Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni Kullanıcı !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ecearas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar daha ehliyete bile sahip değilim ama son bir kaç haftadır içimi bir motor sevdası kapladı. Yardımcı olur musunuz ? Ehliyet , kurs , motor kullanmayı öğrenme ve bu süreçler nasıldır biri bana özetleyebilir mi ?

Tabii bir de meraktan motorlara göz atıyorum. Enduro tarzı şehirler arası kullanabileceğim ağırlığı fazla olmayan bir bayana uyacak ağırlıkta bir motor arıyorum . Önerileriniz nelerdir. Öyle başlangıç falan olmasını istemiyorum. Aldığım zaman kullanımı uzun süre iyi olacak bir motor olsun. Sürekli motor değiştirmek istemiyorum.

Teşekkürler şimdiden
    zekihan_42 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KAWASAKİ H2R
    sana önerim scooter 150 lik istemessen kuba çita 170 de uyggunn

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

konuyu açmadan araştırma yapmış olsaydınız, Şu linki muhakkak bulurdunuz.

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...ucretleri.html

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...nabilecek.html

Sürekli motor değiştirmek istemiyorum demişsiniz, o halde süreciniz şu şekilde

eğitim eğitim eğitim eğitim ehliyet eğitim eğitim eğitim eğiitim taa ki emin oluncaya kadar, sonra ekipman motor..
    Enes Bakır, ecearas, Deeplord ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hoşgeldiniz.

Yeni Başlayacaklar İçin Altın Bilgiler. konusundaki bilgiler birçok hususta soru işaretlerinizi giderecektir.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Öncelikle hoş geldin.

Bence Scooter tarzı düşünürsen güzel tatlı ufak sevimli PCX. Biraz kalıplı birazda yol gitsin diyorsan normal vitesli motor istiyorsan da YBR,Apaçiiiii gibi motorlara bak bence en uygun sana onlar olucaktır.

Açıkcası benimde ilk motorumu almadan içime motor hevesi bir anda düşmüştü ve kısa sürede motorumu almıştım. Ne bir kurs , ne bir ehliyet (kesinlikle güzel bir şey değil tavsiye etmiyorum ehliyetsiz sürüşü desteklemiyorum), ne bir eğitim, nede bir bilgim vardı. Vitesli motor hakkında tek bildiğim 1 aşağı 4 yukarıydı. Ama motoru aldıktan sonra sadece mahalle aralarında bir kaç pratikle kendime göre tecrübeli bir sürücü oldum bunun bir diğer sebebi de ufak yaşlardan beri hepimizde olduğundan daha çok aşırı bisikletle trafik maceram olması Km lerle ölçülmeyecek kadar çok bir deneyimin verdiği trafikle ilgili bilgiler sayesinde şuan daha iyi bir yerdeyim deneyim açısından. Özet olarak gelirsek bu konuyada motorunu alıp mahalle aralarında yada trafiğe kapalı alanlarda sürüş yapıp kendini geliştirebilirsin. Trafik çok ayrı bir cemiyet kendini güvenceye almak için o kurslarada gidebilirsin zorunlu yada keyfi. Motorunu aldıktan sonra kendini bilirsen herşeyi zamanla öğreniyorsun zaten. Şuan 2. motorum ve çok güzel MAŞŞALLAH siz ona nasıl bakıp kullanırsanız oda size öyle cevap veriyor yollarda

EHLİYET VE EKİPMAN ŞART. EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM YAZAN ARKADAŞIN YERİNE EKİPMAN EKİPMAN EKİPMAN EKİPMAN EKİPMAN EKİPMAN eğitim YAZMAYI TERCİ EDERİM ŞAHSEN. 600 LÜK MOTOR ALIPDA GEZMİCEK NASIL OLSA

Teşekkür ederimm eğitim kesin zaten , kaza sayısını ve riskleri azaltmak adına elimden gelen her şeyi tabii ki de yapacağım )

Linkler için çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Neden 600 lük olmasın :D Ya şuan gerçekten uzun süre kullanacağım bir motor istiyorum.
    Örnek vereyim ben gitar çalıyorum , ilk gitar amatör sonra daha iyileri derken gitara milyarlar yatırdım . İyi bir şeyle başlayıp uzun süre kullanmak sürekli para harcamamak istiyorum
    Atılan linklere de tek tek baktım açıkçası hepsi faydalı oldu

Teşekkür ederim desteğiniz için bana önerebileceğiniz scooter değil de enduro tarzı motorlar var mıdır ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O işler öyle olmuyor motosiklet 2 elde fazla değer kaybetmiyor mesela cbr 250 al 2 eli pahalı ama satarkende fazla zarar etmeden satabiliyorsun 600 lüğü başdan ele biz 125 cc ile başladık 10.000 km oldu daha kıvama yeni yeni gelmeye başladık bazıları bisiklet profösörüyüm şubu düşük cc yi bile motordan saymıyor :D 250 cc ye geçince gene şaşkolozluk olacak ilk motorun olacaksa eyer son limitlerine kadar kullanabileceğin bir şey olsun o sana değil sen ona hakim ol daha öğreneceğin çok şey var
    ecearas bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    600cc mi başlangıç için kesin ölüm olur sanırım ciddiyetin farkında değilsiniz o motosikletler ciddi hızlara çıkarlar ve amatör kişiler için hiç ama hiç uygun değiller siz arkadaşların dediği gibi 100 veya 150 cc bir motorla başlamalısınız 150cc ye bindiğinizde bu böyleyse 600 lük nasıldır diyeceğinizede eminim
    ecearas bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Böyle bir konuyu erkek açsaydı elli tane abuk sabuk mesaj gelirdi. Meğer bu sitede ne kadar çok ince ruhlu yardımsever arkadaş varmışta ben görememişim bugüne kadar.
    ELque, Furkan Tarık, zapalka ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ecearas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederimm eğitim kesin zaten , kaza sayısını ve riskleri azaltmak adına elimden gelen her şeyi tabii ki de yapacağım )

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Neden 600 lük olmasın :D Ya şuan gerçekten uzun süre kullanacağım bir motor istiyorum.
    Örnek vereyim ben gitar çalıyorum , ilk gitar amatör sonra daha iyileri derken gitara milyarlar yatırdım . İyi bir şeyle başlayıp uzun süre kullanmak sürekli para harcamamak istiyorum

Teşekkür ederim desteğiniz için bana önerebileceğiniz scooter değil de enduro tarzı motorlar var mıdır ?
    Gitardan öleni duymadık henüz. Ama motosiklet ile bir çok dostumuzu, arkadaşımızı kaybettik.
    Rakı içen öldü de su içen ölmedi mi diyecekseniz, rakıya alışamadım ben bir türlü.
    Mondialin Rx3 adlı modeli yaz başında satışa sunulacak sanki(Öyle bir iddiaları var en azından)
    Onun dışında herhangi bir Enduro tavsiye edemeyeceğim çünki memlekette başka 250 cc Enduro yok. Ben Küba'ya gidiyorum, yaşanmaz la bu memlekette.
    igorkem ve xismailaydin bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    şiirler eşliğinde motor önerileri okumak için yerimi alıyorum

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir konuyu erkek açsaydı elli tane abuk sabuk mesaj gelirdi. Meğer bu sitede ne kadar çok ince ruhlu yardımsever arkadaş varmışta ben görememişim bugüne kadar.
    Yoo yoo konumuz bu değil, arkadaşa Enduro bakıyoruz ama bulamıyoruz. Kaybolmayan sakız isteseydi keşke
    oluroyle bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şiirler eşliğinde motor önerileri okumak için yerimi alıyorum
    Şiir dedin. oluyosa şiirle anlatayım hemen, salliyim bir tane şiir o zaman

Motor benzemez ne gitara nede romantizme
    takmış herkes 600cc ye binicem diye
    Benzemez bu ikiteker sevdası başka şeylere
    Gel sen bizi dinle ve 600 cc ye binme
    Biter sonra bu sevda dörtkollunun içinde
    :D:D:D
    2 dakika da ancak bukadar romantik şiir çıktı Not: şiiri loş mum ışığında okursanız daha bir etkili olur
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Motosikleti
    Rks titanic 150
    Durumun varsa kesinlikle eğitim al.Eğitimsiz sakın başlama öğren herşeyi iyice ekipmanı tamamla ehliyeti al sonra 125 cc bir motorla başla senin için iyi olur.Bende 125 cc ile başladım 20 bin km yapınca büyülteceğim altın elbiseli adam videolarını da izle faydalı olur bence.
    ecearas bunu beğendi.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    önce yeterli eğitimini sonra ekipmanlarnı hallettikten sonra KTM Adventure'lara yönebilirsin.
    ecearas bunu beğendi.

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Alıntı ecearas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gitarının markası ne merak ettim Bende de 4 tane gitar var
    ecearas bunu beğendi.

sadece takılıyordum zorlu olacağını biliyorum . 600 veya 1000 lik te gözüm yok zaten 150 250 arası olsun yeter sanırım . Fakat alıştıktan sonra yani yaklaşık 1 sene için de şehirler arası gidebileceğim bir şey olsun istiyorum Scooter hoşuma gitmiyor biraz kontrolüm dışında gibi duruyor .

Bacak kontrolümü sağlayamazsam kullanamam gibi hissediyorum ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Sanırım konu gitar değil burada

Fakat 3.klasik gitarım sanchez , akustiğim kemp

Kesinlikle gitara harcadığım paradan masraftan sonra Motor için aynısı yapmayı istemiyorum. Fakat görünen o ki başlangıç için mecburum

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    600 demek yerine keske once kucuk bir motorun ustune otursaydın )) en azindan....
    motor bu ,bikac beden buyuk alalim seneyede giyersin mantigiyla baslanmaz :D
    berkekolik1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    scooterı boşver zaten hiç sevmediğim motor tipi motordan saymam kendimce eleştirmeyin beni hemen :D 150 Honda CBF ye bi bak hoşuna gidecektir bence uzun yolada gider hem sıkıntı yaşamazsın

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Nacizhane, daha küçük cc önerilmesinin sebebi , gaza verdikleri tepkilerin daha kontrol edilebilir oluşundandır. Ayrıca genelde cc arttıkça motorun ağırlığı da artar. Siz bir bayan olarak, Muhakkak ki,size önerilen motorların üzerine binip, düzlediğinizde, ağırlığını da test edeceksiniz. Ağırlığı fiziksel olarak sizi zorlayacaksa, ilk başlayacağınız motor olarak tercih etmemeniz gerekir.Sebebi ise, kontrol edebilmeniz açısından, öğrenme aşamasında en basitinden , kırmızı ışıkta durduğunuzda motoru 5 derece fazla eğdiğiniz zaman devrilmeniz kaçınılmazdır .

http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/1872-yeni-baslayacaklara-hitaben.html

Forumda pek çok link mevcut , muhakkak araştırın. İnanılmaz faydalı olacak,hele de şu aşamada aşırı meraklı ve pek çok soruya sahipsinizdir, her soruya cevap verebilecek nitelikte, birinci ağızlardan kaynaklar mevcut.

Koruma ekipmanlarınıza önem verin.Eğitimi ise, maddi durumunuza göre, para ayırmaya çalışın..

Şimdiden hayırlı olsun
    ecearas bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler