Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SYM Joyride 200 de arka fren sorunum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir problem ile karşı karşıyayım ve yardımlarınızı bekliyorum. Sorunum tam olarak şu: 20 bin km de bir 2007 Joyride aldım. Daha önce Kuba Rainbow cup tarzı bir motorum vardı. Onda ayak frenine alışmış olduğum kayma vs. gibi sorunlarla hiç karşılaşmadım. Ancak Joyride da arka fren disk olduğundan mı yoksa başka bir sorundan mı bilmiyorum üç kere frene basıyorsam 2 sinde arka taraf sağa/sola atıyor. Önce frene alışamadığım için diye düşündüm. Önceki fren kampana idi. Ancak arka balata yeni değişti. Fren diskleride iyi görünüyor. Sizce problem bendemi motorda mı ? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Kaç km ile giderken sikiyorsun arka freni

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    50 km civarında oluyor genelde bu sorun.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Acilen eğitim almalisin..
    Arka fren çok düşük hızlarda kullanilir
    0-25 arka
    25+ on
    Tabi bunlar NŞA duruma göre değişebilir ..
    Eğer eğitime ayıracak bütçeniz yoksa Turing kurumunun ücretsiz eğitimine gidebilirsin..

Merhaba bende scooter kullanıyorum.
    Genellikle yüksek hızlarda ön freni kullanıyorum, motosiklet yavaşladığını iyice hissettirirken hafifçe arka freni de sıkıyorum. Benden sana tavsiye yüksek hızlarda arka freni pek kullanma. Ha ilk zamanlarda ben kullanıyordum yinede bir şey olmuyordu ancak buradaki değerli ağabeylerim sayesinde öğrendim ki arka fren her koşulda kullanılmazmış

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastiklerin çok kötü sanırım o yüzden hemen kilitlenip kayıyor olabilir.
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motorunda bir sorun yok arkadasim eski aliskanligini yeni motosikletine tasimissin sadece.kampana fren zor tutar disk ise daha iyidir.kampanada kullandigin asiri baski elbette diskte kilitlenmeye yol aciyor.yeni motoruna alis daha yavas fren yap biseyin kalmaz.arka fren her sartta kullanilir insanlari yanlis yonlendirmeyelim lutfen.etkili ve cabuk frenleme hem on hem de arka frenleme yapilarak olur.egitim al ama bilenden al yoksa boyle yalan yanlis seyler ogrenirsin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Problem bende belliki alışmaya calisicaz. Teşekkürler arkadaşlar

Motosikleti
    Kuba CR1
    problem sende olmayabilir sağ ve solda gerginliği ayarlayan vidalar var zincir gerginliğini ayarladığımız eğer onların ikisi eşit değilse bundan kaynaklı olabilir sorunun onları bi kontrol etmeni tavsiye ederim sorunun sende olduğunu hiç sanmıyorum ben motosikletin scooter olduğunu sonradan fark ettim belki o dediğim ayar vidaları yoktur sizin motorda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler