Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk motorumu aldim ve biraz yardima ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift
    Herkese merhaba mondial drift aldim bu gun sonunda bi sekilde sorucak olanlar icinde ehliyetim dizlik eldiven kask tamam kisa sure sonra montta alicam bir gezinti yapiyim dedim motor 0 kaza ile bir teker kalkma durumuda oldu yokusta agirliktan dolayi bir indim rolantide 4000 devir de kaldi stop edip park ettim ama jikle en assagida suan rodaj bilgileride elimde degil henuz pazartesi alicam sorun ne olabilir jikle en altta dogrumu son 2sorumda birincisi sele alti bagajini nasil acicam bulamadim ve hangi benzini almaliyim suan benzinlige gidemiyorum plaka yok pazartesiye kaldi yakinda opet var hangi benzini almaliyim ve bidonla verirlermi onun haricinde bilgilendirme amacli yorumlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler neden diger konulara bakmadin diyen olursada telefonum kotu bu konuyu zor actim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    sele altı bagajını açmak için sol arkada bi anahtar yuvası var anahtarı oraya sok tam sağa çevir sonra koltuğu stop lambasına yakın biyerden kara ve kaldır.Jikle en altta olması lazım ama senin devir saati göstergesinin teli ya takılı kaldı yada koptu servise göstermen lazım.Yaşın gençse ve ruhsatın yoksa vermezler diye biliyorum ama ben 95 oktan kurşunsuz kullanıyorum

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin kardeş. Devir saati hakkında pek bilgim yok sanırım koltuk altı depo yuda arkadaş söylemiş. Benzin olarak performans istiyorsan SHELL e git 97 oktan söyle 95 katkılı olarak geçiyor onu kullanmanı tavsiye ederim. Zaten 5 lira lık bile alsan uzun süre idare ediyor normal olarak da kurşunsuz 95 kullanabilirsin.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Jiklenin kapalı konumu altta olandır en üstte olursa açık konumda olur.Seleyi açmak için sol arka karenajın altında anahtar girişi var oradan açılıyor.Kurşunsuz 95 oktan benzin alın.Yalnız artık şişeyle benzin vermiyorlar benden söylemesi yeni yasa gelmiş polis gbt yapıp veriyorlarmış yasaklandı.İlk zamanlarda motoru yormayın ilk 500 km 6 bin deviri geçmeyin sonra 1000km den sonra rahatça kullanabilirsiniz gazı fazla verdiğiniz için tekere gelmiştir normal atik bir motor olduğu için ilk başta alışması zor gelebilir.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Benzin isini tanidikla halletmeye calisvam daha ilk kez bindim zaten motora artcili oldu birde teker yapmasi sikinti degilde 4000 devir veriyordebriyaji birakinca rahatca gidiyor sabah yeniden deniycem bu 500 bakimina kadar 6000deviri gecme uyarisi icin tessekurler zaten simdi plakam yok diye mahalle arasinda alismaya calisiyorum insallah zorlamamisimdir arada garip bir ses geliyordu nasil tarif etcem bilemedimon teker tarafindan son olarak aklima gelen soru 500bakimina cok odermiyim bundan sonrada tavsiyelerinizi bekliyor olucam

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    castrol yağ koydur.50-60 tl civarı tutar muhtemelen.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rölantinin 4000 devirde kalmasını sormuşsun. Ne olabilir diye düşünürken debriyajı bırakınca rahatlıkla kalkıyor yazdığını görüdm.
    Büyük ihtimal rölanti çok yüksek ayarlandı. Bir vidaya bakar. Motoru olan herhangi bir tanıdığın bile rahatlıkla düşürür rölantini. Ama servis yakınsa hiç kurcalatma. Servise götür 1-2 dk da hallederler. Para alacaklarını da sanmam.
    Hayırlı olsun motorun. Korumasız sakın binme !!

Motosikleti
    Mondial Drift
    Serviste koymuslar galiba ne koydular haberim yok ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)