Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motor çalınmasına karşı güzel çözümlerden biri daha

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Beyler cihaz kısmen iş görebilir, çalışma mantığı şudur.

Bluetooth üstünde verici var. Telefondaki yazılım sinyali arıyor. Yaklaştıkça sinyal güçleniyor filan. Fakat asıl olay şu, aynı yazılımdan yüklü telefonlar diğer cihazları ve uzaklıklarını kendi konumları üstünden nete güncelliyor.

Yani etrafta bu zama zingodan kullanan başka kişi yoksa sadece sinyal takibi yapılır.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr125 2007,kuba hasat scooter 100cc
    Aliexpres e gps tracker yazın, karşınıza bir sürü gps li sim kart takılan ürün çıkacaktır..

hmm demek bluetooth ile peki kac metreye kadar cekiyor acaba ulkemizde bunlardan kullanan hic sanmiyorum yoktur

Motosikleti
    Ns200
    sim kartlı olduğundan türkiyede çalışmama ihtimali olabilir mi ? veya gümrüğe takılır mı bilgin var mı ?

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı gargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpres e gps tracker yazın, karşınıza bir sürü gps li sim kart takılan ürün çıkacaktır..
    O cihazlar imei kaydı olmadığı için bir süre sonra kapanıyor.

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm demek bluetooth ile peki kac metreye kadar cekiyor acaba ulkemizde bunlardan kullanan hic sanmiyorum yoktur
    30 metre (yaklaşık)

30 mt nedir abii cook azz gelmezz motora

Motosikleti
    MT-25
    30 mt çok az evet, Açıkcası da Türkiye'nin neresindeyse göstersin gibi bir beklentim yok. Ya da uzun km aralığına gerek yok diye düşünüyorum.
    Bir arkadaşın motoru çalındı,gece gündüz gezmediği yer kalmadı,ararken bu tarz birşey kullanmış olsaydı,muhakkak bulurdu.Üstelik motorunu çalan kişi ile yüzyüze gelmişler,elimde kanıt yok diyor,birşey yapamıyoruz diyor.Ve eminim diyor, kapının arkasındaydı motorum ama kalabalık olduklarından birşey yapamamışlar .. Daha ne diyeyim , korkunç..

Motor hırsızlığına karşı en ufak bir tedbir bile iç rahatlatır.
    atreyu ve Fatihunak bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bana feyk gibi geldi niye pre-order var? Staışa çıkmamış ürün videolar yalan gibi duruyor bilmiyorum ya bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası.

gargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr125 2007,kuba hasat scooter 100cc
    O halde gps uyumlu bir tlf nu moturunuza monte edin, o şekil takip edin, en kolay bu var

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anladım, cihazın yanında başka cihaz ve bu cihazın yazılımın yüklü olduğu telefon varsa onları baz istasyonu gibi kullanıyor. Böylece wifi nin kapsama alanından çıkmış oluyor. Bunun için bu cihazın çok yaygınlaşması gerekli ama.

Yinede kısa mesafede olsa kullanmanın bir zararı olmayacağı düşüncesindeyim.
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler cihaz kısmen iş görebilir, çalışma mantığı şudur.

Bluetooth üstünde verici var. Telefondaki yazılım sinyali arıyor. Yaklaştıkça sinyal güçleniyor filan. Fakat asıl olay şu, aynı yazılımdan yüklü telefonlar diğer cihazları ve uzaklıklarını kendi konumları üstünden nete güncelliyor.

Yani etrafta bu zama zingodan kullanan başka kişi yoksa sadece sinyal takibi yapılır.

Aynen.
    Ölme eşşeğim ölme.

Bu ürüne sahip diğer insanların cep telefonlarını birer istasyon olarak kullanıyoruz bluetooth 4.0 ile. Ki bu yeni bluetooth protokolü için son model Android telefonlara da sahip olmak gerekiyor. (En az Samsung S3, LG G2, Nexus 5 gibi...)
    Ve bu telefonların bluetooth ve GPS'lerinin açık olması gerekiyor ki bluetooth ile taradığı bu cihazların konum bilgilerini GPS koordinatları ile birleştirip veritabanına göndrebilsin. (Cep telefonu pili bir günü görmez.)

Cihazın dahili GPS alıcısı yok. Eskiden bi oyun vardı ya sıcak-soğuk diye. Hah işte o mantık. Bu etiket(cihaz?) cep telefonuna ne kadar yakın ne kadar uzak bunun bilgisini ortak veritabanına gönderiyor (tahmini koordinat ile. yarıçap şeklinde)

Ve son olarak Türkiye'de hiç yaygın değil. Her cihaz max 30 metre sinyal atabiliyor etrafa. Bu şu anlama geliyor:
    Zinciri tamamlamak için max 30 metre sonra, bu cihazı kullanan birinin cep telefonu (cihazı değil, telefonu. keşke cihazlar arası da iletişim olsa)GPS'i, interneti ve bluetooth'u açık bir şekilde kapsama alanınızda olmalı ki sinyalinizi yayabilseniz.

Türkiye'de ki cihazlar (kapsama alanı)

Motosikleti
    Ns200
    Concox GT03B Kişisel Konum İzleme Cihazı adında bir ürün buldum. sim kartlı ve hareket sesnsörlüymüş. Fiyatı 199 tl ne kadar güvenilir bilemedim. http://www.concox.com.tr/gt03b-konum-izleme.php

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı MRT-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Concox GT03B Kişisel Konum İzleme Cihazı adında bir ürün buldum. sim kartlı ve hareket sesnsörlüymüş. Fiyatı 199 tl ne kadar güvenilir bilemedim. http://www.concox.com.tr/gt03b-konum-izleme.php
    Bu site 2013 7 nci ayında açılmış. Yani yaklaşık 1,5 sene önce böyle bir şey yokmuş 1,5 sene sonra olacak mı belli değil

Aleti alıp 6 ay sonra bu bozuldu dediğinde firmayı bulamayabilirsin. Böyle şeyler olabiliyor.

Bitiş Tarihi 18.07.2015 - Kalan 164 gün
    Oluşturulma Tarihi 19.07.2013

Motosikleti
    Ns200
    belki benim gibi son gün domain yeniliyorlardır açık adres ve sabit telefonları var. İstanbulda olanlar gidip görüşürse daha net bilgi alırız. Ayrıca genel müdürünü yani Aycan Helvacıoğlu nu google da arayınca bir çok sonuç çıkıyor.Tabi aynı kişi ise Daha uygun fiyatlı ürün bulmaya çalışalım ama kaskoya para vermektense bu ürünü almayı tercih ederim..
    Fatihunak bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom
    belki benim gibi son gün domain yeniliyorlardır açık adres ve sabit telefonları var. İstanbulda olanlar gidip görüşürse daha net bilgi alırız. Ayrıca genel müdürünü yani Aycan Helvacıoğlu nu google da arayınca bir çok sonuç çıkıyor.Tabi aynı kişi ise Daha uygun fiyatlı ürün bulmaya çalışalım ama kaskoya para vermektense bu ürünü almayı tercih ederim..
    Hocam ismi bile ofsayt yaa :D Argo jargonun da concon diye bir tabir var daha ne diyeyim :D

Motosikleti
    Ns200
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ismi bile ofsayt yaa :D Argo jargonun da concon diye bir tabir var daha ne diyeyim :D
    İsmi değil işlevi önemli diye iğrenç bir espiri yapasım geldi Orjinal sitesinde http://www.gpsyeah.com/Login.aspx?language=tr adresinden takip yapıldığı yazıyor. Test cihazlarıda mevcut. imei no : test002 şifre : 123456

Motosikleti
    V-Strom
    İsmi değil işlevi önemli diye iğrenç bir espiri yapasım geldi Orjinal sitesinde http://www.gpsyeah.com/Login.aspx?language=tr adresinden takip yapıldığı yazıyor. Test cihazlarıda mevcut. imei no : test002 şifre : 123456
    Arabayı baya baya çürümeye bırakmışlar :D 4,5 aydır yerinden kıpramıyor :D
    Fatihunak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)