Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 ehliyet konusunda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Son dönem ehliyet sınavlarında yapılan uygulamada slalom yaparken kukalar arasında kaç metre var? Bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    3 diye biliyorum.

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Kısa imiş...:(

Motosikleti
    Mondial Drift
    nekadar bilmiyorum ama ben bu pazar girmiştim kiloma rağmen rahat geçtim

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Umarım senin slalom yaptığın kadardır usta....

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    en büyük korkum araba direksiyonu değilde onda problem yok da tek sıkıntı motor :'( yarabbim yardım et bana yarrabbim :( cbr ı bir an önce alıp vitesi çözmem lazım :D

ByMusto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en büyük korkum araba direksiyonu değilde onda problem yok da tek sıkıntı motor :'( yarabbim yardım et bana yarrabbim :( cbr ı bir an önce alıp vitesi çözmem lazım :D
    sana bi tavsiyede bulunayım mı niye 125 lige geciyosun onun yerine yarı otomatik 100 lük al bitane cub falan kanuni falan hem vitesi öğrenirsin devir oğrenirsin niye ekşınlara girmeye calısıyon ki.sahsen fikrim cbr 125 alıp şanzımanını dagıtmaktansa yarı otomatikte devir kontrol etmeyi oğren daha iyi.profosor degilim ama ben kendim böyle yaptım şahsende rahatım devir kontrol bakımından

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Ben ninja 300 le öğrendim , sanziman felanda dagilmadi abartmayin yahu alti ustu vites devir olayi , ilk 50 kmde olayi kavradim ben, tabi bilgu beceriye bağlı olarak degisir. Demiyorum herkes ninja 300 le baslasin olay sadece devir vites degil ama cbr 125 alip sanziman dagitmak kadarda abartmamak gerek bence

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ehliyet sınavındaki kukalar arasında sırayla 6-8-10-6-8-10-6 metre ara bulunmalıdır fakat uygulamada her kukanın arası 8-9 adım falan tutulmaktadır.
    capoverde bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ninja 300 le öğrendim , sanziman felanda dagilmadi abartmayin yahu alti ustu vites devir olayi , ilk 50 kmde olayi kavradim ben, tabi bilgu beceriye bağlı olarak degisir. Demiyorum herkes ninja 300 le baslasin olay sadece devir vites degil ama cbr 125 alip sanziman dagitmak kadarda abartmamak gerek bence
    eyvallah ama suan scooter ım var şanzuman dagıtacagımı hiç sanmıyor dagıtsam arabada dagıtırdım 4 senedır aktif oalrak istanbul gibi bir şehirde kullanıyorum arabayı , birde vites olayını kavramakta çok problem yok 1-2 günde çözüyorsun he çözemezsem istanbuldaki abilerim gösterirler elimde kalmaz şanzuman ve bana cbr 125 her türlü yeticek yani uzun vadeli kullanıcagım ölene kadar motor diyim allahın izniyle sıfır alıcağım için tek sıkıntım ilk günler biraz vitesi çözemicem sonra çözdükten sonra deviri güzel ayarlayıp rodaj dan cıkarmak motoru yavaş yavaş yatıyorum kalkıyorum kırmızı cbr 125 görüyorum inşalalh 1 hafta içinde olmadı mart ın 10 unda fılan kesinlikle alıcagım tüm motor süren herkesin tekeri düz bassın .) uzun yıllar boyu motorları hiç bir sıkıntı çıkarmaması dilegiyle
    capoverde bunu beğendi.

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet sınavındaki kukalar arasında sırayla 6-8-10-6-8-10-6 metre ara bulunmalıdır fakat uygulamada her kukanın arası 8-9 adım falan tutulmaktadır.
    Aynen öyle...Kukaların arası 3-4 metre...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yatıyorum kalkıyorum kırmızı cbr 125 görüyorum inşalalh 1 hafta içinde olmadı mart ın 10 unda fılan kesinlikle alıcagım tüm motor süren herkesin tekeri düz bassın .) uzun yıllar boyu motorları hiç bir sıkıntı çıkarmaması dilegiyle
    Ruyalarına kavuşursun inşaallah arkadaşım...
    umuterdogdu bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı capoverde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle...Kukaların arası 3-4 metre...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

Ruyalarına kavuşursun inşaallah arkadaşım...
    Annemler bu gece gidiyorlar

Geldiklerinde kesinlikle alıyoruz detaylı bir video çekip koyuagım daha dogrusu bısey bıldıgım yok ama yanı her yerını gosterıcegım belki yararı olur )
    capoverde bunu beğendi.

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Kukaların arası kaç metre bilmem ama için rahat olsun hayvan gibi aralık var rahatca slalom yapıyosun
    alijian bunu beğendi.

alijian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250l
    slalom hiç problem değil için rahat olsun. büyütülecek bir durum yok sınav hakkında. ben de tırsıyordum, çatur çutur geçtim. emniyetten randevu alması daha zor =)

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Motor rahat rahat girip çıkıyor. Merak etme

Tavsiyem, Önündeki kukaya değil, düz karşıya bak. Sabit gazla git.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    A2 Motosiklet Direksiyon Sınavı Alan Krokisi
    alijian ve Enes Bakır bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Ben 22 Şubat'ta birinci kursiyer olarak girdim sınava. Sabah 8'deydi. 7.45'te oradaydım. Gözetmen hocalar yoktu. Ekipmanları giyip başladım sürmeye o sıra hocalar geldi. Postacı çantamı kursun arabasına bıraktım. O da sınava gitmiş. 5-10 dakika daha devam et ısınmaya dediler. O sıra slalom, platform derken 3 - 4 kez daha sürdüm. Sonra kimliğim geldi çantayla. Sınav resmi olarak başlamamıştı. Bir daha kullandırmadılar. Direk trafiğe çıkarttılar. Dönüşte motorun üstündeki tuşların simgelerin anlamını biliyorsun dimi dediler ee tabii dedim. Gözetmen hoca sınav bitti ama daha sürmen lazım benzini motoru buldun beleş sür dedi. E tamam dedim 2 tur sonra e hadi yeter dedi bitti geçtim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)