Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çin Malı Kalitesiz Değildir!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Arkadaşlar forumda çin mallarına karşı inanlımaz bir ön yargı görüyorum.. motorum çin malı değil. çin malı motorumda hiç olmadı. ama çinlilerin her şeyi kalitesizdir olayına inanmıyorum..

çinde kalitesiz olan şeyler asıllarını taklit eden ürünlerdir.

cebimde 2600 tl aldığım iphone var arkasında bakıyorum çin malı

şuan 3000 tl aldığım asus pc ile yazıyorum bakıyorum çin malı

az önce ps4 oynadım bakıyorum çin malı..

ybr sürüp çin malına laf atan arkadaş senin motun made in china! sadece fiyma japon!

çinlilder kalitesiz ürün yazmaz kendisinden ne isteniyorsa onu yapar.. sen çinliye bana motor yap ucuz olsun uyduruk olsun dersen onu yapar.. kaliteli yap pahalı olsun bir günde 1000 tane yapam 1 tane yap iyi olsun dersen onu yapar..

aynı şekilde her çin malı motorun kötü olduğu fikrine asla ve asla katılmıyorum..
    tekoklava ve TEKNECI bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar forumda çin mallarına karşı inanlımaz bir ön yargı görüyorum.. motorum çin malı değil. çin malı motorumda hiç olmadı. ama çinlilerin her şeyi kalitesizdir olayına inanmıyorum..

çinde kalitesiz olan şeyler asıllarını taklit eden ürünlerdir.

cebimde 2600 tl aldığım iphone var arkasında bakıyorum çin malı

şuan 3000 tl aldığım asus pc ile yazıyorum bakıyorum çin malı

az önce ps4 oynadım bakıyorum çin malı..

ybr sürüp çin malına laf atan arkadaş senin motun made in china! sadece fiyma japon!

çinlilder kalitesiz ürün yazmaz kendisinden ne isteniyorsa onu yapar.. sen çinliye bana motor yap ucuz olsun uyduruk olsun dersen onu yapar.. kaliteli yap pahalı olsun bir günde 1000 tane yapam 1 tane yap iyi olsun dersen onu yapar..

aynı şekilde her çin malı motorun kötü olduğu fikrine asla ve asla katılmıyorum..
    Hocam onlar Apple amerikan malı montajı çinde yapılıyor.Çoğu markada işçilik ucuza geldiği için çinde montajını yaptıyor.
    Ayrıca çin malınında japondan iyi olduğunu söylerseniz çoğu kişinin cevabı şöyle olur.
    GB79, cbr1907, Sj's ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Bende onu diyorum bi yamaha kawasaki tutturmuşlar arkadaşlar mondial ile aynı müyendisler çalışıyor. Aynı fabrikadan çıkıyorlar birinde marka stickeri var o kadar. Arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. YAMAHA HONDA KAWASAKI ile DİĞER BÜTÜN ÇİNLİ motorlar aynı zaten neden anlamıyorsunuz...

Kardeşim klavyene sağlık şükür beni anlayan çıktı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yani bende size katılıyorum, japonları satıp birer çin alalım. onlardada mühendisler var aynı makinalarda üretiliyorlar.
    hatta benim japon parasına 10 tane 0km çinli alabiliyorum. yarın satılığa çıkarıyorum motoru. her yıl bir çinli alıcam gömlek değiştirir gibi motosiklet değiştiricem bundan sonra
    dyavol-77, cbr1907 ve TrStunt bunu beğendiler.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Çok sevdiğiniz cbf de çinde üretiliyordu galiba
    ama gerçekten çoğu kalitesiz sürücüyede bağlı oluyor tabi ama haklısınız 2 bin liraya ne bekliyosunuz
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Çin malı kalitesizdir. Hatta kalitesiz bile az kalır. O örnek gösterdiğin hiçbir ürün çin malı değildir. Sanırım made in chine(P.R.C. (Çin de yapılmıştırile) ile çin malı arasındaki farkı biliyorsunuzdur. Birçok fabrika çinde ve kendi standartları neyse orda da onu yapıyorlar. ordaki insanların iş gücünü kullanıyorlar. Kullandıkları her malzemenin belli bir standardı oluyor. Ama firma çin ise işte o zaman işler değişiyor. Ben sayamadım kaç tane çin motosiklet firma bayisi geldi sattı motorları sonra battı servis yüzünden kaçtı gitti. Bu sadece motor değil her sektörde bu şekildeler. kalite sıfır. kaliteyi arttırdıklarında zaten markaların fiyatlarına denk geldikleri içinde kimse çin malı almaz.
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    iphone nun çinde montajlanması 3 kuruşluk malzemeden imal edildiği anlamına gelmez.Aynı kalitede olan bi ürün yolda giderken ikiye ayrılmaz veya vites maneti düşürmez.Malzeme kalitesi ayrı bir şey montaj ayrı

Fatihunak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MG Classic
    Bu forumda bu konuyu açmamalıydın :D Gömerler hepimizi gömerler
    Parliament bunu beğendi.

ttan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Evet cin mallari kalitesizdir,sen nerden biliyon 'pek sevgili arkadasim' dersen bende bir cinli kullaniyorum.(gerci aldigimda macar bu macar demislerdi ama zamanla anladimki macaristanin cin tarafina dogru olan yerinde uretmisler :D)Bahsettiginiz telefon,pc vb gibi bir cok marka evet cinde uretiliyo,vede baktigimizda piyasa bu markalarin elinde olabilir onada tamam.Ama unutmamak gerekki bu markalar uretimde kullandiklari parcalari ya kendi ulkelerinde ortalamanin ustunde kalite uretiyo yada cinde yine genel 'cin' mallarinin kalitesinden daha yuksek bir kalitede urettiriyo.Bugun motor piyasasi ozelinde baktigimizda ve butce olarak japon/avrupa motorlarinin kat ve kat altinda satilan motorlarin kalitesi fiyatiyla dogru orantili olarak kat ve kat altinda(bunu soylerken icim yaniyo,kapitalizmi hic sevmem oda beni sevmez ama firmalarin mantigi ne kadar ekmek o kadar kofteye cikiyo).Onumuzdeki bir kac ayda yine bir cinli alicam,aslinda dusuncem benin cinliden kurtulup japon almakti ama oyle yaparsam bir motorum olcak(e malum ogrenciyiz para yok) yada cinlim kalir onun yanina bir tane daha cinli enduro alir dag tepe gezer hem surusumu gelistirir hemde arazi zevkini birazda olsa alirim dedim.Tekrar soylemek gerek,cok uzucude olsa ne kadar ekmek o kadar kofte sistemi bu sistem(telden yazdim,hatalarim affola)

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yane b.ktur. 10 tane çin motoru 1 tane japon etmez. Kendinizi kandırmayın
    dyavol-77 bunu beğendi.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    EldekiDebryj, Macit250, Sj's ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Üretimle montajı karıştırmamak lazım hocam. Çin malı kalitesizdir. Ben çin malı bir kanuni atv kullanan biri olarak bunu söylüyorum. Atv'ye harcadığım parayla onu bir daha satın alabilirdim. 3 senede motoru, aküsü ve aklına gelebilecek her parçası değişti. Motora para biriktirdiğim bu dönemde her ay sürpriz 100,200 lira masraf çıkartıyor, egzosu yola düşüyor, polislerle köşe kapmaca oynuyorum. Ne çektiğimi bir ben biliyorum. Çin malı pul almam artık. Kaykayla işe giderim, çin malı almam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    daha bugün 0 aldım :D düzenlerim mesajımı daha kullanmadım :D

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    tamam kalitesiz bizim bu genelleme aşkımız yokmu

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ben zamanında çinli bi motorla 850 km civarı uzun yol gittim..600 km den sonra sesi değişti Sesin değiştiği yer karadenizde çok sapa bir orman ortası yol ve gece zifiri saatler 3.5 attım kalacaz diye
    ama sıkıntı olmadı .. paranız yoksa alınır ancak yeni çıkan modellerden alın eski olanlar tamamen bitik

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kaliteli, kalitesiz benim umrumda değil oooohhh

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    yıllardır kalite sağlamacı olarak çalışırım. aynı fabrikadan 10 liralık da ürün çıkar 2 liralık da. üretim sektöründe çalışan arkadaşlar bu olayı bilir ve doğruluğu konusunda hemfikirdir.
    efendy06, maktama, Capitao_3 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    yillardir yuzyillardir
    avrupali batili uretim sistemleri
    su sirali kurali uyguladi;
     hammaddeyi al
     isle uret
     bitir
     maliyetini hesapla
     uzerine bir kar koy
     sat

cinlilerin yaptigi bir sey var
    uretim sistemlerinde sondan basa gidiyorlar
     musterinin odeyecegi/odeyebilecegi fiyati ogren
     fiyattan kar oranini cikar
     kalan tutari iscilik, hammadde, enerji vb maliyetler arasinda paylastir. ona gore kalitede hammadde iscilik vb girdileri kullan
     uret ve
     sat.

sonuc;
    musterisi varsa her fiyat seviyesinde cin mali bulabilirsiniz.
    ayni seyi avrupa/bati tarzi uretim icin soyleyemezsiniz.
    bunun icindir ki ...heryer cin mali ...
    jackonbir ve ellaksakir bunu beğendiler.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Buldunuz garibanı taşlayın bakalım
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hocam üretimler yapılırken pazara girebilmek, devamlılık sağlamak, hedef olarak pazar lideri olabilmek için pazarı iyi tanımak gerekir. yani alım gücünden tut ikamesine kadar.
    pazarda alım gücü değişkenlik gösterebilir. 3 birime de mal üretmen 1 birime de mal üretmen lazım herkes gücünün yettiğini alır. markaları aynı olmak zorunda değil. ama 3 farklı kalitede ürün.. basite indirgersek zengin kesime 3 birimlik malı verirsin, orta düzeyde 2 düşük düzeye 1 birimliği.. hepsi aynı fabrikada aynı hattan çıkmıştır. müşteri de bunun farkındadır, son kullanıcı da.. ona göre ödemesini yapmıştır zaten.

geçenlerde webtekno nun youtube kanalında "teknolojiye atarlanan adam" bir ürün tanıttı 1000 lira çin malı ama kalitesi hakkaten iyi olduğundan bahsetti. parça kalitesi de kasası da vesaire vesaire.. iophone 6 nın üretim bandından çıkıyor dedi ki haklı aynı firma yapıyor. ama 1000 lira. kaliteli mi? evet. iphone ya da bir samsung kadar mı? hayır ama yakın (burada marka değeri devreye giriyor). fiyatı yarısı. belki daha da az.

anlatabiliyor muyum?
    üretim öncelikle gireceğin pazarı araştırmayla belirlemeyle başlar. nabza göre şerbet, ne kadar ekmek o kadar köfte. öyle paraya böyle motor.

çok fazla detayı var ama umarım öyle yoğurdun yüzeyden kaymağının güzelliğini tattırmışımdır.
    TEKNECI bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)