Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan ceylan 100 Moped kalitesi nasıl ??

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bisan ceylan 100cc moped almayı düşüyorum kalitesi nasıl? az yakıyor 100cc biliyorum şu an elimde pejo cobra 105 var yeni alacağım moped 0 km olmalı aklınızda yana başka bir moped markası var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

+Yedek parça kolay bulunur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    onu alacağına cg serisi 100 lüklerden al daha sağlam

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Moped dersen Ramzey'de var bir tane. Ama 50 cc olsun az yaksın dersen Lifan'ın da var. Yalnız debriyajlı, manuel vitesli. 100 lük istiyorsan arkadaşın dediği gibi CG serisi motor bakman daha iyi. Daha konforlu olur. Otomatik olsun dersen Mondial'in otomatik vitesli Cup motoru var.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Elindeki pejo'ya sahip çık onu mumla arayabilirsin hiçbiri onlar kadar dayanıklı ve masrafsız değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Bende bionik vardı sattım 100 cup aldım pişmanım

Motosikleti
    Kuba CR1
    Kuba Çita 100 tavsiye ederim. Senin gösterdiğin bu motor masraflı olur sürekli ustaya gider ayrıca seni tatmin etmez hız vs konularda çita 100 al gücü az gelirse 150 lilik silindir taktırır devam edersin zevkine masrafı az zevki çok olur :D

Cup fln diyorsunuz ama moped olacak ortası boş scooter gibi değil pejo vogue gibi yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    yav bu trol müdür nedir sen hiç cup motor gördünmüki öyle olmayacak diyorsun

yani tam isteğim tarz bisan ceylan 100 yada pejo ninja 103 gibi olmalı 0 olsunki sıkıntısı az olsun

Motosikleti
    Kuba CR1
    0 olduğuna ne bakıyorsun kardeşim çinli bu mobylettinden pejondan dandik olacak zıngır zıngır titreyecek 2 ay sonra git cg al kendine yada bajaj boxer 150 kaliteli olsun biraz alacağın motor emin ol masrafı geçer fiyatını

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bisan ceylan 100, mondial hyena vs gibi mopedler bir dönem geldi ancak düşük donanımı ve az bir paraya daha büyük motor alternatifleri olduğu için pek yollarda göremiyoruz. belki de çin istilası olan 2005-2006 yıllarında ilk önce bunlardan getirselerdi olabilirdi.

bir çok cub motorla benzer motor aksamı olduğu için yedek parça sıkıntısı olmamalı. ama yedek parçası bol ve ekonomik alternatifler arıyorsan zaten cub ve cg ler daha iyi olur. dilerim bunu kullanan daha fazla bilgi sahibi birisi çıkar da anlatır.

Motosikleti
    Bisan Ceylan BMP 100 Otomatik
    Alıntı Bycrypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bisan ceylan 100cc moped almayı düşüyorum kalitesi nasıl? az yakıyor 100cc biliyorum şu an elimde pejo cobra 105 var yeni alacağım moped 0 km olmalı aklınızda yana başka bir moped markası var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

+Yedek parça kolay bulunur mu?
    Aslında bu konuda bir kaç kelime etmem gerektiğini düşündüm. Bende 13 yıldır motosiklete biniyorum ve dediğiniz peugeot, mobylette, puch vb. pekçok motordan sonra 2007 yılından itibaren sıfır aldığım çin malı motorsiklete bindim. Demek istediğim çin malı dahil pek çok motor markası kullandım. Bisan Ceylana ise son bir aydır biniyorum. Bunuda sıfır km olarak aldım. Eğer daha önce çin malı motorlara bindiyseniz temel olarak onlarla aynı kalitede. Tabiki bir peugeot, mobylette veya çin malı olmayan motorlar kadar kaliteli değil ama kesinlikle peugeotdan sonra binilecek bir motor. Birincisi 4 zamanlı ve uzun yola (en azından birkaç saatlik) rahatlıkla gidebilirsiniz. İkincisi onlara göre kuvvetli bir motor, 2 kişi her türlü yokuşu rahatlıkla çıkabilirsiniz. Üçüncüsü ben rodaj döneminde bile 1 lt ile 40 km de fazla gittim, sanıyorum rodaj bitince ve ilk bakımdan sonra rahatlıkla 50 km yi geçecektir. Çok ekonomik. Diğer bir durumda benim gibi moped severler tarafından günümüzde bulunabilecek çok az seçenekten biri. Ben kesinlikle moped almaya kararlıydım (umarım yanlış anlaşılmaz ama çok daha kaliteli ve pahalı motorları alacak ekonomik gücümde vardı çok şükür) o yüzden mondial hyena, bisan ceylan, bir de yuki arkadaşa baktım hatta bunların dışında Ramzey mopede baktım aylarca araştırdım ve Bisana karar kıldım. Asla pişman değilim. Lafı uzattım kusura bakmayın ama eğer uygun fiyata iş yapacak bir moped düşünüyorsanız tavsiye ederim. Lakin beklentileriniz özellikle kalite olarak çok yüksekse bu motora hatta hiç bir çin malına yaklaşmayın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    kanuni cub kullandım keşke satmasaydım ikinci motorum olarak kalsaydı. Cub motorun babası herkesin bildiği gibi modenas..paran varsa başkasını düşünme herhalde 30-40 sene binersin. ancak paran kısıtlıysa mondiali tavsiye ediyorlar. arada kadıysan honda cub ( dünyanın en çok satılan motosikleti) ni al derim..ama cub tan vaz geçme..2 litreyle 140-150 km.. böyle bi şey varmı arkadaşlar..

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Bu yeni çinli mopedlerin otomatiği var mı? Yaşlı bir komşumuz istiyor bunları gösterdim ancak debriyajlı olduğu için istemedi. Herhangi bir markada otomatiği varsa bilgisi olan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yeni çinli mopedlerin otomatiği var mı? Yaşlı bir komşumuz istiyor bunları gösterdim ancak debriyajlı olduğu için istemedi. Herhangi bir markada otomatiği varsa bilgisi olan var mı?
    var dostum mondial 100 sfc snappy x tam otomatik ama ben tavsiye etmem normal snappy bakın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı MELİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni cub kullandım keşke satmasaydım ikinci motorum olarak kalsaydı. Cub motorun babası herkesin bildiği gibi modenas..paran varsa başkasını düşünme herhalde 30-40 sene binersin. ancak paran kısıtlıysa mondiali tavsiye ediyorlar. arada kadıysan honda cub ( dünyanın en çok satılan motosikleti) ni al derim..ama cub tan vaz geçme..2 litreyle 140-150 km.. böyle bi şey varmı arkadaşlar..
    140 kmler hikaye... 2 litre ile max 110 km yapılır

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var dostum mondial 100 sfc snappy x tam otomatik ama ben tavsiye etmem normal snappy bakın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

140 kmler hikaye... 2 litre ile max 110 km yapılır
    Dostum snappyyi biliyorum. Ancak direkt moped tarzı istiyor yani sıfır karenaj. Dediğim gibi adam yaşlı ve alıştığı gibi devam etmek istiyor. Hiç vitesli motosiklet kullanmamış, alışırsın diyorum ama otomatik ve mopedde ısrarcı. Zaten otomatik diye ısrar etmeze hyena 100 ü karşıdan görünce bundan istiyorum diye atlamıştı.
    Find what you love and let it kill you.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum snappyyi biliyorum. Ancak direkt moped tarzı istiyor yani sıfır karenaj. Dediğim gibi adam yaşlı ve alıştığı gibi devam etmek istiyor. Hiç vitesli motosiklet kullanmamış, alışırsın diyorum ama otomatik ve mopedde ısrarcı. Zaten otomatik diye ısrar etmeze hyena 100 ü karşıdan görünce bundan istiyorum diye atlamıştı.
    power cup 70cc lik modelleri olması lazım aynı dışı cup görüntüsünde fakat debriyajsız onlara bi bakın derim bu arada 70 cc

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Bence kafanız karışmadan hemen alın kalite olarak fazla birşey beklememek lazım Nası olsa çin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler