Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul'da Sürücü Kursu Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba.
    Beylikdüzü'nde ikamet ediyorum ve A2 ehliyeti almak istiyorum. 15 yıllık şehir dışı scooter tecrübem var fakat şehir içinde vitesli motosiklet kullanmayı, iyi bir kurstan öğrenmek istiyorum. Ehliyeti alabilirsem Pcx 125 satın alacağım ve biraz daha tecrübe edindikten sonra şehir içi trafiğine çıkacağım.

Beylikdüzü, Büyükçekmece, Avcılar'a yakın olan ve bana önerebileceğiniz bir sürücü kursu var mı ?

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Avcılarda kursu olan foruma üye mehmet enis bey vardı sanırım birazdan cevap yazar.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Sana çok uzakta olmasına rağmen tavsiye edeceğim yer Gelişim sürücü kursudur. 3 hafta sonu 5 saat pratik, 1 saat de teorik (güvenli sürüş) eğitim veriyorlar. Sınav günü hangi öğrenci Gelişim'den, hangisi farklı kurstan bakarak anlayabiliyorsunuz. Ben oradan aldığım eğitim sonrasında Pendik'ten aldığım motoru Gaziosmanpaşa'ya kendim sürerek getirmiştim. Kadıköy yeni salı pazarında eğitim veriyorlar. Sadece metrobüs kullanarak çok rahat ulaşabilirsiniz.

Düzenleme;
    15 yıllık tecrübe gözden kaçmış, bu durumda Gelişim'e kadar gelmeniz çok da şart değil
    espresso bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    15 yıl ehliyetsiz kullanmak? Gispark'ta eğitim+ehliyet alırsın araştır biraz

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Özel eğitim dersen, olur öyle.

Ehliyet sınavına giriş işlemlerini de hallediverecek olan sürücü kurslarından ise çok da hayır bekleme; "1-2 saatte motosiklette durmasını öğrettik; bu sınavı geçmene yeter; daha ne istiyorsun?" tavrında olabilirler.

Şahsen benim bir sürücü kursu sahibinden duyduğum muhteşem cevap şuydu: "Motosiklet binmesini bilmeyene motosiklet binmesini öğretmek gibi bir yükümlülüğüm yok benim!"

Tekrar merhaba. Çatalca'nın az nüfuslu bir köyünde, bakkala çakkala gitmek için en fazla 10-15 dk mesafelerde bisiklet niyetine otomatik vites ve küçük hacimli scooter kullandım. Kuralların öneminin farkındayım, öneriniz için teşekkür ederim ama Gispark (Oraya gitmeyi istesem ve araştırsam da) bana çok uzak. Ulaşım gerçekten sıkıntı oluyor.

Anlaşılan o ki, kursa başlamadan önce net şekilde yönetimiyle konuşmam ve anlaşmam gerekecek.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hangisi en hesaplı ise ona gideceksin

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı ritmbaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba. Çatalca'nın az nüfuslu bir köyünde, bakkala çakkala gitmek için en fazla 10-15 dk mesafelerde bisiklet niyetine otomatik vites ve küçük hacimli scooter kullandım. Kuralların öneminin farkındayım, öneriniz için teşekkür ederim ama Gispark (Oraya gitmeyi istesem ve araştırsam da) bana çok uzak. Ulaşım gerçekten sıkıntı oluyor.

Anlaşılan o ki, kursa başlamadan önce net şekilde yönetimiyle konuşmam ve anlaşmam gerekecek.
    Uzakta olsa buna değer karar sizin

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Biraz uzak kalabilir ancak ben gis akademiden aldım neredeyse normal ehliyet fiyatına başlangıç eğitimi ile birlikte ehliyet almış oldum tavsiye ediyorum.Vitesli motorlarla eğitim veriyorlar,gün başında hiç süremiyorken gün sonunda slalom,viraj,denge parkuru,8 çizme gibi şeyler yapabiliyordum.Tavsiyemdir

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrik ederim. Ne kadar tecrübeniz olduğunu, kendinizi ne konuda geliştermeniz konusunda oturup düşünmüşsünüz. 15 yıllık sürücü olduğunuz halde.

Burada bazı delikanlı arkadaşlarımız var, iki sezon motosiklete binmiş en fazla, girip hakkında yorum yapmadığı motor kalmamış forumda. Mart 2014 yorumlarında 125cc motosiklet aramış , yardım istemiş, nasıl oluyorsa bu sene r25,cbr250,ninja250sl,hyosung gt250r gibi makineleri yerden yere vuracak kadar bilgi sahibi olmuş kendince.

Pcx güzel bir scooter, yakıt ve işletme bakımları size hiç yük olmaz. Kymco ve Sym gibi Tayvanlı üreticilerin motosikletleri de çok kalitelidir. 250cc de bakabilirsiniz.

Kazasız belasız sürüşler. Size sabır diliyorum
    ritmbaz bunu beğendi.

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Ne kadar tecrübeniz olduğunu, kendinizi ne konuda geliştermeniz konusunda oturup düşünmüşsünüz. 15 yıllık sürücü olduğunuz halde.

Burada bazı delikanlı arkadaşlarımız var, iki sezon motosiklete binmiş en fazla, girip hakkında yorum yapmadığı motor kalmamış forumda. Mart 2014 yorumlarında 125cc motosiklet aramış , yardım istemiş, nasıl oluyorsa bu sene r25,cbr250,ninja250sl,hyosung gt250r gibi makineleri yerden yere vuracak kadar bilgi sahibi olmuş kendince.

Pcx güzel bir scooter, yakıt ve işletme bakımları size hiç yük olmaz. Kymco ve Sym gibi Tayvanlı üreticilerin motosikletleri de çok kalitelidir. 250cc de bakabilirsiniz.

Kazasız belasız sürüşler. Size sabır diliyorum
    Kymco ve Sym motorlara da baktım fakat epey bir tuzlu geldi Pcx muadilleri. Kısmetse ileride :D
    Yorumlar için teşekkür ederim, sadece bilinçli davranmaya çalışıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz uzak kalabilir ancak ben gis akademiden aldım neredeyse normal ehliyet fiyatına başlangıç eğitimi ile birlikte ehliyet almış oldum tavsiye ediyorum.Vitesli motorlarla eğitim veriyorlar,gün başında hiç süremiyorken gün sonunda slalom,viraj,denge parkuru,8 çizme gibi şeyler yapabiliyordum.Tavsiyemdir
    Günde 5 saatimi yola ayırmam gerekeceği ve yoğun çalışan bir öğretmen olduğum için maalesef buna zamanım olmaz.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Gisparka gidin uzak olsada iyidir otobus gecıyor onunden

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Gs1 egitimi alın Hondadan. Taksimden servis ile aliyorlar sonra geri birakiyorlar. Yer bulmak sıkıntılı olsa da haftasonu secenegi de var. Sonra kıytırık ve ucuz biryerden ehliyet icin basvurursunuz. (Bu benim kendi planımdır)
    ritmbaz bunu beğendi.

Herkese teşekkür ederim.

Pcx güzel seçim olmuş hocam.

Anadolu yakasında olsan birkaç yer önerebilirdim.
    ritmbaz bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    gis akademiyi tavsiye ederim.Hocaları ve eğitim standartları çok iyi.Belki diğer kurslara göre cebinizden 100-200 daha fazla gider ama işi adam gibi öğrenirsiniz.Bence anlaşmasanız bile gidin görün gis parkı,bir tecrübe edinin derim.
    ritmbaz bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    motosiklet apayrı bir uzmanlık konusu. ehliyetinizi en ucuza nasıl mal edebiliyorsanız o şekilde halledin. üstüne arkadaşların önerdiği kendi motorlarıyla eğitim veren gis ve honda ya bakın. günün sonunda emin olun mutlu ayrılacaksınız.
    ritmbaz bunu beğendi.

Ehliyet kursunu buldum sayılır, kısmetse cumartesi kayıt yaptıracağım. Sonrasında da fırsat bulunca hem GisPark, hem de Honda'nın eğitim ve etkinliklerine katılmayı planlıyorum.

Motosikleti
    KUBA RX9 50
    güncel bilgilere açığım, a sınıfı almak istiyorum. eğitim nasıldır, fiyat nasıldır?

Motosikleti
    R25
    Alıntı samyalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güncel bilgilere açığım, a sınıfı almak istiyorum. eğitim nasıldır, fiyat nasıldır?
    Genelde eğitim yoktur hatta sorarlar motor sürmeyi biliyonmu diye, evet dersen 150-200 indirim yaparlar. Benim katıldığım kurs hocası motor kullanmayı bilmiyordu hatta motorun aküsü bitmişti, sen al bunu akü taktır motoruda al git, yarın sınava motorla gelirsin demişti 😁

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler