Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motoru sıkıştıran motorcu kardeşim neyin derdindesin ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Herkese iyi geceler.

Yanlış hatırlamıyorsam cuma yada perşembe günü başıma gelen saçma şeyi yazmak istedim. İstanbulda Anadolu yakasında oturuyorum ve hergün motor ile Avrupa yakasında işime gidiyor geliyorum. Kullandığım güzergah ise bazen Erenköy - Levent bazende Libadiye - Levent oluyor ve 1. köprüyü kullanıyorum hep. Yolu kullanan arkadaşlar bilir emniyet şeridinden gideriz köprüden geçer Zincirlikuyudan ayrılır sonrada Leventteyiz. Herneyse akşam dönüş yolundayım ve duke690 ileydim o gün. Köprü yoluna bağlandım en sağdan hemen kendimi emniyet şeridine atarken soldan bir motor yola çıkıcaktı çıkma ben geliyorum diye kornaya basıp uyardım zaten sağına baksa beni görücekti heralde yola çıkma dememe uyuz oldu. Emniyet şeridinden gidiyorum hızımda 70 - 80 km gibi bir hız. Pek yavaş değil biliyorum malum önümüze atlayan araç çok var. Arkamda bir tane beyaz pcx plakasını alamadım önüme geçtiğinde. Eğer sürücüsü burada ise inşallah okur bunuda. Beyaz pcx siyah mont - beyaz ve desenli kask kullanıyordu. Solum müsaid eğer benden hızlı gidiyorsan geç git ne diye benim arkama iyice dayanıyorsun ne diye o farını gözüme gözüme sokuyorsun ?? Köprüye girmeden önce arkamdan kayboldu ileride karşıma çıktı tam en sağa geçicekken kornaya bastım tekrar çıkma geliyorum diye neyse çıkmadı ve heralde yine gıcık oldu hemen yine dibimde tabikide. Köprüyü geçiyoruz hızım ortalama 70 lerde yine iyice dibimde ama ve rahatsız etmeye başladı artık. En sağ gişelerden geçtim metrobüs yolunun hemen yanındaki otobüs duraklarının oraya doğru giderken yanıma geldi ve ne hızını azaltıyor ne yükseltiyor sağımdada otobüs durağa giricek. Yavaşladım pcx geçti önüme bende arkasından gidiyorum ama gitmiyor bilerek o kadar sıkıştırıyordun ee git işte artık önün boş ama yok gitmicek neyse boşluk oldu ve gazı açıp devam ettim. Sonra tekrar emniyet şeridine girdik ve hızım 70-80 yine arkadaş bir arkamdan git dibime girme gidiceksen git solum bomboş.Ümraniye- Şile sapağının orada sola sinyalimi verdim orta şeride geçip ilerlemek için malum o sapağın sağ tarafı hep trafik oluyor. Bir anda solumdan çıktı ve tam hızımı arttırmıştım sollama yapmak için nasıl ani fren yaptığımı ben bilirim önümdeki arabaya vurmamak için sola kaçsam motora vurucam çünkü sağa kaçsam arabalar duruyor. En sonunda benim şalter attı ehhh diyip açtım gazı direk önüne geçtim. Bir yavaşlıyorum bir hızlanıyorum beni geçmeye çalışıcak diye kanser oldu...Acıbadem sapağından Kozyatağı sapağına kadar ne yol verdim ne önüme geçmesine izin verdim.Bilerek yavaşladım bilerek gıcık ettim bütün yol boyunca. Biliyorum pek doğru birşey değil ama artık cidden sinirlenmiştim. En son Kozyatağı sapağının orada gazı açıp tamamen uzadım. Umarım bu arkadaşımız buraya üyedir ve bunları okuyordur. Şimdi güzel arkadaşım benim sana sormak istediğim bir soru var önündeki motoru neden rahatsız edersin ? Benden daha hızlı gitmek isteyebilirsin ama müsaid yol varken neden geçmeyip dibime girersin neden olur olmadık yerlerde sağıma soluma gelirsin ? Sen bana yada ben sana kaza yaptırsam ne olucak ? Hadi kendi canına saygın yok bari başka insanların canına saygın olsun...
    atreyu, Enes Bakır ve polemos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapmanız gereken önünde tamamen durup, derdin ne demekti, dayak istiyorsa dayak atmaktı

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Eğer o Arkadaş buraya üye ise parti var toplanın beyler kopuyohh
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    benzer yolları kullanıyoruz. ben Kartal Levent arası gidip geliyorum normalde. Ekteki video sanırım sizin anlatmak istediklerinize derman olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=XMO370j7ax8

Ne yazık ki aramızda bozuklar var. Ve bu arkadaşlar!!! kimi zaman bizlerin, kimi zaman polislerin, kimi zaman trafikteki başka kabahatsiz insanların sebebi oluyorlar. :(
    braveguy bunu beğendi.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    "Olur öyle" demek istiyorum ama o nickli bir arkadaşımız var konu yanlış anlaşılsın istemem
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı okuyunca yine büyük cc motorlar tatafından taciz edilen küçük cc sandım.Durum farklıymış.
    Pcx'in sağlıklı birşekilde gideceği max hız 80 zaten, motoru zorlayıp senin önüne geçse bile ters bir rüzgarda yada hafifçe bir yukarı eğimde yine yavaşlayacak motor, hızı yine en fazla 80 olacak.
    Arkandan gelme sebebi ise muhtemelen rüzgardan korunmak,bunun için de sana çok yakın gitmesi gerekir. Farların seni etkileyeceğini düşünememiş olabilir.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer yolları kullanıyoruz. ben Kartal Levent arası gidip geliyorum normalde. Ekteki video sanırım sizin anlatmak istediklerinize derman olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=XMO370j7ax8

Ne yazık ki aramızda bozuklar var. Ve bu arkadaşlar!!! kimi zaman bizlerin, kimi zaman polislerin, kimi zaman trafikteki başka kabahatsiz insanların sebebi oluyorlar. :(
    aynen derdimi anlatan güzel bir videomuymuş ve tam olayın başladıgı yer bu adamı unutmayın dedıgınız yer...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyunca yine büyük cc motorlar tatafından taciz edilen küçük cc sandım.Durum farklıymış.
    Pcx'in sağlıklı birşekilde gideceği max hız 80 zaten, motoru zorlayıp senin önüne geçse bile ters bir rüzgarda yada hafifçe bir yukarı eğimde yine yavaşlayacak motor, hızı yine en fazla 80 olacak.
    Arkandan gelme sebebi ise muhtemelen rüzgardan korunmak,bunun için de sana çok yakın gitmesi gerekir. Farların seni etkileyeceğini düşünememiş olabilir.
    eğer arkamdan gelmek isteseydi gelirdi ama onun yaptığı bu değildi. arkamdan gelmek isteyen yanıma gelip sıkıştırmaz bir anda sağıma soluma geçmezdi bence.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Olur öyle" demek istiyorum ama o nickli bir arkadaþýmýz var konu yanlýþ anlaþýlsýn istemem
    Oluroyle yahu sıkıntı yok

Bre arkadaş , hiç ayıp olmuyo mu, pcx li bendim,senin motorun o kadar güzeldi ki seyretmeye doyamadim arkandan arkandan geldim sende beni yanliş anladin varligimdan rahatsiz oldun. Bi sağ yaptin bi soll kafami karıştırdın

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    benzer durumda itin birini ışıklarda dövüyodum. kıçımın dibinden gelme bilader geçiyosan geç geçmiceksen git dedim. ne diyon bilaaaader dedi.. (atarlı izmirli) biladerini de seni bilmem ne yaptımının bilmem ne yaptığımın çocuğu dedim. anlamadı. ne yaptığımı anlamadı. kırmızıda bastı gitti. biraz agresifim öyle şeylere gelemem insan gibi yol veririm yavaşlarım hızımı düşüürürm o da düşürüyorsa geç işareti yaparım yine geçmiyosa. söverim işte adım adım şiddet geliyor :D

