Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motovlog Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerakdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF 125 R MAT GRi '14
    Herkese merhaba arkadaşlar öncelikle tekeriniz düz bassın diyorum.

Dallanıp budaklandırmadan konuya giricek olursam eğer ; Motovlogglerların yaygınlaşması üzerine bende bir kanal açıp yayın yapma kararı verdim.

Sizden yardım beklediğim bir kaç şey olucak. Şuan aklımda gelenlerden bir kaçı ;

- Kanal ismi ( Benim aklımda bir kaç isim var fakat sonuçta izleyen yine siz olacağınız için size sormak istiyorum.)

- Logo tasarımı için yardım. (İsim belirlendikten sonra)

- Ücretsiz video edit programı..

- Ses sorunu.Sj4000'de dahili mikrofon girişi yok.Ya dublaj yapmam gerekecek yada kasayı delip 3.5mm jak montajı.

- Neyi izlemek istersiniz ? ( Wheelie,stoppie gibi şeyler olmayacak. )

- Benim atladığım konulara da değinebilirsiniz.Absürt olmadıkça pek tabi üzerine kafa yoracağım.

Fikrinizi söylemekten çekinmeyin çünkü burada paylaştığınız her şeyi kesinlikle dikkate alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    eger tutmasını istiyorsan yenilikçi ve farklı olmalısın kardeşim yoksan diğerleri arasında kaybolursun.
    ilkerakdag bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk olarak motovlog yapan birine danış kafanda sorun varsa bunları hallet @motorcumuhabbeti bu konuda yardımcı olurum demişti
    mesela motovlog yapanlara hangi edit programı kullandıklarını sorabilirsin
    http://www.lwks.com/
    dıral dede var siteye üye
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...de-114651.html
    ilkerakdag bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ya bi kere milletin yaptığı hiçbir şeyi yapma, yok zincir nasıl yağlanır, yok motor nasıl yıkanır, bunları zamanında yapanlar yaptı çok tatlı oldu ama artık bayıyor.

Benim şu sıralar sevdiğim motovlogger tarzı motor üzerinde sohbet edenler, bi kere motor üstünde değilsen kendini kameraya almanın bi anlamı yok zaten motorun üstüne çıkılacak o kaska kamera bağlantısı olacak, ondan sonra çık gez turla yada işe git gel ama bu sırada hep bi muhabbet dönsün. Arada video edit için meme kullanınca çok eğlenceli oluyor (6foot4honda ve oz hayaller 2 arada bi motorcu muhabbeti de yapıyor ama sansür amaçlı) Bunun gibi mesela

Kimseyi aşağılama kötüleme trafikte kural ihlali yapanları avlamaya çıkma hepimiz bu aletin üzerindeyiz biliyoruz milletin ne mal olduğunu onun yerine yaptığın ve başına gelen güzel şeyleri paylaş, mesela geçen hafta yanında büyükannesi olan ufak bi çocuk dar bi sokakta karşıdan karşıya geçmek istiyordu aramızda 20 metreden fazla var elini kaldırdı bi dk. dedi koşarak o tek aracın zor sığdığı sokaktan karşıya geçti bende tabii bu sırada motoru durdurdum geçsin diye çok eğlenceliydi kameram olsa çekerdim senin de başına böyle güzel şeyler gelir elbet çek bunları paylaş işte on numara olur.
    muratk1903 bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Benim aklımda var fakat ne video editleme vs gibi bilgim var ne kameram, youtube üye bile değilim :D ama yapacak olsam gündelik trafik olaylarını konu başlıgı şeklınde ekrana getırır çeşitli efeckt ve muzıklerle destekler olagan hayattanda videolar koyarak eklerdim aradada konuşurdum tabi

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Motovloggerları izlemekten ben de çok keyif alıyorum motor üzerinde kaliteli ses ile yapılan muhabbetler de daha güzel oluyor, başarılar..

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkerakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dallanıp budaklandırmadan konuya giricek olursam eğer ; Motovlogglerların yaygınlaşması üzerine bende bir kanal açıp yayın yapma kararı verdim.

Sizden yardım beklediğim bir kaç şey olucak. Şuan aklımda gelenlerden bir kaçı ;

- Kanal ismi ( Benim aklımda bir kaç isim var fakat sonuçta izleyen yine siz olacağınız için size sormak istiyorum.)

- Ses sorunu.Sj4000'de dahili mikrofon girişi yok.Ya dublaj yapmam gerekecek yada kasayı delip 3.5mm jak montajı.

- Benim atladığım konulara da değinebilirsiniz.Absürt olmadıkça pek tabi üzerine kafa yoracağım.

Fikrinizi söylemekten çekinmeyin çünkü burada paylaştığınız her şeyi kesinlikle dikkate alacağım.
    Sj4000 deki ses sorununu akıllı telefonu kamerayla eş zamanlı olarak kayda geçirip sonrasında ses dosyasının videoya gömüyorlar.

Motosikleti
    pulsar 200 NS
    Alıntı ilkerakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster

öncelikle arkadaşların dediği gibi zincir mincir video su çekme bin motorun üstüne nereliysen neredeysen çek çekerkende orları tanıt motorluyken başına gelenlerden bahset o an olanlar dan bahset diyerbilgileri herkez biliyor bilmeyen bu tarz video lardan öğreniyor bende mıdland vardı mikrofon girişi olmadıgı için şimdi sony 100v aldım ebay dan mikrofon siparişi verdim http://www.ebay.com/itm/New-Sony-ECM...-/400842370838 kaliteli ses her zaman iyidir kask da önemli içeri fazla ses almasın
    bende yeni sayılırım çok abonem olsun takıntım yok ama olması iyidir benimki sadece biraz anı hatıra bıraka bilmek mikrofonu bekliyorum gelirse bende bismillah diyecegim yeni kamerayla ve kanalına etkileyici bir isim kısa öz ve etkileyici bir tanım resmi resmin yanın hem ingilizce hem türkçe karakter kullanarak açıklama ve programlar sony vegas pro 12 olabilir resimler için ploto scabe olabilir

bu arada [URL="https://www.youtube.com/channel/UCILt-5RDZhrmi4uxkb2k-LA/feed?
    view_as=public"]https://www.youtube.com/channel/UCILt-5RDZhrmi4uxkb2k-LA/feed?view_as=public[/URL
    https://www.youtube.com/watch?v=oyXPy5TgpXc" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    Alıntı orhan0911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pegasus MT you tube kanalım belki yardımcı olur
    www.youtube.com Pegasus MT KANALI Facebook Pegasus MT KANALI bu kanallardan video resim takibi yapa bilirsiniz beğenin paylaşın yorum yapın iyi eğlenceler.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Çok sıkı bir motovlog takipçisiyim

-kendine özgü bir slogan bul( 'motorcu muhabbetinden merhaba' gibi)
    - arkadaşların da dediği gibi motor üstünde sohbet et,yeni aldığın motorla ilgili ürünleri tanıt,nerden ne kadara aldığını paylaş
    - başka motorların incelemelerini yap
    - videolarda diğer araçlara kızsan bile küfür edip argo kullanma, çok itici oluyor. ( speetfire bu hatayı cok yapıyor 1 videosundan başka izlemedim)
    -yeni videolarını haftanın belirli bi gününde koy (sadece pazartesileri gibi,motorcu muhabbeti yüzünden perşembe günlerini iple çekiyorum)
    -izleyicilerin mesajlarını okuyup yanıtlamaya özen göster

Motorcu muhabbetinden yardım istersen yardımcı olacağını videolarda söylüyor, senin kanalını kendi izleyicileriyle paylaşıp tanıtımını yapıyo

Ilk videolarda çok kasmana gerek yok bütün kanalların ilk videoları amatör, bu işle uğraştıkça geliştirirsin kendini,samimi olsan bize yeter.Başarılar

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    benim tavsiyem cameera çekimlerini 2li ön maşa ve arka lastiği görecek şekilde yap tadına doyum olmuyor..her çekimde öyle değil tabi..

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mesela royaljordanian i seviyorum aksan olarakta söylediklerini anlıyorum..

Bence mesele kendin olup o samimiyeti verebilmektir..
    mikrafonunu tak telefona ses kaydı yap video maker'da yapıştır tamam

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Sence bence bu işe girme, girecek isende şuan girme.

vblog, ve blog'lar son 2 sene içinde çok popüler olmaya başladı. Bunda kullandığımız basit teknolojik aletlerin ve sosyal medyanın payı çok büyük.

2008'den beridir blog yazarlığı yapıyorum. Teknoloji, moda, müzik, video oyunlar üzerine.

Yazdığım yazılar milyon okunma sayısına, paylaşıma ulaşmıştır. Bu işten ciddi bir para kazanmışlığımda söz konusudur.

Eski kız arkadaşım vblogger'dı. Youtube üzerinden bu işi yapan belki ilk 5 kişiden birisiydi. Moda ve kişisel bakım üzerine.

Biraz hevesini kırmak gibi farkındayım ama önce biraz araştır.

"kasayı delip 3.5mm jak montajı" dan bahsediyorsun, logo konusunda yardım istiyorsun video montajından bahsediyorsun !

Öncelikle dostum sen kimsin ? Seni neden takip etmek durumunda kalalım ?

Sana bu konudaki tavsiyem birşey delme ! Kafanda öncelikle birşey oluştur bize sormak çok saçma sen bir belirle bakalım.

İndir internet'ten (torrent öneririm) Vegas Pro 11.0'ı dosya kesme ve birleştirmesi çok kolaydır.

Müzik vs efekt falan uğraşma müzik youtube'da lisans'a takılır konuştukların boşa gider vs vs.
    Mr.Yldrmdmr ve BESTAPO bunu beğendiler.

ilkerakdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF 125 R MAT GRi '14
    Herkese verdiği cevaplar için teşekkürler. hepsini tek tek okudum sonuna kadar. Söylenenleri dikkate alıcam. Başka öneri yada Söylemek istedikleriniz varsa çekinmeyin. Tekeriniz düz bassın

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Şimdiden hayırlı olsun.. Ne yaparsan yap izleriz hocam..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    kamera çekimlerinde en itici olan şey anlatımın akıcı olmaması ve eee hmm gibi duraksamalarla kesilmesi ya da bunu aşmak için çok hızlı konuşulması.
    ufak video çekimlerinde bunu kendimde de keşfettim. kamerayı görünce duraksıyor insan.
    bol bol video çekerek bu aşılabilir.

konu olarak da farklı motosiklet türlerinin kullanıcıları ile ön yargısız bir şekilde röportaj belgesel tarzı bir program olabilir.
    mesela endurocular ile bir pazar günü. dağ bayır su geçişi sucuk ekmek keyfi gibi şeyler izlenebilir. ertesi program da ss kullanıcılarının toplandığı bir yerde olabilir. cruiser kullanıcıları, motosiklet klüpleri, kuryeler apaçiler vs böyle böyle ilerlenebilir.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bak önceki mesajımda yazmamışım şimdi aklıma geldi bi kere kendine hedef kitle belirle ve o ağızla konuş belki izleyenin az olur ama bildiğin kemikleşecek bi takipçi listen olur, örnek olarak kemal tuğrul sümer, bu adam o kadar güzel küfür ediyor ki beni zerre kadar rahatsız etmiyor ve muhabbetine bayılıyorum, Bi yandan tövbe ederken diğer yandan giydirmeye devam ediyor adamın ağzı normal günlük tarzıyla aynı belli yani, diğerleri gibi merhaba sayın izleyiciler vs. gibi anahaber bülteni sunmuyor bu görüşüde bi değerlendirmeni öneririm. Yani doğal ol kalıbının dışına çıkma küfür etmeyen bi insansan zorla küfür etme yada ağzın bozuksa zorla nazik gözükmeye çalışma koyver gitsin aga
    Biyturs_OnSr bunu beğendi.

Alıntı KaanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sıkı bir motovlog takipçisiyim

-kendine özgü bir slogan bul( 'motorcu muhabbetinden merhaba' gibi)
    - arkadaşların da dediği gibi motor üstünde sohbet et,yeni aldığın motorla ilgili ürünleri tanıt,nerden ne kadara aldığını paylaş
    - başka motorların incelemelerini yap
    - videolarda diğer araçlara kızsan bile küfür edip argo kullanma, çok itici oluyor. ( speetfire bu hatayı cok yapıyor 1 videosundan başka izlemedim)
    -yeni videolarını haftanın belirli bi gününde koy (sadece pazartesileri gibi,motorcu muhabbeti yüzünden perşembe günlerini iple çekiyorum)
    -izleyicilerin mesajlarını okuyup yanıtlamaya özen göster

Motorcu muhabbetinden yardım istersen yardımcı olacağını videolarda söylüyor, senin kanalını kendi izleyicileriyle paylaşıp tanıtımını yapıyo

Ilk videolarda çok kasmana gerek yok bütün kanalların ilk videoları amatör, bu işle uğraştıkça geliştirirsin kendini,samimi olsan bize yeter.Başarılar
    Ben de motovlog izlemekten büyük haz duyuyorum fakat bir şey sormak istiyorum, hem yapmak isteyen arkadaşa da fikir verir. Motor ürünlerini tanıtmasa, motorla ilgili konuşmasa izlemez misiniz? Yani İlla motorla ilgili konuşmalı mı bu işi yapan biri?

Bilişim bölümünde okuyorum logo tasarımını yaparım eğer mesaj atarsan yardımcı olurum. Edit programı olarakta After Effect'i tavsiye ederim rahat öğrenirsin internette video dolu..

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    After effects e hiç gerek yok birde telif hakkı nedeniyle programların lisanslarını istiyor diye biliyorum Youtube.Ücretsiz olan video düzenleme programları vardır mutlaka.MotorcuMuhabbeti'nin kullandığı programı videosunda söylemişti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)