Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kendini bilmez ev sahiplerine karşı tedbir önerisi bekliyorum?

Motovento
    REKLAM ALANI
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Kira kontratınız var ise eğer, kontratta bahçeye araç konulmayacaktır diye bir madde yoksa kanunen koymanızda bir mahsur yok. Size ait bir malı kimse sizden habersiz yerinden alamaz, kullanamaz, kurcalayamaz, yer değiştiremez.
    Ev sahibi ile sinirlenmeden sakince bir konuşun. Hırsızlık nedeniyle bahçeye koymanız gerektiğini, motorun çok fazla yer işgal etmeyeceğini, kira kontranınızda bahçeyi kullanamazsınız diye bir madde olmadığını söyleyin. Ayrıca; benim malımı benden habersiz yer değiştirerek zarar verdiğini, polise şikayetçi olsanız haklı olduğunuzu ama bu durumu kullanmak istemediğinizi de söyleyerek aba altından sopa gösterin. Yok laftan anlamayacak bir adam ise huzurlu olarak orda oturmanız zor olur. Evden çıkın gidin. Ev mi yok memlekette. Yeni şakran da başka bir kiracı bulsun da görelim bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bahçemız yoldan 10cm yüksekte. Girerken bu 10cm yükseklikten ziplamamak için mermer falan koymuştum.
    Bir gün eve geldim. Ev sahibim bir şeylerle uğraşıyor.tamirat vs. Baktım kendi emeğiyle bana rampa yapmış betondan.
    Isin özü ev sahibi önemli bence. Ben olsam değiştiririm evi. Son kiradan faturayı düşerim.yüz yüze baktığım insan bana ters giderse kalamam orda çok. Çok uğraşmaya degmez. Iyi insanlarla karşılaşmaniz dileğiyle.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    arkadaşlar işi çözdüm denebilir. tabiri caizse katakulleyle yaklaştım. evin güvenlik kameras kayıtlarını aldım hızlı hızlı izledim onlardan başka dokunan yok daha sonra gittim kapıların dedim kapıyı ilk defa oğlu açtı durumu anlattım hadi len gibi birşey dedim tamam ozaman evden çıkayım depozitomu hazırlayın dedim ne depozitosu lan yaptı tamam dedim 1 ay daha kalır kiraya sayarım dedim çıktım yukarı arkamdan geldi kapıyı çaldı ben buyur etmeden içeri girdi sövmeye başladı bende karşılık verdim bir baktım işin içine ana bacı karıştırıyor Allah ne verdiyse daldım attım dışarı 15 dk sonra aldım elime usb'yi kayıtlarla jandarma karakoluna gidip şikayetçi oldum (nöbetçi jandarma ilede hemşeri çıktık). 15 dk evvelde babası geldi bizim oğlan eşşeklik etmiş bak motorunuda karşılayalım biz senden zaten memnunuz kiranı günü gününe verirsin filan yaptı dedim kusura bakma çıkacağım evden motorun masrafını karşılayın şikayetimi geri alayım dedim adam gitmiş para çekmiş hem depozitomu getirdi hemde ekstradan 500 lira. bakalım yaptırıcam motoru para artarsada artanı adama vereceğim. yarın sabahta gidip şikayetimi geri alacağım.
    cbr1907, Sepetçioğlu, sardokar ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Çözüldüğüne sevindim,aynısı bana yapılsa tahammül edemezdim sizin kadar

Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kİRADAN KES FATURAYI ELİNE VER GİT.
    Tatli dille anlatmaya calistiktan sonra bu yazilan gercekten cok mantikli olur konusurken adli makamlarida sokustur araya baktin adam bunada terslencek gibi dovme sovme cik bulundugun yer mutlu etsin seni

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

ben o son yorumu niye gormedim ) eline saglik ona o ... korkusu bi sonraki kiraciya kadar yeter

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar işi çözdüm denebilir. tabiri caizse katakulleyle yaklaştım. evin güvenlik kameras kayıtlarını aldım hızlı hızlı izledim onlardan başka dokunan yok daha sonra gittim kapıların dedim kapıyı ilk defa oğlu açtı durumu anlattım hadi len gibi birşey dedim tamam ozaman evden çıkayım depozitomu hazırlayın dedim ne depozitosu lan yaptı tamam dedim 1 ay daha kalır kiraya sayarım dedim çıktım yukarı arkamdan geldi kapıyı çaldı ben buyur etmeden içeri girdi sövmeye başladı bende karşılık verdim bir baktım işin içine ana bacı karıştırıyor Allah ne verdiyse daldım attım dışarı 15 dk sonra aldım elime usb'yi kayıtlarla jandarma karakoluna gidip şikayetçi oldum (nöbetçi jandarma ilede hemşeri çıktık). 15 dk evvelde babası geldi bizim oğlan eşşeklik etmiş bak motorunuda karşılayalım biz senden zaten memnunuz kiranı günü gününe verirsin filan yaptı dedim kusura bakma çıkacağım evden motorun masrafını karşılayın şikayetimi geri alayım dedim adam gitmiş para çekmiş hem depozitomu getirdi hemde ekstradan 500 lira. bakalım yaptırıcam motoru para artarsada artanı adama vereceğim. yarın sabahta gidip şikayetimi geri alacağım.
    heyyt bee film gibiii, en az kendi işim çözülmüş kadar sevindin, yürü be usta :D
    Cebimde paramın olmasına gerek yok, depomda benzinim olsun yeter

