Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked Motorda Tulum Düşüncesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Merhabalar,

Fuara 15 gün kaldı biliyorsunuz, kısmetse mt-07 almayı düşünüyorum. Sizce mt-07 ye nasıl bir ekipman yakışır? Fiyat problem değil, kaskım var. Kıyafetim de var fakat yenilemek istiyorum. 2 Parçalı tulum düşünüyorum alpinestars marka. 2015 modelleri gerçekten çok şık ve güzel. Motoru siyah-kırmızı alacağım ondan dolayı, bu modeli düşünüyorum.

Bot olarakta şunu:

Size soracağım soru şu:

Bu takım ile insan içinde rahat edebilir miyim? Kimsenin bakması umrumda değil bakılmayı severim Sadece rahat eder miyim onu soracağım. Yani neticede 12 saat aralıksız motosiklet kullanmıyoruz, kafede orda burda avm de yani günlük olarak rahat kullanabilir miyim?

KULLANAMAZSIN diyor iseniz bana alternatif kombin oluşturur musunuz, tabi neden kullanamayacağımın nedeni ile yazarsanız sevinirim

Herkese şimdiden teşekkürler.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Fuara 15 gün kaldı biliyorsunuz, kısmetse mt-07 almayı düşünüyorum. Sizce mt-07 ye nasıl bir ekipman yakışır? Fiyat problem değil, kaskım var. Kıyafetim de var fakat yenilemek istiyorum. 2 Parçalı tulum düşünüyorum alpinestars marka. 2015 modelleri gerçekten çok şık ve güzel. Motoru siyah-kırmızı alacağım ondan dolayı, bu modeli düşünüyorum.

http://www.brnmotor.com.tr/modules/c...rev=1381364547

Bot olarakta şunu:

http://www.motosikletaksesuarlari.co...tor_7926_1.jpg

Size soracağım soru şu:

Bu takım ile insan içinde rahat edebilir miyim? Kimsenin bakması umrumda değil bakılmayı severim Sadece rahat eder miyim onu soracağım. Yani neticede 12 saat aralıksız motosiklet kullanmıyoruz, kafede orda burda avm de yani günlük olarak rahat kullanabilir miyim?

KULLANAMAZSIN diyor iseniz bana alternatif kombin oluşturur musunuz, tabi neden kullanamayacağımın nedeni ile yazarsanız sevinirim

Herkese şimdiden teşekkürler.
    Benim makine da NAKED (2011 Honda CB600F Hornet ABS)....Tek parça SPYKE deri tulum+Sidi Vertigo bot+Shoei X-spirit kask ve IXS Pist deri eldiven...
    Olur-istedikten sonra çok da ŞIK olur...
    berkekolik1 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çift parça tulum haricinde, beher olarak satılan deri mont + deri pantalon daha kullanışlı olabilr diye düşünüyorum
    deri pantalon özellikle kışın pek kullanışlı olmayacağı gibi günlük kullanımda fazla janjanlı durablir bence.

iki parça tulumun deri montu özellikle kendi deri pantalonuna göre üretildiği için bel kısmı ayarı bir çoğunda olmuyor. İstediğiniz model bir deri mont + ona uyumlu olması açısından komple siyah deri pantalon alırsanız , montu her daim kullanma imkanınız daha çok olur

tekrar ediyorum bunlar şahsi düşüncelerim

keza tek parça tulumda ayrı bir alternatif arkadaşımızın bahsettiği gibi ancak, pist harici kullandığımda bir kez giydim wc işi baya problemli olmuştu

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    dyavol-77 bey e çokda güzel yakışıyor birebir gördümde hatta bende düşünmüyor değilim bu yaza güzel bir set

Motosikleti
    Harley
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim makine da NAKED (2011 Honda CB600F Hornet ABS)....Tek parça SPYKE deri tulum+Sidi Vertigo bot+Shoei X-spirit kask ve IXS Pist deri eldiven...
    Olur-istedikten sonra çok da ŞIK olur...
    Maşallah, Allah kaza bela vermesin. Günlük olarak kullanıyor musunuz? Yani bir cafeye benzeri yere giderken veya bir alışveriş merkezine? Rahat ediyor musunuz? Kafaya koydum alacağım, hatta şuan modadan anlayan bir arkadaşımla görüştük, kaskım siyah-kırmızı, bot beğendiğin kalsın araya siyah-sarı tulum al dedi. Ayakkabı-kask kombini olur gibisinden bunu düşünüyorum şuan.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kişisel görüşüm; piste girmiyorsan tulum çok komik duruyor.. uyumlu ceket pantolon bot eldiven (takım olabilir)daha şık ve kullanışlı olur bence.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT-07 ve benzeri motorlari tulumla kullanan yakin arkadaslarim var. Ben garipsiyorum ama onlarin herhangi bir sikayeti yok, gayet memnunlar.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzaylı niyetine bakarlar adama
    berkekolik1 ve ellaksakir bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Biraz garip görünüyor ama şıkta duruyor bilemedim
    Rahatlığı ne olur onuda bilmiyorumda aklima gördugum bir goruntu geldi
    Cbr 125e topcase takip ustunde tulumla giden bi motorcu kardeşe rastlamıştim baya gulmeme sebep olmustur kendileri :D konuyla alakasiz ama aklıma o geldi hemen :D
    berkekolik1 ve muhammetcon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Harley
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz garip görünüyor ama şıkta duruyor bilemedim
    Rahatlığı ne olur onuda bilmiyorumda aklima gördugum bir goruntu geldi
    Cbr 125e topcase takip ustunde tulumla giden bi motorcu kardeşe rastlamıştim baya gulmeme sebep olmustur kendileri :D konuyla alakasiz ama aklıma o geldi hemen :D
    güldüm vallahi hocam bana da mont bot vs. mantıklı geliyor şuan rahatlık açısından
    EldekiDebryj bunu beğendi.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Piste girmeyeceksen tek parça alma da tulumu ne yaparsan yap :D
    Kardeşim de alpinestar'ın replikasını aldı yurtdışından bir de 28 beden küçük gibi de geldi şimdi benim eski montu giyiyor

Motosikleti
    Harley
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piste girmeyeceksen tek parça alma da tulumu ne yaparsan yap :D
    Kardeşim de alpinestar'ın replikasını aldı yurtdışından bir de 28 beden küçük gibi de geldi şimdi benim eski montu giyiyor
    hocam onu da düşündüm kilo alırsak filan tulum çok sıkıntı çıkaracak, benim şuan ki revit montu 68 kiloyken aldım, şuan 78 im gayet güzel oluyor fakat tulumda bunu yapamıyoruz..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Çift parça tulum bence çok güzel olur.. En iyi korumayı minimum kıyafet ile sağlıyorsun ne güzel.. Hatta bende araştırayım koyu renkli tulumları

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dyavol-77 bey e çokda güzel yakışıyor birebir gördümde hatta bende düşünmüyor değilim bu yaza güzel bir set
    Emirhan çığım o gördüğün TULUM değildi 2 parça ydı....Kırmızı-beyaz-siyah SPYKE tek parça tulum var-ondan bahsettiydim...
    The Power of The Dreams.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam birmağazada iki parça tulum deneyin isyerseniz öyle bir imkân varsa, şöyle mağaza içinde biraz yürüyün. Sonra kendinizi avm de yürürken, tuvalette, sakız çiğnerken falan hayal edin İ. Ever durum bu korumaya koruma eyvallah tabi de, şimdi bornovaya tulumlu mt07 li bi adam evinden çıkıp gelse, sonra da oturup çay kahve içtikten sonra evine dönse bi acayip durum yani. Mt 07 yi bırak ne olursa olsun. Gazlamak deyimini hiç sevmem ama bu durumda kullanmak lazım, gazlamaya gidersin, bol virajlı bir Rota olur O ayrı.
    Ya da boşver ya, lan dünyaya kaç kere gelicez tulum mu giymek istiyorsunuz.giyin gitsin,ben bile elalem ne dere bağladım ... En kötü satarsınız 300-500tl zararınız olur
    crxforever ve berkekolik1 bunu beğendiler.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Güvenlik açısından faydası olur ama naked motorda çirkin durur bence. Korumalı kot üzerine mont en iyisi Ama zaten motor sürenler dışında kimsenin nakedı filan bildiği yok. O nedenle kendin giymek istiyorsan giy. Kimseye bakma.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    görüntüye önem verme; en iyi koruyan tulumdur. iki parça alırsın belini pantolona sabitlemezsin, üşenirsin. ondan sonra belki ne motora ne de sana zarar verecek ufak çaplı bir kaza yaparsın sürtünemden montun sıyrılır al başına belayı.

İMAJ HİÇ BİR ŞEY DİR, GÜVENLİK HER ŞEY!

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Mont ve pantolonu ayrı ayrı alırsanız aynı fiyata daha rahat olabilir ama hiçbişey tulum kadar sağlam korumaz

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüntüye önem verme; en iyi koruyan tulumdur. iki parça alırsın belini pantolona sabitlemezsin, üşenirsin. ondan sonra belki ne motora ne de sana zarar verecek ufak çaplı bir kaza yaparsın sürtünemden montun sıyrılır al başına belayı.
    hocam sürtünmeden sıyrılacak bir mont alınmamalı zaten. mont bedeni sarmalı.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sürtünmeden sıyrılacak bir mont alınmamalı zaten. mont bedeni sarmalı.
    AEA da Devrim Sirmen anlatmıştı sanırım.. Bedeni tam saran hatta kilodan dolayı patlayacak kadar sıkarak duran deri mont kaza yapınca başına geçmişti sıyrılıp..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler