Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk Motorumu Alış Hikayem (Fotoğraflı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam dostlar. Bugün ilk motorumu almış bulunmaktayım. Motoru Üçerler Motor Tuzla'dan aldım. Şimdi diyeceksiniz ki aga bize ne nereden aldığından. Haklısınız tabi fakat buradaki Soner ve Taner Abi'den (mağaza sahipleri) gördüğüm babacanlığı kimseden görmedim. Bu yüzden anlatma ihtiyacı hissettim. Ankara'dayım alacağım motor İstanbul Tuzla'da.

Bu sabah 7'de kalktım. Hava buz gibi ve minibüse binmem için yaklaşık 1 km yürümem lazım. Giydim kazağı paltoyu düştüm yola. Bindim minibüse gittim kızılaya. Önceden Bla Bla'dan anlaştığım Serkan Bey ve benden başka 2 yolcuyla birlikte 30 tl karşılığında Tuzla'daki Viaport'a gittim. Oradan ücretsiz servisle doğru içmeler köprüsüne... Köprüyü geçip bankadan parayı çektim ve kalbim küt küt ata ata Üçerler Motor'u aramaya başladım. Hemen İş Bankası'nın yakınındaymış zaten.

Gittim Üçerler'e Hakan Bey'le görüşebilir miyim dedim. (Hakan Bey motorla alakalı ilk görüştüğüm insan) Kendisi yokmuş bu yüzden Taner Abi'ye yönlendirdiler. Gittim konuştum. Motorum zaten hazırlanmıştı. Bir de kask seçip (FF358) güzel bir indirimle birlikte motorumu ve kaskımı aldım.

Orada motorun mali işleri yapılırken Taner Abi yanıma gelip aç mısın dedi. Açım abi dedim ve hemen 2 çalışanla beraber yemeğe gönderdi beni sağolsun. Daha önceden kendilerinden motoru gebze otogarına kadar bırakmama yardımcı olmalarını istemiştim. Sağolsunlar yardımcı oldular. Soner Bey'le beraber gebze otogarına kadar gittik. Orada motoru indirdik ve bir tane ip aldım kendisinden motoru otobüsün içinde sabitlemek için. Oradan bir otobüs firmasıyla beraber AŞTİ'ye kadar toplam 100tl'ye geldim.

Burada Taner ve Soner Abi'ye gösterdikleri ilgi-alaka ve babacanlık için teşekkür ederim. Hakan Bey'le tanışma fırsatım olmadı ama ona da bana gerçekten çok uygun bir fiyata ilk motorumu verdiği için ayrıca teşekkür ederim. Bu üç iyi kalbe, bana hem çok uygun bir fiyattan motor ve kask sattıkları için, hem o gün karnımı doyurdukları için hem de motorumu otogara kadar götürmeme yardımcı oldukları için ayrı ayrı teşekkür ederim. Umarım bana gösterdikleri maddi-manevi iyiliğin kat kat fazlasını kendileri ve aileleri başkalarından görür.

Bir daha motosiket alacak olursam ve alacağım motosiklet çok uç bir marka olmazsa, nerede olursam olayım bu üç iyi insanın mağazasına kadar gidip oradan bir motosiklet alacağım. Zaten 2. motosikletimi de buradan almayı düşünüyorum.

Şimdi gelelim esas meseleye. Hadi otogara kadar Soner Abi bıraktı da; e bunun bi de otogardan kaldığım yere dönmesi var. Otobüs AŞTİ'ye yanaştı. Hemen motorun olduğu bagaj kapağının önüne geldim. Oldukça heyecanlıydım. Muavin, ben ve otobüste yanımda oturan bi adamla beraber indirdik motoru. Çalıştıracam ama çalışmıyor bir türlü. Marşa basıyorum marş almıyor. Neyse dedim benzini bitti galiba. Yolda gelirken mola yerinden 5 tl lik benzin almıştım onu koydum e gene çalışmıyor. Sonradan aklıma geldi yan ayaklık açıktı Yan ayaklığı kapatıp, kaskımı takıp yardımcı olan insana teşekkür edip koyuldum yola. AŞTİ'nin otobüs çıkışından çıkacağım. Yanaştım gişeye. Adam şaşırdı dondu kaldı. Motosiklet ne arar otogarda tabi. Böyle bir motosiklet gişeden hiç girmemişti ki. Giremezdi zaten yasaktı. :D Neyse geçtim gişeyi biraz sonra durdum. Aynaları ayarlamayı unutmuştum. Ayarlayıp koyuldum yola. Motosiklet üzerinde 0 tecrübe, buz gibi hava ve vızır vızır otobüs kamyonun geçtiği bir yol... Ölmek için 3 element bir arada yani. Bunlara ek olarak motosikletin plakası bile yok daha Garip bir şekilde yıllardır motor biniyor gibi AŞTİ'den Bilkent tarafına kadar vitesleri geçirmekte yaşadığım ufak bir problem dışında (debriyaj-gaz ayarı değil) rahat rahat ve korkmadan heyecanlanmadan geldim. . Hava 2 derece tabi donmuştum soğuktan. Kaldığım yere gelip motoru parkedip odama geçtim. Açtım bilgisayarımı ve ilk motosiklet tecrübemi bir motosiklet forumuna yazmaya başladım.

Bu arada motora binmek için fırsat arıyordum ki buldum. Benzinim azdı değil mi yaa?
    fufuktas, Enes Bakır, rs_guven ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayirli ugurlu olsun ne guzel heyecandir o simdi allah kaza bela vermesin bi de tavsiye havalar cok soguk aman dikkat zaturre eder valla adami
    -ZERO- bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Hayırlı olsun , darısı olmayanların başına
    -ZERO- ve Berkay* bunu beğendiler.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Kazasız belasız nice mutlu sürüşlere.
    -ZERO- bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela göstermesin. plakayı da bir an önce hallet trafik yakalamasın.
    -ZERO- bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hayırlı olsun
    -ZERO- bunu beğendi.

Motosikleti
    hyperstrada
    Hayırlı olsun, kazasız belasız bin.
    -ZERO- bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.. üçerler motor yakınımda ama hiç tanışmak kısmet olmadı...
    -ZERO- bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun darası basıma (ybr kısmetse)
    -ZERO- bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hayirli olsun tekerin duz bassin insalah
    -ZERO- bunu beğendi.

pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    Hayırlı olsun. Allah Kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah.
    -ZERO- bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Hayirli ugurlu olsun
    -ZERO- bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun , Allah kaza bela vermesin .
    -ZERO- bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    Ben de geçen hafta 2011 gri Wolf aldım. Sattığım yeni kasa Ybr'yi hiç aratmadı.
    Bu arada motosiklet ve kaskın fiyatını merak ettim. Ne kadar paralara aldın?
    -ZERO- ve Sado39 bunu beğendiler.

Hayırlı olsun. Kazasız, belasız güzel günlerde kullanın
    -ZERO- bunu beğendi.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun , kazasız belasız
    -ZERO- bunu beğendi.

Hayırlı Olsun. İlk Motor Heyecanını Bende Çok İyi Bilirim Bide Ben Gidip Almamıştım Arkadaşım Sağolsun Bana Süpriz Yapmak İçin Gidip Getirmişti Birden Görünce Heyecandan Havalara Uçmuştum
    -ZERO- bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 cbr 125
    Kimden ilk motor hikayesini dinlesem, o gunu yasiyormuscasina anlatiyor bende anlatirken o gunku gibi heycanlanirim
    hayirli olsun tekeriniz duz bassin
    -ZERO- bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim
    -ZERO- bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar sağolun.
    bu arada motorun ve kaskın fiyatını soran arkadaşlar için motoru 2700 tl'ye kaskı da 200 tl'ye aldım. son kalan iki motordan biri. diğeri de tam geldiğimde satılmıştı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler