Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Soğuktan korunma yolları neler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Hemen konuya girmek gerekirse; Hava soğuk ancak yağmurlu değilse soğuktan nasıl korunabiliriz? Ben birkaç çözüm yolu bulmaya çalışsam da sorunu çözdüğümü söyleyemem..

1-Motor kıyafeti iyi olacak:

Held in goretex mont ve pantolonunu kullanıyorum.. Sorunumu baya halletse de 1 saat sonunda titremekten kendimi alıkoyamıyorum..

2-Terman içlik:

Hiçbir işe yaramıyor.. Gittim under armour un kış için olan içliğini aldım ancak tayt giymekten başka işe yaramadı.. Motosiklet üzerinde aktif hareket etmediğimiz için görevini yerine getiremiyor ..

3-Kalın içlik:

Bunu denemedim ancak hareketi kısıtlar sanıyorum.. Malzemesi sebebi ile kaşındırabilir,terletebilir,koku yapabilir vs pek ilgimi çekmiyor..

4-Isıtmalı kıyafetler:

Daha çok yurtdışında kullanıyorlar.. Ne kadar hareket kısıtlayacağını bilmiyorum.. Ayrıca bataryayı saklamak için yer falan bulmak lazım.. Fiyatları da çok uçuk.. Kesin işe yarıyorsa bir kere para verip alınabilir ancak tüm sorunları çözmesi lazım..

5-Cold killers giymek:

http://www.motomaxonlineshop.com/col...rt-pant-pmu669

Şöyle bir ürün var.. Rüzgarı keseceğini düşünüyorum bu üşümeyi azaltır kesin.. Motosiklet için yapıldığından işe yarar gibi ancak fiyat yüksek ve ısıtma sistemi olmadığından bir süre geçtikten sonra yine üşürüz sanıyorum..

6-Yağmurluk giymek:

Güneş yüzünü gösterdiği andan itibaren işkence olacak durum bence.. Pek aklıma yatmıyor sırf rüzgar kesmek için giymek

7-Neopren giymek:

Terden hasta olacağımız için elendi..

8-Polar içlik:

Üst için var da alt için bulamıyorum bir türlü.. Aklıma yatıyor gibi..

9-Cep sobaları:

İçlik giydikten sonra bunlardan 2-4 tane yapıştırsak nasıl olur? 8 saat gibi bir süre ısı veriyorlar.. Kamp yaptığımızda da kullanılabilir.. Tek kullanımlık olması sorun ancak tanesi 65 kuruş gibi bir fiyatta.. Isıtmalı kıyafet parasına 500 tane falan alınabilir sanıyorum..

Tek sorunu lokal ısı verdikleri için bir tarafımız yanarken diğer tarafımız donar mı? Bir de ısı ayarı yok bir süre sonra işkenceye döner mi?

Benim aklıma gelenler bunlar başka çözüm yolu bilen yada yukarıdakilerden birini deneyip olumlu sonuç alan varsa birşeyler karalarsa sevinirim..
    sereye bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okuduktan sonra şehir kısmına baktım , Moskova filan herhalde diye düşünüyordum, İstanbul çıktı

Hocam ben doğma büyüme Mersinliyim. Okul nedeniyle 3-4 senedir Istanbul'dayım. Soğuk nedir burda gördüm. Hayatımda bot giyeceğim, eldiven takacağım aklıma gelmezdi. Kaderde varmış demek.

Ben çok yağışlı veya soğuk havalarda (kar dahil) motosiklet kullanmıyorum. Üşümekten veya düşmekten ziyade, istediğim gibi gaz açamadığım için tedirgin oluyorum hep sürüşümü etkiliyor.

Kapalı ,yağışsız havalarda, Held montum ve alt-üst termal içliğim gayet işimi görüyor. Ayağımda termal çorap,boynumda polar boyunluk yola devam. Ev-iş 30 km olduğu için sorun olmuyor bana. Dün gece 1-2 sıralarında hissedilen -1 derece idi, Merter'e gitme durumum vardı. Kapalı mekana girip oturduğumda ne kadar üşüdüğümü anladım. 1 ay daha dişinizi sıkın, toplu taşımaya razı olun. Çünkü yazdıklarınızın ötesinde soğuğa karşı bir ekipman bilmiyorum.
    mahyo bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduktan sonra şehir kısmına baktım , Moskova filan herhalde diye düşünüyordum, İstanbul çıktı

Hocam ben doğma büyüme Mersinliyim. Okul nedeniyle 3-4 senedir Istanbul'dayım. Soğuk nedir burda gördüm. Hayatımda bot giyeceğim, eldiven takacağım aklıma gelmezdi. Kaderde varmış demek.

Ben çok yağışlı veya soğuk havalarda (kar dahil) motosiklet kullanmıyorum. Üşümekten veya düşmekten ziyade, istediğim gibi gaz açamadığım için tedirgin oluyorum hep sürüşümü etkiliyor.

Kapalı ,yağışsız havalarda, Held montum ve alt-üst termal içliğim gayet işimi görüyor. Ayağımda termal çorap,boynumda polar boyunluk yola devam. Ev-iş 30 km olduğu için sorun olmuyor bana. Dün gece 1-2 sıralarında hissedilen -1 derece idi, Merter'e gitme durumum vardı. Kapalı mekana girip oturduğumda ne kadar üşüdüğümü anladım. 1 ay daha dişinizi sıkın, toplu taşımaya razı olun. Çünkü yazdıklarınızın ötesinde soğuğa karşı bir ekipman bilmiyorum.
    Haha valla moskova ya gitmek lazım aslında

Şaka bir yana sağanak yağmurda 150 km de sürdüm geçen ki lodosta da 130 km falan sürdüm.. Kısacası pek hava durumuna göre planlarımı ertelemiyorum..Dahası aklımda daha uzun rotalar ve kamplar var.. Orada keşke demektense şimdiden önlem alabilmeyi istiyorum..

Yukarıdakilerin hepsini denemedim.. Hepsini deneyecek ne param var ne de zamanım zaten.. Yıllardır gezen kişiler elbet bunlarla karşılaşmış ve en iyi sonucu veren ürünleri bulmuşlardır sanıyorum..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    cep sobalarını tam kalbinizin olduğu kısma yapıştırırsanız kanı sıcak tutarsınız dolayısıyla üşümede azalır.
    yağmurluk yağmur yağmasa bile giyilmeli bence soğuk havalarda, rüzgarı tamamen kesiyor.
    motosiklet pantolonu şart, kotun içine ne giysen motosiklet pantolonunun yerini tutmaz.
    elcik ısıtma veya elcik koruma takmakta çok önemli.
    boyun kısmına boyun kısmını ve göğüs kısmını kapatan maskeler takmak çok önemli.

Motosikleti
    Asya cros rx 250
    Rusyada calisirken, isci tulumlari giyinirdik gercekten sicak tutardi. Kalin ve ruzgar gecirmez. Bize bi sekilde birsey lazim.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet pantolonu içinden astarı ayrıca çıkarılabilen özellikle (Bering)
    Motosiklet montu içinde soğuk ve yağmura karşı içliği olan cordura kışlık (Büse)
    Kışlık eldiven uzun (Bering)
    Boyun kısmı polarlı bir balaklava
    Motosiklet ayakkabısı (Büse)
    İçliğe gerek kalmadan veya sadece içlikle body gibi giyerek kullanıyorum yağmurda çıkmadım pek ama üşüdüğümü pek hatırlamıyorum

Motosikleti
    V-Strom 650
    ince ama üst üste çok katman giymek işe yarıyor. ilk iki katmanı teri dışarı atan kumaşlardan seçerseniz, havaya göre fazla kalın giyerseniz bile üşümezsiniz. ben iki kat teri dışarı atan ince termal içlik, üzerine yine teri dışarı atan sporcu tişörtlerinden giyiyorum. tek montum var o da fileli, o yüzden havaya göre içime neopren veya montun üzerine yağmurluk veya ikisini birden giyiyorum bazen kalın giyindiğimi soyunduğumda 3. kat sporcu tişörtün ıslanmasından anlıyorum ama malzemeler teri cildimden uzak tuttuğundan, ne terden üşüyorum ne de sıcaktan bunalıyorum.

altıma da aynı şekilde bir ince bir kalın termal içlik, üzerine normal bir motosiklet kotu, onun üzerine de duruma göre yağmurluk. ayağımda biri termal iki çorap, üzerine kışlık motobot bot.

bir buff boynuma, birini de kafama giyiyorum.

yazarken yoruldum, giyinip soyunurken nasıl üşenmiyorum, hayret ettim şimdi: )

bir tek eldivenler gore-tex. bu kadar kullanışlı bir malzeme olduğunu bilsem bütün malzemeleri bundan alırdım. üst için saydığım katmanların toplamı, indirimdeki bir gore-tex mont fiyatı yapıyor zaten

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ben istanbulda kar dahil motor kullanıyorum , termal içlik , termal rüzgar geçirmez polar ve üzerine tekstil mont, yağmur varsa yağmurluk kullanıyordum , bacaklarım her zaman azda olsa üşüyordu. Bu sene başında hava soğukken snowboard pantolonumu deneyim bakalım nasıl olacak dedim , kış başından beri kendisinden ayrılamıyorum normal pantalonumun üstüne giye biliyorum su rüzgar ve soğuk kesinlikle geçirmiyor , güvenlik olarak zayıf olabilir ama sıcak tutuyor , hafta sonu kaçamaklarında dizliklerde destekliyorum 1-2 saatlik sürüşlerde dahi üşütmedi. Tekerin düz bassın
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    En iyisi araba bu yağmurda soğukta rüzgar'da yoksa otobüs minibüs onuda çekemem diyorsan evde oturmak

Motosikleti
    BMW R1250R
    Seviyorum bu forumu ya

Ucuz scooter tavsiyesi isterim motorunu sat nc700 al derler, soğukta sürerken ne giyeyim derim otobüs kullan derler.. Neyse advrider a transfer oluyorum ben
    oyunageldim ve Bozüyüksporl bunu beğendiler.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    içten disa basliyorum yazmaya
    yun yada kalbin kumasi olan çorap
    goratex mont ve pantalon ben roleff kullaniyorum gayet memnunum eski montum revitten daha iyi
    pantolon olarak BMW ninkini kullanmistim daha önce memnundum
    içine bayanlarin kullandigi body tayt giyebilirsin tavsiye ederim sicak tutar
    eğer uzun yolculuk yapacak şan yerli12v isitmali kiyafetler var yok pa hali dersenkendin mkontun iç astarina elektrik isitmali pedlerden dikerek Diy calismasiyayapar sin. ali ekspresste 30 $ a satiliyor. heated pad 12v diye aratabilirsin. ay rica revit windstopper kullanirim alt inada günlük kap sonlu polar yada kazak giyer im. elcik isitmam var 2 kademeli enduro MX eldiven le kisamesafe sosorun olmuyor. son olarak su ve soğuk geçirmez diz örtüsü ve elcik kilidi seni şehir içi rahat ettirir. ben günleri kullanarak ankara soğuğu ile bas ediyorum. yaz im yanlisi için kusura bakmayin tablete alisamadim.
    son olarak 30 $ maliyete sele isitma da yapabilirsin.
    kask icin de shoei neotech kullaniyorum ruzgar pedi ve cene pedi var kasktan yana sorun olmuyor ince bir buff ile de kafam sicak kaliyor.

Uzun Uzun Anlatmaya Gerek Yok Aslında,Soguktan Korunmak İstiyorsanız,Paraya Kıyıp Revit,Alpines. Vs. Mont,Pantolon Falan Alıcaksınız.Bu Kadar Eziyete Girmeye Gerek Kalmayacak:D

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içten disa basliyorum yazmaya
    yun yada kalbin kumasi olan çorap
    goratex mont ve pantalon ben roleff kullaniyorum gayet memnunum eski montum revitten daha iyi
    pantolon olarak BMW ninkini kullanmistim daha önce memnundum
    içine bayanlarin kullandigi body tayt giyebilirsin tavsiye ederim sicak tutar
    eğer uzun yolculuk yapacak şan yerli12v isitmali kiyafetler var yok pa hali dersenkendin mkontun iç astarina elektrik isitmali pedlerden dikerek Diy calismasiyayapar sin. ali ekspresste 30 $ a satiliyor. heated pad 12v diye aratabilirsin. ay rica revit windstopper kullanirim alt inada günlük kap sonlu polar yada kazak giyer im. elcik isitmam var 2 kademeli enduro MX eldiven le kisamesafe sosorun olmuyor. son olarak su ve soğuk geçirmez diz örtüsü ve elcik kilidi seni şehir içi rahat ettirir. ben günleri kullanarak ankara soğuğu ile bas ediyorum. yaz im yanlisi için kusura bakmayin tablete alisamadim.
    son olarak 30 $ maliyete sele isitma da yapabilirsin.
    kask icin de shoei neotech kullaniyorum ruzgar pedi ve cene pedi var kasktan yana sorun olmuyor ince bir buff ile de kafam sicak kaliyor.
    elektrikli padleri araştıracağım.. ısıtmalı kıyafetlerde alt takım bulamadım..

Kask sorununu çözdüm shoei gt-air kullanıyorum altına windjammer taktım sıcacık Esas sorun bacaklarım çok üşüyor..

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun Uzun Anlatmaya Gerek Yok Aslında,Soguktan Korunmak İstiyorsanız,Paraya Kıyıp Revit,Alpines. Vs. Mont,Pantolon Falan Alıcaksınız.Bu Kadar Eziyete Girmeye Gerek Kalmayacak:D
    http://www.motomaxonlineshop.com/hel...-ceket-pmu2955

http://www.motomaxonlineshop.com/hel...ntalon-pmu2841

sanırsam istediğiniz kriterlere uyan goretex katmanlı ekipmanlar giyiyorum ancak hala üşüyorum..

Motosikleti
    kuryelerin kullandigi diz örtüsüne bakabilirsiniz. advriderda kendin yap isitmali kiyafetler konular oldukça fazla isitmali kask yapan bile görmüştüm. umarim sorulara cevaplar tatmin edici olmuştur :-)
    1200 vs için bile diz ortusu var modele gore bulamazsaniz üniversal olanlar işinizi görecektir.

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektrikli padleri araştıracağım.. ısıtmalı kıyafetlerde alt takım bulamadım..

Kask sorununu çözdüm shoei gt-air kullanıyorum altına windjammer taktım sıcacık Esas sorun bacaklarım çok üşüyor..

http://www.motomaxonlineshop.com/hel...-ceket-pmu2955

http://www.motomaxonlineshop.com/hel...ntalon-pmu2841

sanırsam istediğiniz kriterlere uyan goretex katmanlı ekipmanlar giyiyorum ancak hala üşüyorum..
    Hocam Gerçekten İlginç.İnanırmısın Dominos'un Verdiği Kışlık Elbilseleri Giyiyorum,Fiyatları Alt Üst Toplsan 500 Tl Etmez Ama Karda Bile Motorun Üstündeyim.Gram Üşümüyorum.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryelerin kullandigi diz örtüsüne bakabilirsiniz. advriderda kendin yap isitmali kiyafetler konular oldukça fazla isitmali kask yapan bile görmüştüm. umarim sorulara cevaplar tatmin edici olmuştur :-)
    1200 vs için bile diz ortusu var modele gore bulamazsaniz üniversal olanlar işinizi görecektir.
    Advrider ı pek incelememiştim 3 gündür gezi yazılarını okuyorum adamların 2 KTM ile hard enduro yaparak gezeni mi istersin, karı koca evini satıp 3 senedir dünyayı gezen mi istersin her türlüsü var valla daha kendin yap kısmına geçemedim..

Açıkçası sizin dışınızda tatmin eden cevaplar gelmedi zaten.. Kıyafete elektrikli pad dikme fikrini çok sevdim Tek sorun goretex katmana zarar verir mi

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Gerçekten İlginç.İnanırmısın Dominos'un Verdiği Kışlık Elbilseleri Giyiyorum,Fiyatları Alt Üst Toplsan 500 Tl Etmez Ama Karda Bile Motorun Üstündeyim.Gram Üşümüyorum.
    140 km hızda 150 km sürünce her yeri donuyor insanın Düşük süratlerde sorun olmuyor ancak hız arttıkça hissedilen sıcaklık katlayarak düşüyor Malum scooter gibi koruyucu bir yer yada ss gibi rüzgarı yaracak grenaj da yok naked larda.. Ayak tüm rüzgarı yiyor..

Motosikleti
    iç astarina dikeceksin fakat kesin çözüm istiyorsan en temizi diz örtüsü alman hempratik hhem de sicak

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Merhaba,

Deneme yanılma yöntemiyle bir sürü ürüne bir sürü para bayıldığım ancak doğru ürünleri bulabildim.

Motosiklet için en uygun alt/üst içlik çözümü windstopper / windbarrier / windtech dediğimiz rüzgar kesici ürünlerdir. Ön tarafı rüzgar geçirmez windstopper kumaştan yapılır asla rüzgar geçirmez ancak arka bölümü motosiklette rüzgar almadığı için hava alabilir dolasıyla neopren gibi her tarafı kapalı ürünler gibi terletmezler. Sizi soğuktan ancak RÜZGAR GEÇİRMEZ bu ürünler korur.

http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sport-pant-pmu669
    http://www.motomaxonlineshop.com/cold-killers-sport-top-pmu3177
    http://www.feyizoglu.com/Windtech-Ruzgar-Gecirmez-Alt-iclik_45729.html#0
    http://www.motosuperstore.net/Prohel-8080-Ruzgar-Gecirmez-Tempor-Yelek,PR-1646.html
    http://www.feyizoglu.com/Gamma-Windstopper-Alt-Iclik-Ruzgar-Gecirmez-_48890.html#0

Begere rüzgar geçirmez alt içlik ve cold killer'ın hem alt hem üstünü kullanıyorum. Çok üşüyen biri olduğumdan bu ürünlerle rahat ettim. Hava 5 derecenin altına indiğinde içlikleri çiftliyorum, mükemmel oluyor
    linkinpark20 bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seviyorum bu forumu ya

Ucuz scooter tavsiyesi isterim motorunu sat nc700 al derler, soğukta sürerken ne giyeyim derim otobüs kullan derler.. Neyse advrider a transfer oluyorum ben
    Allah sevgini arttırsın

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Bu hepimizin işine kesin çözüm hatta şimdiden güle güle kullanın diyebilirim

http://www.n11.com/ethna-polar-isitmali-yelek-P24395837

Pantolon olarakta kayak pantolonu alabilirsin, içine yada üstüne bir dizlik tak tamamdır, ben kullanıyorum zerre soğuk ve yağmur almıyo, dışarıdaki havayı hissetmiyosun bile

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)