Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Altın elbiseli adam hakkında..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar Altın elbiseli adamı tanımayan yoktur. bende 4 yıldır videolarını sitesini vs takip ediyorum hatta telefonumda uygulaması bile var. fakat merak ettiğim çok önemli bir konu var.

tamam altın elbiseli adam çok komik, herkesin anlayabileceği dilde anlatıyor, akıcı konuşuyor falan...

fakat bu arkadaş örnek olarak arai'den para alıyor mu veya arai distribütörü ile bir anlaşması varmı?

veya türkiyeye gelen büyük motosiklet markaları ile anlaşması mı var? aralarındaki alışveriş nedir?

bu kişi eğitmenmidir? ileri sürüş eğitimlerini nerede almıştır?

en çok merak ettiğim konuda şu hep iyi motosikletleri inceliyor. megelliden başka kötü bir motosiklet incelediğini görmedim. madem bu kadar bilgili bencw iyi motorları boşuna inceliyor.

iyi motor iyi zaten pohpohlamaya gerek yok..

ucuz olan hatta çin malı olan motorları inceleyip bak bu ucuz bir motor ama ben inceledim iyi çıktı. şu güzel bu güzel demesi gerekli.. yoksa banada sınıfının en iyisi honda'yı yamaha'yı ver incelerim altın albiseli adam olamama gerek yok..

gidip 1000 lik honda alacak bir adam zaten motor konusunda uzmanlaşmıştır altın elbiseli adamın tavsiyesine ihtiyacı yok.

ama cebinde 3000 tl parası olan kafası allak bullak olan adamın onun tavsiyesine ihtiyacı olabilir..
    Fatihunak, copycat, katilkoala ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ucuz etin yahnisi misali, 3000 tl'lik motoru da incelemeye gerek yok bence. neresini inceleyeceksin ki? motor zaten dandik,iyi çıkacak bir tarafı yok.
    dyavol-77 ve tuna_tour bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Yani ! Sonuç ?

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Bencede biraz çin malı motor incelese daha iyi olur :D
    TrStunt bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Pulsar da inceledi cg de inceledi. Bence sizin istediğiniz motorlara istediğiniz cevabı vermediği için öyle düşünüyorsunuz
    ellaksakir, Ahmanamra, karacabeg ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin malı motorun neyi incelenecek abi. virajı yok, freni yok, titreşim var, malzeme kalitesiz, vites geçişleri acayip. Bunları söylemek için motosiklete testvideosu çekmeye değer mi
    zealous, ellaksakir, Ahmanamra ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Css nin içinden çıkmış kaç kere css eğitimi almış birde çevirmenlik yapmış bilgisiz bir adam değil eğitmen değil ama eğitmen olsa deli paralar götürür

Çinlileri fazla incelemiyor kaliteleri belli beş gün sonra bu adam benim arkamdan sövmesin diye çinli işine pek girmek istemiyor birde inceleyip şurası kötü burası kötü dedimi o markanın satışları düşüyor haliyle o firmayla papaz olma durumları var
    EmirhanCoskun, xawa, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Canlı yayınlarında bu sorulara cevaplar veriyor. Youtube kanalından eski canlı yayınlarına ulaşabilirsiniz. İzlemesi gayet zevkli.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bu işin raconu budur. İlk başta kendi imkanlarınla yükselirsin, sonra beelirli bir hayran kitlesi olmaya başlayınca, firmalar peşine düşer.
    Sponsorun olurlar aleni veya el altından. Senin için de iyi olur, daha rahat olursun maddi açıdan. E şimdi şirketi de öldürmezsin yani sende.
    mehmetenis, Salih_T, copycat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Mondial incelemesi vardı hemide canlı yayında
    dockerengin ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Altın elbiseli adamı tanımayan yoktur. bende 4 yıldır videolarını sitesini vs takip ediyorum hatta telefonumda uygulaması bile var. fakat merak ettiğim çok önemli bir konu var.

tamam altın elbiseli adam çok komik, herkesin anlayabileceği dilde anlatıyor, akıcı konuşuyor falan...

fakat bu arkadaş örnek olarak arai'den para alıyor mu veya arai distribütörü ile bir anlaşması varmı?

veya türkiyeye gelen büyük motosiklet markaları ile anlaşması mı var? aralarındaki alışveriş nedir?

en çok merak ettiğim konuda şu hep iyi motosikletleri inceliyor. megelliden başka kötü bir motosiklet incelediğini görmedim. madem bu kadar bilgili bencw iyi motorları boşuna inceliyor.

ucuz olan hatta çin malı olan motorları inceleyip bak bu ucuz bir motor ama ben inceledim iyi çıktı. şu güzel bu güzel demesi gerekli.. yoksa banada sınıfının en iyisi honda'yı yamaha'yı ver incelerim altın albiseli adam olamama gerek yok..

gidip 1000 lik honda alacak bir adam zaten motor konusunda uzmanlaşmıştır altın elbiseli adamın tavsiyesine ihtiyacı yok.

ama cebinde 3000 tl parası olan kafası allak bullak olan adamın onun tavsiyesine ihtiyacı olabilir..

hayır her hangi bir motorsiklet markası veya distribütörü ile marka ile sponsorluk anlaşması yok. AEA ekibi ayrıca reklam filmleri çekerek geçimlerini sağlıyorlar, bunun yanında Barkın Beyin bir sigorta acentası olması lazım (yanlış anlamadı isem, yanılıyor da olabilirim)

kendisine destek veren firmalar belli. her videosunun başında o firmaların isimlerini anıyor. bir tanesi internet sağlayıcısı, bir tanesi sony kamera desteği verdikleri için, motolastik idi sanırım bir diğeri zaten adamlar lastik satıcısı

arai konusuna gelince. arai zaten kalitesi ve sağlamlığı ile öne çıkmış bir marka. AEA ne diyor 3 kuruşluk ne idüğü belirsiz şeylere kafanızı emanet etmeyin adam gibi kask alın diyor. kötü mü?

kendisi her fırsatta eğitmen olmadığını ama yıllardır motorsiklet kullandığını ve iyi eğitim aldığını belirtiyor. her zaman aynı cümle ile bitirir eğitim konusunu "Gidin gerçekten konusunda uzman bir kuruluştan eğitim alın" öbür türlü olsa kalkıp eğitim veriyorum buyrun katılın derdi, herkeste koşa koşa gider, AEA ekibinin para derdi asla olmaz idi.

iyi motoru pohpohlamaya gerek yok demişsin. adam geçiyor kamera karşısına o iyi motorların kötü veya eksik yönlerinide anlatıyor.

büyük motosiklet markaları ile arasında hiç bir anlaşma yok. yamaha yıllardır AEA ile anlaşamıyordu yıllar sonra ilk defa R25 lansmanı için adamı kıbrısa davet ettiler. neden? r25 e güveniyorlarda ondan.

10bin lira dediğin rakam büyük bir para değil ki? her cebinde 10bin olan neden motor uzmanı olsun? o dediğin motorlar 35-65bin lira arası motorlar 2014cbr veya 250sl veya r25 almak çok zor bir şey değil. kaç para 12-15 bin lira arası saçma bir paraya alınıyor o motorlar.

3-5 bin liralık motorunda neresini inceleyecek? incelese ne anlatacak. plastiğini tutacak elinde kalacak, üstüne çıkacak titreşim var diyecek, paranıza yazık bunun freni tutmuyor diyecek... yine isyan edeceksiniz.

yahu arkadaş bir şeyi anlayın artık. ucuz etin yahnisi yenmez! her pahalı olan şeyde de eksik çıkabilir. bu sebeple AEA senin pahalı gördüğün, pohpohlanmaya gerek duymadığını düşündüğün motorları inceleyip keleği var mı onu anlatıyor.

her şeyi geçtim 3000 lira ile kafası ne karışacak adamın. o paraya ekipman alır sonra oturur bisiklet bakar. 3000 liraya alınacak şey motor mu olacak? canını o şeye emanet edecek adamın aklından şüphe ederim.

bu tür yorumlar genelde hazım problemlerinden gerçekleşiyor.bir tane talcid iç bir şeyin kalmaz....

şimdi gördüm çin malları kalitesiz değildir konusunu açanda sendin değil mi...
    yahu baştan söyleseydin ya hiç cevap yazmak ile uğraşmaz idim

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10bin lira dediğin rakam büyük bir para değil ki?
    tek şuraya takıldım kimine göre büyük kimine göre küçük yaşım 19 daha bu yaşıma kadar ailemin arabası yoktu yeni aldık o da 89 model doğan şükür hayatımıza ama klavye başında konuşmakla olmuyor bu işler
    Capitao_3, metinkilic, serkanksk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Aea ilk olarak motosiklet le alakalı bir dergide başladı. daha sonra bir tv kanalında Aea programına başladı.California superbike school dan eğitim aldı ama bu eğitimler normal gündelik eğitim vermez pistte kullanım eğitimi verir. Benim bilmediğim ama tahminim olarak ileri sürüş tekniklerini de aldığını düşünüyorum.

Araiden para almışmıdır tabiki almıştır, birçok motosiklet firmasından da sponsorluk reklam ücreti almaktadır.

Ben şahsım adına AEA nın eskiden daha tarafsız biraz daha güvenilir olduğuna inanıyordum fakat son zamanlarda maddi kaygıları çok daha fazla arttığı için objektiflikten biraz uaklaştığı kanaatindeyim.

Normalde AEA adamı en çok seven kitle ya motora ilk başlıyacaklar yada 250 cc ve altı sürücülerdir.

Birçok ileri sürüş eğitimi veren eğitmenlerle fikirleri ters düşmektedir, apaçiliği savunmaktadır.

Şahsi yorumum ben motosiklet sevdalısı olduğum için izlemekten zevk alırım, bu konuda öncü olduğu için inanılmaz saygı duyarım. Ama verdiği bilgilerin birçoğunun doğruluğu son derece tartışmaya açıktır
    Bune ve GP500-1st bunu beğendiler.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha yıllardır AEA ile anlaşamıyordu yıllar sonra ilk defa R25 lansmanı için adamı kıbrısa davet ettiler. neden? r25 e güveniyorlarda ondan.
    O kadar da değil , geçen sene de mt125 ve tricity lansmanına gitmişti...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek şuraya takıldım kimine göre büyük kimine göre küçük yaşım 19 daha bu yaşıma kadar ailemin arabası yoktu yeni aldık o da 89 model doğan şükür hayatımıza ama klavye başında konuşmakla olmuyor bu işler

bak şimdi 10bin liraya nereden baktığına göre değişir. araba için veya motor için 10bin lira büyük rakam değil. çünkü o paraya en son teknoloji en lüks modelleri satmıyorlar. o paraya satılan arabada motorda belli.

65bin liraya motosiklet var ama aynı paraya evde alabiliyorsun lüks arabada alabiliyorsun. o zaman o büyük para... kısacası 10bin lirayı değer bazında nereye koyduğuna bağlı. ve inan büyük bir rakam değil. çünkü yapabileceklerin gayet sınırlı 10bin lira ile.

Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da değil , geçen sene de mt125 ve tricity lansmanına gitmişti...
    lakin o türkiye de idi. kıbrıs yurt dışı sayılıyor. ince bir nüans farkı var....
    ktm dışında kaç firma Türkiyede faaliyet gösteren pro seviyedeki bağımsız motosiklet yorumcularını alıp yurt dışına gönderiyor veya çıkardıkları modelleri test etmelerine müsaade ediyor?
    dyavol-77 bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra

Barkın Bey'in videolarını, inlemelerini v.s. dikkatle izlediğinize emin misiniz?

Sorduğunuz soruların çoğunun cevapları orada var çünkü.

