Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yeni bir adım atmaya,yeni bir şeyler yapmaya cesaretin var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba burada atıp tutmak daha cazip Biz genede devam edelim kardaşım.1 tane daha insan bilinçlendirsek kârdır.
    Abi MB dolara müdehale edecekmiş bi darbe de sen vurdur ya ucuza satsınlar yada kimse almasın sonunu düşünmeyenlere beni örnek göster 14.500 motor + 700 lastik + 800 plaka & ruhsat & vekalet masrafı + 700 yada bin civarı bi kasko + 500 de yeni aksesuarlar (kilitler topuzlar tankpad vs. vs. ıvır zıvır.)

Bu gidişle iki ay sonra motoru satmak için ilan verip gelirim yanınıza
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi MB dolara müdehale edecekmiş bi darbe de sen vurdur ya ucuza satsınlar yada kimse almasın sonunu düşünmeyenlere beni örnek göster 14.500 motor + 700 lastik + 800 plaka & ruhsat & vekalet masrafı + 700 yada bin civarı bi kasko + 500 de yeni aksesuarlar (kilitler topuzlar tankpad vs. vs. ıvır zıvır.)

Bu gidişle iki ay sonra motoru satmak için ilan verip gelirim yanınıza
    Fiyatların dolarla alâkası yok be kardeşim,dolar düşse ne olacak Talep var,tip var.e ne duruyon, zam yapsana zam yapsana Dolar bahane oldu,tut ki dolar yükselmedi.Ki uzun zamandır sabit duruyodu zaten,gene zam yapıldı.
    Honda seriye bağlıyo ya da çok unutkan.
    Zam yapmışmıydık,galiba yapmadık,yapın o zaman.
    Üç ay sonra yine;ya biz zam yapmışmıydık,aman boşver yapın hemen.
    Abi CBF 150 de değişiklik yapacazmı,bir iki led falan koyalım bari,6 yıldır aynıda.OOOlum manyakmısın nesin,bi led kaçpara.

İşin özü dolar bu yıl biraz fazla arttı da bari bahaneleri biraz inandırıcı oldu.Ama artmasa bile bu fiyatları yine bulur.Zengin milletiz vesselam.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Fiyatların dolarla alâkası yok be kardeşim,dolar düşse ne olacak Talep var,tip var.e ne duruyon, zam yapsana zam yapsana Dolar bahane oldu,tut ki dolar yükselmedi.Ki uzun zamandır sabit duruyodu zaten,gene zam yapıldı.
    Honda seriye bağlıyo ya da çok unutkan.
    Zam yapmışmıydık,galiba yapmadık,yapın o zaman.
    Üç ay sonra yine;ya biz zam yapmışmıydık,aman boşver yapın hemen.
    Abi CBF 150 de değişiklik yapacazmı,bir iki led falan koyalım bari,6 yıldır aynıda.OOOlum manyakmısın nesin,bi led kaçpara.

İşin özü dolar bu yıl biraz fazla arttı da bari bahaneleri biraz inandırıcı oldu.Ama artmasa bile bu fiyatları yine bulur.Zengin milletiz vesselam.
    14.500 verdim bu saatten sonra artsın derim bende satarken 20 bine filan satarım bu gidişle

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bizler yolunacak kaz olarak görülüyoruz. Devletimiz sağolsun alacağı ötv ve kdv yi düşünerek, bayiler alacakları ve kazanacakları parayı düşünerek arkamıza geçiyor. Vatandaş olarak kafamı çevirdiğimde hep arkamda sıraya girmiş birileri var. Sıralaması bazen değişiyor, bakkal, market, manav, teknoloji marketi, ev sahibi, patron, vb.oluyor ama vatandaş olarak hep biz öndeyiz. Kaderimiz bu. Motorlar gerçekten maliyetlerinin çok üstünde bir fiyata satılıyor. Zaten alım gücümüz, gelirimiz kısıtlı. Borç harç ucu ucuna denk getirmeye çalışıyoruz, bir bakmışsın kur oynamış bütçe allak bullak olmuş.
    15 gün önce kendi kullandığım aracı sattım. Artık 150 bin kilometreye gelmişti, Biraz da cebimizde paramız var hadi gidip yenisi alalım dedim. 15 gündür bayi bayi dolaşıp fiyat model bakıyorum. Gözlerime inanamadım. Geçen yıl 35 binlik araba 50 bin olmuş. 50 binlik araba 65 bin olmuş. Adamlar tok satıcı, 1000 tl dahi fiyat indirmiyorlar. Bir paraya, bir arabaya bakıyorum inanın o araba o fiyat etmez. 15 gündür araba piyasasının altını üstüne getirdim, kafam karıştı, hevesim kaçtı, aracı sattığıma bin pişman oldum. Dertsiz başımızı derde sokmuşuz. Allah tan ikici aracımız var dı onunla idare ettik. O da benzinli idi bu seferde yakıt masrafımız ikiye katlandı.
    İşin özü şu ara hiç bir şeyinizi satmayın, yenisini almaya kalkmayın. Piyasa çok oynak ne olacağı da belli değil.
    turkish39, Bune ve CengoCenk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizler yolunacak kaz olarak görülüyoruz. Devletimiz sağolsun alacağı ötv ve kdv yi düşünerek, bayiler alacakları ve kazanacakları parayı düşünerek arkamıza geçiyor. Vatandaş olarak kafamı çevirdiğimde hep arkamda sıraya girmiş birileri var. Sıralaması bazen değişiyor, bakkal, market, manav, teknoloji marketi, ev sahibi, patron, vb.oluyor ama vatandaş olarak hep biz öndeyiz. Kaderimiz bu. Motorlar gerçekten maliyetlerinin çok üstünde bir fiyata satılıyor. Zaten alım gücümüz, gelirimiz kısıtlı. Borç harç ucu ucuna denk getirmeye çalışıyoruz, bir bakmışsın kur oynamış bütçe allak bullak olmuş.
    15 gün önce kendi kullandığım aracı sattım. Artık 150 bin kilometreye gelmişti, Biraz da cebimizde paramız var hadi gidip yenisi alalım dedim. 15 gündür bayi bayi dolaşıp fiyat model bakıyorum. Gözlerime inanamadım. Geçen yıl 35 binlik araba 50 bin olmuş. 50 binlik araba 65 bin olmuş. Adamlar tok satıcı, 1000 tl dahi fiyat indirmiyorlar. Bir paraya, bir arabaya bakıyorum inanın o araba o fiyat etmez. 15 gündür araba piyasasının altını üstüne getirdim, kafam karıştı, hevesim kaçtı, aracı sattığıma bin pişman oldum. Dertsiz başımızı derde sokmuşuz. Allah tan ikici aracımız var dı onunla idare ettik. O da benzinli idi bu seferde yakıt masrafımız ikiye katlandı.
    İşin özü şu ara hiç bir şeyinizi satmayın, yenisini almaya kalkmayın. Piyasa çok oynak ne olacağı da belli değil.
    Hocam geçmiş olsun gizliden gizliye bi devaluasyon (böyle mi yazılıyor du bu ) geçirdiğimizi düşünüyorum ben, gelirler aynı ama giderler çok farklı, ya öyle oldu yada biz düzene ve lükse çok alıştık fazla harcamaya başladık ülke olarak iki durumda da işimiz zor.

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boxer için 2700 civarlarına alıncak en iyi motor dendi, 3bine vurunca büyük bir kısmı karlı yada ederinde satıp motor değiştirmeye kalktı.

mesela ben, öğrenciyim, ehliyetimi yeni aldım, 150 mr vulture yada drift düşünüyorum. Gönül isterdi ki cbr125 ile başlayayım yada 5bin bandındaki ybr125 ile. Abimizin demek istediğini çok iyi anlıyorum. Millet fiyatlara söylense de almak için yine de sıraya giriyor.

En basitinden yamaha r25 olayı yaşandı yakın geçmişte. Herkes yine aynı tas aynı hamam.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Şu an bajajın getireceği 200 RS yi inceliyorum.ABS siz 130000 rupi,ABS li 132000...Bunlar müşteriye satılan fiyat,firmalara değil. Pulsar 200 NS 91533 Rupi yani 3705 TL 4000 de.Neden bukadar çok fark dediğimde en son enjeksiyon için çok para harcandı gibi söylemler olmuştu.Şu an 200 RS 5450 TL ye geliyor bizim paramızlan ve ENJEKSİYONLU. Biz de 10000 TL ye satılacak.Buyrun kdv belli,ötv belli gerisini siz hesab edin.Eğer dolar falan diyecekseniz o da 2107 dolara denk geliyor...Bence vergilerden çok firmalara dikkatinizi vermeniz gerekiyor.Sonuçta hiç bir hükümet vergiyi kaldırmaz.

Bu arada daha önceden neden bu kadar taktın almazsan alma diyenler oldu çok.Ben müşteriyim ve basit bir soruyla fiyatını sorguluyorum.Sadece Bajaj değil,ilgimi çeken bütün motosikletlerde.

Türkiyede ki fiyatların boyle yüksek seyrediyor olmasının bir nedeni de 2. el fiyatlarının yüksek olması. Alıcı 2. el piyasa değerinden çok şey kaybetmeyeceğini düşündüğü için motosikleti alıyor. Örn. 20 bin TL ye Honda aldınız 1 sene sonra yine en kötü 20 istiyorsunuz nasılza zaten yenisine zam geliyor falan filan.

Türkiyede otomobil ve motosiklet sektörü tuhaf ve tamamen saçma sapan dinamiklere göre hareket ediyor. Dünyanın hiçbir yerinde 2. el motosiklet bu kadar değerli olmaz. En az %50 değer kaybeder ikinci el olmakla beraber. Bizim insanımızın ortak bir yönü var az parasıda olsa çok parasıda zarar etmeyeceği ürünü alır.Motorda zevk işini ihtiyaç işini arka planda tutar. O yuzden gider piyasa motoru alır..

İkinci eli 4.000 TL ye düşen Pulsarı kimse almazdı zaten. Yani özeti şu ; distributor uyanık ok zammı çakıyor ama aslında piyasası bu halde tutan mal sahipleri. Dengesiz ve tuhaf bir ikinci el dünyamız var.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede ki fiyatların boyle yüksek seyrediyor olmasının bir nedeni de 2. el fiyatlarının yüksek olması. Alıcı 2. el piyasa değerinden çok şey kaybetmeyeceğini düşündüğü için motosikleti alıyor. Örn. 20 bin TL ye Honda aldınız 1 sene sonra yine en kötü 20 istiyorsunuz nasılza zaten yenisine zam geliyor falan filan.

Türkiyede otomobil ve motosiklet sektörü tuhaf ve tamamen saçma sapan dinamiklere göre hareket ediyor. Dünyanın hiçbir yerinde 2. el motosiklet bu kadar değerli olmaz. En az %50 değer kaybeder ikinci el olmakla beraber. Bizim insanımızın ortak bir yönü var az parasıda olsa çok parasıda zarar etmeyeceği ürünü alır.Motorda zevk işini ihtiyaç işini arka planda tutar. O yuzden gider piyasa motoru alır..

İkinci eli 4.000 TL ye düşen Pulsarı kimse almazdı zaten. Yani özeti şu ; distributor uyanık ok zammı çakıyor ama aslında piyasası bu halde tutan mal sahipleri. Dengesiz ve tuhaf bir ikinci el dünyamız var.
    Biz piyasa motoru değil zevk motoru alacaz ama onlarda muadil kelimesini sıkça kullanıp ona göre fiyatlandırıyor veya vergiyi ya da dövizi bahane ediyor.Yani zevkimizin de ağzına .... tövbe tövbe.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

3 aydır motosiklet arıyorum,0 alacak kadar da peşin param var. lan bütün parayı motora vermiyim,bak dolar yükseliyor falan,kriz mriz olur,gidip 2. el alayım da geriye biraz param kalsın diye düşünüyorum. malum sitede ilanlara bakıyorum,sonra gidip adamla yüzyüze görüşüyorum. bizzat yaşadıklarımı aşağıda yazıyorum ;

2. el, 2012 model,24.000 km'de honda cbr125, fiyatı da 6000tl. gittim bakıyorum motora. arkadaş anlatıyor;" ilk sahibiyim,ilk motorum da değil yani bu,çok iyi baktım,yağmurlu havalarda kesinlikle sürmedim,tertemiz motor.". başladım etrafına bakmaya, ön tarafta grenajın orda beyaz cırt kablo var (elektrik kablolarını cırtlıyorlar ya,ondan işte). dedim bu ne ? ya işte grenaj sallanıyor, o yüzden sabitledim,çok mühim değil. sonra egzoza baktım,çizik içinde. bunlar ne ? ya işte çalmasınlar diye bahçeye koyuyorum,girip çıkarken çizilmiş,bişey olmaz,30 tl değiştirirsin. daha sonra lastiklere baktım,baya bi gitmiş. " abi dedi aldığımdan beri kullanıyorum,işte sen alınca değiştir istersen ama sıkıntı çıkarmaz yani,idare eder seni".... tamam dedim.. motordan anlayan bir arkadaşım var,onunla gelicem dedim,ok dedi. 3 gün sonra aradım,geliyorum dedim. dışarda da çok fena yağmur var. " abi işte ben evde değilim,şuradayım,oraya gel istersen,normalde yağmurda hiç kullanmam ama bugün mecbur kaldım işte geldim" falan filan anlatmaya başladı yine. tamam dedim,kapattım teli,bir daha da aramadım.

başka bir motor buldum. gittim onun yanına da. honda cbr125,14.00 km'de,lastikler yeni değişmiş,cant şeridi falan var,elcik almış ama takmamış,falan bir sürü yazmış adam... grenaj çizik içinde. dedim bu ne ? "ya abi 20 km hızla giderken düştüm çok mühim değil,zaten orjinali 150 tl,çok para değil değiştirirsin." eyvallah.. baktım egzos yok,yani koruması yok. bu ne ? "abi işte çıktı o bi şekilde,evde duruyor,sen alacaksan taktırırım hemen" iyi.. "abi motorun lastiklerini yeni aldım,630 tl verdim,o yüzden motoru bu fiyata satıyorum,ayrıca elcik aldım,daha taktırmadım,sen alırsan taktırıp vericem,jant şeridi yaptım,motoruma iyi baktım,servise gidip sorabilirsin,o yüzden bu fiyata veriyorum yani yanlış anlama".. tamam da bunu neden motor fiyatına ekliyorsun ki? ben gidip kendim alırım o zaman lastiğimi, gerek varsa,elciğimi de alırım gerek varsa,jant şeridi de alırım,istediğim renk. madem bunları ekledin kendi zevkine göre, bunları fiyata dahil etmeyeceksin. eğer bunları fiyata dahil edeceksen,senin zevkinin parasını neden ben vereyim ki ????

velhasıl, bunları yaşayınca sinirlendim,gittim paraya kıydım sıfır km'sini aldım ben de.en azından 2 yıl garantisi var,arkama bakmam,ne bok yaşadığı belli olmayan 2 senelik,20.000 km'deki,başkasının zevkine göre eklemeler yapılmış motora neden 6500 tl vereyim ki ?

sonuç olarak ne oldu ? japon, distribütöre; distribitör, alıcıya (bize); biz de diğer vatandaşa(2 el alacak olan) geçirmeye çalışıyoruz. yani kısa yoldan şoför bahçıvana,bahçıvan......... hesabı oldu. ülkemizde çoğu materyal, sıfır fiyatının yarısına satılır. araba,motor, ev hariç. neden, çünkü bunları kullanma,zevk alma,işini görme amacıyla almıyor kimse; yatırım aracı olarak görüyor arabayı,motoru. dolayısıyla yine japonlar,almanlar zengin oluyor. biz yine birbirimizi. türk türk'ü gurbette......... diye bir özlü söz var,artık bu değişmiş durumda; türk türk'ü türkiye'de ..........

saygılar
    turkish39 ve newmoto76 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    polo34 bunu beğendi.

haloogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92482846/detay

Bak işte en güzeli.Madem öyle ver fiyatı dövizle,indi mi çıktımı derdin olmasın.Biz de gerilmeyek.Sende boşuna yalan söylemek zorunda kalma
    turkish39 dediğine katılıyorum, ancak şöylede bir durum var bu sene dolar gerçekten sapıttı.mesela ben 24 Temmuz 2014 te aldığım pulsar o günki kur fiyatları ile 3504 dolar iken bugünkü pulsarın son zamlı fiyatı ve bu günkü kur üzerinden 3452 dolar yapıyor.Biliyorum cümleler saçma bir tarafa doğru gidiyor olabilir ama böyle bakıncada Pulsara zam yapılmamış da 52 dolarlık indirim yapılmış gibi duruyor...
    www.motorumlaben.blogspot.com/

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı haloogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkish39 dediğine katılıyorum, ancak şöylede bir durum var bu sene dolar gerçekten sapıttı.mesela ben 24 Temmuz 2014 te aldığım pulsar o günki kur fiyatları ile 3504 dolar iken bugünkü pulsarın son zamlı fiyatı ve bu günkü kur üzerinden 3452 dolar yapıyor.Biliyorum cümleler saçma bir tarafa doğru gidiyor olabilir ama böyle bakıncada Pulsara zam yapılmamış da 52 dolarlık indirim yapılmış gibi duruyor...
    Pulsar konusu bambaşka bi hale geldi,motorun gerçek fiyatından çok Türkiye'de bulunan muadillerine göre fiyat veriliyor.Açtığım bu konunun anlatmak istediklerinden biri de budur.Türkiye'de 200-250 CC motosikletler ortalama 10bin se biz niye aynı fiyat çekmeyelim durumu var.Biz ucuza motor haketmiyoruz demek,muadillerin fiyat ortalamasına takılıyoruz.Yemişim dövizini,döviz şimdiye kadar hep aynıydı ama zam hep vardı.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    hayırlı olsun kazasız belasız günahı nedir bunun
    turkish39 bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız günahı nedir bunun
    Sıfırı 10.450 daha plaka çıkmadı,niyetine girdim o yüzden 11000 e veririm.Eğer plaka çıktıktan sonra alıcı çıkarsa 11750.Eeeee ne de olsa turkish39 un oturma organı deydi seleye

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Galiba burada atıp tutmak daha cazip Biz genede devam edelim kardaşım.1 tane daha insan bilinçlendirsek kârdır.
    RX3 almışsın hayırlı olsun.

Burda bu işin özü şu, biz alışmışız kerizlenmeye, ben ötesini bilmem. Adam WV Passat alacak, dizelde en fulü + ekstralar (bu ekstralar 10 bin civarı tutuyormuş) şuna geliyor deyince küplere bindim, lan dedim bu pok zaten ful değil mi? Ne eklentisi bunlar? Yok beyefendi, yanlış anladınız. Metalik boya şu kadar, sunroof bu kadar jant şu kadar, kapı çıtaları bu kadar derken sizinde arabanızında diye başlayınca ben arkadaş çıkardı dışarı soluklanayım diye.

Yahu full = full. Full dolu demek, zaten dolu olan bişeye daha fazlasını koyamazsın ki. Boyayı ayrıca satıyor adamlar
    turkish39 bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    2014-2015 te daha farkedip insanları uyarmaya çalıştıydım fakat marka fanatikliği,önyargı ve siyasi görüşler buna izin vermedi,aşamadık.Bu ülkede fiyat belirleme vergiler,masraflar,kâr oranları vs. hesapladıktan sonra 2. bir fiyat belirlenip öyle önümüze sunuluyor.O motor şu kadarsa,bizimki bu kadar,benim babam senin babanı döver gibi...Şaka gibi,ister inanın,ister inanmayın.250 CC üstü gene bi nebze akla mantığa sığıyor zor da olsa,ÖTV fazla ama 250 CC altı yapılan artışın haddi hesabı yok...O zaman dans

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler