Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Neden selam vermiyorsun?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bi kaç video izleyip yatayım yarın iş güç var derken dikkatimi çekti uzun zamandır da konusunu açmayı düşünüyordum şimdi nasip oldu.

Türk' ün Türkten başka dostu yok derler, Türkler birbirine çok bağlıdır derler, ne hikmetse motorun üstüne çıktım çıkalı bunların hiç birini göremedim ben arkadaş. Yahu elin gevuru her videoda yanında başka bi motorcu geçtimi selam veriyor karşıdaki daha karşılık beklemeden oda selam vermiş oluyor adamlarda refleks olmuş artık ama benim güzel ülkemin insanı iki tekerin üstüne çıktımı herkese düşman kesiliyor sanki.

Ya şimdi Allah var ben herkese selam vermiyorum, başında kask yoksa vermiyorum, ayağında terlik varsa vermiyorum ama diğer tüm motorculara mutlaka bi kere bip yaparım, bu selamı 10 kişiye veriyorsam 2 tanesi ancak geri dönüş yapıyor. Scooter, racing ayrımı da yapmıyorum ama şimdiye kadar yolda kalmış iki kişinin yanına çektim ikisinde de teknik bilgim olmamasına rağmen belki lastikleri patlamıştır da koltuğun altındaki tamir kitini veririm diye durdum tamam her zaman bende durmuyorum ancak ikisinde de işim acil değildi vaktim vardı o yüzden yardım etmek için durdum ama arkadaş başka bi kişi bile en azından yanımızdan geçerken kafasını çevirmez? Yahu bi kafanızı çevirin bi selam verin bi konuşun yolda duran insanla niye bu kadar odun arkadaş bizim milletimiz?

Bana mantıklı bi açıklama yapabilir mi lütfen birisi neden yabancılar birbirine bu kadar kenetlenmişken selam verirken biz bırak selamı darda kalan adama bile yardım etmez olduk? Motorcu motorcuya selam vermiyosa çektirsin gitsin arkadaş! Taksici, servis şoförü, minibüsçü, diğer 4 teker sürücüleri bile bu kadar organize olup içlerinden birisi yolda başına bi iş geldimi arı gibi onun başına üşüşebiliyorken bu motorcuların kibiri olayı kime?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    sürüş sırasında %90 selamlaşma oluyor, özellikle istanbulda olmuyosa bilemem
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    İstanbul da yasayan biri olarak kanaatim burdaki herkesin düşüncesi isi olmasa selam vermez diye düşünüyor olabilir
    braveguy bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Apaçilere selam vermiyorum selam verme işine girmiyorum şimdi artistlik yaptın el kol hareketi yaptın şubu felan olur burası Türkiye

Antalyaya gidip geldim orda motoru az halliceli olanlar bilinçli olanlar genelde selam verdi bulunduğum yere geldiğimde çok farklıydı burda selam verene uzaylıymış gibi birde dövecekmiş gibi bakıyorlar
    CompanERROR ve KaanD bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Güzel bir konuya değinmişsiniz. Şahsım adına E5 yada TEM de giderken ayı şeritteki bir motora arkasından gelirken selam amaçlı korna çalmam. Dikkati dağılabilir, yol istedim sanabilir vs. Ama şehir içinde karşı şeritten gelen bir motora yüksek ihtimalle korna çalarım. Yapılması da bence güzel bir durum

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Bende elimden geldigince selam vermeye çalışırım uzun yollarda selam vericek birilerini aradigim bile söylenebilir. Ama sehir icinde daha az oluyo bu olay dikkat dağınıklığı yaratabilir. Zaten karsidakinin görmesi zor vs vs. Isiklarda durunca felan kesinlikle merabalasirim yani. Oto suruceleriylede eger cami aciksa sakalasiriz. Ama gercekten sehir icinde bende pek vermiyorum veremiyorum.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul da yasayan biri olarak kanaatim burdaki herkesin düşüncesi isi olmasa selam vermez diye düşünüyor olabilir
    Ya adam karşıdan geliyor o yoluna ben yoluma gidiyorum ne gibi bi işim olur ki onunla? Hani bi düt ediyorum oda düt dese ikimizde mutlu mesut devam edeceğiz de bildiğin bazıları selam verdiğimi bile bile tırıs tırıs kafasını bile çevirmeden devam ediyor, yani selam verdiğimi anlamasa zaten mecbur çevirir kafasını bu neye dütledi yahu diye bu daha çok hasta ediyor beni adam biliyor yani.

