Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletlerin Çalınmaması İçin (2)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Merhaba arkadaşlar burada şimdiye kadar motorumuza sahip çıkma konusunda yaptığım araştırmalar sonucu bulduklarımı paylaşacağım. Artı olarak fikirleri olan arkadaşlarda yorumlara yazarlar ise konu çok daha iyi hale gele bilir ve en azından hırsızları biraz daha zorlaya biliriz. tabi çalacak olan hırsız gene çalar ama belki bıkıp bıraka bilir.

1. Olarak aydınlık yerlere bıraka biliriz motoru en azından göre biliriz .

2. olarak direksiyon kilidi her ne kadar 1 tekmede kırılsada caydırıcı gele bilir.

3.disk kilidi çok işinize yaraya bilir birde alarmlı alırsanız çok daha iyi olur.

4.Normal kilitler inşaat makasıyla kese bilirler ama sağlamını alırsanız daha iyi olur 2 tane alıp hem ön hem arkadan bağlarsanız çok çok daha iyi olur .

5.Alarmlar çok işinize yaraya bilir

6. Kasko yaptıra bilirsiniz

7.olarak ise branda çok çok işinize yarayacaktır herkes almalı sadece hırsızlardan değil kötü havalarda gene işinize yarayacaktır tabi ki iyileri ve kötüleri var tavsiyem almışken bir kere alın kurtulun.

8.olarak garaj yaptıra bilirsiniz müsait yeriniz yoksa kapalı otoparklara aylık bir para ödeyerek bıraka bilirsiniz motorunuzu. Böyle bir şansınız yok ise işiniz esnafa düştü sizi tanıyan bir bakkal falan ile gene aylık bir para ile (otoparktan daha ucuza gelir ) anlaşırsınız sabah dükkanı açarken dışarı bırakır bence sorun olmaz ben bununla ilgili bir konu açmıştım daha önce bu yüzden başlığa (2) yazdım isteyenler baka bilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...masi-icin.html

bu tip garajları kendinize örnek ala bilirsiniz

birde bunlar var ama nasıllar bilmem

evet arkadaşlar benden bu kadar eğer atladığım bir noktayı yazarsanız birbirimize burada yarımcı oluruz daha önce hiç böyle bir konu açıtılar mı hiç bakmadım eğer daha iyileri varsa kusura bakmayın.

Herkese iyi günler
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Güzel Konu

Su yesil garaj cok iyi. Ogrencilikten sonra pahali bir motor alip boyle bir sey dusunuyorum. Ne kadardir acaba

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su yesil garaj cok iyi. Ogrencilikten sonra pahali bir motor alip boyle bir sey dusunuyorum. Ne kadardir acaba
    biraz pahallıya geliyorlar çoğunlukla

Alıntı atii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel Konu
    aslında açıyımmı açmıyıyımmı kararsızdım.
    teşekkür ederim

Erdorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    abi su yeşili garajı sanayide az bi bütçeyle yapabilirsin kafaya koyduysan bi düşün derim

Alıntı Erdorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi su yeşili garajı sanayide az bi bütçeyle yapabilirsin kafaya koyduysan bi düşün derim
    Evin yakınlarında bir demirciye sordum bunun yarısı kadar bile yok boyut olarak,boyasız bir şeye 1000 tl istedi. Açıkcası fazla geldi. Böyle bir şey olsa düşünülebilir ama

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Elinizden geliyorsa kendiniz de yapabilirsiniz bunu, metalleri hurdacılardan uygun fiyata alabilirsiniz.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evin yakınlarında bir demirciye sordum bunun yarısı kadar bile yok boyut olarak,boyasız bir şeye 1000 tl istedi. Açıkcası fazla geldi. Böyle bir şey olsa düşünülebilir ama
    hocam demir ile uğraşan fabrikalara (makine üzerinde çalışan falan) biraz daha ucuza toplarsın hurdaları tabi bir kaç yerinde bir şeyler olur ufak ufak ama dert olmaz işçiliğide sen yaprasan çok daha ucuza gelir zaten hiçte zor değil

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    yer olsa garaj yaptırırım,hatta hazır garaj alabilirim ama maalesef yerim yok apartman yakınında.

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    En iyisi garajmış. 3000 tl bile olsa sonuçta içine 20000-30000 tl lik mal koyacaksın. Hemde kötü havalardan korur. Bakım Malzemeleride içinde olursa yemede yanında yat.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli arkadaşlar Aslında en iyisi kasko yaptırmak,Kasko yaptırmanında hırsızlıktan ziyade kaza bela durumlarında bir çok faydası mevcut en basitinden lastiğiniz bile patlasa kasko firması çekici gönderip maduriyetinizi giderebilir fakat günümüz ekonomik şartlarında kasko yaptırmak maalesef büyük bir parasal külfet doğuruyor,
    Ama motora alarm taktırmak büyük ölçüde caydırma sağlayabilir,ki bugün otomobiller için üretilen alarmlar eğer motorunuz müsaitse çok kolay takılabiliyor.
    Bugün altın elbiseli adamın hırsızlık videosunu izlerken abus marka kilitlerin kesilemeyeceği konusunda hem fikir edinilmiş ama google dan küçük bir araştırma yapılınca işin aslının bu olmadığı insanın suratına tokat gibi çarpıyor,
    Maalesef piyasada isim marka yapmış kilitler 30 sn gibi sürelerde kesilebiliyor.
    İlgili video da abus markasının yanı sıra insanların motor çalınırken verdikleri tepki ve motoru çalınmış mağdur arkadaşlarınızın verdiği beyanatlar ve avukat hanımın verdiği bilgiler oldukça faydalı.

Aşağıda ki videoyu lütfen izleyiniz ve bu kadar kilit arasından sadece ve sadece abus marka bordo granit x plus modelini kesemediklerini göreceksiniz.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar maliyetli ki bu isler. Artik motosiklet sahibi olmak otomobil sahibi olmaktan cok daha pahali.

Basit bir hesapla: 10-12 bin liralik (artik ucuz sinifinda nitelendirdigimiz) bir motosiklet + 2500 liralik koruyan onayli bir ekipman + ortalama 1000 liralik calinmaya karsi guvenlik ekipmanlari = 14-15000 lira. Bu fiyata klimali 1400 cc ikinci el maksimum 2012 yilina ait otomobil alirsiniz.

Ben gunvenlikli kamerali ve kapali garaj sansi olanlardanim. Disari ciktigimda da motoru surekli gorebilecegim bir yere parkedemiyorsam oraya oturmuyorum, veya (motoru gorebilecegim pozisyona sahip mekani evi olmayan)arkadasima gidecegim varsa motorla gitmiyorum. Calinmaya karsi guvenlik adina yillardir hic bir sey kullanmiyorum. 10 yildir hic bir aracim calinmadi.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı otobeygir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi garajmış. 3000 tl bile olsa sonuçta içine 20000-30000 tl lik mal koyacaksın. Hemde kötü havalardan korur. Bakım Malzemeleride içinde olursa yemede yanında yat.
    hocam en fazla 1000-1500 tl tutuyor malzemeleri hurdadan alıp işçiliğide kendin yaparsan en fazla 500-600 tl tutar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

9.sahte güvenlik kamerası caydırıcı gele bilir.

fiyatlarıda çok uygun
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elek...-145818-2357-0

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında şöyle bir hurda panelvan alınsa müsait bir yere park edilip moto-garaj niyetinr kullanıla bilinir

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Benim merak ettiğim bir şey var.
    Bir sürü hırsızlık videosu izliyoruz genelde esnaf veya güvenlik kameralarından
    Ben hiç kesme makasıyla gerçekleşen bir hırsızlık görmedim. Böyle bir video gören varmı?
    Genelde şöyle bir kolaçan edip ayağıyla gidon kilidini kırıp iterek götürüyorlar.
    Videodan arkadaş iki halat kilit birde disk kilidi varken götürdüler diyince tüylerim diken diken oldu.
    Daha ne yapıcaz arkadaş. Zaten motora binip gitmek veya park edip çıkmak(İki halat kilidi ve bir alarmlı disk
    kilidi kullanıyorum) bir sürü zaman sürüyor.
    Motorun zevkini keyfini alamaz olduk. Zıkkım olsun.

Birde anlamadığım örme halat çeliği kesme makası nasıl kolay kesebilir?
    mehmetenis bunu beğendi.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim Demiş ABUS Granit kesilemez diye,

Hırsızın doğru ekipmanı ve zamanı varsa her kilidi kesebilir.

Mümkünse kapalı garaj , yoksada disk kilidi ve alarm daha iyi bir alternatif gibi duruyor.
    Passionately in love with Motorcycle

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Benim motor çalındığında cameraya poz bile veriyorlar herifler ne caydırması.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck

Mümkünse kapalı garaj , yoksada disk kilidi ve alarm daha iyi bir alternatif gibi duruyor.
    hocam disk kilidini daha kolay kırıyorlar bu hayvanlara çözüm yok

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    yaslı adama verirsen makası tabi kesemez :d

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck

Yalnız benim paylaştığım videoda kesilmez olan kilit sizin paylaştığınız video da yok onu da dikkatini çekerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar maliyetli ki bu isler. Artik motosiklet sahibi olmak otomobil sahibi olmaktan cok daha pahali.

Basit bir hesapla: 10-12 bin liralik (artik ucuz sinifinda nitelendirdigimiz) bir motosiklet + 2500 liralik koruyan onayli bir ekipman + ortalama 1000 liralik calinmaya karsi guvenlik ekipmanlari = 14-15000 lira. Bu fiyata klimali 1400 cc ikinci el maksimum 2012 yilina ait otomobil alirsiniz.

Ben gunvenlikli kamerali ve kapali garaj sansi olanlardanim. Disari ciktigimda da motoru surekli gorebilecegim bir yere parkedemiyorsam oraya oturmuyorum, veya (motoru gorebilecegim pozisyona sahip mekani evi olmayan)arkadasima gidecegim varsa motorla gitmiyorum. Calinmaya karsi guvenlik adina yillardir hic bir sey kullanmiyorum. 10 yildir hic bir aracim calinmadi.
    Yani otomobil 2.el piyasasını bilmesem 15.000TL ye 2012 model bir araç alınabileceği balonuna inanabilirdim ama maalesef böyle bir fiyat hele ki 2012 model araçlar için mümkün değil.
    Bugün Tata bile desiğiniz ücretlerin üzerinde satılıyor lütfen araştırıp o şekilde yazalım.
    Eğer böyle bir iddianız varsa da burada paylaşın ki hepimiz bilgi sahibi olalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)