Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Neden selam vermiyorsun?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Geçen yaz motorla uludağa çıkmıştım motorlu sürücülerin %90 korna çalarak selam veriyor
    O gün uludağa çıkacağım zaman çevre yolundan hürriyete doğru giderken trafik kilitlenmişti ileride kaza vardı mecburen arabaların arasından geçiyordun araç sürücüleri egzozun sesini duyunca 2 araç arasındaki mesafeyi arttırırak rahat geçmemi sağlıyorlardı hatta biri arabanın camını açarak hayat sana güzel trafik derdi yok dedi o kuyruk nerden baksan 2 km falan vardı çünkü ileride kaza yapmışlar
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Elimden geldikçe alıyom. Selamlaşmak mutlu edıyo benıde ama cogundan karşılık alamayınca ınsan bı buruk oluyo ve vermeyı bırakıyo bı sure sonra. Ben ful koruma bınıyorum scootere bakıyorum tulumlu racıng kullanan adama selam verıyorum almıyo kurye abılere dıt dıt edıyorum almıyo 10 kısıden 2 kısı ıste o 2 kısıdende Allah razı olsun :D Bende kaçırıyorum yola kapılık bazen dıtlerı ama gecte olsa 4 5 kısa korna atıyom kı duysun karşılıksız kalmasın dıye.

Aslında çok guzel bı olay bu güzel bi kültür bun kültrü altın elbıselı adam oluşturur bızım apaci kardesliğine entegre edebılır anca bız burda selam verıp alanlar olarak durumu tartısırız :S
    Bune bunu beğendi.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Bence selamlaşma meselesi çok saçma. Yürürken yoldaki diğer yayalara, otomobille giderken diğer otomobil sürücülerine, ne bileyim bilgisayar mühendisi olarak diğer bilgisayar mühendislerine, PS4 oyuncusu olarak diğer PS4 oyuncularına, vs. vs. vs. selam vermediğimiz için motor sürdüğümüzden dolayı diğer motor sürücülerine selam vermek de saçma geliyor bana.

Bugüne kadar da bir kez selam veren oldu, o da benimle aynı motora binen bir sürücüydü.

farostar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e + kawasaki zx-7r
    kücük "toplumlarda" selamlasmak bi samimiyet göstergesidir bence. mesela ayni apartmanda oturdugumuz komsularimiz, is arkadaslarimiz, sinif arkadaslarimiz vs. vs.
    selamlasmak iyidir bence

(bu arada almanyada bi aralar porsche ve mercedes soförleride kendi aralarinda selamlasirlardi. hala öylemi bilmiyorum)

Motosikleti
    MT-25
    Kız olduğunuzu anlarlarsa,her türlü selam verirler hatta arac içerisinden dahi,motorcu selamını verirler .. Erkeksenizde cc muhakkak yüksek olmalı,heybetli bir motor olmalı ki selam versinler.
    Bu yüzdendir ki,sadece kızlara selam veriyorum,onun haricinde motor üzerindeki bir oğlan çocuğu olarak bendenize selam veren olmaz bana

Hatta bi gün,babamın amcası arac içerisindeydi,arkasında durdum o dahi selam vermedi bana bakıştık bi,tanımadı oğlan çocuğunu
    mehmetenis bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Bu Konu zamanında açıldı,,tartışıldı, pek çok kişi fikrini açıkladı,
    Herkes kendince bir fikir sundu,

Klasik KORNA İLE SELAMLAŞMA'nın dışına çıkılamadı,,,

Hafif bir DIDITTTT sesi yetiyor trafik'te selamlaşmaya...

farostar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e + kawasaki zx-7r
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok realist bir yorum olsun istiyorum,

Kız olduğunuzu anlarlarsa,her türlü selam verirler hatta arac içerisinden dahi,motorcu selamını verirler .. Erkeksenizde cc muhakkak yüksek olmalı,heybetli bir motor olmalı ki selam versinler.
    Bu yüzdendir ki,sadece kızlara selam veriyorum,onun haricinde motor üzerindeki bir oğlan çocuğu olarak bendenize selam veren olmaz bana

Hatta bi gün,babamın amcası arac içerisindeydi,arkasında durdum o dahi selam vermedi bana bakıştık bi,tanımadı oğlan çocuğunu

ben bunu bi ara deniyeyim, biryerlerde bi kiz arkadasin cakma saclari vardi, kaskin arasina sokusturup bi tur atayim
    bide kayida aldikmi herkesi desifre ederiz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...amlasmasi.html

Yukarıdaki link
    yorumları da okuduğunuzda neden selamlaşılamadığı hakkında geniş bilgi verecektir.
    Konunun açılış tarihine bakın!
    Kaç yıl geçmiş
    oluroyle bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Once motosiklet selaminin simgesel kavramini bir dusunmek gerek .siyasettede ayni isaret var motosiklettede bu yuzden bircok kullanici bi isareti sevmemektedir kaldiki motosiklet surerken karsi yone dikkati verip bir eli gidondan birakip o ruzgarda eli yukari kaldirmakta ne denli kendinizi tehlikeye atmak tarsilmasi gereken bircok onculugu olan konulardandir

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynen öyle :D hatta kadınlara motor olmasa karşıdan karşıya geçiyorsa bile selam veriyorlar o kadar :D cc büyükse büyük cc ler selam veriyor dediğin gibi. küçükse sanki güç yüzüğünü takmışsın, sanki görünmezlik pelerini giymişsin yoksun ortalıkta..

ışıklarda bi motorcunun yanında durduysam kafa sallarım. zaten mohawk tan dolayı hepsi bi bakarlar bana :D
    yolda da selamımı alabilecekse veririm farkedecekse yok teeee karşının en sağ şeridinden giden ama ne selam vercem.
    bigün seferihisar yolunda bi endoracı arkadaş vermişti selam. ordan alışkanlık kaldı bende "anaa ne güzel lan" dedim elini aşşa tutup 2 yaptı :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/140396-motorcu-kardesligi.html

bu konunun benzerini açtım ben de , bu motorcu dostluğuna inanan da var , inanmayan da , kimlere denk geldiğinize bağlı

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    İst da pahalı özellikle motosikletler (bmw-ducati) gibi verdiğim selamı alana sadece altın elbiseli adamın 30 ağustos partisine giderken rasladım.O gün harici pek çoğu ayrı bir modda.ama şunu bilsinler makina 100 bin tlde olsa devrilme düşme riski aynıdır.hiç ummulmayan kişiden iyilik görebilirsiniz..

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı MrNobody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursada Yıldırımda yaşıyorum bu konuda çok şanslıyım kaskı ekipmanı olan yüzde 95 motorcuyla hep selamlaşıyorum hatta trafik lambalarında muhabbet bile ediyoruz çoğu zamanda araç şoförleri bana yol veriyor aralarda sıkışınca garip yahu bende inanamıyorum
    Bende Mondial varken yavaş yavaş araçların arasından gidiyordum, önümde iki araç birbirine fazla yakındı, yanlarına geldim biraz aranın açılmasını bekliyordum. trafik de baya sıkışıktı. transporter sürücüsü arkadaş hiç yol istemememe rağmen aracı ile sağa hamle yapıp geçmemi sağladı. teşekkür edip ayrıldım. Bunun gibi 3-4 olay daha başıma geldi.

Ancak, bazı egzozu delik cub sürücüsü arkadaşlar var. büyük ihtimal motorları da çalıntı. süren tiplerden belli oluyor zaten. koruma namına hiçbir şey yok. egzozu bağlarta bağırta yapılmayacak işler yapıyorlar. yolda giderken kendilerine hiçbir zararı olmayan bir bayan sürücünün camına vurduklarına şahit oldum. Bu şerefsizler yüzünden bizim de adımız kötüye çıkıyor.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    enduro kullanan motosikletçilerin %99 undan selam alınıyor genelde nedendir bilinmez ama genelde enduro kullanan lar selamlaşıyorlar
    redlion999 ve yanakadam bunu beğendiler.

ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    3-5 ay önce felandı tam hatırlamıyorum beylikdüzü festival alanında buluşma vardı.. bende arkadaşımla beraber buluşmaya bisikletle gittim tabi uzakta kaldık boynumuz bükük neyse ufak ufak gazladılar eğlendiler sonra biz arkadaşımla dönelim dedik dönüş yolunda önümüzde dümdüz yol var tım tım giderken sağ taraftan yola bağlantı var 2014 cbr 125 ti motor buluşmada da vardı bu motor tam dönerken yanyana geldik şöyle bir diyalog yaşandı " buyur abi yol senin dedim..yok estagfurullah olurmu öyle şey buyur dedi ) yok abi valla buyur dedim" selamını verdi ve gazladı bu selamlaşma muhabbeti bence hem insanlar arasındaki saygıyı hemde motosiklet camiasındaki birlikteliği arttırıyor gibi

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bu Selam olayının motor ile alakalı olduğunu düşünmüyorum!Benim motorum yok şu an işten eve evden işe genelde bisiklet kullanıyorum.Kafamda kaskım gözlüğüm eldivenlerim ön ve arka lambalarım var spor amaçlı yarış (yol) bisikleti kullanıyorum.İnanın motorları geçtim bazıları hariç arabalar bile bana yolda acayip saygı duyuyor.Geçenlerde yenibosna ataköy arası e-5 te emniyet şeridinde yoruldum nefesim kesildi yavaşladım ağır tempo pedal çeviriyorum neyse baktim yan arabanın camından (ayna değil)4 tane motor arkama sıralanmış adamlar sesini bile çıkarmıyor neyse kenara geçtim hepsi yanımdan geçerken korna ile selam verdi.Yani olayın özü selam olayı şahsın kendisi ile alakalı bir durum terlik giyiyor veya kask takmıyor diye bir adama selam vermemek olmaz.Siz ne olursa olsun motorlu motorsuz SELAM verin.Karşıdaki alır veya almaz birşey kaybetmezsiniz.Hepinize hayırlı haftalar hayırlı işler forum SELAMÜN ALEYKÜM!..
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Arkadaşlar mesele selam vermemek görmezden gelmek değil bazen yola odaklanıyorsun anca ses geldiğinde fark ediyordun. Keyif sürüşü yaparken bende selam veriyorum ama acelem varsa karşıdaki selam versede kaçırıyorum

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Malesef aynı tutkuyu paylaştığın insalarla aynı hisleri paylaşmadığının en net göstergesidir bu selamlaşma muhabbeti. Varsın almasın selamımızı pahalı motorlu, 3 çantalı ve kaliteli ekipmanlı geliri yüksek abizimiz
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    5 Senedir aktif olarak kullanıyorum motor.Kurye ve pizzacılar haricin de mopetlere bile veriyorum.Genelde herkes karşılık veriyor.Işıklarda konuştuğumuz bile oluyor.) İzmirde böyle zaten izmirde genelde herkes birbirine selam verir.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Bende katılıyorum size kullandığım zamanları ışıklarda bol bol selamlaşır hatta bazen makara konusu şeyler yaşanıyordu. Selamlaşmak konusunda bende şunu diyim yoğun trafikte önünüzdeki araç ileri gidemezken size yol vermek için sağ veya sola yanaşıp size yol vermeye çalışıyorsa lütfen teşekkür edin. Biraz uzun olabilir ama şunu anlatayım size: Bi abimle trafikte gidiyorduk ve aracı o kullanıyordu ben sağ aynadan motoru gördüğümde "abi sola kırıp yol versene motora" diye söylediğimde hiç bir şey demeden yol verdi ve motorcunun selam vermediğini görünce abimin tepkisi "insan bi teşekkür eder " diye oldu ve aradan çok zaman geçmeden aynı şey yaşandı ve adam ne yol vercem be beklesin verince bi teşekkür etmezler dedi. Sonrası tartışma zaten:D Yani diceğim o ki hem bizden olanlara hemde size yol verenlere üşenmeden yol verin lütfen

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)