Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni yağlanmış zincir + kum = ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250
    bugün herkesin bildiği gibi baya bi rüzgar vardı.karşıda işim vardı iptal ettim evde oturmaktansa riva ya gideyim dedim (yolu bildiğim için ve evime çok yakın olduğu için gittim 50 km/h geçmedim yine rüzgardan etkilendim ) motosikleti kumsalın yanına çektim ve kafede oturdum 1-2 saat sonra eve gitmek üzere yola çıktım ama motor öyle bir zayıfladı ki ben zannediyorum rüzgardan, eve geldim brandayı örterken birde ne göreyim zincirin her yerine kum yapışmış öyle böyle değil.

çıkardığım ders ;
    -bir daha motul c2+ kullanmamak ; zincire iyi yapıştığı için içerisindeki yapışkan madde her şeyi çekiyor

soracağım soru ;
    - motosikleti hafta sonuna kadar kullanmayacağım hafta sonu temizlesem bir sıkıntı çıkar mı ?
    - birde motul c3 kullanan var mı ? tavsiye eder misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Rüzgarda savrulan kum tanecikleri haliyle yapışmışlardır diye düşünüyorum.. c2, c2+ , c3 , c4 türleri hangi motorlarda kullanılacağına göre değişiyor. Yağın zincire iyi yapışması iyi birşeydir, istenilen de yağın zincire yapışmasıdır.

https://www.motul.com/tr/tr/products/recommendation

Şu linkten kontrol edebilirsin,Nacizhane incele derim

hafta sonu kullanmayacaksanız,birşey olmaz. Temizlersiniz bir ara.

würth markasını denediniz mi ?
    telike bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    kullanmadığınız sürece sorun çıkarmaz. bunun dışında kum zincire çok zarar veriyor.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    iyi gider!

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İyiymiş bu ce2+ dan bende alayım

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Zinciri temizlemek için mazot kullanın pırıl pırıl olur .
    xxxonepirxxx bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri temizlemek için mazot kullanın pırıl pırıl olur .
    Lütfen kötü örnek olma burda herkes tüpüne 45 tl verip zincir temizleme spreyi alıyor 2 kullanımda bitiryor

Mazot ta neymiş kokacak her yanımız pis pis
    xxxonepirxxx ve Ezio41 bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen kötü örnek olma burda herkes tüpüne 45 tl verip zincir temizleme spreyi alıyor 2 kullanımda bitiryor

Pardon yaa tüh nasılda unuttum , amaaan boşver nasılsa millet zengin değil mi ? 2 sıkımlık zinciri temizlemek için 45-50 tl verecekler . Biz ise 1 litre mazota 5 tl'den bile daha az verek 2 kere temizliyoruz zinciri .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Pardon yaa tüh nasılda unuttum , amaaan boşver nasılsa millet zengin değil mi ? 2 sıkımlık zinciri temizlemek için 45-50 tl verecekler . Biz ise 1 litre mazota 5 tl'den bile daha az verek 2 kere temizliyoruz zinciri .
    Çok savurganmışsın ben bi litreyle 5-6 kere temizlerim..
    Ezio41 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Çok savurganmışsın ben bi litreyle 5-6 kere temizlerim..
    Desene sen benden de betersin Şaka bir yana arkadaşlar ısrarla söylüyorum zincir temizlemek için Motul veya ipone'a 45-50 tl vermeyin . Hadi motorunuza ipone veya Motul yağ alsanız neyse diyeceğim veya zincir spreyide alabilirsiniz yağlamak için . Ama temizlemek için cidden bunlar boşa verilen paralar . Haa dersiniz ki benim param var maddi sıkıntım yok o zaman alın bir şey diyemem zaten .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    MT-25

Gaz yağı güzel kokuyo ama

1 buçuk lt gazyağına 6 tl vermiştim, temizlerken de anneannemin eski komşusu, beni gördü..Adam şoka girmiş şekilde, şaşıracak

-adam : sen ne napıyosun
    -oluroyle : ...
    -adam : sen anlıyo musun bu işlerden
    -oluyoyle : ehe
    -adam : tamirci misin sen ?
    -oluroyle : öğrenciyim

45-50 tl verip,iki fısfıs temizleyip,işi bitirmek var...Birde eller batıık,surata dahi siyahlık bulaşmış tamirci muamelesi görmek var.
    FztUygar bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)

hahaha
    süper olmuş bu.
    === Eğitim Şart ===

Motosikleti
    cbr 250
    elimdeki yağı bile gaz yağıyla temizliyorum o derece

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hocam seninki şuna benzemiş, yağmurluk aldım yaz günü beni pişirdi bu ne biçim yağmurluk demek gibi olmuş. O kutunun üstündeki c2, c3, c4 nedir hiç merak edip araştırdın mı? Ben iki dakikamı verdim aradım c2 pist için dizayn edilmiş pistte kum var mı? Yok. O zaman ne yapılacak? Böyle kum fırtınası olduğu zamanlarda motor açıktaysa off road yağı ile yağlanacak yoksa da markaya çamur atılmayacak.

Ben winkel' in zincir yağını kullanıyorum bundan önce markasını hatırlayamadığım bi sıvı gres sprey vardı o çok iyiydi servisten almıştım o spreyi motoru kaldırdığım depoda üstüne sivri bişey gelmiş patlamış daha da bulamadım aynısından.

Motosikleti
    cbr 250
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seninki şuna benzemiş, yağmurluk aldım yaz günü beni pişirdi bu ne biçim yağmurluk demek gibi olmuş. O kutunun üstündeki c2, c3, c4 nedir hiç merak edip araştırdın mı? Ben iki dakikamı verdim aradım c2 pist için dizayn edilmiş pistte kum var mı? Yok. O zaman ne yapılacak? Böyle kum fırtınası olduğu zamanlarda motor açıktaysa off road yağı ile yağlanacak yoksa da markaya çamur atılmayacak.

Ben winkel' in zincir yağını kullanıyorum bundan önce markasını hatırlayamadığım bi sıvı gres sprey vardı o çok iyiydi servisten almıştım o spreyi motoru kaldırdığım depoda üstüne sivri bişey gelmiş patlamış daha da bulamadım aynısından.
    -haklısınız katılıyorum ama ben markaya çamur atmış olsam " bir daha motul c2+ kullanmamak." yazmazdım direk "bir daha motul kullanmamak yazardım " motul c2 plus'ın yapışkanlı olduğunu ve kumu anında zincire yapıştığından bahsettim.Yanlış anlattım sanırım.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı xxxonepirxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün herkesin bildiği gibi baya bi rüzgar vardı.karşıda işim vardı iptal ettim evde oturmaktansa riva ya gideyim dedim (yolu bildiğim için ve evime çok yakın olduğu için gittim 50 km/h geçmedim yine rüzgardan etkilendim ) motosikleti kumsalın yanına çektim ve kafede oturdum 1-2 saat sonra eve gitmek üzere yola çıktım ama motor öyle bir zayıfladı ki ben zannediyorum rüzgardan, eve geldim brandayı örterken birde ne göreyim zincirin her yerine kum yapışmış öyle böyle değil.

çıkardığım ders ;
    -bir daha motul c2+ kullanmamak ; zincire iyi yapıştığı için içerisindeki yapışkan madde her şeyi çekiyor

soracağım soru ;
    - motosikleti hafta sonuna kadar kullanmayacağım hafta sonu temizlesem bir sıkıntı çıkar mı ?
    - birde motul c3 kullanan var mı ? tavsiye eder misiniz ?

bunun c2 c3 c10 c20 vs ile alakası yok. sonuçta yağ yapışkandır ve kumun bu şekilde yapışması çok normal çok uzun süredir c2 kullanıyorum ve çok memnunum. eğer çok toz toprağa giriyorsan offroad için yağlar var onlardan kullan. ayrıca bugunku ruzgar pek normal degıldı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)