Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Neden ispanyollar moto gpde daha başarılılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bizden bu şartlarda bir tane Kenan Sofuoğlu çıkabilmişse,imkan olsa daha neler çıkar..

çok yetenekli gençler var 5 tane İspanya çıkarırız yarışlarda imkan olsa,

Allah rahmet eylesin bizim Kemal Merkit gibi bir ismimiz varki dünya hayrandı adama ama bizde motor kullananların haricinde adını bilen yoktur..

varsa yoksa futbol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Vay beee... Çocuklar muhteşem de, esas ne ana - babalar var..

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    ispanya,90larda sporda yaşadığı büyük çöküntüler neticesinde ülke politikası değiştirip radikal kararlar alarak soprun tüm birimlerinde devrimsel değişiklikler yaptılar.2000lere gelindiğinde ise bunun meyvelerini toplamaya başladılar.En basit örneği futbol takımları,efsanevi bir takım yarattılar (tabi barcelona klübününde bu noktadaki çalışmalarını göz ardı etmemek gerek zira hükümet ile birlikde hareket edip altyapıya inanılmaz yatırım yaptılar).

Daha başka tenisde,basketbolda ,altezim ve motorsporlarında da çok büyük başarılar elde edip ülkelerinin isimlerini her yerde duyurdular.

İspanyol sporcuların temelinde devlet desteği ve altyapıya olan yatırımların sonucunda bu başarılar ortaya çıkmışdır.

Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kara35 yine atıyor. Hemde bu miniklerin verdiği gazdan çok atıyor Uğraşmayın anlaşamazsınız kendisiyle dik kafalıdır. İspanyanın bir rotası var nerede gelişmek istediği ve nerde başarılı olmak istediğini biliyor. Bizde b,iliyoruz misal hırsızlıkta bir numarayız ;)
    Nedense aklıma bu video geldi yorumunuzu görünce
    https://www.youtube.com/watch?v=j6mIUXfdrzw
    KutlayGül bunu beğendi.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    İspanya da cahil olasım geldi valla

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yazacağım yine hep görmemişlik taslıyor pozisyonuna gelmek istemiyorum, İspanyaya gittinizmi? Ben tam 3 kere gittim, çocukluk arkadaşım uzun yıllardır orada yerleşik hatta çocukları bile var. Ayrıca arkadaşım iş sebebi ile avrupanın birçok ülkesinede seyahatte. biz bu mevzuları çok irdeledik, ispanya varya fakirlikten gebermiş, halk cahil, hiçbir teknolojik birşey yok anca fason üretim üss leri var. Lütfen vikipediadan bilgi alıp burada söylemeyin oradaki bilgiler çok yanıltıcı olabiliyor.
    bizde vikipediaya bakarsak hızla gelişen ülkeyiz tepedekide dünya lideri değilmi?

Ha vizyon olarak haklısınız vizyonları var en azından bizden daha fazla var, ve belli yerlerinde medeniyet bizlerden daha fazla bu gerçek.
    arkadaşınız hangi sektörde çalışıyor ?
    ben seat ta staj yapma şansı dolayısıyla gittim ve belli müddet kaldım.(yapamdık o ayrı )
    eğer sanayileşme ve halkın cahilliği konusunda bahsedeceksek ilk önce kültür farklılıklarını hesaba katıp ona göre ne biliyor ne yapıyor diye düşünmek lazım
    seatın ww den fiata ,ford,opel ve audi gibi birçok markaya "model öncülüğü" yapmıştır.
    çoğu spor araç spano,aspid,tauro üreticilerinin yanına yaklaşamazlar.
    bunları yapan millet cahil ve fakirmi olcak yapmayın lütfen.
    bu arada kur farkıyla 6bindolar olmuştur türkiye yıllık geliri.
    kendimizi dev aynasında görmeye gerek yok.
    orada ortalama aylık 2500eu alan vasat veya yeni olan bir mühendis tr de ne kadar alıyor biliyor musunuz ? komikk

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Taam hocam buradan bakınca 2500 öğro güzel para emme hafızam beni yanıltmıyorsa su 2 öğro ekmek 1 öğro, bir paket sigara 9 öğro. Ne anladım ben o refahtan. Her şey de ateş pahası.

Üstelik Allah kadınlarını özenmeden bezenmeden yaratmış. Ya da ben oraya gittiğimde dünya çirkin kadınlar festivali vardı
    (Valla hocam bir haftalığına turla Madrid/Barcelona'ya gittim, Allah günah yazmasın hayattan tiksindim geldim)
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Paçalarından vizyonsuzluk akan bir ülkede yasadigimizdan bu videodakileri anlamak zor gelebilir bazılarına.
    Nathan bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taam hocam buradan bakınca 2500 öğro güzel para emme hafızam beni yanıltmıyorsa su 2 öğro ekmek 1 öğro, bir paket sigara 9 öğro. Ne anladım ben o refahtan. Her şey de ateş pahası.

Üstelik Allah kadınlarını özenmeden bezenmeden yaratmış. Ya da ben oraya gittiğimde dünya çirkin kadınlar festivali vardı
    (Valla hocam bir haftalığına turla Madrid/Barcelona'ya gittim, Allah günah yazmasın hayattan tiksindim geldim)
    tr de ekmek ne kadar sigara ne kadar ?
    kur farkına girmeden euroyu direk tl yapalım bakalım 2500 tl maaş 1 tl ekmek 9 tl sigara aynı hesaba geldi .
    yani tr de 2500tl maaş almak refahmışş
    ama dışarda olunca refah olmuyor nedense

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden olacak, fakirlik cahillik dizboyu, ülkede sanayi yok, tarım yok sadece hizmet ve turizm sektörü var, hizmet ve turizm sektörü tek başına bir ülkeyi kalkındırmaya yetmez. Eğitimli insan sayısı az, ama bir şekilde motor sporları için zamanında kaynak ayırmışlar en azından. bu yüzden tek kurtuluş yolu bunu görüyorlar herkes belki birşey olur diye çalıştırıyor çocugunu küçükten yoksa bir bok olacağı yok.

Bilim, Felsefe, teknoloji alanından 0 bir ülke Aynı brezilya gibi onlardada bol bol manken ve futbolcu çıkıyor aynı nedenlerden.
    Hemen bakıyoruz.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Spain#Economy

Spain's capitalist mixed economy is the 14th largest worldwide and the 5th largest in the European Union, as well as the Eurozone's 4th largest.
    Seat var mı kurban ? :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)