Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürüş esnasında yapılan hatalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Birçok arkadaş sürüş esnasında hata yaptığı halde bu yaptığı hataların farkında değil. Bu videoda en genel yapılan hatalar ve bu hatalar sonucunda nasıl kazalar meydana geldiğini gösteriyor. Lütfen motorunuzu maksimum konsantre ve risksiz kullanın. Güvenli sürüşler dilerim

muhammetcon, erensipahi, capozzz ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videonun tamamını izledim hepsi bence motosiklet sürücülerinin hatası ve % 80 i tali yollar dönüşler üzerine şunu bilmek lazım videoda yazdığı gibi en sağ tehlikelidir !
    Dönüşler ve kavşaklar çok önemli.Ayrıca videonun 4:05 dakikasında ki sürücünün refleksi çok zayıftı hatta tepki göstermedi acaba sarhoş felan mı ? Ayrıca gördüğüm en şanslı insanlardan
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonun tamamını izledim hepsi bence motosiklet sürücülerinin hatası ve % 80 i tali yollar dönüşler üzerine şunu bilmek lazım videoda yazdığı gibi en sağ tehlikelidir !
    Dönüşler ve kavşaklar çok önemli.Ayrıca videonun 4:05 dakikasında ki sürücünün refleksi çok zayıftı hatta tepki göstermedi acaba sarhoş felan mı ? Ayrıca gördüğüm en şanslı insanlardan
    4:05 deki adamı ben çözemedim. Hayallere mi dalmıştı gözü mü karardı ne oldu anlayamadım .
    Motosiklet olarak zaten dikiz aynalarında çok az yer kapladığımız için biz görülmediğimizi kabul edip sürüşümüzü hep bu şekilde yapmamız gerekiyor.
    Kaza olduktan sonra kimse demesin görmüyomusun diye. Çünkü cevap evet görmüyor. Asıl soru motosiklet sürücüsüne. Sen görülmediğini bilmiyormusun?
    Onurhan D bunu beğendi.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    00:59'da o kamyonet nereye girmeye çalıştı anlamadım. Motosiklet sürücüsünün hatalı olduğunu sanmıyorum ben olsam ben de geçmeyi denerdim iki şerit de dolu çünkü.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS RTR 150
    harika bir video altın elibiseli adamın astist videolarından 10 kat faydalı hazırlayan arkadaştan allah razı olsun..

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    00:59'da o kamyonet nereye girmeye çalıştı anlamadım. Motosiklet sürücüsünün hatalı olduğunu sanmıyorum ben olsam ben de geçmeyi denerdim iki şerit de dolu çünkü.
    Haklı ve ölü olmak mı?

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklıyken kaza yapmak.. çok kötü

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklı ve ölü olmak mı?
    Diğer kazalar gibi öngörülebilecek bir durum değildi, en azından benim için. O yüzden yazdım ben olsam ben de o araya girerdim diye. Şerit arasından gitmemek dışında bir öneriniz varsa yazın lütfen.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Bu videoyu her 2 ayda bir izliyorum. İyi geliyor...

Motosikleti
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videoyu her 2 ayda bir izliyorum. İyi geliyor...
    bende aynı şekilde izliyorum hatalarımı minimalize etmek için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer kazalar gibi öngörülebilecek bir durum değildi, en azından benim için. O yüzden yazdım ben olsam ben de o araya girerdim diye. Şerit arasından gitmemek dışında bir öneriniz varsa yazın lütfen.
    Aslında motosiklet de diğer taşıtlar gibi normal şeridinde kullanmak için yapılmıştır. Yani şerit arasında otomobil arasında gitmek için değil. BU tür davranışlar tabiki sizin kaza riskinizi arttıracaktır. Bu işin güvenli ve mantıksal tarafı.
    Birde işin gerçek tarafı var. Türkiyede özellikle İstanbulda motora binipte o sıkışık trafikte aralara girmeyeceksem niye motosiklet alıyorum ki diye düşünücek oran %99 üzerindedir.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Motoru alalı daha 1 ay ya olmuştu ya olmamıştı sağ taraftaki bi marketin otoparkına girmeye çalışan panelvan sürücüsü ben sağından geçmeye çalışırken beni de otoparka soktu gidon çok yalpaladı ama durabildim bi tek sinyalim kırılmıştı adama çok fırça atmıştım şimdi düşünüyorum da iyi ki o kazayı öyle çok ucuz atlatmışım o günden sonra ne zaman sağa yada sola dönüş olan bi yol görsem önümdeki aracı geçmiyorum bekliyorum yada illa geçeceksem korna çalıp dikiz aynasından göz göze geldikten sonra geçiyorum.

Ben başıma gelince ders aldım inşallah videoyu izleyen yeni motorcu arkadaşlar başlarına gelmesine gerek kalmadan bişeyler öğrenebilirler. Güzel paylaşım teşekkürler.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Motosiklet kazalari cogunlukla kavsak ve tali yol girislerinde oluyor buralarda hızı dusurup cok dikkatli olmak lazim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)