Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sevdiklerimizi 600cc den Kurtarmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Arkadaşlar yardım edin çok sevdiğim en yakın arkadaşım motora başlamak istiyor başlangıç için gitmiş bir tane 600f bulmuş adam başlangıç için resmen alacak motoru ne yaptıysam vaz geçmedi gel motora bakalım sen tamam dersen alacam olmadı başka alırız diyor ama illa alacak. Dedim al benim motoru sende kalsın hevesini doya doya al sonra sana 250cc alırız,yok diyor biliyorum ben bunu,bu motoru alırsa o hırsla,hevesle bir yerde çok kötü patlar ne yaptıysam ne izletiysem vaz geçiremedim ne yapmalıyım annesi babası zaten tınlamıyor çocuğu ben 250cc alırken bile neler çekmiştim.

sizin kardeşiniz böyle bir işe kalkışsa ne yapardınız nasıl vaz geçirirdiniz?
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ileri Sürüş kurslarına gitsin. Ben 40 ımda Fazer 1 ile başladım. Ama bir ton da kurslara para verdim.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ileri Sürüş kurslarına gitsin. Ben 40 ımda Fazer 1 ile başladım. Ama bir ton da kurslara para verdim.
    bu konuyu ona okutucam gene vaz geçmezse veya dediklerinizi yapmaz ise ben elimden gelenin çoğunu yaptım artık kendisi bilir
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    http://liveleak.com adresine girip arama kısmına motorcycle accident graphic yazıp videoları izlesin. ama midesi kaldırmayan bakmasın çok kanlı.. bu arada acilen dizlik almam lazım bunları izledikten sonra anladım

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://liveleak.com adresine girip arama kısmına motorcycle accident graphic yazıp videoları izlesin. ama midesi kaldırmayan bakmasın çok kanlı.. bu arada acilen dizlik almam lazım bunları izledikten sonra anladım
    Bunlar neydi hocam be benim motordan vaz geçesim geldi gerçekten ölümle şakalaşıyoruz

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    liveleak linkine girmeyin. Yada motoru oyuncak olarak görüp olayın farkına varamayan kişiler kesinlikle girip arkadaşın dediği gibi yapsın,yazsın izlesin. Ben bile gerçekten çok farklı düşünmeye başladım.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    cidden felaket videolar var. evet hepsi korumaasızlar ama bir anda midem bulandı acıdım yani o insanlara. 1 sayfa izleyebildim sadece... butun koruma ekipmanlarını takarım hatta arkadaslarım robocop gıbı gezıyorsun derler bazen . 7 yıldır 2 teker üzerindeyim 3 kazam oldu 1 tanesi ciddiydi ve hayatımı korumalarım kurtardı. şu videolardan sonra acaba kendime çelik kafes yaptırıp öle mi binsem demedim değil...
    APALA bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    boşver ne istiyorsa yapsın bir reklam vardı bir zamanlar ''hayat yaptığın seçimlerdir '' diye önemseme en fazla ölür düzgün insana yeni arkadaşmı yok sanki
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Kurs gösrmek adamısıfırdan alıp profesör yapmaz bazı şeyler vardır yavaş yavaş gelişir zamanla yerine oturur..Egitimde alsınn 600lüğüde bıraksın
    logaritma bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Allah yardımcısı olsun!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    İNTENETTEN BİR İKİ MOTOSİKLET KAZASI RESMİ GÖSTERİRDİM.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    AltınElbiselinin başlangıç motoru videosunu izletin..
    İleri sürüş teknikleri kursu veya benzeri eğitim merkeslerinde hcaların enteresan yaklaşımlarıda olabiliyor.
    Bana "sen ne istersen onu sür, hepsini sürersin.. bir SüprSport bir Scooter seni ölçülerinden dolayı zorlayabilir.... Al V-Strom başla istersen bile diyebiliyorlar...

Başlanır ama heralde eğitim merkezinden çıkılmaması gereken bir ortam oluşur.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Birader bu liveleak neymiş böyle sadece birini izledim kötü his ettim. Aman aman aldırma 600'ü

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    insanlar genellikle bisiklet ile aynı görüyor motoru,bir zamanlar deli gibi bisiklet sürmüş ise bunuda sürerim gibi bir yaklaşım var..

gözden kaçırdıkları noktalar şunlar;

bisiklet 20 kg motosiklet 200 kg..

motosiklet 3 saniyede 100 km hıza çıkıyor,bisiklet de böyle bir ivmelenmeyi bırak 100 km hız yok..

bu sebeplerle bisiklete en yakın motorla başlayıp tecrübe arttıkça büyümek en emniyetli olan yöntemdir..

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanlar genellikle bisiklet ile aynı görüyor motoru,bir zamanlar deli gibi bisiklet sürmüş ise bunuda sürerim gibi bir yaklaşım var..

gözden kaçırdıkları noktalar şunlar;

bisiklet 20 kg motosiklet 200 kg..

motosiklet 3 saniyede 100 km hıza çıkıyor,bisiklet de böyle bir ivmelenmeyi bırak 100 km hız yok..

bu sebeplerle bisiklete en yakın motorla başlayıp tecrübe arttıkça büyümek en emniyetli olan yöntemdir..
    aynen öyle görüyor bende bir zamanlar böyle görüyordum motoru ama 2-3 gün sürdü bilgi topladıktan sonra megellli istedim sonra cbr sahibi oldum ama başlangıç için 600cc olmaz kuralına uydum mutluyum inşallah vaz geçer bu aletlerin kazalarıda kötü oluyor.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    600 cc motosiklet demek yani başlayan için hatırı sayılır ölüm riski , büyük bir sakat kalma riski , neredeyse %50 den fazla bir acı çekeceği kaza riski demek bence.
    daha önce motor kullanmadıysa , al arkana cbr ile , 0-100 km denemesi yap , arkandan düşmezse eğer anlar cc lerin ne olduğunu.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardım edin çok sevdiğim en yakın arkadaşım motora başlamak istiyor başlangıç için gitmiş bir tane 600f bulmuş adam başlangıç için resmen alacak motoru ne yaptıysam vaz geçmedi gel motora bakalım sen tamam dersen alacam olmadı başka alırız diyor ama illa alacak. Dedim al benim motoru sende kalsın hevesini doya doya al sonra sana 250cc alırız,yok diyor biliyorum ben bunu,bu motoru alırsa o hırsla,hevesle bir yerde çok kötü patlar ne yaptıysam ne izletiysem vaz geçiremedim ne yapmalıyım annesi babası zaten tınlamıyor çocuğu ben 250cc alırken bile neler çekmiştim.

sizin kardeşiniz böyle bir işe kalkışsa ne yapardınız nasıl vaz geçirirdiniz?
    üniversitede bir arkadaş motora başlamaya karar vermişti. biz hep şey dedik adama git ybr al cbf al tamam güzel gözüksün diyorsun yzf r125 al falan filan derken cbr 250'ler çıktı git ondan al en olmadı hyo al ninja al derken adamda parada var tabi gitmiş fireblade almış. düşün daha motoru çalıştırmayı bilmiyor parada olunca kampüse kadar motoru getirmişler motor daha sıfır. bendede ozamanlar çinçon birşey vardı (hadi reklamda yapayım kanuni phandom) adamın fireblade aldığını bilmiyorum abi nasıl kaldırılır şudur budur biraz gösterdim ama kampüste fireblade'i görüyoruz ama hiç kıpırdamıyor motor öyle duruyor. aradan 2-3 gün geçmedi adam motor aldım dedi gelin göstericem bizde tamamdedik meğer fireblade onunmuş. motoru çalıştırdı boşta ara gaz filan veriyor tamam sesler filan on numara. adama sen ne yaptın dedik direk bu başladı biz şöyle iyiyiz böyle iyiyiz alemin kralıyız ki daha 2-3 gün önce bana soruyordu nasıl kaldırırım motoru biraz göster filan. herneyse artistliğini yaptı oturdu motoroa gitmeye kalktı adam elini debriyajdan çekerken aza biraz asıldı (benim çinçondan sonra onu yapması normal) bir baktım çocuk geri ye doğru yere düştü motor gidiyor hala. az gülmemiştim. 1 hafta içindede motoru sattı gitti araba aldı. (para olunca böyle)

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    benim sitemi kopyalamışsın ;) ben yoıllardan beri bu siteyi hep seyrederim. en içime bir korku salsınki evde bekliyen çocuklarım zor durumda kalmasın. Ne zaman koruma takmadan çıkmak istesem bu videolar aklıma gelir bakkala bile korumasız gitmem. 600 alan arkadaşlar düşünce ne olur en fazla bir bacak kırarım der ama olayın iç yüzü işte budur.
    izlemesi korkunçtur ama bu sitedekileri izlemeden motorsiklete binerseniz hata yaparsınız. O videodakilerin hiçbiri kaza yapacağını düşünmemişti

geçtiğimiz günlerde bir konu açmıştım istersen orda kaza testleri var 50 km hızla yapılan testlerle neler oluyor bide 600 cc nin hızı işe de düşünün olucakları
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-dusunun.html
    Schizophren bunu beğendi.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Benim arkadaşım da Mt07 ile başlarım dedi, ben fazla itiraz etmedim. Tamam dedim ama önce bir başlangıç eğitimine gidelim. Orda cbf150 ye bile hakim olamadığını görünce kendisi dedi zaten bu öyle göründüğü gibi değilmiş diye, Ninja 300 aldık ona. fazla "yapamazsın-edemezsin" demeye gerek yok, götürün bir başlangıç eğitimine zaten kendisi vaz geçicek 600 den.

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    ChaTaN aynen site senden alıntı. ben açıkçası korktum ve daha da yaymak istedim izlesinler diye. çok kötü ve dehşete düşürecek görüntüler var ama gerçekler acı.

sonrasını düşünsek daha da üzücü, cenazeni parça parça teslim alıcak aileni düşün? kefenlenmesini.. abdest bile aldırılamaz. Allah düşmanımın başına vermesin, evlerden ırak

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)