Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet öğreniyorum - Dakika 1 gol 1

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, Aşağı yukarı 1 yıldır motorsiklet camiasını, 6 7 aydır forumu takip ediyorum. İlk başta okuyabildiğim kadar okudum ve bayağı teorik bilgi edindim. 3 ay önce yazıldığım EHLİYET kursu (diyorum çünkü sürücü eğitimi vermiyorlar!) yarın sınav olacağını söyledi ve bugün çağırdı.

Birkaç deneyim dışında 0 vitesli motorsiklet deneyimi olan ben başta fazlasıyla stop ettim, acemiliğin gerektirdiği herşeyi yaptım düşmek dışında. Enson biraz öğrenmeye başladım dedim, demir platformda(sınavda olan) normal hızda seyrederken marka model belirleyemediğim bir araba platformun bitimine çok yaklaştığım anda platformun birkaç metre önünden gözümün içine baka baka geçti. Tabii bu süreçte tecrübelerden duyduğum gibi hızımı daha rahat geçmek için BİRAZ artırmıştım. Kesinlikle hızlı değildim ve aktif araba sürücüsü olarak adamın öyle bir ÖKÜZLÜK yapacağını bilemedim. Platformda olduğum için düşmekten korktum ve ne yaptığımı da bilemeden o hızda motoru şahlandırdım. Altımdan kaçtı, neyseki yine ne olduğunu anlamadan 1 saniye geriden gelip tekrar motora oturarak ani stop ettirdim. Bunlar yaşanırken adamın gözünün içine bakıyorum ve hızını yavaşlatarak yine çok yakınımda beni izleyerek devam etti.

Ben, aynı ben. Akşam araba kullanıyorum arada bunun gibiler çıkıyor ama çok rahat yol verip alıyorum. Bu adam o alanda dubaları, platformu görüyor ve yine umursamadan trene bakarak ilerliyor. Bu gerçekleri görmek için biraz erken değil miydi ilk gün? Ayrıca alttaki acemilik anılarına ekleyelim bunu da.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Araç söferlerinde var bi dengesizlik benim teori eğitimde de eğitim dediğime bakma 5dk bin in bi tanesi dubalarda slalom atıyordu bize artislik yapacak yaa beyfendi !!!

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    kardşeim öncelikle sınavda yarın başarılar dilerim. tavsiyem. slalomlari ve platformu hep 2. viteste geç. 1. viteste kullanma zorlar seni. ayrıca platforma gelirken biraz yavaşla, hizanı al sonra gaz vererek devam et. platfomr üstünde gaz vermeye devam et, yavaş geçersen düşersin platformdan. Gelelim o dallamaya onlardan çok var piyasada. Adama sorsan napiyon diye , sana derki ; bakıyorum ne var der. karşıdakinin acemi olduğunu hiç düşünmez aklına bile gelmez.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Dostum heycan yapmazsan rahat rahat geçersin.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6-7 aydır forumu takip ediyorsun fakat motosiklet yazmayı bilmiyorsun ?
    berkerk bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sürücülerin çoğu cahil motorun ne olduğu ne olmadığını bilemiyorlar sen iyisimi hepsini zır cahil kabul et
    Sopotymer bunu beğendi.

Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç söferlerinde var bi dengesizlik benim teori eğitimde de eğitim dediğime bakma 5dk bin in bi tanesi dubalarda slalom atıyordu bize artislik yapacak yaa beyfendi !!!
    Bizim hoca da pek anlamıyordu, deneme yanılma öğrendim birçok şeyi. Herşeyi öğrenemedim henüz ; Misal dur-kalk .

Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardşeim öncelikle sınavda yarın başarılar dilerim. tavsiyem. slalomlari ve platformu hep 2. viteste geç. 1. viteste kullanma zorlar seni. ayrıca platforma gelirken biraz yavaşla, hizanı al sonra gaz vererek devam et. platfomr üstünde gaz vermeye devam et, yavaş geçersen düşersin platformdan. Gelelim o dallamaya onlardan çok var piyasada. Adama sorsan napiyon diye , sana derki ; bakıyorum ne var der. karşıdakinin acemi olduğunu hiç düşünmez aklına bile gelmez.
    Evet bunu okumuştum ve bugün test etmek nasip oldu, gerçekten 1. viteste gerek slalom gerek platform gazı kesip daha sonra verince motor fazla zorlanıyor yada birden ileri atılıyordu ama 2. viteste çok daha rahat ve akıcı oluyor. Bilmiyorum bu motor 2. planda anlayışını(!) nasıl değiştireceğiz. İlginiz için teşekkürler

Alıntı AydınOğlu09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum heycan yapmazsan rahat rahat geçersin.
    Öyle umuyorum, ilk defa sürmeme rağmen kendimi hazır hissediyorum. İkarus? sendromu değil ama bu Yani güzel kullanmadığımı kabul ediyorum ama sınavı geçebilecek seviyeye geldim herhalde. Çok teşekkürler

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6-7 aydır forumu takip ediyorsun fakat motosiklet yazmayı bilmiyorsun ?
    http://i.imgur.com/eFnpO32.png
    Şov mu yapmak istiyorsunuz bilmiyorum ama eğer ki bu yanlışı düzeltmek istiyorsanız özel mesaj atarak da ulaşabilirdiniz ve konu baltalanmış olmazdı. Herneyse, bilmeden konuşmamak gerekiyor: http://tdk.gov.tr/index.php?option=c...is&kelimez=304 buna göre kullandığım taşıt kesinlikle MOTOSİKLET te değil. Motorun marka modelini merak ediyorsanız ya da doğru ismini söyleyecekseniz lütfen özel mesaj bırakın ve konuyu daha fazla kirletmeyin.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücülerin çoğu cahil motorun ne olduğu ne olmadığını bilemiyorlar sen iyisimi hepsini zır cahil kabul et
    Birçok yazıda okudum ama bu aklımda kaldı : " Can sağlığını düşünüyorsan önünde arkanda yanındaki tüm taşıtları gerizekalı olarak kabul et ve yapacakları tüm saçma sapan hareketlere karşı hazır ol. " Elimden de başka birşey gelmiyor zaten. İlginiz için teşekkürler

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Sende eğitimde karşına çıkan araç bende tam sınav esnasında çıktı 8 çizme bölümü vardı tam onu yapacaktım bi doblo geldi nasıl becerdi anlamadım pat ! diye dubaların ortasında durdu tabi ilk görmedim arkamdan girmiş neyse tam döndüm baktım araba bi afalladım tabi hemen durdum adam bana bakıyo el hareketi yapıyo ne iş ? bu ne ? gibisinden o sırada gözetmen geldi tamam baştan alcaz dedi adamıda uyardık

- Hea pardoğğn yoovv sınav oldugini onloyamamışam gibi bi cümle kurdu gitti ee orda kazada olabilirdi.Dikkat etmek gerekiyo
    Sopotymer bunu beğendi.

Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende eğitimde karşına çıkan araç bende tam sınav esnasında çıktı 8 çizme bölümü vardı tam onu yapacaktım bi doblo geldi nasıl becerdi anlamadım pat ! diye dubaların ortasında durdu tabi ilk görmedim arkamdan girmiş neyse tam döndüm baktım araba bi afalladım tabi hemen durdum adam bana bakıyo el hareketi yapıyo ne iş ? bu ne ? gibisinden o sırada gözetmen geldi tamam baştan alcaz dedi adamıda uyardık

- Hea pardoğğn yoovv sınav oldugini onloyamamışam gibi bi cümle kurdu gitti ee orda kazada olabilirdi.Dikkat etmek gerekiyo
    Üzerinden uzun zaman geçti herhalde ama geçmiş olsun yinede. Aynısı sınavda başıma gelirse panikleyip yine saçmalayabilirim ki o zaman felaket olur bu. Çok okudum bu motora yapılan saygısızlığı hatta araba sürerken de gördüm ama insanın başına gelince hele ki böyle ucuz atlatılırsa fena oluyor insan. O heyecanla zaten motor uçtu altımdan gidiyor , adama ne birşey diyebildim ne korna basabildim ne de içimi dökebildim .

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sopotymer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şov mu yapmak istiyorsunuz bilmiyorum ama eğer ki bu yanlışı düzeltmek istiyorsanız özel mesaj atarak da ulaşabilirdiniz ve konu baltalanmış olmazdı. Herneyse, bilmeden konuşmamak gerekiyor: http://tdk.gov.tr/index.php?option=c...is&kelimez=304 buna göre kullandığım taşıt kesinlikle MOTOSİKLET te değil. Motorun marka modelini merak ediyorsanız ya da doğru ismini söyleyecekseniz lütfen özel mesaj bırakın ve konuyu daha fazla kirletmeyin.
    bunu kişisel algılamayın ve burada gösteri yapmıyorum artık bu kelimeyi gördükçe gıcık oluyorum site linkinden de mi fark edilmiyor anlamış değilim her gördüğüm yerde site linkini de örnek veririm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)