Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

büyük ebattaki insana yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    purgatory - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    arkadaşlar selamlar, uzun zamandır bu forumları takip ediyorum ve bugün üye olup yazmaya karar verdim. ben de çin malı bir cruiser almayı düşünüyorum bu yaz fakat aklıma bir soru takıldı... benim boyum 2 metre ve 105 kiloyum. yani "zebellah gibi" diye, "insan azmanı" diye tabir edilen cinslerden :(

Sorum şu: bu boyutlarda rahat oturabileceğim, arkamda da 75 kilo civarında bir insanla birlikte sürebileceğim, dayanıklı ve sağlam 5000 ytl altı motorlardan hangisini önerebilirsiniz. Genelde sitede gördüğüm tanımlar "arkadaş var boyu 1,85 ve 80 kilo ve regal raptor'a rahat binebiliyor" şeklinde olduğu için daha büyüğünü bilmiyorum. Ben şu anda regal raptor ve skygo sg 200-18 (bu motor aslında lifan lf 200-18) üzerinde düşünüyorum. Bir kaç yerde keeway landcruiser'ların resimlerini gördüm ama artçı koltuğu çok küçük görünüyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Saygılar, sevgiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    kanuni tiger 250 cc
    al hayrını gör
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    selamlar siteye hoşgeldin .bende 90 kiloyum.sizin alaçağından çok daha küçük bir motora biniyorum. bençe 250lik herhangi bir motor 105 kilo sürüçü +
    75 kilo yolçuyu rahat taşır.belki 80 kilo arkadaşların motoru biraz daha hızlı olabilir ama sonuçta rahatça binilir.
    forumun motosiklet modellleri bölümünde istedi-ğin modeller hakkında bilgiler bulunmaktadır.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi bence seni BMW nin şaftlı modelleri kurtarır ama onlarda çok pahallı benim makinede az biraz bana ufak geliyor ama dert etmiyorum hoşgeldin saygılar...

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı akalteke adlı üyeden alıntı
    kanuni tiger 250 cc
    al hayrını gör
    bak kanuni tiger hiç aklımda olmayan bir tercihti şimdi onu da listeye kattım araştırıyorum bakalım. teşekkürler

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bu honda naked ler var 250cbf 2. ellerine bak derim belki 5000 ytl ye bulunur!!!!
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    kesinlikle tiger altında heybetli durur

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    bencede kanuni iyi seçim olur bütcene göre

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bencede abi hem fiyat yönünden hemde kalıbı yönünden tiger..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    teşekkür ederim yorum yazan arkadaşlara, ehliyet olaylarını hallettikten sonra almayı düşünüyorum aleti. yani 2 3 ay falan var nerden baksanız, ama ehliyeti almadan da dayanamayıp alabilirim. şimdilik aklım skygo,raptor ya da tiger'da. bir de gidip aletleri görüp üzerine bindiğimde karar vereceğim... başka tavsiyeler de varsa lütfen

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Benim tavsiyem kocaday nickli arkadaşla görüş. Aynı ölçülerdesiniz neredeyse ve o da aylardır her marka, her model, her tarz motorda uzman olacak derecede inceledi durdu kendini.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    hayabusa al abi al hayabusayı sıkıştınmı olmazsa nakliyat hafriyat bile yaparsın yolda koymaz seni

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Benim tavsiyem kocaday nickli arkadaşla görüş. Aynı ölçülerdesiniz neredeyse ve o da aylardır her marka, her model, her tarz motorda uzman olacak derecede inceledi durdu kendini.
    sağolasın abi bi görüşeyim. teşekkürler

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı
    hayabusa al abi al hayabusayı sıkıştınmı olmazsa nakliyat hafriyat bile yaparsın yolda koymaz seni
    eaheh eyvallah abi onlara da bi bakiim, ilk senden duydum..

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    hoışgeldin insna azmanı (kendi tabirinle)

kendisiyle espirili bi şekilde konuşan arkadaşları hep sevmişimdir. tebrikler.ben senin gibi olmak için neler verirdim bi bilsen. bende boy 170 kilo 86 bende de göbek var hiç sorma senin yerinde olsam yada bende sendeki vücut olsaydı biraz bodybulding ile takviye (ki kilon az boya oranla) eder yeşil yoldaki dev adam gibi olup ondan sonra şu caanım vatanımdaki haksızlıklar ve yanlışlar karşısında adaletli bir battal gazi olurdum.. valla. ah ah ,boyumuz çapında bişeyler yapmaya çalışıyoruz bizde.

motor konusunda ise belirttiğin ağırlıklarda 125 cc yerine en az 250 cc lik motorlara bakmanı ve yerinde görüp oturarak denemeni tavsiye ediyorum direk model söylemiyorum sen git bak otur zaten 250 cc 2 kişiyi kaldırı 2 model arasında kalınca buri yada bana tekrar yaz ben sna tavsiyede bulunurum.yada burada sahibi olan arkadaşların tavsiyelerini alırız.böylesi çok daha planlı ve akıllıca olur tamammı hadi kolay gelsin. bak dedimi yap okadar yazdım şu sıkışık vaktimde

ne hayabusası ya espiri yapmış arkdaş.. olmaz o sakın!!
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    hoışgeldin insna azmanı (kendi tabirinle)

kendisiyle espirili bi şekilde konuşan arkadaşları hep sevmişimdir. tebrikler.ben senin gibi olmak için neler verirdim bi bilsen. bende boy 170 kilo 86 bende de göbek var hiç sorma senin yerinde olsam yada bende sendeki vücut olsaydı biraz bodybulding ile takviye (ki kolan bira azo boya) eder yeşil yoldaki dev adam gibi olup ondan sonra şu caanım vatanımdaki haksızlıklar ve yanlışlar karşısında adaletli bir battal gazi olurdum.. valla. ah ah ,boyumuz çapında bişeyler yapmaya çalışıyoruz bizde.

motor konusunda ise belirttiğin ağırlıklarda 125 cc yerine en az 250 cc lik motorlara bakmanı ve yerinde görüp oturarak denemeni tavsiye ediyorum direk model söylemiyorum sen git bak otur zaten 250 cc 2 kişiyi kaldırı 2 model arasında kalınca buri yada bana tekrar yaz ben sna tavsiyede bulunurum.yada burada sahibi olan arkadaşların tavsiyelerini alırız.böylesi çok daha planlı ve akıllıca olur tamammı hadi kolay gelsin. bak dedimi yap okadar yazdım şu sıkışık vaktimde

ne hayabusası ya espiri yapmış arkdaş.. olmaz o sakın!!
    eyvallah kardeşim sağolasın. ben işte inceliyorum ama fiili olarak daha bi yere gidip üzerine oturup denemişliğim yok sadece bir fikir alma açısından buraya yazdım sordum. bakalım ne çıkcak sonuçta, bu arada insanın günlük hayatta kullanmayacağı kasları geliştirmesini pek doğru bulmuyorum, çünkü zamanında bi bok yiyip biraz yaptım ben de ondan sonra bırakınca 5 sene sonra yumuşacık oluyolar. şimdi tekrar bi kaç alet aldım başladım, toparlamaya çalışıyorum bakalım, bundan sonra sürekli kaldır indir uğraşmak durumunda kalıcam zannedersem.

neyse konuyu çok dağıtmayayım teşekkür ederim tavsiyen için.

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    abi dediğim gibi sen motorlara bak sona gene gel olurmu ..
    onun dışında güç bahşedilmiş iyi özelliklerden biridir, helede iyilik doğruluk yönünde kullanılırsa. sen kaslı güçlü ol ama bunun gösterişini yap die değil haa yukarda da dediğim gibi. haklının yanında zalimin karşısında, mazlumun önünde ol. keşke bende senin kadar iri olsaydım o vakit bu kadar cebelleşmezdim. saygılar
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    abi dediğim gibi sen motorlara bak sona gene gel olurmu ..
    onun dışında güç bahşedilmiş iyi özelliklerden biridir, helede iyilik doğruluk yönünde kullanılırsa. sen kaslı güçlü ol ama bunun gösterişini yap die değil haa yukarda da dediğim gibi. haklının yanında zalimin karşısında, mazlumun önünde ol. keşke bende senin kadar iri olsaydım o vakit bu kadar cebelleşmezdim. saygılar
    pardon ya yeni gördüm yeni bir şey yazıldığını

abi iri olmak pek de hoş bişi değil cidden inan bana. arabalara motorlara sığmak dert, otobüslerin tavanına kafan çarpar, koltukların arasına ayağın girmez falan filan... ama avantajlarını düşününce de bi yerde güzel yani kararsızım anlayacağın...

bu arada skygo sg200-18'ler yok piyasada görünmüyor... zannedersem ben bi tiger alıcam ne dersiniz??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler