Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin Malı Kalitesiz Değildir!

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Benim merak ettiğim ucuz diye çin mallarını tercih eden,malının kıymetini bilmeyen insanlara aynı paraya,mesela 3500 e suzuki inazuma versen bu motorun akibeti ne olur acep? Sonuçta 10bin TL fark var.Aynı motoru 3500 e alanla 13500 e alan aynı mı kullanır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim ucuz diye çin mallarını tercih eden,malının kıymetini bilmeyen insanlara aynı paraya,mesela 3500 e suzuki inazuma versen bu motorun akibeti ne olur acep? Sonuçta 10bin TL fark var.Aynı motoru 3500 e alanla 13500 e alan aynı mı kullanır?
    3500 e alsa o motoru kalitesiz motor olur çin malı olur aynı şekilde kullanmaz o zamanda

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ya bırakın kuki,kaki öyle saçma sapan motorlar getiriliyor ki ülkeye. Hadi ucuz olsalar neyse.. Motoru sürmene bile gerek yok,otur üstüne çalıştır sağına soluna bak aletler beni alma diye ağlıyor. Ayrıca orada üretilen herşey tabi ki kalitesiz değil. Çin her türlü teknolojiyi üretecek tezgaha,kabiliyete,potansiyele sahip. Sadece Türk distribütörlerin bize yüksek kâr marjıyla satmaya çalıştıkları motorlar çöp. Tabi inatla almaya devam edenler var,adamlar da getiriyor haliyle.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar boşuna malınızı övmeye çalışıyorsunuz.Kişiden kişiye değişir bu olaylar.Şahsen ben Japon malı araba kullanıp ( Toyota ),çin malı motosiklet kullanan biriyim.Japon motosikleti de alabilirdim ancak dünyayı dolaşmak ya da çok çetin koşullarda motor kullanmak gibi bir derdim yok.Yer ıslak olsa hatta hava soğuk olsa araba kullanırım neden japon motora dünya kadar para vereyim ki?Bu sebeple kendi özel zevkim olarak motor kullanıyorum.Arkadaşlarla kısa geziler yapıyorum,sahilimde turluyorum v.s v.s. kısaca kendimi eğlendiriyorum.Bu durumda motorum bence dünyanın en güzel motoru çünkü isteklerimi tamamen karşılıyor Beklenti meselesi .. Ancak,çin malı motorunu dağa bayıra sürersen ölümüne gaza frene yüklenirsek ilk elektrik aksamları bozulur,sigorta problem yaratır,frene bastığında arka stop lamban yanmaz,bir süre sonra farların yanmamaya başlar v.s v.s ancak bunlar kullanım ile ilgilidir.Şahsen Cbr125 ve Cbf 150 kullanan biri olarak aralarında bana göre hiçbir fark olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupada 10'dan fazla ülke gezdim yamaha ve honda'nın en fazla olduğu ülke türkiye
    Hocam gezerken motosikletleri mi saydınız?

Merak edip geçen yıl Fransa'da en çok satılan marka ve modellere baktım.
    Geçen yıl Fransa'da çok satan marka sıralaması şöyle
    1- Yamaha
    2- Honda
    3- Kawasaki
    4- BMW
    5- Suzuki
    6- HD
    7- Triumph
    8- Ktm
    9- Ducati
    10- Aprilia

En çok satan 50 model içerisinde marka ve model sayısı da şöyle;
    Yamaha 7 model
    Kawasaki 6 model
    Honda 11 model
    Suzuki 5 model
    Triumph 4 model
    BMW 9 model
    HD 2 model
    Ducati 4 model
    Ktm 2 model.

Daha detaylı istatistikler elimde var ama tek tek dergileri karıştırmam lazım.
    Yukarıdaki istatistikler internette bulduklarım.
    Bir kaç aylık satış rakamı eksik ama sıralamayı pek fazla değiştireceğini zannetmiyorum.
    Yıllardır bu sıralamalar üç aşağı beş yukarı aynıdır.
    Bazen model bazında sıralama değişiyor.
    Örneğin önceki yıl ençok satan model TMax ama ondan bir önceki yıl MP3 idi.
    Kategoriye göre de iyi çıkış yapan modellerin ilk sırayı aldığı olmuştur.
    Örneğin S1000RR satışa çıktığı yıl büyük sükse yapmış ve ençok satan spor motosiklet olmuştu.
    Yine Z 750 Triumph başına bela olana kadar en çok satan çıplak olarak kayıtlarıma geçmiştir.

Önemli bir detayı da ekleyeyim.
    Avrupa'da yollarda gördüğünüz scooter ve mopedler kafanızı karıştırmasın.
    Ehliyet sistemi farklı olduğu için bu araçların kullanımı da farklı nedenlerden kaynaklanıyor.
    Örneğin burada bir lise öğrencisi 50 cc bir scooter ya da mopet alıp okuluna gidip gelebilir.
    Bunun için ehliyete ihtiyaç yoktur.
    Ehliyetini polise kaptıran ya da bir türlü ehliyet almayı beceremeyenlerde aynı yolu tercih ederler.
    Yine B sınıfı ehliyet sahipleri 150cc ye ve yanlış hatırlamıyorsam 34 kw güce kadar motosikletleri kullanabilirler.
    Bu nedenle Avrupa'da sıkça gördüğünüz küçük hacimli Moto kullanıcılarının çoğunluğunun profili yukarıdaki gibidir.

Ben bunca şeyi niye yazdım bilmiyorum.
    Canım sıkılıyor galiba.
    zulu, Salih_T ve linkinpark20 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cinde uretim yapan yabanci firmalari cikarirsan, geriye kalanlarin %90i ya sahte, ya kopya, yada markasiz basilan urunlerdir. vede evet cin mali kalitesiz. tekrar soyluyorum cinde uretim yapan yabanci firmalar haric.

cunki cinin olayi kalite acisindan fakir ancak fiyat konusunda urun uretmektir. nerdenmi biliyorum? 8 senedir cinde yasiyorum.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    japon motorunuda kullandım arkadaşım alman motorunuda kullandım rusunuda kullandım şu an çinli kullanıyorum şöyle söyleyim o cg lerden cup lardan uzak durucaksınız 2 milyarlık 0 motordan bişey beklemeyin ben Kuba Cr1 kullanıyorum 4.000 tl sıfırı şu an çok çok memnunum aynı cbf 150 hiç bi farkı yok hatta daha hızlıyım cbflerden mondial z one180 kullandım çok çok güzel motor çinli diyip geçmeyin onlarda kendi içinde değişiyor gidipte kıçıkırık sıfırı 1.600 tl lik cg lerden kullanırsanız tabi kötü gelir rks kullanan bir çok üyemiz var bu sitede 10 numara motosikletler üretti son 2 sene içinde

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    cin degisik kalitede mal urete bilir . Bir mali kullanmadan alabiliyorsan. İsim yapmis demektir . İsim aslinda sirketin kalite anlayisini gosterir .
    Yani bi alman aldiginiz da gelebilecek en dusuk kaliteyi bilirsiniz .
    Bazi milletlerin kalite anlayisini genel olarak yuksektir . Markasiz cin mali istemem ne ile karsilacagim belli degil . Yerli ithalatcilara guvenmiyorum . Onun icin japon firmanin cinde yaptirdigi urunu aldim . Cunku onume gelicek minimum kalite belli ve beni tatmin edicek duzeyde . Pisman olmadim .

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size 10 puanlık bir soru....CBF150'nizi...0km bir Mondial drift ile değişir misin??? (kafa-kafaya)....???...
    Size 10 puanlık soru: benim bütün yaz sıkıştırdığım mondial vulture motorumdan her yağ değişiminde tam 1 lt yağ çıkıyor (pete doldurup ölçüyorum) ama arkadaşın cbf 150sini benzer oranda sıkıştırınca koyduğumuz yağın bir kısmı buharlaşıyor. Bu nedir?

Bu arada onun cbfsi benim mondialden 2 tane alır satarsak
    Capitao_3 bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size 10 puanlık soru: benim bütün yaz sıkıştırdığım mondial vulture motorumdan her yağ değişiminde tam 1 lt yağ çıkıyor (pete doldurup ölçüyorum) ama arkadaşın cbf 150sini benzer oranda sıkıştırınca koyduğumuz yağın bir kısmı buharlaşıyor. Bu nedir?

Bu arada onun cbfsi benim mondialden 2 tane alır satarsak
    Demek ki Mondi daha kaliteymiş (sadece yağ olayına bakarsak)-yaktığın ampulleri,sigortaları,konjektörleri,ateşleme bobini,titreşimden eksilen cıvatalardan,silindir contalarından yağ terlemesi ????.....
    The Power of The Dreams.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Cbf de konfor hariç hiç bir halt yok. O kadar sağlam bir model değil.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Demek ki Mondi daha kaliteymiş (sadece yağ olayına bakarsak)-yaktığın ampulleri,sigortaları,konjektörleri,ateşleme bobini,titreşimden eksilen cıvatalardan,silindir contalarından yağ terlemesi ????.....
    ben hiç alternatör yakmadım ama yakan ccbr 250 ler görrüyoruz 2 senede 2 far ampulu yaktım 2 kez egsoz civatası düştü silindir contası felanda değiştirmedim :D
    düzenleme konjektör ateşleme bobini de yakmadım

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf de konfor hariç hiç bir halt yok. O kadar sağlam bir model değil.
    e hani japon çok iyiydi? (siz dediniz demiyorum)
    Capitao_3 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cinde uretim yapan yabanci firmalari cikarirsan, geriye kalanlarin %90i ya sahte, ya kopya, yada markasiz basilan urunlerdir. vede evet cin mali kalitesiz. tekrar soyluyorum cinde uretim yapan yabanci firmalar haric.

cunki cinin olayi kalite acisindan fakir ancak fiyat konusunda urun uretmektir. nerdenmi biliyorum? 8 senedir cinde yasiyorum.
    bende aynı fikirdeyim konuyuda ondan açtım söylemek istediğim çinli isterse iyi yapar ama talep çakmaya ise çakma yapar.. kaliteli mal isteyen yokki adamlardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gezerken motosikletleri mi saydınız?

Merak edip geçen yıl Fransa'da en çok satılan marka ve modellere baktım.
    Geçen yıl Fransa'da çok satan marka sıralaması şöyle
    1- Yamaha
    2- Honda
    3- Kawasaki
    4- BMW
    5- Suzuki
    6- HD
    7- Triumph
    8- Ktm
    9- Ducati
    10- Aprilia

En çok satan 50 model içerisinde marka ve model sayısı da şöyle;
    Yamaha 7 model
    Kawasaki 6 model
    Honda 11 model
    Suzuki 5 model
    Triumph 4 model
    BMW 9 model
    HD 2 model
    Ducati 4 model
    Ktm 2 model.

Daha detaylı istatistikler elimde var ama tek tek dergileri karıştırmam lazım.
    Yukarıdaki istatistikler internette bulduklarım.
    Bir kaç aylık satış rakamı eksik ama sıralamayı pek fazla değiştireceğini zannetmiyorum.
    Yıllardır bu sıralamalar üç aşağı beş yukarı aynıdır.
    Bazen model bazında sıralama değişiyor.
    Örneğin önceki yıl ençok satan model TMax ama ondan bir önceki yıl MP3 idi.
    Kategoriye göre de iyi çıkış yapan modellerin ilk sırayı aldığı olmuştur.
    Örneğin S1000RR satışa çıktığı yıl büyük sükse yapmış ve ençok satan spor motosiklet olmuştu.
    Yine Z 750 Triumph başına bela olana kadar en çok satan çıplak olarak kayıtlarıma geçmiştir.

Önemli bir detayı da ekleyeyim.
    Avrupa'da yollarda gördüğünüz scooter ve mopedler kafanızı karıştırmasın.
    Ehliyet sistemi farklı olduğu için bu araçların kullanımı da farklı nedenlerden kaynaklanıyor.
    Örneğin burada bir lise öğrencisi 50 cc bir scooter ya da mopet alıp okuluna gidip gelebilir.
    Bunun için ehliyete ihtiyaç yoktur.
    Ehliyetini polise kaptıran ya da bir türlü ehliyet almayı beceremeyenlerde aynı yolu tercih ederler.
    Yine B sınıfı ehliyet sahipleri 150cc ye ve yanlış hatırlamıyorsam 34 kw güce kadar motosikletleri kullanabilirler.
    Bu nedenle Avrupa'da sıkça gördüğünüz küçük hacimli Moto kullanıcılarının çoğunluğunun profili yukarıdaki gibidir.

Ben bunca şeyi niye yazdım bilmiyorum.
    Canım sıkılıyor galiba.
    kardeşim sen orda yaşıyorsun tr deki kadar cbf ybr gördün mü?
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ampul mü? Bir sefer.
    Sigortanın nerede olduğunu geçen kitapçıktan buldum. Başka bir şey için lazım oldu.
    Konjektör de ne? Hiç arızalanmadı.
    Ateşleme bobini gayet sağlıklı çalışıyor.
    Titreşimden eksilen vida yok. Gevşeme var mı? Evet, ama 6500 kmden sonra kendim geçen ay sıktım vidaları. 6500 kmde bir vida sıkılamaktan gocunmam.
    Silindir contalarında şimdilik sorun yok. Sorun olunca yazarım buraya hepimiz bilgileniriz. İşin güzel yanı, yağ çubuğunu sadece yağ değişimlerinde açıyorum. Kontrol etme gereği hissetmiyorum.

Ben motorum çok kaliteli demiyorum, mesela boya işçiliğini beğenmiyorum, elektrik tesisatının işçiliğini beğenmiyorum. Ama yağ yakıyor mu? Hayır. Bence herkes dürüst davransın. Mesela Honda 125 acenin benim motorumdan daha kaliteli olduğuna ikna olmam, peki ya fiyatı?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Aynen yaaa...Yok lastik patlar

Yok zinciri kir toplar

Neyseki temizleniyo çok şükür

Aaaaaaa egzosu da yo,acaba boyamak için mi çıkardılar,yok yok düşmüştür çin malı ya

1 seferde hiç durmadan orman yollarında 200 km....Yok canım çinli o yapmaz

Ya abi bırakın bunları keyfini sürün ya,azcıkda ufak tefek bakımlarını yapıverin bi zahmet.

Bu arada motosikletim 2012 model ve yukarıda saydığın zımbırtıların hiç birini ne bundan önceki 6 sene kullandığım motorumda ne de bu mu motorumda yaşadım.İkidir bana sağlamı denk geliyo Tekeriniz düz bassın
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    kuba cg-100
    Bende kuba cg 100 var gecen yaz aldim ilk moturum suan 8700 kmde 1. vitesde 40 yaptiriyorum 7bin devirden assagiya inmiyoruz hergun yagmur camur biniyorum dağa taşa ormana heryere sürüyorum dim dik yokuslara cikiyoruz arazide ama suana kadar sadece sag arka sinyal lampasi patlati birkere baskada bi kurus masrafi olmadi yetkili servise gitmiyorum yagini kendim degistiriyorum okadar simdi motoru gorsen sıfırından bi farkı yok tıkır tıkır çalışıyor simdi benim motor saglammı cürük mü?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabi loo millet mal. Ondan japon motoruna fazla para veriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)