Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

ABUS Disk Kilidi Kullanan Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı peacemaker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu başlığı okuduktan sonra panik atak hastası oldum yeminle.motorumu bırakıp bi kafeye gittiğimde cam kenarında boş masa yoksa içim içimi yiyo.abus 7000 aldım ve kullanıyorum ama yine de durum bu. Motorsiklet sahiplerine ücretsiz psikolojik destek sunan merkez filan var mı?
    Şaka bi yana bi sorum var abus 7000 kullanıcılarına. 0 duracel pil taktım.alarmı kurunca ışık yeşil yanıyor ama sonrasında turuncu yanıp sönüyor ve sesi hiç tatminkar değil.sessiz ortamda duyulur evet ama beklediğim gibi yüksek bi ses de vermiyor. Kilitte mi bi sorun var , piller mi çabuk azalıyor anlamış değilim. Bu ışık ve anlamları konusunda bilgisi olan var mı?
    Bende de aynı seri disk kilidi var. Evet maalesef pilleri biraz hızlı tüketiyor gibi geldi bana da. Ses konusunda ise öyle ortalığı yıkan bir sesi yok ama fena da değil bana göre. Fakat pil tüketimi fazla kesinlikle..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı MSO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı seri disk kilidi var. Evet maalesef pilleri biraz hızlı tüketiyor gibi geldi bana da. Ses konusunda ise öyle ortalığı yıkan bir sesi yok ama fena da değil bana göre. Fakat pil tüketimi fazla kesinlikle..
    Pil dolu iken alarm kurulu olduğunda da yeşil yanIP sönmesi lazım di mi ?

Hayır, pil tam dolu iken ilk kurulum anında yeşil yanıp yanıp söner daha sonra söner ve uzun aralıklarla sistemin devrede olduğunu gösteren kırmızı yanıp sönmeye başlar. Eğer pilde voltaj düşümü varsa, ilk kurulumda bu sefer yeşil değil turuncu renk yanıp söner daha sonra sistem kurulduğunda gene kırmızıya döner.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Hayır, pil tam dolu iken ilk kurulum anında yeşil yanıp yanıp söner daha sonra söner ve uzun aralıklarla sistemin devrede olduğunu gösteren kırmızı yanıp sönmeye başlar. Eğer pilde voltaj düşümü varsa, ilk kurulumda bu sefer yeşil değil turuncu renk yanıp söner daha sonra sistem kurulduğunda gene kırmızıya döner.
    Teşekkür ederim ��

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Arkadaşlar bu 8077'nin kırılarak açılma ihtimali var mıdır sizce? Örneği görülmüş müdür?

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    bir yil oldu kullanali, halen pil degistirmedim

kirilmasina kirilir, nasil bilmem ama, ugrastiracagi kesin - amacta o zaten
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Beyler Abus 8077 mi yoksa 7000 Rs1 mi arada 200TL var, sizce ?

Motosikleti
    R25
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=xyRoWphwCy4

Hepsi açılıyor Ama 3 4 dk oyalar yinede. Hırsız için ses sorunu bir sakıza bakar.
    Kutu üzerindeki resimleri sayıyo daha sonra kilidi acınca eliyle yazıları gösterıyo ne demek istiyo anlamadım

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=xyRoWphwCy4

Hepsi açılıyor Ama 3 4 dk oyalar yinede. Hırsız için ses sorunu bir sakıza bakar.
    Bu bisikletler için U kilit. Bu zaten demir makasıyla kesiliyor. Bu kadar uğraşmasına gerek yoktu.

Sonuçta her kilit bir şekilde kırılır tabi ama arkadaşın gösterdiği kilidin bu kadar kolay açılabileceğini tahmin etmiyorum.

------------

Bu kilit iyi görünüyor.

İnceleme Videosu: (İnceleme videosu

Onguard kilit (yabancı forumlarda el üstünde tutuluyor)
    Kokusmusadam bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA SPACY ALPHA
    Merhaba

Honda spacy için disk kilidi alsam jant küçük olduğu için takabilirmiyim

Motosikleti
    RS 200
    Bi abus granit zincir alalım desek şuan nerdeyse bin tl, Onguard kilit tavsiye eden varsa hemen gidip yarın alalım:D

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler cbf ve inazuma için abus disk kilitlerinde kaç mm lik kilit seçmek gerekiyor? 5mm ve 10 mm kalınlık seçenekleri var!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilit için bu kadar para vermektense kasko yaptırmak daha mantıklı değil mi?
    benim gibi motoru değiştirmeyi düşünenler için mantıklı değil. 1600 lira kasko çıkıyor. kilidi 400tl'ye aldım. Bir de granit zincir kilit var. Bu kilitler şuana kadar 2 kez motoru çalınmaktan kurtardı. Üzeri demir makası izleri dolu.
    sven stands ready.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler cbf ve inazuma için abus disk kilitlerinde kaç mm lik kilit seçmek gerekiyor? 5mm ve 10 mm kalınlık seçenekleri var!

Ben inazuma için şunu kullanmaktayım

http://www.feyizoglu.com/7000-RS1-Si...i_48808.html#0

Merak ettiğim birşey var, bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim; Hareket halinde 1 dakika boyunca alarm çalıyor. Sonrasında susuyor ve tekrar aktif hale geliyor mu disk kilidinin alarmı?
    A.Volkan bunu beğendi.

mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X
    abus 7000 rs-1 detecto kullanıyorum. sayesinde şu an motorum benimle birlikte. bir kere zorladılar gece. alarmla uyandım. üzerindeki plastik kısımlar biraz yamulmuştu. bir daha deneyeceklerini sanmıyorum. ayrıca kasko denilmiş ama kaskoyu her sene yenilemek gerekmiyor mu? bunu bir kere alıyorsun ve hep seninle.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Urban ur6 alarmli disk kilidi kullanıyorum.Avrupa mali170 tl. Gayet iyi sesi de var. Önlem amaçlı mutlaka kilit kullanalım.o kilit açılır bu kilit açılır diyenleri dinlemeyin. Mutlaka kilit alıp takın. Açilacaksada uğraşsın hırsız. Zaman harcasın dursun. Ön lastiğe onu kutluyorum.arka lastiğede başka bir disk kilidi...

mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X
    ilk tepkide 15 saniye alarm çalıyor ve susuyor. eğer hareket devam ediyorsa anahtarla açılana kadar veya pil bitene kadar çalmaya devam ediyor.
    selsa bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı mantila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk tepkide 15 saniye alarm çalıyor ve susuyor. eğer hareket devam ediyorsa anahtarla açılana kadar veya pil bitene kadar çalmaya devam ediyor.
    Evde deneyeyim dedim de 5-6sn sonra dayanamadık anahtarla kestim hemen alarmı Evdeki kedi de birkaç saat ortalıkta dolaşmadı sonra sesten korkup eheh
    mantila bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Önemli olan açılıp açılmaması değil aslında.
    Bir hırsızım diyelim. Sokağa çıktım.
    Bir sürü motor var kilitsiz boşta duruyor öyle. E gidip alarmlı, kilitli, zincirli, hatta ve hatta en basitinden branda takılmış bir motoru bile çalmama gerek var mı?
    Bomboş duran varken neden uğraşsın.
    Belki çok spesifik motor olur da, onu takip edip çalmak isterlerse de o zaman her türlü çalarlar sanırım. Yapacak bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA

Tekeri söker yine gider gidecek olan. Yakalanma derdi yok ki. Yakalansa da çıkacak hemen zaten.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)