Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet yağı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bahar yaklaşıyor , aylarca içeride yatan motosikletler çıkarılacak, yağı yenilenecek...
    sizler motorunuza hangi yağı kullanıyorsunuz, kaç numara yağ kullanıyorsunuz bu konuda yorumlarımizi paylaşırsak yol göstericiligi açısından güzel olabilir.
    benim motorum yzf 125
    motul 7100 10w-40 tam sentetik yağ almayı düşünüyorum. memleket sivas olunca 10 40 ideal olur diye düşünüyorum fakat her türlü tavsiye ve yorumlarınıza açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    hocam en guzeli kullanma klavizunda onerilen yagdir onu dikkate alin derim ben

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bnce onu bunu bırak motuldan şaşma bide tam sentetik bn z800 var motul 300v kullanıyorum belki haddiden fazla iyi bir yağ double ester ama 40tl daha fazla veririm içim rahat yap önemlidir

Alıntı dekmanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam en guzeli kullanma klavizunda onerilen yagdir onu dikkate alin derim ben
    başkan kullanma kılavuzunda yağ sadece numara olarak bi tablo var önerilen olarak. yoksa marka, sentetik falan filan bir önerisi yok maalesef. gerçi olsa bile yamaha , yamalube yi önerir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnce onu bunu bırak motuldan şaşma bide tam sentetik bn z800 var motul 300v kullanıyorum belki haddiden fazla iyi bir yağ double ester ama 40tl daha fazla veririm içim rahat yap önemlidir
    sizin motora 300v eyvallah süper olur da. benim motor 125cc ve tek silindir. tam sentetik 7100 acaba debriyaj kaymasi yapabilir mi ki :-/

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Markasını, vizikotesini bir kenara bırakırsak;
    4000 Km'de bir çok kaliteli tam sentetik yağa 100 lira vermektense
    2000 Km'de bir yarı sentetik kaliteli bir yağa 60 lira vermeyi tercih ederim. (mesela 2 litre yağ olsun)

Çok kaliteli yağ koyup uzun km yapmaktansa daha sık değiştirmek daha iyi bana kalırsa.

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markasını, vizikotesini bir kenara bırakırsak;
    4000 Km'de bir çok kaliteli tam sentetik yağa 100 lira vermektense
    2000 Km'de bir yarı sentetik kaliteli bir yağa 60 lira vermeyi tercih ederim. (mesela 2 litre yağ olsun)

Çok kaliteli yağ koyup uzun km yapmaktansa daha sık değiştirmek daha iyi bana kalırsa.
    evet bu da çok mantıklı bi fikir teşekkür ederim

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ben castrol 10w40 kullanıyorum ama yağ ince geliyor 15w40 ile değiştiricem
    Sivas için 10w40 iyidir en çok tercih edilen yağ castrolun ama ipone ve motul yağlarını öneren epey çok

beyler mobil 1 yağ nasıl? araştırmalarima göre çok iyi olduğunu duydum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)