Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duke 200 vs Z300

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Duke200
    Merhaba arkadaslar, mart ayı ile beraber bu 2 modelden birini almayı dusunuyorum.Bi tarafta hafif kıvrak duke,diger tarafta daha oturaklı,daha ufak yere yakın z300.İlk motorum olacagı icin,aklım kullanımının daha kolay oldugunu tahmin ettigim duke diyor,kalbimse z300 den yana.Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Kawasaki ninja 300r kullanicisi olarak z300 oneririm ben ama ilk motorum diyosunuz. Gerci benimde ilk motorum ama keyfinize kalmış. Bence z300 sizin icin daha uzun soluklu bir motor olur. Duke 200 den sıkılabilirsiniz. Ama duke 200 de baslangic icin cok iyi motor ağırlığı gücü vs. Ne z300 kullandim ne duke teknik verilere bakarak konuşuyorum. Eger ben sıkılmam duke me sımsıkı sarılır uzun yillarda binerim o bana yeter diyosaniz duke tercih edilebilir. Ama ben eğitim alip z300 le baslardim şahsen. Tabiki hersey kendi becerinize hangi sartlarda hangi sehirde hangi trafikte kullanicaginiza bağlı. Istanbulda felan z300 ne yazik ki sonunuzu hazirlayabilir allah korusun. Fiyatları nedir assagi yukarı z300 u biliyorum ama duke 200 un fiyatindan haberdar değilim kaldiki ktm ise 12 13 binden assagi degilsir z300de sanirim 15 civariydi.. Aradaki 10 beygir az gibi gozukebilir fakat bi o kadarda tork farkı var bence baslangic icin cok düşünülmeli iyi karar verilmeli. Arastirin eğitim alın. Mumkunse ikisinede binin (Baslangic motoru dediniz ben motoru bilmediginizi varsayiyorum.) Ek olarak gördüğünüz gibi 136 max hiz denmis rc200 den cogu arkadaş bu yuzden vazgecmisti yanlis bilmiyosam r makinesi bile 135 140 arasinda redline a giriyordu . Ayni blok ama tabiki naked r ye gore 1 tık assada kalicaktir. 130 135 son hiz yeterlimi tartisilir. Son hizi az almayin demiyorum ama uzun yollarda gitcekseniz bu motorla 120 125 gidemessiniz konforlu olmaz diye düşünüyorum. Motor giderde siz yorulursunuz. 110 120 arasi ideal bu hiz yetter mi bilmem. Bana yetmez sahsen o ibrede 130 140 la rahatca gitmeliyim. Dedigim gibi kendi kriterlerinize becerenize gore motorunuzu secin

Motosikleti
    Duke200
    2 modelinde abs li modelini dusunuyorum.Duke 15000 civarında.Z300 le arasında yaklasık olarak 2000tl gibi bir fark var.Sunuda belirtmek isterim ki birkac ay once ehliyetimi aldım,su an halen gis akademide 1e1 egitimlere devam ediyorum.Motoru aldıktan sonra da kendi motorumla devam etmeyi dusunuyorum.10 seneye yakın istanbul trafigi tecrubem var.İstanbul olmasa belki de arabadan bu kadar cabuk bıkmazdım. Sormak istedigim sorulardan biri su.bu 2 model arasındaki 30 kiloluk fark sehir icinde kullanım kolaylıgı acısından cok fark eder mi?

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Z300 ufak değil. Yanlışınız var.

Ve z300 un rakibi duke 390 dir. 200 rakip olamaz.
    KawaZ300 bunu beğendi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    10 yıl tecrüben varsa Duke 390 al derim, benim bir sonraki motorum 390 olacak.

200 cc seni kesmez, 250 cc yi geçince zaten %37 ötv alanına girmiş oluyorsun.

Yüksek ötv ödemeye razıysan, bence ya Z300 yada Duke 390

Benim seçimim Duke 390 olur.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    10 yıl gibi bi tecrubeniz varsa yaşınızda baya vardır diye tahmin ediyorum. Eğitimde aliyomussunuz ben z300 derim. 30 kiloluk fark sorun yaratirmi? Yani yaratabilir ama gözünüzde büyütmeyin anaa 30 kilo var nasil geri geri gelcem kaldircam gitcem gibi bi sorununuz olmaz. Ama tabiki bu sizin kilonuza boyunuza bagli kendi boy kilomu vereyim. Boyum 176 178 arasi emin değilim kilom 61 di 68 im suan . Ben ninja 300 de hic sorun yaşamadım diyebilirim ağırlık konusunda vs. ama 1.65 170 boyunuz varsa birde kilonuzda dusukse tabiki 30 kilo gözünüzde büyüyebilir o zaman denemeniz gerekmekte işte. Duke 390 demis arkadaslar aklima geldi benimde oda bi alternatif tabiki hem hafif hem kıvrak kolay tekere geliyormuş. Eger duke 390 alirsaniz cok daha dikkatli olmalısınız sonucta z300den kat kat hafiff oda 20 kilo felan hafif olsa gerek ve ayrica 6 7 beygir daha güçlü ama tek silindir bu noktadan sonrasi size kalmis arastirin yada arkadaslar bisey soylesin benim bilgim yok motorlar hakkında.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KTM Duke 200'ü inceleme şansım oldu.Resmen oyuncak kaldı altımda. 190 cm boyum var. Kalite dersen tartışılmaz. Fakat zevkler renkler tabi...
    Z300 binmedim ama aşık olduğum bir motordur ve asla ktm duke 200'den küçük değil aksine büyük olur.Bunu da göz önünde bulundurun. Ben sadece bu kadar yardım edebilirim, ilerisi haddim değil

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    başlığı açan arkadaş belirtmiş hiç birini kulanmadım diye.
    burdan yola çıkarak hiç makina kulanmadığına sonuç çıkarabilirim çünkü z300 le duke 200 ü kıyaslıyo.benz 300 bilmem yeni bi makina ve buraya gelmicee kesin ama duke 200 le 35 bin km.oldu kulanıyom ve hayatımda 1.500.ooo km.den fazla tecrubem var enbüyük cc de BMW 1150 GS ti ama diceim oki duke kadar trafikte zevk veren makina kulanmadım bu güne kadar.
    duke nin tek kötü yanı servis çok pahalı ve bi iş yapmıyolar.
    xbuky arkadaşın dediğne katılmıyom bendede 185 boy ve 120 kiloyum ve duke de hiç sorun olmıyo bide z300 duke nın boyundaolucağı kesin dua edin de daha ufaa olmasın.

Motosikleti
    Duke200
    Tesekkurler yorumlariniz icin.Z300 henuz piyasada olmadigi icin cok saglikli olmayacak her ne denirse.Yinede z300 tarafina bi nebze daha kaydim yorumlariniz sonrasi.duke 390 tek silindirli,ktm nin de gaz tepkisini dusununce,kontrol etmemin zor olacagini dusunuyorum.Fuarda z300 e kitlenmis birini gorurseniz merhaba demekten cekinmeyin.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Z300 burada satılmicek z250 ise fiyatı da belli gayet uygun olucak ve alırsan çok ta memnun olucağından aminim.
    300 ün gelmemesi tamamen ÖTV den dolayı tip olarak aynı sadece silindir hacmi düşük olucak.

Motosikleti
    Duke200
    Keske dediginiz gibi olsaydi.z250 ulkemize gelmiyor.z250sl ve z300 gelmis durumda.z250sl 4200, z300 6200 euro fiyat etiketine sahip.bahsettiginiz z250 cift silindirli z300 le ayni kasa ancak kawasaki avrupaya getirmedigi icin bize de gelmemis bu sene.z250sl in fiyati 300 e gore cok daha uygun olsada z300 cift silindirli ve aradaki goruntu farki bana gore cok bariz.yoksa bu topraklarda devlet kamuflajini kusanmis eskiyalara fazladan %20 vergi vermek bana da cok koyuyor.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Z300 geldi. Fiyatı açıklandı. Muhtemelen sipariş veren bile oldu. Benim de aklım kayıyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Soruyorum
    Soruyorum
    Sordum: Dukenin özelliklerinin olduğu karede son hızı 136 km/h olarak yazılmış, ben bu motoru hep agresif ve güçlü diye duymuştum. Bajaj bile daha hızlı. Bu veri doğru mudur?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruyorum
    Soruyorum
    Sordum: Dukenin özelliklerinin olduğu karede son hızı 136 km/h olarak yazılmış, ben bu motoru hep agresif ve güçlü diye duymuştum. Bajaj bile daha hızlı. Bu veri doğru mudur?
    evet doğru 136 da devır kesiyor. yalnız duke 200 ü son hızına kadar yakalayamazsın.(kendı sınıfında) agresıftır gucludurde. ayrıca 1.90 lık bır ınsana göre duke kucuk bır motordur.

z300 kullanmadım bır yorum yapamam o yuzden ama kawa da cok kalıtelı bır markadır. fakat z300 pek duke 200 ile kıyaslanıcak bır motor degıldır.z300 ile duke 390 kıyaslanabılır ondada duke 390 baya öndedir.

ktm duke 200 duke 390 duke 690 r kullandım. duke 200 ve duke 690r sahıbıyım suan her ıkısınede guncel olarak bınıyorum ve duke 200 kız arkadasımın motoru suan satılıkda duke 390 a gecıcek. inanılmaz zevklı bır motordur. oyuncak gıbıdır ama kendısını asla ezdırmez. dengesı torku falan cok ıyıdır. abslı olan ıcın bısı dıyemıcem cunku ben 200 de abs tercıh etmem ama 390 - 690 da ederım zaten 390 standart abs li. kendı şahsi fikrimi sorucak olursanız kawa performans olarak daha önde doğal olarak cunku 300 luk zaten. ama duke 200 ondan daha yakısıklı bır motor. ve emın olun istanbulda duke 200 ınanılmaz yeterlı bır motordur. z300 de yeterlı tabıkıde. bu arada boyunuz ne kadar bılmıyorum ama eger 1.80 ve uzerı ise duke bıraz kucuk kalmaya baslıyor altınızda. bence kendınıze sormanız gereken soru ben daha guclu bır motor mu ıstıyorum yoksa daha yakısıklı daha tarz bır motor mu ıstıyorum sorusu olmalıdır ( ktm duke 200 ıcın kendı sahsı gorusumdur bu. kawadan daha yakısıklı daha tarz bır motor ) ekstra olarak KTM nın butun modellerınde cok degısık modifikasyonlar yapılabıldıgı ıcın gerek goruntu gerek power parts olarak bu yuzdende bır adım önde.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet doğru 136 da devır kesiyor. yalnız duke 200 ü son hızına kadar yakalayamazsın.(kendı sınıfında) agresıftır gucludurde. ayrıca 1.90 lık bır ınsana göre duke kucuk bır motordur.

z300 kullanmadım bır yorum yapamam o yuzden ama kawa da cok kalıtelı bır markadır. fakat z300 pek duke 200 ile kıyaslanıcak bır motor degıldır.z300 ile duke 390 kıyaslanabılır ondada duke 390 baya öndedir.

ktm duke 200 duke 390 duke 690 r kullandım. duke 200 ve duke 690r sahıbıyım suan her ıkısınede guncel olarak bınıyorum ve duke 200 kız arkadasımın motoru suan satılıkda duke 390 a gecıcek. inanılmaz zevklı bır motordur. oyuncak gıbıdır ama kendısını asla ezdırmez. dengesı torku falan cok ıyıdır. abslı olan ıcın bısı dıyemıcem cunku ben 200 de abs tercıh etmem ama 390 - 690 da ederım zaten 390 standart abs li. kendı şahsi fikrimi sorucak olursanız kawa performans olarak daha önde doğal olarak cunku 300 luk zaten. ama duke 200 ondan daha yakısıklı bır motor. ve emın olun istanbulda duke 200 ınanılmaz yeterlı bır motordur. z300 de yeterlı tabıkıde. bu arada boyunuz ne kadar bılmıyorum ama eger 1.80 ve uzerı ise duke bıraz kucuk kalmaya baslıyor altınızda. bence kendınıze sormanız gereken soru ben daha guclu bır motor mu ıstıyorum yoksa daha yakısıklı daha tarz bır motor mu ıstıyorum sorusu olmalıdır ( ktm duke 200 ıcın kendı sahsı gorusumdur bu. kawadan daha yakısıklı daha tarz bır motor ) ekstra olarak KTM nın butun modellerınde cok degısık modifikasyonlar yapılabıldıgı ıcın gerek goruntu gerek power parts olarak bu yuzdende bır adım önde.
    Bende 190 boyum var. Çok çok küçük kaldı, oyuncak gibi sürülebilecek zevkli makina. Trafikte çok iş görür. Ama kullanan arkadaş küçük değil demiş. Kişiden kişiye değişiyor herhalde bu fikir
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 190 boyum var. Çok çok küçük kaldı, oyuncak gibi sürülebilecek zevkli makina. Trafikte çok iş görür. Ama kullanan arkadaş küçük değil demiş. Kişiden kişiye değişiyor herhalde bu fikir
    fikir değilde boy değişiyor sende 190 boy olunca cok normal :D bacaklar sıgmıyor bu sefer motora ve dışarıda kalıyor doğal olarakda hiç rahat olmuyor uzun boylular için. ben 1.70 boyundayım. adventure 1190 990 950 leride cok rahat kullanıyorum tek ayagım uzerınde yada parmak uclarımda motoru tutarak ama bu zamanla tecrubeyle alakalı bırsey. eğer ilk motor ise tabıkıde boy için en uygunu alınmalıdır bence. duke özellikle hafif oldugundan dolayı çok kullanıslı cok rahat şehir trafıgınde.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Z300 Der Susarım

Motosikleti
    Duke200
    Bugun sabah erkenden fuara gittim z300 icin.Ellerinde siyah abs li model olmadıgını 1 ay sonra gelecegini,istiyorsam kaparo yatırabilecegimi soylediler.2 hafta once soganlıktaki showroom a ugrayıp kaparo icin hesap numarası istedigimde elimizde olmayan motorun nesini satalım gibi sert bir tepkiyle karsılasmıstım.Fuarda sizi biraz bekletecegim satıs mudurumuz su an telefonda dedi yetkili kisi.Bende ktm standına bi bakayım dedim bu arada.Birde ne goreyim,duke200 abs li model 13500 gibi fiyata dusmus.Sagolsun kadıkoy spormoto yetkilisi candas bey cok ilgiliydi.Gercek bir satıcının ne kadar ilgilenmesi gerekiyorsa o kadar ilgilendi.Bende kaparoyu yatırdım.Euro kuru ve lastik masrafını da goz onune alınca 5500 tl gibi bir rakam cebimde kaldı.Duke fabrika cıkısı lastikelri irc degil kawasaki gibi.2 aydır z300 almayı kafaya koysamda duke200 le ayrıldım fuardan.Bundan sonraki motorum belki z300 belki daha yuksek hacimli bir kawasaki olacak ama zmotodan almayacagımı cok iyi biliyorum.Fuardan bahsetmek gerekirse indirim sebebiyle ktm standı cok kalabalıktı.Kawasaki standındaki motorların hicbirine oturamıyorsunuz.Niyetim hicbir firmayı yermek yada ovmek degil.Hicbiri amcamın ogluda degil.Sadece basımdan gecenleri anlattım.Fuar gercekten cok keyifli ama cok kalabalıktı.Yarın gitmek isterseniz sabah 10 da giris yapmanızı tavsiye ederim.Herkese keyifli surusler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    O konuda haklısınız zmoto pek ilgili degil bu konularda diger markalara göre. Bu genel bi yargı. Ama ben coruma motor getirttim. Mersindeki bayi metin abi, corumda nevzat usta baya ilgilenmislerdi sagolsunlar.Bayiye, muhatttap oldugunuz kisiye gire degisiyo bu olay. Hayirli olsun motorunuz. Gule gule kazasiz belasiz binersiniz umarım.
    Ucka bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Yeni motorunuz hayırlı olsun. Keyifli kazasız sürüşler diliyorum size.
    Düke 200 fiyatları uzun zamandır bu şekildeydi, geçen sene Pulsar ile rekabet edebilmek için bu seviyeye çekmişlerdi fiyatları, tabi bütün firmalar zam üzerine zam yaparken Düke fiyatları aynı kalınca Avantajlı oldu.
    Benim de düşündüğüm bir motordu fakat Düke serisi üzerinde rahat edemedim, biraz ufak geldi benim cüsseme.
    Ucka bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler