunun lastiklerinin iyi olması ve sürüş esnasında ekstra dikkatli olman gerekiyor.
    Yağışta uzayan fren mesafesi, ayrıca görüş mesafesinin azalması, vizöre düşen yağmurun görüntüyü bozması vs. gibi durumlara hazırlıklı olmak gerekir. Virajlara düşük süratle girmek, genel olarak biraz daha düşük süratte seyretmek gerekebilir.
    Diğer araçların lastiklerinin yardığı sular üzerinize boca olduğunda sinirlenmeyip devam etmeyi bilmen lazım. Gerçi zaten komple su geçirmez kıyafet giyindik. Bu durum eğlenceli bile olabiliyor.
    Su birikintilerinden geçereken motorun kısa bir süre için su üstünde kaydığını hissedebilirsin. Buralara gelmeden önce hızını düşür yavaş geç.
    Doğru ekipman ve doğru sürüş tekniği sayesinde koca kış boyunca motorunu toplasan ya 1 yada 2 hafta kullanamazsın.
    Bunlar benim sadece 1 kış sezonunda tecrübe ettiklerim. Umarım faydası dokunur. Ha, sen bir de Antalya'daymışsın. Bence bütün kış kullanırsın.
    Oralara kar yağıyor mu?
    dj_karizma bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı dj_karizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurlu bir havada çıkmam ama aşırı rüzgarlı havadada motor yalpalıyor dengesizleşiyor istek dışı sağa sola yatabiliyor

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

Kaygan yolda sürmek zor değilmi ani frenlerde veya viraj dönüşlerinde heleki uzun yol yapmışssınız bide ?
    Scoter kullanıcısı olarak yağmurlu yolda kayganlasıyor zemin hemen arkası atıyor sulu kaygan zemini görünce heralde tekerleri kücük diye daha cabuk kayıyor
    Güzel bir lastik takımı kaliteli bir fren sistemi hele de abs olursa temel sürüşü bilen biri kaderinde yoksa güzel güzel gider gelir her yere :D
    dj_karizma ve gt250-bora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda DyLan
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir takım içlik, rüzgar ve su geçirmez bot-pantolon-eldiven-mont, güzel bir balaklava ve pek tabi ki fullface (mümkünse buğu yapmayan) bir kaskla kar ve buz hariç her türlü şartta kullanırsın.
    Yalnız iş bunlarla bitmiyor. Özellikle motorunun lastiklerinin iyi olması ve sürüş esnasında ekstra dikkatli olman gerekiyor.
    Yağışta uzayan fren mesafesi, ayrıca görüş mesafesinin azalması, vizöre düşen yağmurun görüntüyü bozması vs. gibi durumlara hazırlıklı olmak gerekir. Virajlara düşük süratle girmek, genel olarak biraz daha düşük süratte seyretmek gerekebilir.
    Diğer araçların lastiklerinin yardığı sular üzerinize boca olduğunda sinirlenmeyip devam etmeyi bilmen lazım. Gerçi zaten komple su geçirmez kıyafet giyindik. Bu durum eğlenceli bile olabiliyor.
    Su birikintilerinden geçereken motorun kısa bir süre için su üstünde kaydığını hissedebilirsin. Buralara gelmeden önce hızını düşür yavaş geç.
    Doğru ekipman ve doğru sürüş tekniği sayesinde koca kış boyunca motorunu toplasan ya 1 yada 2 hafta kullanamazsın.
    Bunlar benim sadece 1 kış sezonunda tecrübe ettiklerim. Umarım faydası dokunur. Ha, sen bir de Antalya'daymışsın. Bence bütün kış kullanırsın.
    Oralara kar yağıyor mu?
    Yağmur ve Çok Sert Esen Rüzgar Harici Havalarda Çıkartıyorum Bende , Kar En Son 8 sene önce falan yağmıştı Ama Antalyadaki Araba Sürücüleri Hava şartlarından Daha Tehlikeli

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Kar Mı Oda ne soğuk hava mı yok bizde yağmur şu yolu sağı solu temizleyen 2 3 saat yağan şey mi (İZMİR) Yaz kış Gazlamaya devam
    dj_karizma, gt250-bora ve CanKarsiyaka bunu beğendiler.

Arkadaşlar gerçekten iki gündür donuyorum resmen ellerim vücudum soğuktan beter oluyor ek iş olarak part time dominosta çalışıyorum artı kendi motosikletimlede işe gidip geliyorum sağlam üşütmeyecek bir teçhizat almam gerek en kısa zamanda sizde dikkat edin soğuk havaya gerekmedikçe mağruz kalmayın tekeriniz düz bassın
    dj_karizma bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Çerkezköy'ün soğuğunu bilirim. Orada askerlik yaptım. 3. Zh. Tugay. Vay be ne pis bi askerlikti.
    Dikkatli ol o soğuk yamultur adamı.
    dj_karizma bunu beğendi.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    yağış olmadığı sürece soğuk sorun değil. ben işim gereği sabahtan akşama kadar mecbur sürüyorum. en kalite yağmurluğum, pantolonum, montum var ama nafile. mutlaka ıslanıyorum. sadece bot konusunda şanslıyım 50 liraya aldığım botlar karda bile üşütmüyor. kalite diz örtüsü ve büyük ön cam olunca sorun yok.
    dj_karizma bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Yağmurda yaşta çok sürdüm ama kuru ayazda sürmek nasip olmamıştı oda oldu.Ankara'nın kuru ayazı meşhurdur bilirsiniz.Dün iş yerinden çıktım eve doğru yol aldım,üstümde kazak falan var,altımada sadece pantolon giydiğim için ilk 10 dk bacaklarım baya üşüdü ama sonra üşümemeye başladı,sevimdim bende ohh üşümüyorum falan eve geldiğimde fark ettim bacaklarım buz tutmuş artık hissizleşmiş garip.Bu arada sadece aşırı yağmur,aşırı ayaz ve karlı,buzlu havalarda sürmem motoru.Ama çok sağlam kıyafet ve lastiklerim olursa ayaz ve karlı havada da sürebilirim...
    dj_karizma bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı dj_karizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biraz daha yavaş, daha dikkatli gittim. ABS olduğu için, ekipmanlarda tam olunca kendime güvenim artmıştı sanırım. Hızımı düşürmem yetti. Aslında lastiklerimiz kötü bizim stock gelenler, daha güzel lastik olsa virajlarda daha az tedirgin olabilirdim.
    dj_karizma bunu beğendi.

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    1 karış kar varken arazide gezmek paha biçilemez sayısız düştüm motor da dahil hiç bişey olmadı :D
    hele motor bi yana sen bi yana 3-5 metre sürüklenmenin keyfi başka :D
    burakragaa ve dj_karizma bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)