Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni Kullanıcı !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ecearas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son yazdıklarıma bakarsanız daha iyi ifade ettiğimi düşünüyorum . Ve kesinlikle öğrenmeye çalışıyorum , malum bilmemek zor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Anlayış ve yardımınız için çok teşekkür ederim. Fazlasıyla meraklıyım ayrıca ağırlık durumundan da biraz haberdarım 200 kiloya yakın bir motoru kontrol edemeyeceğimi biliyorum Öğrendiğim yeni şeylerden biri bu fakat uzun yol için ne kadarlık bi motor yeterli olur? en alt seviye de ne gerekir (uzun yol için tabii ) bunları henüz öğrenebilmiş değilim maalesef

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    175 boyunda 55 kilo civarında bi arkadaşım var bağyan :D r1200gs adv i yolda çok güzel zaptediyor turluyor gazlıyor iş geri yanaşmalara falan böyle otopark işlerine gelince pıt üstüne düşüyor. tatilini zehir ettiğini biliyorum. zaptedersiniz hareket halindeki motoru zaptetmek kolaydır.
    ama başlangıç için gaz tepkimesi falan. öyle çok büyük paralar harcamanıza gerek yok. ekipmana iyi bi miktar ayırın. kask ceket bellik pantolon bot eldiven. kadınların iskelet sistemi erkeklere göre biraz daha narindir. buna göre hareket etmek gerekir. ne kadar erkek fatma da olsa erkeğin kas ve iskelet yapısı fiziksel temasta daha başarılıdır.

tavsiye olarak başka başlıkta supertenere tipi istemişsiniz ama bence enduro touring tarzı istiyorsanız crf olabilir gayet de iyi bir motor bence.

uzun yol yaapacağınıza bağlı. benim motosikletimle 110 ile sabit gidebiliyorum. ama yetmiyorsa yapacak bişey yok. şehiriçinde çok güzel ama uzun yolda sıkıyor. şimdi yaşlı kurtu sıkmak da istemiyorum uzun yolda. bu yüzden daha sonra bunun yanına bi supertenere düşünmüyor değilim.
    ha sizin istediğinize bağlı olarak uzun yolda işinize yarayacak şeyler;
    tur camı yüksek cam
    çanta
    hız isteğinize göre bir güç seçeneği
    ben 100 ile sabit giderim yeter diyorsanız crf idealdir. ama tur camı falan ıııı olmaz 100 de rüzgar rahatsız etmez de zaten. min 150 160lar için tur camı iyi olur.
    ecearas bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Ciddi olarak benim tüm yeni başlıyacak olan herkese tavsiyem. Maddi durumunuz elveriyorsa bir gidin sürüş eğitimine orda size sabahtan akşama kadar sürüş yaptırırlar ve siz günün sonunda kendi potansiyelinizi görmüş olursunuz. İstanbuldansınız sanırım GIS Akademinin sitesine bir bakın isterseniz. Hem fiyat hem eğitimlerde neler yapıldığını öğrenebileceğiniz bilgiler mevcut. Küçük görülen 125, 250 cc motorların aslında hiçte o kadar küçümsenmeyecek motorlar olduğunu da kendi kullanımınızla anlarsınız.

Uzun yola gidilebilecek konusunda ise benim pekçok arkadaşım İstanbuldan- Bodruma scooterlarla gitti. Bugün üretilmiş olan, kalitesi belli seviyede olan her motor cc de hemen her motorla birçok kişi uzun yol yapmıştır. Bu da tamamen kullanıcının inisiyatifinde.

Bu arada scooterlar bacak kontrolü demişsiniz ama aslında vitesli motorlar vücudunuzun alt bölgesini daha çok kullanır bacak, diz ayak gibi.

motosiklet piyasasında belli marka ve modellere bakarsanız çok fazla değer kaybetmediğini görürsünüz. Yani 1 sene sonra gerçekten işi öğrenirseniz motorunuzu değiştirmek size düşündüğünüz kadar değer kaybettirmiyecektir. Yeterki siz koruma ekipmanlarınızın hepsini belli bir kalitenin altında almayın ki ileride değiştirmek zorunda kalmayın.

Son olarakta ben motorda kilo ve boyunuzun çok fazla önemli olduğunu çok düşünmüyorum belli bir standardın altında olmadığınız sürece. 1,58 boyunda motogp de şampiyon olmuş kişi var sonuçta. Eğer yaklaşık 200 kiloluk bir motoru kullanmak o kadarda sıkıntılı değil. benim motorum 400 kilo artçım ve bavulalrımın dolu olması ile bu 500 kiloya geliyor. İşin özeti boyutlar sizin gözünüzü korkutmasın

Benim bu konuda tavsiyelerim ancak bu şekilde olabilir
    ecearas bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    en iyisi mobilet alın ece hanım

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    ecearas bunu beğendi.

Tavsiyeleriniz çok hoş . Haklısınız deneyip yetkili kişilerin yanında karar vermem en doğrusu .
    Scooter ile yol yapanlara helal olsun diyorum sadece 165 boylarında 50 kilo civarındayım bende , sele yüksekliğine kadar bakıyorum motorların
    Fakat dediğiniz gibi yapacağım , bir kursa yazılıp karar vermem daha iyi olucak , sadece şimdiden aklımda motorları canlandırabilmek istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Kesinlikle faydalı bir video , az çok okuduklarım , izlediklerim gibi.
    Kafamda bi kaç şey oluşmasına yardımcı oldu teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Öğrendikten sonra neden olmasın Öncelik sağlıklı olmak, yani ben olmayınca motorun anlamı kalmaz , bu sebeple eğitimden sonra gerekiyorsa 200 kiloluk bi motoru kontrol edebilirim henüz değil

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    İstanbulda bir bayan motorcu kamyoncular otobüscüler ticariler uzun yollar hayaldi gerçek oluyor. bence size en iyi ekipman sağ cebinizde biber gazı bulundurmanız başka bişey tavsiye edemicem

her şeyin erkek için yaratıldığına inanan insanlar kaldı mı ? Gerçekten yapmayın ya. Yeri geldiğinde pek çoğunuzdan daha sakin ya da daha kuvvetli olabiliyoruz. Bay bayan diye değil de insan olarak düşünürseniz , kafanızı fazla yormanıza gerek kalmaz

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Başlangıç için tavsiyem japon motorlarından honda cbr 125r derim ben kullanması kolay fazla zorlanmadan sürebileceğin tarzda bir model.Tabi bütçenin el verdiğini almak sana kalmış.Bende öğrenciyim bütçem çinli motora yetti ama uzun yola gidiliyormu dersen rahat bir şekilde gidiyorum.
    ecearas bunu beğendi.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lan adam kuba çita 170 demiş ya...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ecearas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şeyin erkek için yaratıldığına inanan insanlar kaldı mı ? Gerçekten yapmayın ya. Yeri geldiğinde pek çoğunuzdan daha sakin ya da daha kuvvetli olabiliyoruz. Bay bayan diye değil de insan olarak düşünürseniz , kafanızı fazla yormanıza gerek kalmaz
    hocam nerde yaşıyosunuz bilmiyorum ama.. işte öyle.. ne kadar inanmasanız da öyle. ne kadar haklı da olsanız öyle.. kadın olduğunuz ne kadar az belli olursa o kadar az taciz edilirsiniz. yani şöyle ki erkek bir sürücü ne kadar taciz ediliyorsa o kadar olur işte. ama kadınlarn taciz edilmeleri daha fazla oluyor. yani şu bile bir tacizdir
    "ana gadın sürüyo la bahele hamdi bak bak garı sürüyo" (tabir için özür dilerim ama böyle) tüm camlarda bir öküzbaşı birer çift öküzgözü seni izlerler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    naked tarzı motorlardan hoşlanırsanız pulsar 200ns var
    tavsiye ederim egitim aldıktan sonra seni 2 sene idare eder yedek parçasıda ucuz
    fiyatıda 8bin tl
    [IMG][/IMG]
    ecearas bunu beğendi.

Gerçekten ne düşünürseniz düşünün bu zihniyeti yaratan yine bizleriz. Bugün öyle bakarlar 20 30 sene sonra bizim çocuklarımıza bu şekil de bakamazlar. Kimse kusura bakmasın devire ve insanlara göre yaşamaya kalkarsak evde otursak yeridir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

Bajaj a baktım biraz dökülecekmiş gibi duruyor. İlk motorun günahı olmaz diyerek biraz daha düşük maliyetli bir motor alacağım.

Teşekkür ederim yine de yeni başlayacak olanlara örnek olabilir . / benim gibi

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ecearas,

Istanbulda çok daha fazla imkanin var. Gis akademinin egitimine başvurabilirsin. Ehliyete de gerek yok bir egitiminde, daha sonra ise baska kursa gidip ehliyet alirsin.

Gis akademinin paketleri var, inceleyebilirsin. Önce neden egitim diyorum, hatta ehliyetten önce,bilincli kişi eğitmenlerle muhatap da ol diye, motor secimi konusunda da yardımci olurlar,sohbetini yap.
    Butceni de belirtirsen,muhakkak uygun aralikta motor onerileri olur.

Iyi geceler
    ecearas bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Gerçekten ne düşünürseniz düşünün bu zihniyeti yaratan yine bizleriz. Bugün öyle bakarlar 20 30 sene sonra bizim çocuklarımıza bu şekil de bakamazlar. Kimse kusura bakmasın devire ve insanlara göre yaşamaya kalkarsak evde otursak yeridir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

Bajaj a baktım biraz dökülecekmiş gibi duruyor. İlk motorun günahı olmaz diyerek biraz daha düşük maliyetli bir motor alacağım.

Teşekkür ederim yine de yeni başlayacak olanlara örnek olabilir . / benim gibi
    hocam kusura bakmayın bu zihniyeti yaratan ben olamam. ben karşıyım bu zihniyete. elimden geleni de ardıma koymam..

bajajı da yakından inceledim gerçekten çok tatlı klasmanına göre iri ve kaslı bir motor. sürmediğim için o kısma bir yorum yapamicam ama üst motor seçenekleri gelirse neden olmasın diyorum.
    Yiğit Can

bajaj ı tanıtmışlar https://www.youtube.com/watch?v=ErCnYnCEX8s burdan görebilirsiniz

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bajaj ı tanıtmışlar https://www.youtube.com/watch?v=ErCnYnCEX8s burdan görebilirsiniz
    Barkın bayoğlu da bahsediyor fiyat/performans oranı çok iyi.
    ecearas bunu beğendi.
    Yiğit Can

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Teşekkür ederimm eğitim kesin zaten , kaza sayısını ve riskleri azaltmak adına elimden gelen her şeyi tabii ki de yapacağım )

Linkler için çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Neden 600 lük olmasın :D Ya şuan gerçekten uzun süre kullanacağım bir motor istiyorum.
    Örnek vereyim ben gitar çalıyorum , ilk gitar amatör sonra daha iyileri derken gitara milyarlar yatırdım . İyi bir şeyle başlayıp uzun süre kullanmak sürekli para harcamamak istiyorum
    Atılan linklere de tek tek baktım açıkçası hepsi faydalı oldu

Teşekkür ederim desteğiniz için bana önerebileceğiniz scooter değil de enduro tarzı motorlar var mıdır ?

gitar ile motosiklet arasında şöyle bir fark var (bende gitar çaldım bu arada) gitarda direk pahalı birşey alırsan tek riskin sıkılıp kenara atmak olur. hadi acemiliğine geldi sağa sola vurdun kırdın filan. ama sıfır tecrübe ile 600 cc bir motosiklete binme olayında yaşayabileceğin riskleri sayayım 1- ölürsün 2- sakat kalırsın 3- kolunu bacağını kırarsın geçer iyileşirsin 4- düşersin veya düşürürsün motorun çok sağlam masrafı olur.

anladığım kadarı ile supersport veya sporttouring modelleri seviyorsun. senin yerinde olsam bakacağım motorlar şunlar olur. cbr125, cbr 250 (honda) kawasaki sl 250, yamaha r125, yamaha r25 (r25 piyasaya yeni çıkacak) hyosung gt250r bana sorarsan başlangıç için ya bir scooter al (honda pcx tavsiye edilmiş gayet iyidir bunun dışında sym fiddle 2 'ide öneririm klasik bir tarzı) yada vitesli birşey istiyorum dersen ybr 125 alabilirsin (parçası bol ve ucuz) yok bunuda beğenmedim dersen bajaj pulsar 200 ns (naked bir model) bu arada bajaj pulsar 200 ss gelecek fiyatı hakkında net bir bilgim yok ama şekil şemal güzel.

illede enduro dersen sana diyebileceğim tek motor mondial rx3 (tavsiye edermisin dersen mondialin servis ağına hiç güvenmiyorum) ama 250 cc civarı alınabilecek benim bildiğim tek enduro bu (bu arada bu motorda bu sene gelecek Türkiyeye)

bu arada bütün motorlarla uzun yol yapılır sadece konforu değişir. birinde yüzlerce km yolu saatte 80 km ile saat başı molalarla gidersin (motorun yorgunluğu + senin yorgunluğun) diğerinde daha hızlı motoru yormadan ve daha seyrek molalarla daha doğrusu sen yorulduğunda vereceğin molalarla. bende hyosung gv 250 var istanbul-izmir arası çok gittim geldim. bir sıkıntımda olmadı. dediğim gibi 250 cc bir motor senin tatmin edecektir ama supersportlarda uzun yol çok yorar (oturuş pozisyonu)

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    MALESEF MOTOR GITAR VEYA FARKLI BIRSEYE BENZEMIYOR EMEKLEMEDEN KOSAMAZSIN BUDA ONUN GIBI BIRSEY DEDIGIN SEY MANTIKSIZ DEGIL HERKES DIREK OMURLUK ALMAK ISTER AMA HIC KULLANMADAN 600 CC GECERSEN SON KULLANACAGINDA O OLUR MALESEF MOTOR ZEVKI PAHALI VE MASRAFLI BIRSEY TAVSIYEM YA DUSUK BIR MOTOR AL BIR IKI SENE BIN SONRA IYI BIRSEY ALIRSIN YADA DIREK GIT ARABA AL

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    Gitar ile motosikleti kıyaslamak ne kadar mantıklı?

Ben gitarı Takamine olduğu için ölen, Valencia olduğu için yaşayan görmedim. Motosiklette o iş öyle değil, 600 cc ile başlayıp iyi bir insansa öleni kötü bir insansa yaşamına bacaksız olarak kolsuz olarak sürdüreni çok gördüm.

Ne gerek var? Hayatın bu kadar ucuz ve basit mi? Hiç bir zaman bir motosikleti yılllaaaarca kullanmak istemeyeceksin, cc büyütmek, model değiştirmek isteyeceksin vesaire.

Gel sen abilerinin kardeşlerinin dediğini dinle SYM Fiddle 2 ile başla Vespa'ya benziyor bir kadına da çok yakışıyor daha sonra satar 125-150 cc vitesli modellere geçersin.

Sağlıcakla...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler