Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Zamlarına Boykot (Fuarda Standa Gitme Protestosu) Duyurulur

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi merak edip baktım.
    125 R Fransa satış fiyatı
    4699€
    TL ye çevirirseniz ülkemizdeki satış fiyatı makul görünüyor.
    Tabi rakamsal olarak.
    Çünkü bu rakam Fransa'daki işsiz adamın 4 aylık geliri.
    Yani alım gücü olarak işler çok değişiyor.
    R25 diye bir motosiklet ise satışta yok..
    Onun yerine 300 cc hacminde yeni bir model koymuşlar.
    R25'e para vermeyi düşünen arkadaşlar tekrardan bir düşünsünler derim.
    Geçenlerde fransada ekmeğin, suyun vs. fiyatlarına baktım ekonomik olarak bu motor fiyatlarını hesaplamak için, ekmek orda (bauquette diye geçiyor) 0.80 ila 1 euro arasında satılıyor. Bizim ülkemizde ekmek 1-1.25 lira arası bak en basit örnekle motor farkını böyle de hesaplayabiliyorsun, ekonomik gelire göre bu motorlar bizim ülkemizde 3 kat daha pahalı neredeyse ama gel gelelim ekonomisi bizim ki gibi kötü olan brezilyada işler böyle değil onlara daha güzel fiyatlar uygulanıyor. Kısaca yok mu Türkü yolmak isteyen diye bi grup kurmuşlar caponlar tüm firmalar başvurup bizden bişeyler yontuyorlar.
    moturmotur bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    YA O DEĞİLDE BU XT 660Z TENERENİN FİYATINA NOLMUŞ GEÇEN SENE 21 KÜSÜRE ABSLİSİNİ BIRAKIYORLARDI ONDAN ÖNCEKİ SENEDE 19 BİN LİRAYDI
    27.250 YAZMIŞ OHAAAAA BE KARDEŞİM

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şeyi hesap ettikleri yok. Siz Türkiye'deki firmaların çok ince eleyip sık dokuduklarını mı düşünüyorsunuz ? Tek yaptıkları olabilecek en yüksek fiyattan satmak ki bunu da ilkokul çocuğu bile yapabilir. 1000 TL karla 500 tane satmaktansa 3000 TL karla 50 tane satmayı tercih ediyorlar. Ve ben bugüne dek tersini denemiş tek bir firma bile görmedim. Onlar buna ticaret diyor, ben köylü kurnazlığı diyorum. Ve emin olun, bu şekilde bir satış politikası bizden başka kimsede yok. Herkes kendi ülkesindeki insanların alım gücüne göre fiyatlandırma yapıyor.

Bu arada protesto falan edecek değilim, ben Yamaha standına bunu ve MT-09 Tracer'ı görmeye gidiyorum.
    bu adamlar beyinsiz değil ya.
    basit bir para satış grafiği çıkarırsının tepe noktasından postalarsın.
    belki de firma fazla motor göndermiyor olabilir bilemem.
    ama bu kadar basit düşünmeniz gerçekten enteresan.
    milyonluk satış yapan firma elbet bunu analiz etmiştir...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bune;
    Moralini bozmak istemem ama carrefour da baget 35, netto da 28 cent.

Neden Türk milletini öpüyorlar da Brezilyalı'yı öpemiyorlar biliyormusun?
    Çünkü Brezilyalı öpücük vermiyor.
    Bizimkiler dudaklarını büzmüş yok mu beni öpen diye geziyor.

Sene sonunda hatırlatın bu modelin satış rakamlarını bir karşılaştıralım.
    Fransa'da çalışan bir ailenin sadece bir aylık, mesleği yoksa bilemedin iki aylık kazancı bu motoru almaya yetiyor.
    Ama bakalım alacaklar mı?
    Türkiye ile Fransa arasındaki satış rakamları arasında nasıl bir fark olacak?
    smiles bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bence fiyatların daha yüksek olması lazım. Adamlar utanmasa ötv yi savunacak, hemen hükümete çakmışlarmış mış.. Yok Uruguay başbakanına çakacaklardı. Biride ülkeyi karıştırmaktan bahsetmiş aklınca, Daha birinci sayfada bıraktım okumayı. Paranız yoksa almayın binmeyin yanınızdan geçerken bakıp sesini duysanız yeter, hatta o bile fazla. Benim tuzum kuru. Saray çocuğu iyi yapıyor hakettiğinizi alıyorsunuz. Zengin fakir belli olsun, herkes haddini bilsin.
    smiles bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bune;
    Moralini bozmak istemem ama carrefour da baget 35, netto da 28 cent.

Neden Türk milletini öpüyorlar da Brezilyalı'yı öpemiyorlar biliyormusun?
    Çünkü Brezilyalı öpücük vermiyor.
    Bizimkiler dudaklarını büzmüş yok mu beni öpen diye geziyor.

Sene sonunda hatırlatın bu modelin satış rakamlarını bir karşılaştıralım.
    Fransa'da çalışan bir ailenin sadece bir aylık, mesleği yoksa bilemedin iki aylık kazancı bu motoru almaya yetiyor.
    Ama bakalım alacaklar mı?
    Türkiye ile Fransa arasındaki satış rakamları arasında nasıl bir fark olacak?
    Valla doğrudur senden iyi bilecek değilim fransada yaşayan sensin ben bi turist sitesinden bakmıştım fransaya tatile gidecekler için maliyet hesaplama veriyorlardı dur bulursam linkini vereyim

Bu arada haklısın brezilyada otobüs biletlerine zam yaptılar diye geçen sene olanları gördük onlar ekmek parları için kazan kaldırırken bizimkiler başkalarına maşa olup tüyden sebeplerle isyan çıkarıyorlar haliyle mazeret yersiz olunca isyan edenleri de duyan olmuyor bilmem anlatabilidim mi.

Not: Linki buldum burasıydı http://www.parisescapes.com/paris_groceries_cost.html

Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gitmeyelim. El birliği ile batıralım şu firmayı. Haydi millet el ele...
    Keşke benim olsa.

hayııır batıramayacaksınız, buna asla müsade etmeyelim herkez ikişer tane motor almalı R25 alcam bidee R1 alıcam herkez birer tane alsın ki batmasın yazıııkk adamlara

Motosikleti
    Honda
    Bune;
    link vermene gerek yoktu senin fiyatlarda doğru.
    Ben o fiyatları alternatif olduğunu belirtmek için yazdım.

Bu yıllık satış karşılaştırması için bizim millete bir haksızlık etmeyeyim diye gözüme çarpan bir ayrıntıyı da yazayım.
    Bu motor daha ucuz olsa bile burada fazla satacağını zannetmiyorum.
    Çünkü 125'lik bir yarış motoru için fazla kalıplı duruyor.
    Yine de teknik özelliklerine bir bakayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS RTR 150
    konuya 47 kişi mesaj yazmış.. acaba standa kaç kişi gitmeyecek. zaten fiyatları yüksek olduğu için satışları düşecektir. protestoya gerek yok. bir mal olması gerektiğinden pahalıysa ona olan talepte düşer.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Yani beyler birbirimizi kırmadan eleştiri yaparız sıkıntı yok !Herşeyi ötvye bağlamanın mantığıda yok!Çoğunuz okumuş insanlarsınız bazılarınızda kendilerininde ifade ettiği gibi tuzu kuru insanlarmış mış.. Cbr a geçen zaman içinde bu kadar zam yapan kim ?Şimdi R25 13.500 den 15.000 e yükselirse yada 17.000 e yükselirse yine ötv mi konuşulacak BU YAMAHANIN HİÇ Mİ SUÇU YOK!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS RTR 150
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani beyler birbirimizi kırmadan eleştiri yaparız sıkıntı yok !Herşeyi ötvye bağlamanın mantığıda yok!Çoğunuz okumuş insanlarsınız bazılarınızda kendilerininde ifade ettiği gibi tuzu kuru insanlarmış mış.. Cbr a geçen zaman içinde bu kadar zam yapan kim ?Şimdi R25 13.500 den 15.000 e yükselirse yada 17.000 e yükselirse yine ötv mi konuşulacak BU YAMAHANIN HİÇ Mİ SUÇU YOK!
    13500 tl olan r25 in 7000 tl si ötv olsa demek ki motor 6500 tl

bu hesapla 17000 tl ye çıkarsa fiyat ötv yine tr giriş fiyatının 55 i olan 7000 tl civarında...

motor 17000 olduğunda 6500 tl olan motor 10000 tl olmuş olur %7 civarında kdv farkını çıkarsak yamaha motora %50 civarında zam yapmış oluyor..

çünkü bildiğim kadarıyla ötv firma tarafından geliş fiyatı üzerinden ödeniyor yanlışım varsa düzeltin.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı maxim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13500 tl olan r25 in 7000 tl si ötv olsa demek ki motor 6500 tl

bu hesapla 17000 tl ye çıkarsa fiyat ötv yine tr giriş fiyatının 55 i olan 7000 tl civarında...

motor 17000 olduğunda 6500 tl olan motor 10000 tl olmuş olur %7 civarında kdv farkını çıkarsak yamaha motora %50 civarında zam yapmış oluyor..

çünkü bildiğim kadarıyla ötv firma tarafından geliş fiyatı üzerinden ödeniyor yanlışım varsa düzeltin.
    EYVALLAH Abi ! Bende ötvyi savunmuyorum yalnız şöyle bir algı oluşmuş sanki yamaha honda Suzuki kawasaki fiyatları normal tutuyor bütün parayı devlet ötvyi kullanarak götürüyor motorseverleri sömürüyor.Keşke ötv düşse eğer bütün sorun ötv ise !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Honda
    Sorun tabi ki ÖTV değerli arkadaşlar.
    ÖTV haksız bir vergilendirmedir.
    Bir de onun KDV si var.
    Motorun fiyatından ÖTV ve ikinci defa ödediğiniz KDV yi çıkarın bak makina kaça geliyor?
    Bu haksız vergiler olmasa firmaların ne kazandığı umurunuzda bile olmayacak çünkü fiyatlar gayet makul hale geliyor

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Kahrolsun İsrail
    tanertc bunu beğendi.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    1 eylül 2014 tarihinde 2.15 olan dolar şu an tl karşısında en yüksek değerinde ve siz diyorsunuz ki markalar neden zam yapıyor. tamam honda'nın fiyat arttırımına gitmesinin bir başka sebebi, artık otomobilden gelen kar ile motosiklet departmanını finanse etmiyor oluşu. o nedenle fiyat artışları normal.

ötv-kdv lerin ne kadar etkili olduğunu şuradan görebilirsiniz.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...t-listesi.html
    y.akan bunu beğendi.

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EYVALLAH Abi ! Bende ötvyi savunmuyorum yalnız şöyle bir algı oluşmuş sanki yamaha honda Suzuki kawasaki fiyatları normal tutuyor bütün parayı devlet ötvyi kullanarak götürüyor motorseverleri sömürüyor.Keşke ötv düşse eğer bütün sorun ötv ise !
    Buyuk harfle yazmalarinizi,unlem isaretlerinizi,ölumune savunmanizi goren sizi bakan falan zanneder. Otv denilen vergi yanilmiyorsam 99 duzce depreminde gecici bir sureligine uygulanmaya basladi. Ama o tarihten sonra, ne o zaman ki hukumet, nede mevcut hukumet otv'yi kaldirmaya yanasmadilar. Aksine bindirdikce bindirdiler. Ben lux bir araba alacaksam aynisindan 2 tane devlete hediye etmek zorunda miyim?
    Bu kadar sabit fikirli olmayin. Lafim illa akpye degil. Su anda mevcut sistemde bu bal canagini yalamayacak hic bir parti yok. Size kimse hukumeti savunuyorsunuz diye ters gitmiyor,aksine derdini anlatmaya calisiyor.
    Zira turk lirasinin, dolar karsisinda deger kaybetmesi markalarin sucu degil.
    Ha markalarin sucu yok mu? Tabiki var. Kendi kullandigim pcxin yurtdisinda satilanlari kendinden alarmli ama ulkemize gelenlerde alarm yok.
    Ama soyle bir durum var,imam osurursa cemaat ne yapmaz?
    metinkilic bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Şu anki vergi sistemi ve kura göre, motosikletlerin vergiden arındırılmış ( firmanın cebine girecek miktar ) fiyatlar yaklaşık şöyle
    Kawasaki Ninja 300 => 10200 TL ( 16.400 TL )
    Kawasaki Z300 => 9900 TL ( 16.000 TL )
    Yamaha R25 => 11400 TL ( 14.500 TL )

Hangi firma açgözlü acaba belli oluyor mu? ÖTV Yamaha'nın işine geliyor bu durumda.
    GP500-1st ve Bune bunu beğendiler.

slowhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boykot etmeye gerek yok nasıl olsa düşen motor satışları üreticiye mesajı ulaştırır. sen zam yaparsan vatandaşta ürünü almaz olay budur bence
    dyavol-77 bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    aynı klastaki diğer markalardan alırız bizde nolcak. Ben kawasaki alacam ama alana kadar onlarda gaza gelip zam yapmasa bari.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Basit ve net: Pahalı geliyorsa almayın.Cebinize parayı koyun uygun fiyat 2. el araştırın.250cc üzeri kaç motosiklet satılıyor ki Türkiye'de, fiyat için hassas olsunlar. Honda servislerine gittiğimde her zaman küçük cc li motorlarla dolu olur, arada tek tük yüksek cc motorlar bulunur numunelikten.
    Büyük cc de
    1-vergi çok
    2-kar marjı az
    3-pazar payı sınırlı

Bir de "çok konuşan" ha bire doları yükseltiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)