Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yamaha r25 fiyatı tartışılırken rastladığım yorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru bedavaya verseler bu kadar kıymetli olacak mıydı? belki üslup bazıları için ağır olmuş ama özünde mantık doğru...

bu motoru 5bin liraya satsalar idi herkes alacaktı bu seferde "aman ne o öyle kızılay dağıtmış gibi" diyerek burun kıvıracaktı insanlar.
    Vay ki ne vay. Kafaya gel.

herkesin altında son model bmw olsa bmw nin bir duruşu olmaz,
    E olmasın ? Babanın mı bmw ?

herkesin altında son model ducati olsa kimse markayı ciddiye almaz.
    E almasın ? Alınmayınca ne olacak, yas mı tutacaksın ?

tamam konuyu dağıtmayalım, sanırım ne anlattığım anlaşıldı... aynı durum motorlar içinde geçerli. düşünsenize hepimizin altında BMW S1000rr var. hani o meslek lisesi önündeki saçlar dikilmiş sıfır koruma ciyaklaya ciyaklaya gezen elemanda da sizde de... o motorun sizin gözünüze değeri olacak mı sanıyorsunuz??? belki ilk bakışta evet diyeceksiniz ama biraz düşünüp her köşe başında aynı motorun kullanıldığını hayal edebilirseniz bunun ne kadar sıradan bir şey olduğunu ve sıradan şeylerin değeri olmadığını anlarsınız.
    Dünya sizin gibi insan(!)lar çoğunlukta olduğu için bu halde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben yamaha yerine olsam, 15 den asagi satmam kesinlikle, her yonden hondadan ustun bir motor, hondaya 13.500 veren essegin, bu motora hayli hayli 15 vermesi lazim.

Birde alacak adam 15 ede alir, 13.5 ada, kafaya koymussa, niye daha az kazanayim, salakmiyim ben.
    Shrieker ve Maslak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    13.500'e alırım 15.000'e almam. Net.
    Shrieker ve Maslak bunu beğendiler.

Alıntı kolokolo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13.500'e alırım 15.000'e almam. Net.
    peki 13,500 cbr mı r25 mi

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bu millet tüp kuyruğundan iphone kuyruğuna geçti ise r25 e de girer , arkadaşın üslubu ve sonucu bana göre de yanlış ama borç harç 15 bin e motor alıp lastik benzin kask mont hesabı yapıp almayan / alamayan çok motor sahibi var.[ Sürücüsü değil ]
    Maslak bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    cbr ye 13,500 veririm r25'e 15,000 vermem diyen zihniyet çok ayrı bir dünya.
    12 bin tl'ye gidin sıfır 250SL alın?

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Genichi Kawakami bizi izliyor.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yamaha yerine olsam, 15 den asagi satmam kesinlikle, her yonden hondadan ustun bir motor, hondaya 13.500 veren essegin, bu motora hayli hayli 15 vermesi lazim.

Birde alacak adam 15 ede alir, 13.5 ada, kafaya koymussa, niye daha az kazanayim, salakmiyim ben.
    Yavaş gel , saçın başın dağılmasın. Benzinin litresine 5 lira veren eşşeğin diye yorum yazsam katılır mısın ? . Sanki adam gidip kapalı çarşıdan 5 liralık tişörte 50 lira para vermiş gibi konuşuyorsunuz. Sen atölyende yaptığın motoru mu kullanıyorsun ?

Yorumunun sonundaki soruna da cevap vereyim ;

Her forum başlığına girip saçma sapan yorumlar yapmayı beceriyorsun, evet salaksın.
    ozhanhrmann2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne alakası var?
    Fukara Edebiyatı mı yapmak zorundayız illa?
    Pahalı geldi ise almazsın olur biter
    Illa herkes son model motora arabaya binmek zorunda değil
    Ayrıca markaların fiyatlarını belirleyen bizim düşünce tarzımız mı?
    Azıcık mantıklı düşünüp adam gibi cevaplar yazın.
    BMW babamın malı değil
    Ducati alamayan içinde yas tutacak halim yok
    Peki sen mecbur musun son model araç almaya?
    Gücün neye yeterse onu alırsın
    Adamlar fiyatlarını belirlemiş
    Peki neden birileri sürekli ağlıyor ?

Kafaya gel Dediğin kısım ise Dünya'nın gerçeği

İşine gelsin veya gelmesin sen ağlıyorsun diye işleyiş değişmez.

Sana gerçekleri anlatıyoruz diyede Kalkıp edepsizlik yapma hakkın yok o ayrı

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr ye 13,500 veririm r25'e 15,000 vermem diyen zihniyet çok ayrı bir dünya.
    12 bin tl'ye gidin sıfır 250SL alın?
    Kusura bakma ama 12 bine 250sl varken Cıbır alanada enayi derler.
    Maslak ve berkerk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    13.500 olursa R25 alırım. Cbr'den daha iyi bir motor bence. Ama 15.000 olursa Kawasaki alacağım (250SL veya Z300). Honda'nın tek avantajı servis ve bakım maliyeti olur.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ne alakası var?
    BMW babamın malı değil

Kusura bakma ama 12 bine 250sl varken Cıbır alanada enayi derler.
    aynını bende diyorum.
    12,000 e 250SL varken ne 13,500 e r25 alınır ne cbr250 alınır.
    ha adamın parası vardır. görünüme çok önem verir gider r25 alır. ama cbr varya cbr beş para etmez.. o motora 13,500 isteyen hondayla oturup başbaka konuşmak lazım.
    hız istiyorsan kalite istiyorsan görünümde çok iyi olmasada olur diyorsan. alacan 250SL.
    ben akıllı değilim. param bol çöpe atmaya razıyım diyorsan alacan r25
    ben zengimin,zengin olmasam da görünüme çok önem veriyorum. r25 hem en iyileri, hem en yakışıklıları parayı veririm diyorsan r25 alacan.

ama şuanlık en güzeli bence 250SL

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Burda niye herkes bi tek kendi akıllıymis gibi davraniyor o varken onu onu alan eşek ,salak bu nasıl bir hırs
    Kendi cebinizden cıkıyor gibi saldırıyorsunuz .. herkes bütcesine göre alır
    Kıskanclık yapıp parayı verene niye hakaret ediyorsunuz "motor o parayı hakeder etmez" size noluyor :D cbr 250 servis agı olsun parca olsun ucuzlugu olsun benzin cimriligi olsun iyi bir motor ayrıca
    Fakir edebiyatida yapmiyorum 2014 250r- 600rr birde dukemuz var butun motorlar sifir alindi bende isterim daha cok paramiz olsada daha baska istedigim motorlarida alabilsek ama ne verene ne veremeyene ,tercih edene etmeyene boyle hakaretler edilmez
    Ama herkesin beyninde ayrı bi dusunce var ayrı bakiş acisi var sizin tercih ettiginizi etmeyince yada fazla para verince eşşek ,salak olmuyor isteyen zevkine gore alir isteyen parasina bunun kavgasi bile sacma bize noluyor ki -.-

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ne alakası var?
    BMW babamın malı değil

Doğrular ve yanlışlar kişinin karakterine göre değişir.

Ancak gerçekler tektir. Bakış açısından bağımsızdırlar. Yeni gerçekler açığa çıkabilir, var olanlar asla değişmezler.

İlk açıklanan fiyata gücü yetebilecekken zam gelince alamayacak olanlar var belki de. Sırf onlar alamasın diye spekülasyon yapıp fiyatın yapay olarak yükselmesine sebep olmak nasıl bir karakter gerektirir, edepli midir değil midir yorumunu forum ahalisine bırakıyorum.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bu motor yüksek fiyatlara çok daha çekici, şişirilmiş cbr250 fiyatını kıstas alacak, size soracak değiller ya!

Motor 14.990 a çok daha karizmatik bi hal alıyor, kabul edin, hatta hayal edin...

Yamaha türkiyenin CEO'su bu modelin Türkiye reklamında R25'in üstünde ve

''Fakirler ölsün 250cc'den selamlar'' diyor ve bileğini yalayıp şak! diye kamreya nahı gözümüze sokuyor, işte size 15.000 diyor!

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamaha ilk fiyatıyla satmaya devam ederse kazanır, ben almak istiyorum ama piyasada motor yok henüz, çok pahalı olursa kawa 250sl ye yönelirim.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    ben bir şeyi anlamadım; konuyu açan kullanıcı öyle bir yazmış ki, sanki motor 13.500 lira olsa bugün alacakmış, 15.000 liraya satılırsa dar gelirden dolayı alamazmış.
    tamam kimse bir mala rayicinin üzerinde ödemek istemez ama bahsettiğiniz fark onüçbin lirada bin beşyüz lira. onu veren diğerini de verir gibi geliyor.

bu arada bu 13500 ü duyuran aea mı yoksa başka bir kaynaktan daha bu fiyatı veren oldu mu?
    hatırladığım kadarıyla kıbrıs lansman toplantısında "LANSMAN FİYATI 13500" demişler. yani ilk parti bu fiyat, partide kaç motor ithal edilmiş? olsun olsun 10 en fazla 15'tir. onları da çoktan kapora verenlere satacaklardır.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam motor için 15.000 eder o makine diyor sence eder mi hocam? Bence derim genelde hep ama bu defa demeyeceğim çünkü biliyorum herkese göre o makina o tekerle 15.000 etmez! Dünya üzerindeki diğer satış fiyatlarına bakıldığında bu fahiş fiyatın bi tek Türkiye ye biçildiğini görüyoruz, ingiltere, fransa yada endonesyadaki adam cbr125 alır gibi alıyor r25 biz ise neredeyse mt-07 alır gibi alıyoruz arada muazzam bi fark var.

Ben sebebini de az çok anladım gerçi asgari ücret 900 civarı ama herkeste bi iphone var niye? çünkü milletimiz gösteriş hastası adamlarda tanımış bizi bu koyunlar bunu alır rahat olun demişler kendi aralarında, tekrar dediğim gibi bbenim alacak gücüm de var an itibariyle kendi kullandığım motoru da satarsam 19.000 civarı bir bütçem var ama almayacağım bbu motoru, benim geçiş için 250-400 cc arası bişey almam lazım ama o parayı hak eden bişey almam lazım yamaha söksün irc lastiği tamam akrdeşim bu zaten çöp bunun parasını düşüyorum senden gel istediğin lastiği benden alacaksın ama desin o güzelliği yapsın ben üstüne 600 verir michelin taktırırım seve seve de 14.000 veririm.
    Herşey iyi güzel dostum da dünya üzerindeki diğer ülkelere baktığında bu fahiş fiyatlar sadece tTürkiyede demişsin. Sen gerçekten baktınmı bu fsaydığın ülkelerdeki fiyatlara. Ben cevap veriyim hayır bakmadın. Genel kulaktan dolma herşeyin pahalısı türkiyededir nasılsa diye salla gitsin

YZF125R İngiltere satış fiyatı 4336 GBP = 16.404 TL R25 avrupada R3 olarak var o yüzden karşılaştırma yapamıyorumn
    YZF125R Fransada satış fiyatı 4699 EUR = 13.150 TL
    Türkiyedeki satış fiyatı ise 12,800TL
    Yani ülkemizde bu rakkam çok daha düşük seviyede. Ben size gerçek farkı söyliyim neden bu fark.
    Avrupada insanlar motosiklet sürüyorlar scooterlara takım elbise ile binebilip işe gidebiliyorlar. Herzaman herşekilde kullanabiliyorlar
    Bizde maalesef genel durum araba almaya param yetmedi kız tavlamak için ne alsam acabada kız tavlasam arkadaşlara hava atsam. Türkiyede kaçtane takım elbiseli motor kullann gördünüz
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Benim açımdan burada sıkıntı bu yeni motor için 13500 TL fiyat açıklayıp, satınalmak isteyenlere daha yüksek fiyat çekmek. Bayi tarafından bana söylenen bayi başına 2 adet motosikletin bu fiyata satılacağı diğer motosikletlerin daha pahalı olacağı. Bu durumda ben bu motora 15000 TL vermeyi tercih etmem, kazıklanmış hissederim.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sonunda adam gibi bir yorum gördüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Bu arada bana sallayanlar olmuş konuyu dıkkatlı OKUYUN!
    benim farkındaysanız rakama bir sitemim yok. Konunun mevzusunu açıkladım ! gidin okuyun , algılayın ve yorum atın!

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu cbr 250 = 13.500 TL ve IRC lastik
    r25 = 15.000 TL ve IRC lastik(kesinde bilmiyoruz sonradan zamı işte şu lastiği taktık diyipte yaparlar belkide) olduğunu düşünün aradaki 1.500 TL farkta beygire, çift silindire sayın. Belkide daha kaliteli frene, vs... Supersport alan adam, motora çıkarıp bu parayı veren adamda benzini onu bunu düşünmesin....

Parası yeten alır. Yetmeyen başka motora yönelir. Bıktım şu fiyat konusundan üç beş adamın burda yazmasıyla yamaha, honda sizi dinlemez. Çoğunuz o markaların müşterisi bile değilsiniz. Gözünüzü seveyim ya. R25 almayı düşünmeyen adam bile geliyor yorumlar, eleştiriler. Bilgi sahibi olmayan yazıyor...

Adam Türkiye'de en pahalı bir iki süslü laf bilmişlik havasında. Chatan gördüğünüz gibi her zamanki gibi eldeki veriler ile cevaplamış. Biraz akıllı olun gözünüzü seveyim.
    Sj's bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)