Şu videoyu izledima z önce adam bi ara combo yapıyor seri seri selamlaşıyor karşısından gelipte viraj dönmediği müddetçe selam vermeyen bi kişi bile yok acaip bişey ya.

mehmetenis bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Beylerbeyinde oturuyorum sabahları burhaniyeden yukarı çıkarken bir ktmli arkadaşta aşağı iniyor haftada en kötü 2 defa karşılaşıp selamlaşıyoruz , eğer buradaysa kendisine selam olsun : ))

Gelelim senin konuna istanbulda o kadar çok motorcu var ki herdakka hepsine selam vermek mümkün değil, karşı taraf selam verirse kesin karşılık veriyorum bende denk geldikçe selam vermeye çalışıyorum ama dedim gibi herkese selam vermenin imkanı yok.Devamlı dıt dıt zor
    mehmetenis bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Bugün kandıra-şile-istanbul yaptım.. otobana çıkana kadar hep yanımdan endurolar geçti hepsiyle de selamlaştık. 2 li bi grup vardı naked selam vermeyen onlarda Allah ne verdiyse gidiyordu zaten.. Şehir dışı gezilerde selamlaşma daha çok..

Hergün gittiğim yolda bende pek selam vermem açıkcası..İstemediğimden değil ancak bir noktadan sonra bir anlamı kalmıyor.. He karşıdaki verirse bende kabul ederim..

Öyle terlikle,kasksız biniyor diye de selam vermemezlik yapmam..

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Veriyodum 1 allahın kulundan bile karşılık almayınca kestim.
    Schizophren ve yanakadam bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Bursada Yıldırımda yaşıyorum bu konuda çok şanslıyım kaskı ekipmanı olan yüzde 95 motorcuyla hep selamlaşıyorum hatta trafik lambalarında muhabbet bile ediyoruz çoğu zamanda araç şoförleri bana yol veriyor aralarda sıkışınca garip yahu bende inanamıyorum
    mehmetenis ve yanakadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veriyodum 1 allahın kulundan bile karşılık almayınca kestim.
    İlk kullanmaya başladığımda selam veriyorlardı ben olaya uyanıp , cevap verecek hale gelene kadar geçmiş oluyorlardı , sonra selam vermez oldu kimse
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Saçlar kaskın içinden dışarı çıktıysa istemsiz , 20 plakalı şehirde , 06 plakalı aracın içerisindeki adam dahi selam veriyor. Elemanın motorcu olduğu belli verdiği selamdan

Geçenlerde sukuterli bir kıza bik bik yaptım , kız şaşırdı bir önce gülümseleştik beraber çok keyif aldım Ben kızlara selam veriyorum
    mehmetenis ve yanakadam bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kasksız,terlikle biniyor diye itham edilen arkadaşlara daha çok selam veririm.

Hiç unutmuyorum motosikletten ilk düşüşümde bu arkadaşlar gelmişti yardıma.

Yanımızdan geçen bi yerinden kıl aldırmayan,üstündeki ekipmanın,altındaki motosikletin maddi değeri ile kendini bi halt sanan bi yerimin motorcusu tiplerde yanımızdan lay lay geçmişti.

Belki apaçiler,belki kasksız,ekipmansız binmenin şuurunda tam değiller ama adamlar samimi en azından.

farostar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e + kawasaki zx-7r
    sabahlari ise giderken bazen dalgin oluyorum bazen konsantrasyonum full yola ve yol kiyisina oluyor, o ara karsimdan motorcu gelince farketmeye biliyorum, daha dogrusu aklima gelmiyor..(karsiligini veremedigim arkadaslar kusura bakmasin) bide söyle bisey var, cb125e ile ise gidersem kimse selam vermiyor, kawasakile gidersem hemen hemen herkes selam veriyor
    ama yolda birisi kaldigi zaman mutlaka yanina cekerim, fazla bilgim veya alet edevat olmasada, belki ikinci birisi lazim arkadasa, belkide biryerden alinmasi gereken bisey (benzin veya su olabilir mesela). o konuda gercekten hassasim.
    Bune ve ENİGMA bunu beğendiler.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Maxi scooter kullanıcısı olduğum için kuşamı tam, kafasında kaskı olan scooter kullanıcılarına selam veriyorum ve çoğunlukla karşılığını da alıyorum. Ankara'da motosiklet kültürü çok zayıf olduğundan bir beklenti içerisinde de değilim, zira sadece haftasonu motor süren kasıntı abilerden bol miktarda var, onların havasından da geçilmez, selam vermeyi denemem bile. Ankara'da geri kalan motosiklet sürücüleri de çoğunlukla apaçi Aspava kuryeleri ve benzerleridir, onlarda hem kendilerini hem de çevredeki herkesi tehlikeye atıp ortalığı terörize etmekten başka bir işe yaramadıkları için onlara da selam verme gibi bir durumum olamaz.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ayiptir soylemesi bir küçük, bir büyük olmak üzere her zaman iki motorum oldu.
    Büyük motorla çıktıgımda sürekli olarak selam alir, en kötü ihtimalle bi selektör alir, akabinde bende karşılık veririm.

Ama küçük motorumla çıktıgımda kimse takmıyor
    İşin ilginç tarafı, küçük motorlular bile takmiyor
    Bir kaç defa selam verdim, baktım geri dönüş yok. Sonra zaten bende selami sabahi kestim.
    Bune ve yanakadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Yurtiçi,yurtdişı ,karşımdan gelen motorcuların %90 nı ışıkla veya sol elini kaldırarak selam verir,zaten onun vermesini beklemeden görüş açısı içinde motoru ne olursa olsun,bende aynı şekilde selamımı veririm,alırım.. bazende araçlarının içinde seyahat eden vatandaşlarda el sallayarak selam verirler,özellikle çocukların selamını her türlü şartta karşılık verip,bende onlara el sallarım ve bundan çok mutlu olurum.
    kdiner bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayiptir soylemesi bir küçük, bir büyük olmak üzere her zaman iki motorum oldu.
    Büyük motorla çıktıgımda sürekli olarak selam alir, en kötü ihtimalle bi selektör alir, akabinde bende karşılık veririm.

Ama küçük motorumla çıktıgımda kimse takmıyor
    İşin ilginç tarafı, küçük motorlular bile takmiyor
    Bir kaç defa selam verdim, baktım geri dönüş yok. Sonra zaten bende selami sabahi kestim.
    Bu yüzden olabilir mi cidden bunu motoru yükselttikten sonra yaşayıp göreceğim sanırım bende.

Bu arada şehir içinden çıkınca cidden selamlaşma artıyor çünkü insan insana hasret kalıyor

Alıntı MrNobody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursada Yıldırımda yaşıyorum bu konuda çok şanslıyım kaskı ekipmanı olan yüzde 95 motorcuyla hep selamlaşıyorum hatta trafik lambalarında muhabbet bile ediyoruz çoğu zamanda araç şoförleri bana yol veriyor aralarda sıkışınca garip yahu bende inanamıyorum
    Bu benim de başıma çok sık geliyor maşallah diyeyim ama ne zaman trafikte arada kalsam araçlar ben istemeden zorla yol veriyorlar, bunun iki sebebi olduğunu düşünüyorum birincisi yanlarında efendi efendi beklemem girmeyecek yere zorla motorun kafasını sokmamam, ikincisi full ekipman giyinip tedbirimi aldığım için onlarda da bi saygı oluşuyor diye düşünüyorum. Bazen öyle cılkını çıkarıyorlar ki yol vermenin ben korkuyorum yandakine çarpacaklar diye
    kdiner, Sinan Aksu ve MrNobody bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    istanbulda karşılıklı selamlaşma pek mümkün olmaz. Aynı yönde giderken de selam veremezsiniz, yol ver anlar veya bir tehlike zannedebilir. Tek bir durum var o da kırmızı ışıkta yan yana gelince. Birkaç kez selamlaştım ama özellikle belli bir cc üzeri pahalıca motoru olanlar kendilerinden değilseniz asla bakmazlar. Ayrıca El hareketi zor tek eli bırakmak riskli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)