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    demek ki 690 oluruna güzelmiş.
    ama dikkatli olmak lazım insanlar, kendilerini tehlikede hissedebiliyorlar. :(

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurye olan bazı "deneyimli" abiler de öyle olmadık yerlerden çıkıyorlar ki. Çarpsam ben suçlu/acemi olcam. Viraj alan adamın dibine girmek nedir yahu madem aynı şeritteyiz ya arkama geç ya da bas önüme geç, canınız mı sıkılıyor nedir tüm gün
    yasdal bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ben de Pazar günü o fırtınalı havada, e5'te sol şeritle bariyerler arasındaki ince yolda beni sıkıştıran 2 gazcı apaçiye sesleneyim.

Eğer o iğrenç egzoz sesiniz olmasaydı, ne sol şeride geçip size yol verirdim, ne de sizin beni geçmenize izin verirdim.
    Kozyatağı'ndan en az maltepe'ye kadar sıçırtırdım sizi sıçırtır.

Her ne kadar cruiser kullansam da, 4 silindir sesini de severim. Hatta açık olması da dert değil onu da severim. Yalnız egzozu komple mi sökmüş, egzoz yerine soba borusu mu takmış artık ne yapmışsa, bu kadar iğrenç bir 4 silindir sesi duymadım hayatımda
    turkish39 ve berkcigdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oluroyle yahu sıkıntı yok

Bre arkadaş , hiç ayıp olmuyo mu, pcx li bendim,senin motorun o kadar güzeldi ki seyretmeye doyamadim arkandan arkandan geldim sende beni yanliş anladin varligimdan rahatsiz oldun. Bi sağ yaptin bi soll kafami karıştırdın

cidden sen değildin heralde ? )

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki 690 oluruna güzelmiş.
    ama dikkatli olmak lazım insanlar, kendilerini tehlikede hissedebiliyorlar. :(

690 oluruna güzelmiş lafını anlamadım açıkcası anlatabılırsen sevınırım.

yaptıgı hareketler tehlıkelıydı. kendisini düşünmeyebilir ama beni düşünmek zorunda...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    690 güzel de taciz güzel değil be :D
    hayır sıkıştıran benim!

Motosikleti
    MT-25
    Berkcigdem,

Ben değildim tabii

Trafikte oluroyle benim de başıma genelde dibimden sıyırıp gecen motorcular bulunuyor .. Yol boş,gec git degil mi.. Korkutmak için bunlar hep ..

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berkcigdem,

Ben değildim tabii

Trafikte oluroyle benim de başıma genelde dibimden sıyırıp gecen motorcular bulunuyor .. Yol boş,gec git degil mi.. Korkutmak için bunlar hep ..
    hocam ben kız arkadaşımın saçlarını açık yapcaksa ceketin içine koyduruyorum tamam belli oluyor kadın olduğu ama ilk bakışta oo kadın dedirtmiyor. gerçi ben motoru sürüyorsam isterse birisi bi şekil şukul yapsın. ama sen de saçını o şekidle kapatırsan "ooo gadın gadın ehi ehi" diyen hanzoları azaltırsın. hem rüzgardan karışmamış olur.
    aslında ataerkil toplumlarda böyledir. büyük olanı ellemezler. motorun büyükse sen iriysen bi aman derler.
    berkcigdem bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben kız arkadaşımın saçlarını açık yapcaksa ceketin içine koyduruyorum tamam belli oluyor kadın olduğu ama ilk bakışta oo kadın dedirtmiyor. gerçi ben motoru sürüyorsam isterse birisi bi şekil şukul yapsın. ama sen de saçını o şekidle kapatırsan "ooo gadın gadın ehi ehi" diyen hanzoları azaltırsın. hem rüzgardan karışmamış olur.
    aslında ataerkil toplumlarda böyledir. büyük olanı ellemezler. motorun büyükse sen iriysen bi aman derler.
    Motorun üzerinde, saçları montun içine sokmak işe yaramaz. Muhakkak çıkarlar. Bu yüzdendir ki en güzeli, saçları örmek,toplamaktır,bir de buff ya da balaklava taktın mı miss, sıkıyorsa çıksınlar Balaklava ya da buff niye, saçları örsekte malum uzuuun olunca, montun içine soksanda azcık ucundan, yine çıkar keratalar.Boşu boşuna rüzgarda da savruldukça kırılırlar,yıpranırlar..

Ben erkek çocuğuyum,sıkıntı yok ancak sürdüğüm şehirde,bazı motorsiklete sahip ancak sahip olduğu idrak yetersizliğiyle boğusan çok fazla sürücü var.. Bile,isteye yapıyorlar. Erkek olupda ,saç uzatsan, hele o saçlar çıksa kasktan, laf yiyip,sıkıştırılanı dahi duydum Çocuğun psikolojisi bozulduydu

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Pazar günü o fırtınalı havada, e5'te sol şeritle bariyerler arasındaki ince yolda beni sıkıştıran 2 gazcı apaçiye sesleneyim.

Eğer o iğrenç egzoz sesiniz olmasaydı, ne sol şeride geçip size yol verirdim, ne de sizin beni geçmenize izin verirdim.
    Kozyatağı'ndan en az maltepe'ye kadar sıçırtırdım sizi sıçırtır.

Her ne kadar cruiser kullansam da, 4 silindir sesini de severim. Hatta açık olması da dert değil onu da severim. Yalnız egzozu komple mi sökmüş, egzoz yerine soba borusu mu takmış artık ne yapmışsa, bu kadar iğrenç bir 4 silindir sesi duymadım hayatımda
    bende apaci diyince ybrci falan sandim cruiser ile 4 silindiri nasil gecicektin ne yapicaktin anlamadim ama 4 silindir sesi her turlu iyidir ya gercekten nasil bir sesti cok merak ettim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende apaci diyince ybrci falan sandim cruiser ile 4 silindiri nasil gecicektin ne yapicaktin anlamadim ama 4 silindir sesi her turlu iyidir ya gercekten nasil bir sesti cok merak ettim
    Antalyada olduğun için bilmezsin

E5'te en sol şerit ile bariyerlerin arasında bir motorun sığacağı genişlikte bir boşluk vardır. Sıkışık trafikte emniyet şeridi yerine genellikle o boşluğu kullanır motorcular.

Ben gayet makul bir süratte hatta hızlı denilebilecek süratte oradan seyrederken dibime kadar girip deli gibi aragaz vermeye başladılar çekilmem için.

Benim dediğim ise onları geçmek değil, yol vermemek. Sağımdan beni geçme ihtimalleri yoktu o trafikte. Solumdan zaten geçemezler. Trafik açılana kadar süründürürdüm o salakları. Ama o kulak tırmalayan iğrenç egzoz sesi ve arkamdan kız arkadaşımın olması sebebiyle kenara çekildim ve yol verdim.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyada olduğun için bilmezsin

E5'te en sol şerit ile bariyerlerin arasında bir motorun sığacağı genişlikte bir boşluk vardır. Sıkışık trafikte emniyet şeridi yerine genellikle o boşluğu kullanır motorcular.

Ben gayet makul bir süratte hatta hızlı denilebilecek süratte oradan seyrederken dibime kadar girip deli gibi aragaz vermeye başladılar çekilmem için.

Benim dediğim ise onları geçmek değil, yol vermemek. Sağımdan beni geçme ihtimalleri yoktu o trafikte. Solumdan zaten geçemezler. Trafik açılana kadar süründürürdüm o salakları. Ama o kulak tırmalayan iğrenç egzoz sesi ve arkamdan kız arkadaşımın olması sebebiyle kenara çekildim ve yol verdim.
    tamamdir simdi anlasildi, ama merak ettim gercekten nasl bor.egzostu acaba

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)