Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nikelaj egzoz üzerindeki yanıklar, egzoz çıkışındaki karartı nasıl eski haline döner?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi NİKELAJ EGZOZ daki yanık,plastik lekeleri nasıl çıkar ? Genelde egzozun bitiş kısmında hep artçıların ayakkabı izi oluyor ve bir kaç iz kalmış çıkmıyor egzoz sıcakken silince. Artık her binene aynen şu şekilde söylüyorum daha binmeden;
    -Kardeşim lütfen egzoza basma.
    Artık bu duruma geldim yani fobi gibi bişey oldu. O lekeleri görünce gerçekten sanki çok kötü bişey olmuş gibi oluyor ve geçiremedim bir türlü sinir oldum. Ayrıca birde silindirden çıkan egzozun bağlantı yerinde de aynı izlerden var. Nasıl olduğunu anlıyamadım. Hadi tamam motor hızlı gidince yanma yapar simsiyah olmazki bir anda, kararması için motorun ömrünü biraz alman lazım hatta baya baya onuda ben hayatta yapmadım. Bulunduğu yer egzozun bağlantı yeri yani hafif tam çıkışı, motor sıkıştırılınca yanma fazla olduğundan olan leke ama arkadaki ayakkabı, plastik izlerinden farkli farkli o ön bölgelerde de var. Bugün dikkatimi çekti. Kendi kendime ulan burayada benmi ayağımı sokuyorum frene basayım derken filan diye ama pek imkan tanımadım çünkü ön teker tarafından bir tarafında da vardı. Hadi plastik sıçradı, yapıştı falan filan belki öyledir desek de ana konumuz bunu nasıl geçirecez ya araştırdım baya da tiner diyeni var benzin diyeni var henkel in bir boya sökücü tür bişey diyeni var, kimisi ise bir kaç gün geçti ise geçirilmesi imkansız diyor. Napcaz ya egzozumu değiştircez komple egzoz koruma şartmış bunu anladım ben. Egzozun yamulup kırılmasından çok üstüne basılmasından dolayı egzoz koruyucu gerçekten şartmış artçılar için. Yardımcı olabilcek arkadaşlara çok teşekkür ederim inş kesin ve doğru sonuç orantılı cevaplar gelir diye umuyorum.

Edit ;
    Resim eski resim öndeki leke hafifden belli zaten dikkatli bakılırsa hafif bir sararma görülebilir o leke ve çevresinde ufak çaplı siyah lekeler var. Ve son kısmında belirttiğim yerde şuan belirgin lekeler var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    F650 nin egsoz ciftini 300 tl ye parlatiyorlar sanayide... ornek fikir olsun..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kola döküp bezle sil. nette çok video mevcut kola pası kiri herşeyi çözüp atıyo, parlaklık veriyo.
    uyarı: gömlek kolası değil, normal bildiğin içtiğimiz kola
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650 nin egsoz ciftini 300 tl ye parlatiyorlar sanayide... ornek fikir olsun..
    Şu egzozların 0 performans olanları 100 lira anca ya neyse doğal yöntemler lazım

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kola döküp bezle sil. nette çok video mevcut kola pası kiri herşeyi çözüp atıyo, parlaklık veriyo.
    uyarı: gömlek kolası değil, normal bildiğin içtiğimiz kola
    Saolasın kardeş en kısa zamanda deniyecem. Uyarıya ayrı bir teşekkür edesim geldi bende tam gömlek kolasını alıp aşağı iniyordum

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kola döküp bezle sil. nette çok video mevcut kola pasý kiri herþeyi çözüp atýyo, parlaklýk veriyo.
    uyarý: gömlek kolasý deðil, normal bildiðin içtiðimiz kola
    O videoyu izlemiştim, pasli demirden yuzeyin uzerine cococola dokup,bekleyip bulasik sungerinin yeşil kısmı ile temizliyordu.

Ancak cococola ile karburator yuzeyi temizlemeyi demediniz mi merak ettim..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O videoyu izlemiştim, pasli demirden yuzeyin uzerine cococola dokup,bekleyip bulasik sungerinin yeşil kısmı ile temizliyordu.

Ancak cococola ile karburator yuzeyi temizlemeyi demediniz mi merak ettim..
    egzozun görünen parlak kısmı için dedim ben, iç kısımlarda ne tür bi etki olur bilmiyorum.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Eski günlerim aklıma geldi benim motorda da ayakkabı izi olurdu hep 404 Met-Par alıyorsun sıkıyosun biraz egzoz soğuk olcak . Lekenin üzerine sık bezle biraz yay sonra 5 dk bekle sonra fiber bezle ovduğun zaman egzozun ilk gün ki gibi olduğunu göreceksin unutma soğuk olcak egzoz

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Neden öyle park ettiniz motoru?
    ERTOBİ bunu beğendi.

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski günlerim aklıma geldi benim motorda da ayakkabı izi olurdu hep 404 Met-Par alıyorsun sıkıyosun biraz egzoz soğuk olcak . Lekenin üzerine sık bezle biraz yay sonra 5 dk bekle sonra fiber bezle ovduğun zaman egzozun ilk gün ki gibi olduğunu göreceksin unutma soğuk olcak egzoz
    Adana da şu aralar çok aşırı yağmur yağıyor dışarı adımımızı atmak pek mümkün olmuyor. En kısa zamanda bütün olayları denicem inş mantıklı ve ileride kötü sonuçlanmıyacak sonuçlar vardır :D Teşekkürller kirve

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden öyle park ettiniz motoru?
    Acaba fizik kurallarına aykırı nasıl poz yakalayabilirim diye.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Aykırı gelinemeyecek kurallar vardır, fizik kuralları bunların başındadır.. Egsozun paslanması gibi..
    Şimdi masal gelir asfalta yapışınca karşı gelinemeyeceğini daha iyi anlarsınız..
    Mertcan39 ve oluroyle bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Aykırı gelinemeyecek kurallar vardır, fizik kuralları bunların başındadır.. Egsozun paslanması gibi..
    Şimdi masal gelir asfalta yapışınca karşı gelinemeyeceğini daha iyi anlarsınız..
    ne güzel dediniz öyle siz..

Ne kadar da haklı dediniz...

Motosikleti
    KUBA CİTA
    Dayı siz trolistler olarak, knighttaki trolleremi tapıyorsunuz ? Aga troll ünüzde Troll King filanmı ? Benimle şöyle konu dışı konularla saçma yorumlar yapanlara artık ne saygı göstericem nede bir hoş görü konu dışı yorum yapmayın arkadaş. Artık yeter ya şu sebepden de ne yapcaksanız yapın yetkililer.
    Nikelaj egzozu nasıl parlatırız mevzumuz, fizik kurallarına aykırı gelmek isterken yere düşmek değil anlıyormsuun ? Herşeyden hayırsızlık üretiyorsunuz gözünüzü sevim yapmayın ya insanların canını. Ha gerçekten o verdiğim cevabı gerçeğe alıp da laf vururcasına cevap verdiğin için tekrar yazim doğrusuyla yazım de yine trollük yapma. Motoru yıkadıktan sonra güzel bir foto almak amaçlı böyle bir foto alma hissi geldi kendi kendime ha şimdi şöylede yazacaksın sen dur yorulma tamam ben yazarım. Motoru yıkayım, 2 tur atarken de böyle yerlerde foto çekilmeyeceğini anlarım.
    Bak şu video da siz ve sizin gibi böyle her konunun altına girip saçma sapan konu dışı, morel bozucu insanların hepsine gelsin ;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)