Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200 NS mı Yamaha YBR 125 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar Arkadaşlar
    Motora yeni başlıyorum.Ekipmanlarımı da alıyorum.Sıra geldi motoru almaya. Araştırmalarım sonucunda birkaç model belirledim kendime fazla uzatmadan bunları sunayım sizlere

Yamaha YBR 125 ESD: Motor kendini kanıtlamış bir motor.Uzun yıllardır kullanılıyor ve sorun yaşayan pek yok.Fiyatı kendi cc hacmindeki motorlara göre yüksek.Fakat gerek kasa yapısı gerekse sorunsuzluğundan dolayı almayı düşündüğüm bir motor.Yakıt tüketimi de oldukça uygun bu motorun.

Bajaj Pulsar 200 NS:Bajaj markası'nın birçok ünlü motosiklet markalarına ürün sağladığını araştırmalarım sonucunda buldum.200 cc bir motor ve fiyatı oldukça iddialı.Fakat motorun yamaha'ya göre yeni olması ve markanın ülkemizde yeni yeni faaliyet sunması kafamı karıştırıyor.Yedek parça v.s. konularda yamahanın daha iyi olduğunu düşünüyorum.Etkileyen yönü açıkcası fiyatı ve sunduğu güç oldu.Yakıt tüketimi açısından da yapılan yorumlar gayet iç acıcı.3 buji kullanılmış motorda...

Kafam burada karıştı.5.000 lira yamaha'nın 125 cc 'lik efsane motoruna mı yoksa yeni ülkemize gelmiş olan yamaha'ya göre güçlü olan 8.000 liralık fiyat etiketi ile 200 cc lik pulsar mı ?

Sorunsuz bir motor istiyorum.Yeni başlıyorum haliyle hırpalanacak motor.Uzun süreler de değiştirmek istemiyorum motoru.Hızı pek seven bir yapım yok.Yeri geldiğinde dağ,tepe yeri geldiğinde otoban,şehirlerarası yollar yapacağım. bunları üst üste koyduğum zaman her iki motor arasında çelişkide kalıyorum.

Motorda boy önemli bir hususmuş.Boyum 1.70 kilom ise 72.

Bu arada 2 motoru da "0" olarak almayı düşünüyorum.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.
    ErkaToner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bajaj 15 bini devirdi sorunsuz (forum konularına bakarsanız görürsünüz)

Performans dahil çoğu şeyde Bajaj üstün plastik parça kalitesinde tartışılır.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Ybr 125 altından yapılmış dahi olsa bi süre sonra yetmeyecek otobandan bahsetmişin otobanda ybr zayıf kalır pulsar al derim ben ikiside çok zıt seçenekler ama madem böyle bir düşüncen var ben pulsar 200 ns derim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ybr ile başlayın,tecrübe edinin. Sonra Bajaj'la devam edin

Ybr yeni başlayanlar için idealdir,gaz tepkisi,gidişi hata telafi eder,Bajaj Ybr'ye gore cok güçlü,seri.

Bence makulu 100-150 cc arası bir motosikletle en az 5000 km yapıp,kademe kademe cc yükseltmek.
    Redmoon, oluroyle, Darkin ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    hayırlı uğurlu olsun,

şu anda senin durumunda olsam düşünmeden pulsar alırdım, ybr pulsara göre ağır kalır, tipi zaten hiç hoşuma gitmemiştir ybr' nin. Pulsarda sorunsuz motordur. Ufak tefek sorunları hariç, dişe gelmeyecek küçük sorunlar olur onlarda halledilir. Parçaları ucuzdur, neredeyse bir sene olacak piyasaya gireli, daha lanet edilen bir sorununu görmedim. Güçlüdür bende şuan kullanıyorum. Ybr az yakar ama pulsardan çok çok az değil. Ybr nin parçaları ucuz değildir, bakımı felanda sanırım pulsarla ya aynıdır yada daha pahalıdır. Bajajın komik parça fiyatları var orasıda bir gerçek. Fiyat karşılaştırmasına girersek ben açıkçası çok zor durumda kalmadığım sürece yamaha almam.

Motosikleti
    pulsar 200 NS
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun,

şu anda senin durumunda olsam düşünmeden pulsar alırdım, ybr pulsara göre ağır kalır, tipi zaten hiç hoşuma gitmemiştir ybr' nin. Pulsarda sorunsuz motordur. Ufak tefek sorunları hariç, dişe gelmeyecek küçük sorunlar olur onlarda halledilir. Parçaları ucuzdur, neredeyse bir sene olacak piyasaya gireli, daha lanet edilen bir sorununu görmedim. Güçlüdür bende şuan kullanıyorum. Ybr az yakar ama pulsardan çok çok az değil. Ybr nin parçaları ucuz değildir, bakımı felanda sanırım pulsarla ya aynıdır yada daha pahalıdır. Bajajın komik parça fiyatları var orasıda bir gerçek. Fiyat karşılaştırmasına girersek ben açıkçası çok zor durumda kalmadığım sürece yamaha almam.
    [IMG][/IMG]

gerçekten parça fiyatları çok ucuz bende kymco xciting 250i vardı sağ marş bel grenajı ve ekzoz plastiğine 400 tl para verdim pulsarı almadan önce parça fiyatlarına baktık komik bunun yanında yamaha da farklı değil bilesin
    [IMG][/IMG]
    Cronos bunu beğendi.
    www.youtube.com Pegasus MT KANALI Facebook Pegasus MT KANALI bu kanallardan video resim takibi yapa bilirsiniz beğenin paylaşın yorum yapın iyi eğlenceler.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Başlardan yerimi alayim
    Maddi durumum iyi dersen ybr alip 1sene binip tecrube kazan
    Sonra pulsar alip yoluna devam edersin
    Veya başka makina
    pea bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Ybr mi Bajaj discovery mi diye sorsan daha işine yarar cevaplar alırdın.

Şu haliyle sadece pulsar alın derim. Ama karsilastiracak yönleri az.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ybryi alıpda arkama bakmam yeri geldimi otoban yeri geldimi sehirler arası yol felan yaparım diyorsun yani

Motosikleti
    pulsar 200 NS

inceleyin
    www.youtube.com Pegasus MT KANALI Facebook Pegasus MT KANALI bu kanallardan video resim takibi yapa bilirsiniz beğenin paylaşın yorum yapın iyi eğlenceler.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Birader 125cc 5000tl'lik motorla 200cc 8000tl'lik motormu karşılaştırılır veya iki motor arasında mı kalınır hiç ne yaptın kardeş tipleri arasında kalsan fiyatı karar verdirir, fiyatları arasında kalsan(!)sınıfı karar verdirir....

demirkask
    Plastik konusunda altın elbiseli adam'da abs plastik kullanılmadığını belirtmişti.Sizce artıları ve eksileri nelerdir bu motorun ?

ENİGMA
    Haklısın bu hususta.Sonucta 125 cc sınırları belli. Seriliği de aynı şekilde.Otoban unsurunu belirttim.Fakat gazı açıp 100 üstü hızlarda gitmem.Aslında otobanı da sevmem.Herneyse benim ihtiyaclarımın hepsini en ekonomik duzeyde karşılamasını isterim.Sorun açısından da temkinli yaklaşıyorum bajaj'a.Forumda başlığına girdiğimde pulsar 200ns'in pek iç açıcı yorum ile karşılaşmadım.

Uğur Ak
    Aslında haklısınız.Lakin motor'u bir defa alıp devam etmek istiyorum.Uzun yıllar bisiklet tecrübem var.Yani demem o ki motoru alıp bir daha kolay kolay değiştirmeyeceğim. Devam edeceğim Belki 10 sene belki daha fazla.(parantez açmak istiyorum burada "Allah nasip ederse" ).Durum boyle olunca isteklerimi en optimal düzeyde karşılamasını istiyorum.Sorun herkesin de istemeyeceği gibi ben de istemiyorum.Oyle motorum 150 ile gitsin rüzgarı arkama alınca 170 olsun gibi beklentilerim yok . Fakat biraz seri olmasının şehir içinde sıkıştığım zaman kaçma açısından iyi olacağını düşünüyorum.

agrasiwe
    Aktif kullanıcısınız madem ki detaylı olarak ne diyebilirsiniz bu motor hakkında ? yakıt konusunu araştırdım 3 buji ile tüketim oldukça az (mış).arada da azımsanmayacak bir fiyat farkı var 5-8 bin. herşeyi geçtim ilk motorum olacak hevesim epey yüksek.beni üzmemesini isterim motorun.Cebimi üzmemesini isterim.Herneyse istekler sınırsızdır kaynaklar kıttır(iktisad der )

orhan0911
    Motor epey güzel duruyor.İyi günlerde kullanın.Parça fiyatları ucuz diyorsunuz peki bu parçaların bulunması ve gelmesi ne kadar sürüyor ?

nofearyns
    Motorların markalarını karşılaştırıyorum diyelim buna.Sonucta teknik açıdan pulsar 200 ns 'in üstünlüğü bariz bir şekilde ortada. İngilizlerin bir sözü var " Ucuz alacak kadar zengin değilim" diye ben aslında bunu sorguluyorum bu ortamda. 200cc motorlar arasında pulsar'in fiyatı oldukça makul.Su soğutmalı, Çift disk frenli,24 beygirli bunlar zaten YBR 125'i eziyor. Bu bir gerçek.

tekoklava
    Yukarıda başka bir arkadaşımıza da belirttiğim gibi bir defa almayı düşünüyorum motoru.Bundan dolayı hangisini alırsam onunla devam edeceğim.

Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. İlginiz yeterli oluyor inanın.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Parça fiyatları konusuna da önem verin derim.
    Satın almadan önce parça fiyatlarını karşılaştırın..
    Hatta bakımları kaç binde yapılıyor ona bakın derim..
    Birde servis imkanını karşılaştırın derim..Bana göre ne kadar yaktığıda bir kıstastır,yazmış olayım..
    Serviste çok önemli, eğerki bilindik tanıdık motosiklet ustanız yoksa, servise götürmek zorunda kalırsınız belli mi olur..

Aklıma şu an için bunlar geliyor..Yukardaki sebeplerle ben ybr125 derdim

Kazasız belasız şimdiden
    EverHarD* bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    YBR derim bajaj bir sure sonra sorun çıkarır diye düşünüyorum hem başlangıç motoru YBR yi 80.000 km kullananlar var

Bajajin performansı fazla gelebilir başlangıç olduğu için

Motosikleti
    Honda NC700X
    Selamlar karşılaştırma hatalı olmuş arkadaşlarında söylediği gibi pulsar200ns kullanıcısıyım 4 ay önce sıfır olarak satın aldım su anda 7000 km devirdim bakım harici herhangi bir problemim olmadı.Motoru dağ bayır çayır orman hafif arazi aklına gelebilecek heryere soktum hiçbir problem yaşamadım.Kurye bir arkadaşımın 35000 km yaptıgını kendi gözlerimle gördüm görmesem inanmazdım ama gerçekten bakım harici herhangi bir problem yaşamadıgını söyledi.Ben motosikleti orjinal lastikleri ile 4000km kullandım sıkıntı yaşamadım.Kar kış demeden bindiğim için sava mc32 kış lastiği aldım ve yoluma devam ediyorum çok şükür herhangi bir sıkıntımız olmadı.Motosiklet ile ilgili aklına takılan herhangi bir sorun olur ise aktif bir kullanıcısı olarak sorularını yanıtlayabilirim.Ayrıca motosikleti satın almaya karar verdiğinde satın alacagın kurumu çok iyi araştır belirle satış sonrası desteği vb çok önemli herkesin tekeri düz bassın allaha emanet olun.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr, pulsarın yanında mopet gibi kalıyor

oluroyle
    Katılıyorum işte bu ikilemlerden dolayı Güçlü bir motor ile Yarı gücündeki bir motoru karşılaştırıyorum.Servis ağı da önemli bir faktör.Bunlar üst üste gelince aklımda başka bir şimşek çaktı: " Yeni gelen bir firma istenilen satışı gerçekleştiremez ise gitmez mi pazardan ?".Kapitalizm dünyasındayız kar ettirmeyen şey her ne ise kapanır. yamaha uzun senelerdir ülkemizde.Motorları da kendini kanıtladı.Fiyatları yüksek olabilir fakat uzun senelerdir ülkemizde.bajaj yeni geldi.

Sabırsız
    Bende sizin gibi düşünüyorum fakat bir defa motor alıp artık nasip ise bu defteri kapatmayı düşünüyorum.Oyle hıza da merakım yok.Uzun yolda şehir içinde 90-100 bandında rahat bir şekilde beni de kendini de yormadan gitsin yeter.

tolgaersoz

Selamlar. Teknik özellikler açısından haklısınız.Hemen Hemen pulsar ybr'nin 2 katı kadar güçlü.35000 güzel bir rakam açıkcası.bakım harici motor'da problem yaşamaması da güzel bir sonuc 35000 km olarak düşünüldüğünde. Aklıma takılan birçok soru var aslında.Yedek Parça ağı , Servislerinin ilgisi ilgilenmesi , Motorun Güncel yakıt tüketimi litre olarak v.s v.s. . Çok sorum var sorumdan çok heycanım var.Uzun süredir araba kullanıyordum.Arabamı sattım açıkcası aramıyor değilim olsa rahat olur.Neyse yakıtından şikayetçiydim 50-60 kuruş arasında bir tüketimi vardı.Bu da fazla geldi açıkcası.Şimdi nasipse alacağım motorun az yakmasını istiyorum. biraz da gitsin istiyorum.Kullanması ve Sürüş pozisyonunun rahat olmasını istiyorum.Çok şey istiyorum fazla para vermek istemiyorum ( oyle bir dünya yok aslında ) ) . Şehir içinde fazla kullanmam motoru kullanacağım daha çok şehirlerarası yollar ilçe yolları olur.

Artes
    O kadar da bitirmeyelim motoru

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bence ybr alın. Hem tecrübe olur,hemde ısrarla üzerinde durduğum nokta başlangıç için hataları affeder.

Benim kullandığım ybr 9 yaşında. Ama yeni motor almışsın hayırlı olsun diyen çok kişiyle karşılaştım

Motor şu an 38.250 km'de. 23.250 km'dir bende. Yağ,buji,arka balata,hava filtresi dışında tek kuruş masraf açmadı ekstradan.

Otobanda defalarca 10.000 devir 110-115 km hızla gittim,geldim. En ufak bir mekanik ve motor sorunu çıkarmadı.

Üzerindeki zincir-dişli,debriyaj balataları,gaz teli,fren telleri vs hala orjinal,değişme istemedi.

Yakıt olarak 2.0 litre ortalamaları çok gördüm.

Yani sınıfının bence en iyi commuteri ybr.

Parça kalitesi çok iyi,yedek parça fiyatları yüksek ama yan sanayi diye bir seçenek var,onlarda ziyadesiyle iş görüyor.

Pulsar'a gelince kıyaslama yapmamak lazım,çünkü Pulsar ayrı bir segment.

Kafanızı biraz daha karıştırdık sanırım

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pulsar kullanan birisi siyah depo istemiş mavi depo göndermişler düz mavi pulsar tr bile yok nasıl oluyor bilmiyorum kararı siz verin en küçük örnek kendi kendine stop etme sorunu var videosu vardı bir arkadaş çekmiş bulamıyorum şimdi ama bence sıkıntı bir motor.bence kumar ya...
    sezer0696 bunu beğendi.

Uğur Bey veya Uğur
    Dediğiniz gibi kafam iyice karıştı ve çorba oldu.Siz de limonu ve bir tutam tuzu eksik etmediniz.Sağolun ( İşin espirisi tabi )

Dediğiniz gibi sorunsuz her ne hikmetse bu ybr.Kendini defalarca kanıtlamış bir motor.Bildiğim kadarıyla dünya turu yapan da vardı.Kurye'lerde var oldukça fazla düz mantık yürütünce kuryede varsa sorunsuzdur diye düşünüyorum.2.0 ortalamalar oldukça düşük.Toplu taşımdan daha ucuz ( tabi giderleri saymazsak sigorta + vergi + bakım maliyetleri + v.s.). Ekonomi yapmak için almıyorum motoru.Daha çok hayalim.

Bu sınıfta rekabet eden 3 motor var ybr,cbf,apache
    diğer ikisinden ybr güç olarak düşük olmasına rağmen tercih ediliyor.Yani var bir olayı.Hafifliği konusunda etkiliyor.Yeni öğrenecek biri için hükmetmek önemli bir husus.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)