Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Neden selam vermiyorsun?

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    geçengün salhanede arkasında "motosikletleri farkedin" stickerı olan arabaya da selam verdim veririm arkadaş ben :D burda mı o abi?
    yanakadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Neden selektörü anlamadığınız anlamadım bende motosiklet yaklaştığında küçük bir kornanın nesi yanlışki zaten uyarmam gereken acil bir durum varsa

10 kere selektör yapar korna falan filan hatta yavaşla diye el işareti yapar yinede uyarırım ben onu
    mehmetenis ve Bune bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet bey aynen başlığı ilk gördğüümde sizin olay geldi aklıma. içerlenmiştiniz haklıydınız. başlığı görür görmez dedim ki: "ya görmezden gelen adamlar var kime selam vercen ya."
    Aynen üstat,Aslen selam vermek veya almak dinimizde de en önemli konuların başında gelir.Selamlaşma konusunda şu şekilde anlatımlar var onu da paylaşmak isterim,

Selam terimi "selime" kökünden bir mastar olup, sözlükte; maddî ve manevî sıkıntılardan kurtulmak, barış ve esenliğe kavuşmak demektir, "es-Selamu", isim olarak ise; selam, selamet, sulh ve güven anlamına gelir. Bir fıkıh terimi olarak selam; karşılaşan iki müslümanın birbirine yaptıkları dua cümlesinden ibarettir. Selam veren "es-selamu aleyküm (Allah'ın selamı sizin üzerinize olsun)" der selamı alan ise "ve aleykümü's-selam ve rahmetullah (Allah'ın selamı ve rahmeti sizin üzerinize olsun)" diyerek ilaveli duada bulunur.
    Kur'an-ı Kerîm'de şöyle buyurulur: "Bir selam ile selamlandığınızda, siz de ondan daha güzeli ile selamlayın veya aynı île karşılık verin" (en-Nisa, 4/86.) Selam aynı zamanda Cenab-ı Hakkın doksan dokuz güzel isimlerinden birisidir.

Yukarıda anlatınlar dinimizde de selamın ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır.
    Bazı arkadaşlarlarımız demiş ki selam vermek için elimizi gidondan mı ayıracaz veya ayağımızı mı kaldıracaz fakat bunların hiç biri yapılamıyorsa sadece kafa selamı veya bir küçük korna veya hafif bir selektör bile fazlasıyla yeterli olacaktır.
    Tabi korna ve selektör selamlaşmasını fazla abartmamak lazım örnek vermek gerekirse ileride bir çukur veya kaygan bir yol olabilir bunu gelen motorcu arkadaşa belirtmek için de korna veya selektör ile uyarı yapılabilr ama selam vermekte aynı ayarda olduğu için karşımızdaki tehlikenin farkında olmayacaktır.
    Bu yüzden selamımızı da fazla abartmamak kaydı ile yapmalıyız.

Benim o gün başıma gelenlerden ben yeterince kıssadan hisse çıkardım.O gün bana bakmayan selam vermeyen arkadaşların canı sağolaun.Ayrıca her bir bela daha büyük bir belanın önleyicisi olmuştur.
    Belki o gün lastiğim patlamasaydı Allah korusun daha büyük bir kaza ile karşı karşıya gelebirlirdim.
    Her şerhde bir hayır olduğuna inanırım.

Ama sizler yinede selamınızı eksik etmeyin.
    telike ve Bune bunu beğendiler.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Ben Ankara'da her motorluya selam veririm, karşılığında selam vermeyen de çıkmadı daha.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    geçengün salhanede arkasında "motosikletleri farkedin" stickerı olan arabaya da selam verdim veririm arkadaş ben :D burda mı o abi?
    Üstad sen de kimseyi bulamadın ya, ne harleyci ne bu araba :D :D
    mehmetenis bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad sen de kimseyi bulamadın ya, ne harleyci ne bu araba :D :D
    bi de 600rr cı vardı :D onu da bulamadım :D
    bu arada selam
    mehmetenis bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    bi de 600rr cı vardı :D onu da bulamadım :D
    bu arada selam
    selamlar üstadım,

Sen doğrusunu yapıyorsun, umarım günün birinde sokakta selam verdiğin kişi forumda karşına çıkar...
    Gerçi biz genelde forumdan birinin dışarıda "karşımıza çıkmasını" isteyen eden bir milletiz Ama olsun, tersi daha güzel

Sağlıcakla kalasın,

PS: eldiven daha gelmedi, gelsin yazacağım
    mehmetenis bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Abimin aldığı aracın arkasında vardı motosikletleri fark edin etiketi oda eski motosiklet sürücüsü olduğu için sökmüyordu hatta onun aracının plakasını bilmediğimden o etiketle tanıyordum geçen gün baktım arabada etiket yok çok kızdım sordum yıkamacı yıkarken sökülmüş dedi.

Mesajın ana konusu: Bende anlamadım böyle tuhaf bi mesaj oldu cuma günü hafta bitiyor kafa gitti iyice

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Selam veren olursa alırım ama kimseye selam filan vermem. Gerek yok yani dit dit önüne gelene selama.

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Bugun bir motorcu abimiz ile sehir icinde selamlastik.oda benim gibi maxiscooter surucusuydu.o ara yoldan cikiyordu kalabalik trafikte kafa selami yaptim.selami almayacak gibi hissederken son anda hem kafa hem korna ile selama karsilik verdi.o anki sevincimi anlatamam

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Apaçiler hariç, herkese selam verip aldığım gibi, en büyük zevklerimden bir tanesi de Üçkuyular- Bostanlı feribotunda karşılaştığım diğer motorcularla sohbet edip kahve ısmarlamaktır.

Saygılarımla.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Korna olsun kafa sallama olsun el işareti olsun selam verelim bunları okumak bile insanı mutlu ediyor hele motor üstündeki o anlık duygu paha biçilemez kendinizi sanki büyük bi birliğin üyesi gibi hissediyorsunuz

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)