Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin Malı Kalitesiz Değildir!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Renault Türkiye'de üretiliyor.
    Türk malı mı?
    Değil.
    Bosch Siemens Türkiye'de üretiliyor.
    Türk malı mı?
    Değil.

Sunny, simbo, Beko, arçelik Türkiye'de üretiliyor ve Türk Malı.
    Bosch ile karşılaştırıyormusunuz?
    Hayır.
    Vestel dünya çapında bir televizyon üreticisi ve Türk malı.
    Neden evinizde samsung lg philips var?
    Kaçınızın televizyon deyince aklına ilk önce Vestel geliyor?
    Cıkk!!!

Örnekleri çoğaltalım mı yoksa anladınız mı mevzuyu?
    Darkfriairs ve maktama bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

haklisin dostum en iyisi japon markanin buyuk kaliteli motorlarini kullanmak, ama yoksa butce secimi istediginiz gibi yapin o apaci ybrli arkadasiniz motoruna cin mali diyosa acip bir baksin motoruna ne yaziyo

Çin malları kalitesiz değil buna gerçekten katılıyorum çin mallarını ülkemize vetiren ditrbitörler kalitesiz çin malları çokdaha kalitesiz Sistem işleyişi şu şekilde oluyor

Distribütör çin malı motor + nakliye + vergiler + malfazlası (malfazlası açılımı 100 tane alırsa 10 tanede ücretsiz 110 al 100 parası öde gibi) motorun tanesini 500-600 tlye getiriyor kendi kâr marjınıda ekleyince 800-1000 ytl fiyatlandırıyor sonra bakıyor ki Honda Yamaha japonlar 8000-9000 ytl fiyat biçmiş uyanık Distribütör neden daha fazla kazanmayayım fırsat bu fırsat deyip yapıştırıyor etiketi 3000-3500 buraya dikkat yarı yarıya değil yarı fiyatın hemen altı ki insanları cezbetsin hani etiket fiyatı vardırya 49.99 yada 99.99 gibi 50 yada 100 olsa asla satılmayacak ürün etiketi gibi rakamda küçük bir oynayış milyon adet çinmalının satılmasını sağlıyor
    Bizede çin malı iyi mi? Kötü mü? Tartışması yapmak kalıyor şuanki motorum çin malı

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Konuyu açan arkadaşın mesajını okuyunca yüzümde bir tebessüm oluştu.

Herkes anlatmış bir şeyler o yüzden uzun uzadıya bende yazmayayım

Kalite maliyet doğru orantılıdır. Başka sorunuz?
    Capitao_3 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Uluslar arası ticaret yapan, çin de dahil birçok ülkeden mal ihraç eden bir abimin çin seyahatinden sonra söyledikleri;

Kardeş adamlarda bir malın 50 çeşidi var. Mesela porselen. 50 ayrı kalitede üretiyorlar. Tanesini 1 tlye denk gelecek meblağdan da satıyorlar, yerli malı diye bildiğimiz, kaliteli dediğimiz aryıldızın üretiminide yapıyorlar, kendi markalarınıda yapıyorlar. Adamlar bildiğin porselen kupanın 28 farklı kalitesini üretmiş. Fiyat 45 cent'den başlıyor tane için, 3,5$ olanı da var.

Velhasılı kelam, adamlar hem kaliteli hem kalitesiz üretiyorlar. İhraç eden firma belirliyor hangi kalitede hangi standartta olacağını. Konuya dönersek, 20 kalite motosiklet üretiyorsa çin, ne kuralkan, ne uğur ne de bir başkası henüz 20. kaliteden daha üst kalitede bir ürün getirmemiş olabilir. Gerçi bunun istisnaları var ama çoğunlukla böyle. Görüntü iyi, malzeme kötü, montaj kötü, işçilik kötü çoğunlukla. Ama motosiklette bakacak olursak, mondialin xtreme150 sini kullananlar memnun. Ben vulture kullanıyorum, daha hiçbir vidasını yerden toplamadım. Japonla kıyaslanır mı bu söylediğim motorlar? Net cevap: Hayır! Ancak bu iş bütçe meselesi. Şunu bilin, bugün kuralkan gidip misalen yamaha kalitesinde motor getirip yamahadan 1000 tl ucuza verse hiçbirimiz almayız. Sanırım bu da etkili. Mondialin 650 cc motosikletlerinin çok başarılı olduğu, kalitesinin japon ayarında olduğu konusunda bir söylemi vardı sport touring versiyonuna binen birinin. Testleri de bunu ortaya koyuyor zaten. Ama japon kalitesinde olunca japon parası istiyorlar. Haliyle hiçbirimiz 650 cc bir mondiale 20 bin tl vermeyiz. Enazından ben vermem.

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Hocam o baktığın ürünler çin malı değil Montajı çinde yapılıyor ucuz olsun diye..

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Çin malı kalitelidir.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bende size katılıyorum, japonları satıp birer çin alalım. onlardada mühendisler var aynı makinalarda üretiliyorlar.
    hatta benim japon parasına 10 tane 0km çinli alabiliyorum. yarın satılığa çıkarıyorum motoru. her yıl bir çinli alıcam gömlek değiştirir gibi motosiklet değiştiricem bundan sonra
    Çin'liden bir R1,Goldwing,Hayabusa yada ZZR1400 çıkmadı (kopyalamadılar) yaww...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Arkadaş çinde yer gök insan kaynıyor karıncadan fazla insan var iyi niyetli caponlar , amarıkanya ve avrupa devletleri bu insanlara iş veriyor iyi niyetinden tabikide siz ne zannettiniz o zaman maliyet ucuz oluyor maliyet ucuz olunca kar oranı fazla oluyor (1900tl dolar papel spali ile 100 200 dolar arasında epeyce bir fark var işin bu temsilidir ) şimdi bir usta düşünün bu usta boyacı olsun bu usta kireçde versen evi boyar silikonlu boya versende evi boyar sen yeterki malzeme getir ama şöyle bir gerçek var caponlar piyasayı ele geçirince tozutuyolar fiyatları abartıyorlar bence rekabet açısından düşük maliyetli motorların piyasaya girmesi kullanıcılar açısından çok iyi .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çin malı kalitesiz değildir arkadaşlar, Çin'de üretim yaptırıp burada satan Türk markasıdır kalitesiz olan... Tabi artık motor konusunda bunlar yavaş yavaş değişiyor.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı kalitesiz değildir arkadaşlar, Çin'de üretim yaptırıp burada satan Türk markasıdır kalitesiz olan... Tabi artık motor konusunda bunlar yavaş yavaş değişiyor.
    Size 10 puanlık bir soru....CBF150'nizi...0km bir Mondial drift ile değişir misin??? (kafa-kafaya)....???...
    The Power of The Dreams.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İyi çiinlilerde var ama getirmiyorlar yıllarca cgleri cügeleri bize sattılar en ucuzu neyse onu getirdiler bizim burda bi marka var 5 liraya motor getirmiş plastikler kiyat gibi

Bu zıbıloplar yüzünden 2 el ihracatıda yasak yerli üreticiyi korumak off sövesim var :D

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    tabiki vermez soruyu şöyle sormalısın sana cbf150 parası versem cbf150 mi alırsın yoksa driftmi alırsın.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    http://www.regalraptor.com.tr/subcategory.asp?CatID=100&SubCatID=365 şimdi bu motor çin malı fiyatı 12000 tl aynı modelin 250lik olanı 10000 tl kalitesizdir asla diyemem.. ama bissanlar, asyalar vs evet kalitesizdir. ama her çin malı kalitesiz değildir.

gargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr125 2007,kuba hasat scooter 100cc
    Türk Firmaları ekmek arası köfte siparişi veriyor ondandır
    Oysa tabakta söylese, malzemesi bol olacak,
    Ne kadar ekmek o kadar köfte misali! !

Ybr125 benzeri motorlar, 2500 ile 4500 arası aşağı yukarı,
    Aradaki işçilik farkını motor sevdalısı biri çok rahat anlar,

Türk ithalatçı firmalar aradaki bu fiyat farkı ni, ceplerine indireceklerine,malzemeye yatirsalar, bu gün burnu havada yamaha ve honda firmaları, motorlarını satmak için kırk takla atarlar,
    Yanlız birde şu var, Pisikolojik etkilenme marka takıntısı olayida var! !

Ybr 125 ile mondial drift aynı fiyat olursa, pastanın büyük parçasını ybr yiyeceginden,
    Firmalar yatırımlarını buna göre yapıyorlar. ..

Birde şu yönden işlerine gelmez, asıl olay burda, motor çabuk arıza yaptığından, yedek parça satış olayı var, burdan da para kazanıyorlar!!
    Ayrıca her yıl cicili bicili yeni motor piyasaya sürüp, motor sevdalısı birini almaya tetikliyorlar!!
    Fiyat cazip olunca, motorunu yenileme yolu seçen çok kullanıcı var. ..

Yani anliyacaginiz, adamlar 3 aşamalı para kazanıyorlar. .

Sıfır motor sat..
    Ardindan yedek parça. ..
    1 2 yil sonra tekrar sıfırını sat. .

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    İnsan baştan söyler şunu!
    xbuky bunu beğendi.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan baştan söyler şunu!
    ahahahah valla neden bilmiyorum ama çok güldüm ya
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya o diil de gecen biri yazdi buralara yamaha yzf r125 alicagima ayni kalite mondial drift alirim dedi.

Guluyodum evrim gecirdim anirdim.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Böyle konulara birisi bir tek mesaj atar oda beğenilir.Yaw he he bitmiştir :D

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    avrupada 10'dan fazla ülke gezdim yamaha ve honda'nın en fazla olduğu ülke türkiye ya biz çok zenginiz ya bu işte bir tuhaflık var mesela hondanın italyada ürettiği SH300 herkesin altında.. ama türkiyede kimsede görmedim..
    avrupada cbf çok çok nadir.. çünkü honda türkiyeye çin malı ayarında motorlarını yolluyor (küçük sınıf için konuşuyorum)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)