Saygılarımla.
    kani2 bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Valla ben aea' nın her motora iyi dediğini görmedim daha, megelliye sardı, apache' ye sardı, cbf' e giydirdi, nc750x' i öptü, hyo gt250' ye dokundurdu yani kısaca hepsine bi bindirmişliği var adam kawa zx10r' a bile laf soktu benzin tüketimi yüzünden yani hakkını verdiğini düşünüyorum tanıtımlarında. Bu arada adam her sohbet videosunda eğitmen değilim eğitim de bir kere alınmaz sürekli gitmek gerekir diyor, gis akademiyle arası iyi sık sık ziyaret ediyor bildiğim kadarıyla, boğaç hoca ile arkadaşmış bunları hep videolarından öğreniyoruz demek ki bi eğitim de alıyor oradan.

Arai olayına gelince sanırım arai distribitörü ile bi şekilde anlaşmaları var çünkü daha önce bi kask videosu da eklemişti (sonra kalktı o video ne hikmetse) kendisi arai harici bazı videolarında 2 farklı kask daha kullanmasına rağmen videolarında hep arai diyor sebebi bu olsa gerek.

Son notum bu ise bu forumda aea' ya sakın eleştiride bulunmayın asarlar sizi ben zamanında bişeyler yazdım ya kafa dinlemek için izliyoruz ondada siyaset konuşuyor (siyasetten nefret ederim şu geçen ankaralı kamyoncu abinin dediği gibi bence siyaset bi yalandır) daha da strese giriyoruz kafa dağıtmak isterken. Bunları yazdığım için Atatürk düşmanı oldum forumda siz ağzınızı ona göre açın aea' yı eleştirirken.

Son not 2 olsun bu da : Mesela aea videolarında 2 parmakla ön fren sıkın derken motosiklet eğitmenleri o iki parmağını frenden çek diyor. Gerçekten aea gibi binlerce km' lik tecrübeniz yoksa o iki parmak başınıza çok iş açabiliyor, aea bu yüzden eğitmen olmadığını sadece kendi yaptığı şeyleri söylediğini anlatıyor hep videolarında ama son programında şunu da söyledi özetle cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın önce bi temeli öğrenin sonra bu tip hareketlere geçersiniz dedi (çanakkel videosu) bence sebebi bu yüzdendi.

Motosikleti
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben şahsım adına AEA nın eskiden daha tarafsız biraz daha güvenilir olduğuna inanıyordum fakat son zamanlarda maddi kaygıları çok daha fazla arttığı için objektiflikten biraz uaklaştığı kanaatindeyim.

Birçok ileri sürüş eğitimi veren eğitmenlerle fikirleri ters düşmektedir, apaçiliği savunmaktadır.

Ama verdiği bilgilerin birçoğunun doğruluğu son derece tartışmaya açıktır
    şu yukarıda alıntısını yaptığım 3 satırda size katılmıyorum.

AEA halen objektif çünkü Ninja 250R (eski videosu) ninja 300 incelemelerinde kawasakiyi yerden yere vururken 250sl incelemesinde motor hakkında farklı yaklaşımda bulundu. objektif olamasa idi ya 3 motoruda överdi yada 3ünüde kötülerdi. genel olarak bakıldığında incelemelerinde doğru yorumlama yapmak için uğraşıyor şahsen şahit olduğum vede izlediğim kadarı ile...

apaçiliği savunmuyor... apaçi idim diyor. ikisi farklı şeyler. ön nasıl kaldırılır onu anlatması apaçiliği savunmak değil "ulan madem yapacaksınız sırtınızı belinizi kırmayın adam gibi yapın!" diye yaklaşmasından dır.

hem california süperbike tan eğitim alacaksın hemde eğitmenler ile ters düşeceksin üstüne katıldığın eğitimlerden başarı sertifikaların olacak. ciddi bir çelişki. o kısmını gayet yanlış anlamışsınız sanırım. geçen programlarından birinde bu konuya değindi. hatta soruyu akademiye yöneltti. aldığı cevabıda paylaştı. verilen cevap "sizin tavsiye ettiğiniz teknikler daha ileri sürüş tecrübesi olan kullanıcılara verilmektedir bizde, yeni başlayan adama bunları göstermiyoruz, bünyeleri kabul etmiyor" oldu

AEA yı seviyor olmamın nedeni ise: şahsen tanıdım çok mülayim bir adam. her motoru bizzat satın alamam alsam da barındıramam, benim yerime binip test ediyor. daha ne olsun.
    apisto, xawa ve ellaksakir bunu beğendiler.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE

Eğer 4 yıldır videolarını, web sitesini takip ettiyseniz, bu sorduğunuz sorulara defalarca yanıt vermişti, sanırım siz kaçırdınız.
    Bence çok doğru yapıyor. Motosikletin pahalı satılması aea'nın ya da diğer pahalı motosiklet sürücülerinin suçu değil.
    Çinde 220usd ye alınan motorların burada 2000 liraya satılmasının öncelikli mesulu devlet, sonra da kar hırsı. ikiyüz dolarlık motorun nesini incelesin adam?
    Ama topu direkt ithalatçıya/satıcıya atmamak lazım, asıl sorumlu çok yüksek vergi oranlarıyla devlet.
    ÖTV saçmalığının hayatımızda tüm ürünlerden derhal kalkması lazım. O zaman belki düzgün ürünlere (sadece motosiklet değil) daha makul fiyata kavuşabilirsiniz.
    Bunun anahtarı da sizlerde, oy verirken ince eleyip sık dokuyun. Adam gibi, sürdürülebilir ve vatandaşa yükü en az bindiren ekonomi programına sahip olan politikacıları destekleyin.

Eğitmenlik veya eğitim verme mevzusunu defalarca anlattı, css de tercümanlık yapıyor ve 6 kez mi ne css ye bizzat öğrenci olarak katılmış. Eğitim vermek, öğretmek gibi bir gailesi yok adamın, bunu talep edenlere de kesin bir şekilde olumsuz cevap veriyor.

Para alma, sponsorluk konusuna gelince, yine eğer videolarını seyrediyorsanız başta ve sonra kendisini destekleyen firmalara teşekkür ediyor. bu günlerde destekleyenler beta int'l, kardeşler moto, gis park akademi ve kameralar için sony, hatırladıklarım bunlar. Gizli sponsorluğa tenezzül edecek bir yapısı yok adamın zaten malumu ilan ediyor. amerikada motorculara da sorsanız arai shoei bell der size, para almasına gerek yok.

Sonuçta sorduğunuz sorulara defalarca videolarında cevap verdi. İzlediğinize emin misiniz? Ben dikkatle izlediğim için bu kadar rahat yazabiliyorum.
    ELque, apisto ve ellaksakir bunu beğendiler.

Hocam AEA iyi adam hoş adam ama benim analmadığım olay, insanların hoşlanma yada iyi kötü ayrımı hız ayrımı güçlü yada güçsüz ayrımı kişiden kişiye değişir, 1000 cc lik bir makinenin gücü (gücten kastım birazda ivmelenme olayı) bu şekilde olmalı diye bir sınır yok, bu kişiyle alakalı biraz bence yorumlanacak şey malzeme kalitesi olabilir, Oturuşu rahatlığı viraja girebilmeside kişiyle alakalı bence, belki makine hakkında öz eleştiri yapabilir iyi yada kötü demek doğru değil insanları yanlış yönlendirme gibi birsey söz konusu,, Kimse yanlış anlamasın bende şuanda sadece özeleştiri yaptım. bu benim fikrim, aea ı bende izliyorum anlatımı hoşuma gidiyor ama onun söylediklerine göre tercih yapmıyorum.. Bence inceleme olayı saffetin garajını bilen varmı bilmiyorum ama inceleme olayına biraz daha yakın bir program diye düşünüyorum ....

Herkeze mutlu bir hafta geçirmesi dileklerimle Rabbim kaza bela vermesin..
    Capitao_3 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)