Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Online çile

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhabalar

İstanbul Kadıköydeki Gelişimden A2 ehliyet için sertifikamı aldım, b üzerine ekleteceğim.

Ancan bu online randevu sistemini araştırıyorum, çok çileli bir işmiş, bugün ilk denememde alamdım.

Durum şu ki şubat ayı sonunda öğrenciliğim bitiyor istanbulda bulunmayacağım bir süre.

Sorularım : Memlekete dönsem memlekette çıkartma şansım var mı ? Yani İstanbuldaki sürücü kursundan aldığım sertifika ile Adana'da çıkartabiliyor muyum ehliyeti ?

2. sorum: Eğer çıkartamıyorsam, bu online randevuda taktik yardım vs. neler yapabilirim ?

6 ay bekletince sağlık raporunu tekrar almak gerekiyormuş vs. yaza da stajer geliyormuş o yüzden en kısa sürede halletmem lazım.

Teşekkürler

Edit: ilk konu açılmadı sandım , 2 kere açılmış konu, lütfen 1ini silebilirse adminler ben silemiyorum sanırım , kusura bakmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

İstanbul Kadıköydeki Gelişimden A2 ehliyet için sertifikamı aldım, b üzerine ekleteceğim.

Ancan bu online randevu sistemini araştırıyorum, çok çileli bir işmiş, bugün ilk denememde alamdım.

Durum şu ki şubat ayı sonunda öğrenciliğim bitiyor istanbulda bulunmayacağım bir süre.

Sorularım : Memlekete dönsem memlekette çıkartma şansım var mı ? Yani İstanbuldaki sürücü kursundan aldığım sertifika ile Adana'da çıkartabiliyor muyum ehliyeti ?

2. sorum: Eğer çıkartamıyorsam, bu online randevuda taktik yardım vs. neler yapabilirim ?

6 ay bekletince sağlık raporunu tekrar almak gerekiyormuş vs. yaza da stajer geliyormuş o yüzden en kısa sürede halletmem lazım.

Teşekkürler

Edit: ilk konu açılmadı sandım , 2 kere açılmış konu, lütfen 1ini silebilirse adminler ben silemiyorum sanırım , kusura bakmayın
    Randevu almak özellikle Kadıköy trafik şubesinden çok zor. Ben bir pazar öğleden sonra açtığım sayfada pazartesi bütün saatlerin boş olduğunu görmüştüm. Cumartesi ve pazar günlerinden almaya çalış randevunu ama acelen varsa diğer şubelerden al. Numaranın olduğu sayfayı basmayı ve trafik şubeye gitmeden Halkbank'a neden ödendiğini anlamadığım yatırılacak olan miktardaki ehliyet harcını yatır ve dekontu mutlaka yanında olsun. Trafik şubeye gittiğinde de yanındaki bütün evrakların eksiksiz olsun ve 4-5 vesikalık foto almayı unutma. En berbat süreçlerden biridir. Kolay gelsin.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Ehliyete beklemeden işlet derim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/142348-mayis-sonuna-kadar-sertifikalarinizi-ehliyete-isletin.html

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Randevu almak özellikle Kadıköy trafik şubesinden çok zor. Ben bir pazar öğleden sonra açtığım sayfada pazartesi bütün saatlerin boş olduğunu görmüştüm. Cumartesi ve pazar günlerinden almaya çalış randevunu ama acelen varsa diğer şubelerden al. Numaranın olduğu sayfayı basmayı ve trafik şubeye gitmeden Halkbank'a neden ödendiğini anlamadığım yatırılacak olan miktardaki ehliyet harcını yatır ve dekontu mutlaka yanında olsun. Trafik şubeye gittiğinde de yanındaki bütün evrakların eksiksiz olsun ve 4-5 vesikalık foto almayı unutma. En berbat süreçlerden biridir. Kolay gelsin.
    Hocam diğer şubelerden ehliyeti alabiliyor muyuz ? Sürücü kursunun bağlı olduğu ilçe emniyet müdürlüğü olması zorunlu gibi dedikodular var, internetten sağlıklı bilgi elde etmek zor malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Belgeleri de sorayım madem tek randevuyu zor alacaz tam gitmeliyiz.

Kurstan belgelerimi zarf içinde aldım, içindekileri tek tek aşağıya listeliyorum, eksiğim varsa lütfen belirtin.

1) Sertifika
    2) Sağlık raporu
    3) Öğrenci Belgesi
    4) Fark ehliyeti olduğu için ehliyetle nüfus cüzdanını aynı kağıda fotokopi çekmem gerekiyormuş ( kan grubu için )
    5) iş bankası ya da halk bankasına harcı yatırıp dekontu yanımda
    6) randevu çıktısı ( alabilirsem tabi :D )
    7) fotoğraf

Tüm bunlarda sıkıntı yok, bir tane daha kağıt var dosyadan çıkan, kimlik bilgilerimin yer aldığı, şu anki ehliyetimin sınıfı yazan, karayollarıyla ilgili sabıka bilgisi var imzalı, müracat formu sanırım.

Başka birşeye ihtiyacım var mı ? ek-1 ek-18 nedir bilmiyorum

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    randevularınızı,cuma gece 12den sonr nete sürekli giriş yaparak deneyiniz,olmaz ise cumartesi sabah 9 gibi zorlayınız,mutlaka açık bir kanal bulursunuz,ben öyle yaptım ve ehliyeti çıkardım.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Hocam diğer şubelerden ehliyeti alabiliyor muyuz ? Sürücü kursunun bağlı olduğu ilçe emniyet müdürlüğü olması zorunlu gibi dedikodular var, internetten sağlıklı bilgi elde etmek zor malesef.[COLOR="Silver"]
    İstediğin yerden ehliyet alabilirsin. Ben de Gelişim'den eğitim alıp, Kağıthane'den ehliyet almıştım. Sabah 8.30'da açılıyor sistemler. boş gördüğün herhangi bir yerden alabilirsin. Kadıköy'den almanı tavsiye etmem. Sen boş görüp almaa çalıştığın sırada başkaları girip almış olabiliyor. Nispeten küçük ilçelere yönelirsen şansın artar.

re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cumartesi sabah saat 9 da sisteme girdiğinde bir haftalık randevu açılıyor istediğin güne saate çok rahat alabiliyorsun

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı re_death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi sabah saat 9 da sisteme girdiğinde bir haftalık randevu açılıyor istediğin güne saate çok rahat alabiliyorsun
    Çok teşekkürler hocam sağolun, kısmetse haftaya katılıyorum aranıza o zaman

Son olarak yukarda listelediğim belgelerle ilgili bir eksiğim var mı ? Prosedür olarak yapmam gereken, orada yapmam gereken vs.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Çok teşekkürler hocam sağolun, kısmetse haftaya katılıyorum aranıza o zaman

Son olarak yukarda listelediğim belgelerle ilgili bir eksiğim var mı ? Prosedür olarak yapmam gereken, orada yapmam gereken vs.
    Başka bir eksiğin yok, EK-1 almana gerek yok. Kurs'tan ne lazımsa zaten yazdıkları bir kağıt olacak. Randevu alacağın zamanda emniyetin sitesinde görünür bunlar. Ama numaranı basmayı sakın unutma. Haftasonları sabah ve öğlen dene, 1 haftalık boş randevu bulacaksın istediğin şubede. Bu arada hangi ilde girdiysen sınava o il içerisinden istediğin bir emniyet şubesinden ehliyet çıkartabilirsin. Sonuçta yeniden basıyorlar ehliyeti, sen evrakları götürünce. 3 gün sonra da gel al diyorlar şu şu şu saatte. Gidip alıyorsun, numara filan almadan. Hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)