Cahille girme münakaşaya. Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına. (Mevlana) evden taşın olsun bitsin.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Akıl danışmışsın. Fakat yaptıklarına bakılırsa akla ihtiyacın yok. Ne gerekiyorsa eksik etmemişsin. Böyle bir mal sahibinin mülkünde oturmak sıkıntı yapar. Doğru karar vermişsin. Herhangi bir zarar görmeden taşınmanda fayda var. Tekerin düz bassın.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni daireye taşınmadam önce ev sahibi ile peşin peşin bu konularda anlaş sonra laf ederse direk kafayı koyarsın :-)

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sorunu çözdüysen orda kalman daha akıllıca olur en azından seni tanımış oldular.

Motorunada daha dokunmaz ve hatta gözleri gibi bakarlar.

Ayrıca eve dalmak da ne öyle anlayamadım. Mal sahibi de olsa o kapıdan içeri giremez. Motorunu yaptır. Kalan parayıda eksiksiz geri ver faturayla birlikte. Sana yakışan da bu olur.

Ama şikayet konusuna bişey diyemem içeri dalmak sinirlerin tavan yapması anlamına gelir ki..... Neyse fazla kurcalamayacağım.

Aynı binada oturuyorsunuz komşuluk ilişkileriniz de var. İşin tatlıya bağlanması çok daha önemli. Adamda iyi niyetli olmasa paranı ödemez. ( Ama görüntüler de adamı sıkıştırmış olabilir )

Motosikleti
    kuba cg-100
    Gök görmediklik böyle birsey iste kiraci olmak cok zor

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla okurken ben sevindim. iyi çözülmüş olay.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Motorunuzu kilitlemeden mi bırakıyorsunuz, nasıl taşımışlar oraya merak ettim.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunada daha dokunmaz ve hatta gözleri gibi bakarlar.
    hocam asıl şimdi zarar verirler motora bence üstelik aralarında geçen bu olaydan sonra o evde durması iyi olmaz çünkü oğluyla falan sıkıntı yaşaya bilirler

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam asıl şimdi zarar verirler motora bence üstelik aralarında geçen bu olaydan sonra o evde durması iyi olmaz çünkü oğluyla falan sıkıntı yaşaya bilirler
    Her sıkıntılı durumda terkedip gitmek çözüm değildir. Sıkıntı aşılmış zaten. Ayrıca gideceği yerde sıkıntı yaşamayacağının garantisi yok.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sıkıntılı durumda terkedip gitmek çözüm değildir. Sıkıntı aşılmış zaten. Ayrıca gideceği yerde sıkıntı yaşamayacağının garantisi yok.
    sıkıntı çözüldü dediğim gibi gelip bayağı özür dilediler. evden çıkma muhabbetini duydular iyice kıvırmaya başladılar bu dönem sittin sene o evi kiraya veremez zaten bekardan başkasıda tutmaz. bakalım ay başına doğru taşınıyorum ne yaparsa yapsın çokta fifi bundan sonra.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Reis bence şeklini koymuşsun sistemde oturmuş saygınlık kazanmışsın.KAZANDIĞIN CEPHEYİ TERK ETME!Otur evde adamın oğlu ile de muhatap olma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Bak bende evimin önünde arabam için park sorunu yaşıyorum.Benim oturduğum yerde varoş denilen yerlerden sıkıntılı yani geçenlerde bakkal soğan kasası koymuş sonuçta komşuyuz bir değil iki değil ayağımla fırlattım.Evin altında da yeni bir dükkan açıldı geçenlerde araba ile geri geliyorum duba koymuş ''yüklememiz var diye''hikaye yükleme falan yok çoğu zaman bir gün geri geri gelirken dubasını kırdım.Annem evde hasta çok kilolu bütün gün camda dışarıyı izliyor o kavga etmeme kızıyor diye birşey yapmıyorum.Geçenlerde dedim hacım yükleme var mı yok mu bizim takayı koyacağım dedim?Park edebilirsiniz buyrun diyor.Sesimizi çıkarmasak evimizin önüne park edemeyeceğiz!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09

iyi olmus. kazasiz belasiz.
    kendim icin cozulmus gibi sevindim.
    memlekette bir seylerin yoluna girdigini gormek insana umut veriyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)